PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Montunda Beden Nasil Olmali

kucukprens
03 Nisan 2006, 02:40
merhaba
Montlarda su beden isini cozemedim. Ornegin ince bir tsortler mont denedim. Satici ve cevredeki herkes tam ustune oldu dedi. Beden Medium'du. Ama montu cikarana kadar canim cikti! Bence cok dardi.

Bu kez Large denedim. Bence rahatti. Ama korumalar biraz dirsegin altinda kaliyordu. Ayarlabilir diye dusunuyorum..

Neyse sorum şu:
* Mont bedeni nasil olmali? Vucudu sımsıkı saran, sadece ince bir tsort ustune giyilebilecek bir mont mu?

* Yoksa giyip cikartirken insani zorlamayan , icine tsort disinda biseyler giymeye uygun olan bir mont mu kullanilmali?

PAhali seyler oldugu icin sizlere sormak istedim..tesekkurler simdiden

mertovski11
08 Haziran 2016, 11:18
Merhaba,

Bu sorunun cevabını arıyorum ama bulamadım. Arkadaş zamanında yazmış ama cevap verilmemiş =)
Revit gt-r air mont aldım S beden, t-shirtle tam oturuyor üstüme. Korumalar da cuk diye oturuyor fakat motordan inip fermuarı açında daha rahat oluyor.

Takım elbisede dar kesim 48-50 değişiyor bedenim. S beden montta 48 e denk geliyor. Bir büyük bedenle değiştirmelimiyim sizce yoksa bu beden tammıdır benim için, iyice vücudu sarmalı mı?

Hondolog
08 Haziran 2016, 11:25
Çıkarmakta zorlanıyorsan ve sıkıyorsa küçük, dirsek ve omuz korumaların gereğinden fazla hareket ediyorsa boldur, başka model veya marka bakabilirsin. motosiklet montunun içerisine kalın giysiler giyilmez en fazla üç ince kat olmalı. Yazlık montun içerisine yağmurluk giyebilmelisin mesela.

mertovski11
08 Haziran 2016, 16:29
Biraz serin havalarda t-shirt ün üzerine uzun kollu birşey giymek istersem çok sıkı olabilir. Tekstil montların biraz genişleme durumu varmıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Eğer ekleyebildiysem sadece t-shirtle bu şekilde duruyor.

http://i.hizliresim.com/4lra6p.png (http://hizliresim.com/4lra6p)

sarph35
08 Haziran 2016, 16:50
On numara beş yıldız olmuş. kollar mollar tam. Olası bir düşmede o korumaların yerinden oynamaması lazım.Sürtünmeyle korumak zorunda oldukları yerden kayarsa dirseğin, omuzun ağır yara alır. Montu zaten sadece motor üzerinde bağlıyorsun. O kadar sıkışıklığı da çekmek lazım;) Aynı monta sahibim ve çok memnunum;)

mertovski11
08 Haziran 2016, 16:52
Teşekkür ederim cevabınız için. 2 gündür kullanıyorum ama kafamda soru işareti vardı, rahatladım.

sinan.erkan
08 Haziran 2016, 16:55
T-shirt H&M, eldivenler Scoyco. Bi an resimdeki ben miyim acaba dedim. :queen:

mertovski11
08 Haziran 2016, 17:05
T-shirt H&M, eldivenler Scoyco. Bi an resimdeki ben miyim acaba dedim. :queen:

Madem öyle, eldivenden memnun musunuz diye sorayım o zaman =) çünkü benim tercihim değildi, mağazadaki arkadaş ilk etapta gaz hissi için bunu önerdi. Şuan kıyas yapabilecek tecrübede değilim.

sinan.erkan
08 Haziran 2016, 17:07
Terletmiyor, havadar. Ama bana kalırsa koruma olarak beş para etmez. Benim elimde goretex eldiven varken sıcak bir gün ayaküstü almıştım. Hala duruyor ama en kısa zamanda değiştireceğim.

ARçİL
08 Haziran 2016, 18:41
Yazlık mont kullandığın zaman yanıma neopran uzun kollu yeleğimi alıyorum saban erken saatler soğuk oluyor yüksek rakımlara çıktığın ihtiyacım oluyor. Kışlık montta kullanıyorum. Sana tavsiyem farklı mağazaları farklı markalar dene

kadango
08 Haziran 2016, 19:18
Koruma ekipmanları vücuda tam oturmalı, boşluk olmamalı.

wind16
09 Haziran 2016, 00:44
Göğüs ölçüsüne göre almak lazım ama siz almışsınız zaten. Fotodan gördüğüm kadarı ile bedeni size olmuş. Ben yeni yazlık mont aldım ve araştırdığım kadarı ile kesinlikle bol olmamalı yazlık mont. Kışlık montta termal tarzı kıyafetler giyecek kadar bir boşluk olabilir ama yazlık tam oturmalı ve sarmalı vücudu.
Eldiven olarak ben de scoyco aldım. Bana koruması fena gelmedi. His durumunu henüz bilmiyorum.

french press
09 Haziran 2016, 14:13
Yukarıdaki yeşil gtr air den kullanıyorum. Herşey iyi güzel ancak pantolonun kemeri gözüküyor. Önden kısa gibi biraz. Bir beden büyük alsaydım bu seferde bol olacaktı. Ama çok memnunum havalandırması çok iyi. Ceket bedeni ile aynı bu arada benim montun bedeni.

ZümeR
09 Haziran 2016, 15:07
Bedenine göre olmalı :))

velizrsln
09 Haziran 2016, 16:48
Benim montum small ben fit degilim birazcik kucuk geliyo ama cok degil simdilik idare eder zaten oyle aradigim montuda bulamiyorum

mertovski11
09 Haziran 2016, 16:54
Benim montum small ben fit degilim birazcik kucuk geliyo ama cok degil simdilik idare eder zaten oyle aradigim montuda bulamiyorum

Boy ve kilonuz nasıl acaba?

velizrsln
09 Haziran 2016, 19:46
Boy ve kilonuz nasıl acaba?

177 73
..................

arnuwanda
09 Haziran 2016, 19:52
Belki yardımcı olabilir;
http://i.hizliresim.com/ZddWPZ.jpg (http://hizliresim.com/ZddWPZ)