PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benzinsız kalan motor

beypazarlı06
22 Ocak 2013, 19:01
125 cc mondial scooterimle yolda giderken biranda benzin bitti ve iterek evin önüne getirdim benzin koymadım 1 gece benzinsiz kaldı ve obürgün saat 14.30 civarlarında benzin almaya gittim benzini getirdim 5liralık kola şişesine benzin aldım getirdim döktüm içine motorun kapağı kapadım marşa bastım motor çalışmıyor çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor marşa basa basa aküyü bitirdim ve koydum sinir oldum acaba boğulmuş olabilirmi veya benzinmi az geldi anlamadım

Mengu16
22 Ocak 2013, 19:09
125 cc mondial scooterimle yolda giderken biranda benzin bitti ve iterek evin önüne getirdim benzin koymadım 1 gece benzinsiz kaldı ve obürgün saat 14.30 civarlarında benzin almaya gittim benzini getirdim 5liralık kola şişesine benzin aldım getirdim döktüm içine motorun kapağı kapadım marşa bastım motor çalışmıyor çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor marşa basa basa aküyü bitirdim ve koydum sinir oldum acaba boğulmuş olabilirmi veya benzinmi az geldi anlamadım
Geçen dedim ya hortumlardaki benzin boşalırsa karbüratöre benzin şırıngalaman gerek, o işte sorun :)

Murat 48/30
22 Ocak 2013, 19:12
MEngü bu mondial seni kalifiyeli eleman yaptı galiba :mrgreen:

Yada bu ustalık başka yerden

beypazarlı06
22 Ocak 2013, 19:13
mengu 16 10 milyonluk veya 15 milyonluk benzin alsam bu sorun çözülür deyimi

Mengu16
22 Ocak 2013, 19:18
MEngü bu mondial seni kalifiyeli eleman yaptı galiba :mrgreen:

Yada bu ustalık başka yerden
Ya bu dediğim 2006-2007'de kullandığım mondial scooterdan kalma bilgi, evde durmuyodu babamın çalıştığı fabrikada duruyodu motor, ara sıra binerdim çalıştırmak için karbüratöre benzin şırıngalardık.

mengu 16 10 milyonluk veya 15 milyonluk benzin alsam bu sorun çözülür deyimi
Benzin deposunun içine kompresör hortumu sokup benzin musluğuna doğru hava basarsan da çalışır şırıngayla uğraşmak istemiyosan. Benzin deponun ağzına kadar dolu olsa bile bişey fark edeceğini sanmıyorum.

beypazarlı06
22 Ocak 2013, 19:22
Ya bu dediğim 2006-2007'de kullandığım mondial scooterdan kalma bilgi, evde durmuyodu babamın çalıştığı fabrikada duruyodu motor, ara sıra binerdim çalıştırmak için karbüratöre benzin şırıngalardık.

Benzin deposunun içine kompresör hortumu sokup benzin musluğuna doğru hava basarsan da çalışır şırıngayla uğraşmak istemiyosan. Benzin deponun ağzına kadar dolu olsa bile bişey fark edeceğini sanmıyorum.

ya ben şimdi onlan uraşmak istemiyorum hortumu takamam benzin filan kaçırır daha kolay bi yolu yokmu mesela beklemek desem

Mengu16
22 Ocak 2013, 19:25
Belki depoyu tamamen doldurup kapağını kapayıp motoru sallasan zıplatsan biraz benzin gider :)

beypazarlı06
22 Ocak 2013, 19:27
benzin hortumunun göz hizasıyla deponun neresine bağlı

Mengu16
22 Ocak 2013, 19:32
benzin hortumunun göz hizasıyla deponun neresine bağlı
Musluk depo kapağının tam altında hiza olarak.

concorde787
22 Ocak 2013, 20:05
aküyü şarz yaptır, motosikletin marş ına basarken sakın gaz verme . çünki yakıt musluğu vakum yolu ile açılıyor. sen gaz verirsen yakıt karbüratör e inemez.biraz marş süresi uzun olacaktır ama kesin çalışır. çünki benzin bitmeden önce çalışıyordu....

hellboys
22 Ocak 2013, 21:02
mengu ben de 150 lik bir atv vardı motorları scooterlerle aynı karbüratörde kalan benzinin zamanla oktan düşüyormuş sanırım herneyse karbüratörde bi vida var onu açtığımzda benzin akıyor oradan yapsa bu arkadaşımız olmaz mı