PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kushitani Junichi Deri Ceket 439 tl

gugukk
29 Ocak 2013, 13:32
Motomax kampanya yapmış fiyatıda uygun http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/Kushitani-Junichi-Deri-Ceket-pmu2155.html bu deri ceketi nasıldır kullanan varmı tavsiye edermisiniz. Bugün almayı düşünüyorum.

muzaffer1968
29 Ocak 2013, 13:56
Ben Kushitan deri ceket kullanıyorum, gayet memnunum tavsiye ederim :cat:

acayüp
29 Ocak 2013, 14:17
llanıyorum çok memnunum ben bunun hını motomaxtan 259 a almıştım.

phradrel
29 Ocak 2013, 14:25

açıklar mısın?

gugukk
29 Ocak 2013, 14:52
Teşekkürler arkadaşlar bugün gidip bakayım ozaman ucuz tekstil ürünlerine 250-300 tl vermektense bunu almak daha mantıklı aldığım tekstil ürünleri bir yerden sonra muhakka su geçiriyor bunda olacağını sanmıyorum.

mehmettayfur
29 Ocak 2013, 17:08
Güzel montmuş,yalnız beyaz oluşu düşündürüyor.Kirlenince nasıl temizliyorsunuz ?

speed_dream
29 Ocak 2013, 17:53
motomax de daha önce sattığı kushitani deri ceketleri inceleme fırsatı bulmuştum ve hiç hoşuma gitmemişti :farao: korumaları çok yetersizdi (jel dolgu koruma kullanıyor),deri kalitesi olarak da o para etmez bence

venomun deri montları var alıp kullanan arkadaşların memnun olduğunu duymuştum .ve görüntü itibari ile de bir revit vey a daineseden kalır tarafı yok.korumaları da kalın ve güven verici olduğunu söylüyorlardı .inceleme fırsatın varsa birde onlara bak derim

yine de sen bilirsin...illa motomaxden alacaksan robocop deri ceket var onun fiyatı daha uygun 350 tl di galiba onu bir değerlendir

acayüp
29 Ocak 2013, 18:21

Çok aceleye geldi :) tercümesini yapim hemen :
Kullanıyorum çok memnunum. Bunun siyahını motomaxtan daha önceki bir kampanyadan 259 tl ye almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 2 alana bir bedava gibi bir kampanya vardı ve 3 adet alınca adet fiyatı 250 tl gibi bir rakama gelmişti. O dönem yurt dışı fiyatı 1000 tl civarı motomax indirimli fiyatıda 450 tl civarındaydı. (rakamlar yaklaşıktır kuruşu kuruşuna hatırlamıyorum )

gugukk
29 Ocak 2013, 18:31
venomda güzel mont fakat hem gündelik kullanım hemde motorda kullanım için düşünüyordum bu yüzden bu mont daha iyi gibi geldi.

scooboy
29 Ocak 2013, 18:32
Bir arkadaşım almıştı. Fakat bi süre sonra beyazı çok kirlendi ve kolay temizlenmedi.
O yüzden deri alırsam beyaz yüzeyi fazla olmamasına dikkat ederim...

dockerengin
29 Ocak 2013, 18:32
Bende de başka bir markanın deri montu var. Çok şık çok beğeniyorum ama çok kullanışlı bulmuyorum. Yazın çok sıcak oluyor. Kışın da yakası çok kısa olduğu için üstten çok rüzgar alıyor. Sağlam bir maske almazsan çok üşürsün. Renginin çok açık olduğu için çok çabuk kirlenir. Ama tasarım olarak bence gayet şık gözüküyor.

gugukk
29 Ocak 2013, 19:09
deri mont istanbulda yazın zaten giymilmez giyersende muhtemelen boğaz köprüsünden aşağıya yandım diye atlarsın :) şaka bir yana yaz için fileli mont alıcam geçen yaz dört mevsim mont aldım terlemekten 10 kilo vermişim :) 4 mevsimde hikaye yaz için ayrı kış için ayrı mont olacak bence

GorkeM
29 Ocak 2013, 19:15
venomda güzel mont fakat hem gündelik kullanım hemde motorda kullanım için düşünüyordum bu yüzden bu mont daha iyi gibi geldi.

Deri motosiklet montları günlük kullanım için (motor üzerinde olmadan) uygun değil.
Hem kalın , hem ağırdır. Giyip de kafeye kahve içmeye gidemezsiniz , gülerler.
Ayrıca yazın terletir, kışın çok sıcak tutmaz.
Fakat motosiklet için en güvenli monttur.
Tercihinizi doğru yapınız.

Syanur
29 Ocak 2013, 19:31
Deri motosiklet montları günlük kullanım için (motor üzerinde olmadan) uygun değil.
Hem kalın , hem ağırdır. Giyip de kafeye kahve içmeye gidemezsiniz , gülerler.
Ayrıca yazın terletir, kışın çok sıcak tutmaz.
Fakat motosiklet için en güvenli monttur.
Tercihinizi doğru yapınız.

Niye gülüyorlar mış :silent: Ben kaskımı ve eldivenleri motora bıraktığımda gittiğim mekanlarda motorcu olduğumu anlamayanlar(ki pek belli olmuyor) bana gülmedi hiç bugüne kadar. Üzerimde de öküz gibi deri ceket var afedersin.

Ayrıca Bufalo derisi diye geçen deriler var, ince deriler. Mevsimlik motosiklet deri ceketi olarak kullanılıyorlar. Dana derisi yada büyük baş diye geçen deriler (bu başlıktaki) gibi kalın oluyor ve ağır oluyorlar doğru. Garip olan şey deri ceket olmaları değil, korumaları yüzünden çok şişkin durmaları. Ama Kushitani'nin diğer önceki deri ceketlerinde klasik dirsek korumalar yoktu. Değişik jel gibi bişey kullanmışlar ve korum olup olmadığı belli olmuyordu, şişkinlik yapmıyordu yani.

Eğer deri ceketin termal içliği varsa ve giyerseniz çok soğuk havalarda bile ciddi derecede ısınırsınız. İçlik yok ise deri ceket soğukta adamı üşütür

GorkeM
29 Ocak 2013, 20:56
Dediğin gibi kaskını eldivenini motora bırakıp mekana girdiğinde zaten motorlu oluyorsun.
Ama deri ceketi giyip taksim-bostancı minibüsüne binersen komik.
Veyahutta evden çıkıp yürüyerek ekmek fırınına bu montla gidemezsin.
Motoru parkedip beyoğlunda gezebilirsin ama bütün gece mağazaları dolaşayım oradan gece klübüne kaçayım dersen komik.
Hele bir de hörgüçlüyse.
Hadi komikliğini geçtim hem rahatsız hem ağır.

RS2 sahibiyim. Korumaları çıkarsan da dikişleri ve derisinin kalınlığı nedeniyle kazık gibi duracaktır. Günlük mont başka motor montu başka.

vnc
29 Ocak 2013, 21:42
Bir yerden sonra bunlarda geçiriyor. Sağanak yağmurda motor kullanacağım diyorsan yağmurluk şart.

gugukk
29 Ocak 2013, 21:59
Dediğin gibi kaskını eldivenini motora bırakıp mekana girdiğinde zaten motorlu oluyorsun.
Ama deri ceketi giyip taksim-bostancı minibüsüne binersen komik.
Veyahutta evden çıkıp yürüyerek ekmek fırınına bu montla gidemezsin.
Motoru parkedip beyoğlunda gezebilirsin ama bütün gece mağazaları dolaşayım oradan gece klübüne kaçayım dersen komik.
Hele bir de hörgüçlüyse.
Hadi komikliğini geçtim hem rahatsız hem ağır.

RS2 sahibiyim. Korumaları çıkarsan da dikişleri ve derisinin kalınlığı nedeniyle kazık gibi duracaktır. Günlük mont başka motor montu başka.

iyide motoru bırakıp tüm gece taksimde motorsuz montla dolaşmak ile motorsuz taksime montla gidip gene motorsuz dolaşmak arasındaki farkı tam anlayamadım 2 sindede motor yok :)

speed_dream
29 Ocak 2013, 23:29

motor montunu günlük kullanımda kullanamazsın ne kadar kibar olursa olsun ve dıştan farkedilmesin korumaları seni illaki rahatsız edecektir.bir müddet sonra sıkılacaksın.
ben tekstil mont kullanmama rağmen denedim rahat edilmiyor .deriyi düşünemiyorum bile sanki sırtında bir çuval bağlıymış ve omuzlarında sepet yüklüymüş gibi bir hissiyat tecrübeyle sabittir

DarkKnight
30 Ocak 2013, 01:11
Konu uçmuş kushitani mont için konusuyum geçen gün kadıköyde motomaxa gittim mont hiç kaliteli durmuyor indirimli fiyatı buysa eğer indirimsiz satılması imkansız bence dikişler ve korumalıklar cok dikkatsizce ve kalitesizce yapılmış gibi geldi yada bu ürünlerde üretim hataları mevcut.Deri en iyi koruyucu olsada ben kaliteli kumaş montların kullanılması taraftarıyım cok daha kullanışlı ve uygun fiyatlı.

GorkeM
30 Ocak 2013, 07:11
iyide motoru bırakıp tüm gece taksimde motorsuz montla dolaşmak ile motorsuz taksime montla gidip gene motorsuz dolaşmak arasındaki farkı tam anlayamadım 2 sindede motor yok :)

Fark taksime nasıl gideceğiniz.
Tabi kişinin kendi tercihi.

Deri mont sahibi olarak benim görüşüm motosiklet dışı kullanımının çok komik olduğu.
İsmail Yk geliyor insanın aklına.
Saatlerce yayan olarak o kaskatı montla gezmek de çok uygunsuz benim gözümde.
İmkanım olursa motoru park ettiğim yere bırakırım.

phradrel
30 Ocak 2013, 12:49
hayvanların derilerini yüzüp üzerinizde taşımayın. tekstil mont tercih edin lütfen ;) goretexlerde de indirim var motomax'da.

ysn_erl
30 Ocak 2013, 15:39
çok kaliteli durmuyor sanki

gugukk
02 Şubat 2013, 22:55
Bugün feyizoğlunda venom nforce mont gördüm çok güzeldi kullanan varmı acaba nasıldır arada kaldım

http://www.sahinmotorsiklet.com/image/cache/data/VENOM%20CEKET%20N-FORCE%20DERİ%20RACING%20SİYAH-KIRMIZI-500x500.jpg

DarkKnight
03 Şubat 2013, 00:33
Bugün feyizoğlunda venom nforce mont gördüm çok güzeldi kullanan varmı acaba nasıldır arada kaldım

http://www.sahinmotorsiklet.com/image/cache/data/VENOM%20CEKET%20N-FORCE%20DERİ%20RACING%20SİYAH-KIRMIZI-500x500.jpg

Gerçekten güzelmiş sırt korumalıgı mevcut termal içlik mevcut reflektör mevcut montun görünüşüde güzelse gözle bakıldıgında bu fiyata çok iyi.