PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250-300 CC Scoter tercihi

harved
13 Ocak 2013, 16:01
Herkese merhabalar;
DL650 ile birlikteliğimizi mecburi sebeplerden dolayı sonlandırdık.İki tekerden de uzak kalamıyacağım için hem keseme uygun,hemde beni mutlu edecek alternatifleri araştırmaya başladım.
Sonunda 250-300 cc segmentinde scoter ve Naked lerde karar kıldım,uzun,uzun araştırmalar ve bakınmalar neticesinde Birkaç marka ve model kafamda yer etti,fakat scoterler hakkında enküçük bilgi birikimim ve tecrübem yok.
Motosiklet tecrübemim tamamı Touring,naked ve enduro üzerine şekillendi,1986 yılından itibaren minumun 600 cc ve üzeri çeşitli marka ve model motosikletler üzerinde en az 200.000 km lik tecrübem mevcut.178 cm boy 95 kg gibi epey tonton :) bir yapım mevcut.
Öncelikle Yamaha X-Max250 X-City250 - Kymcho Xting250 Dawtown 300İ - SYM hd 250i - Suzuki inuzuma 250 - SYM Wolf 250 gibi Scoter ve Naked marka ve modeller arasında sıkıştım.
Öncelikli kullanım amacım motosiklet üzerinde olmak,şehir içinde her an bir yerlere beni götürebilecek olması,eşim ile izinli olduğum zamanlarda T.dağ,Çkale vs,vs gibi kısa soluklu yollarda beni üzmeyecek bir motosiklet olmalı diyorum.Bütçem de belli maximum 12.000 ler civarı.
Lütfen, sizlerden özellikle ricam Tercihimin sadece scoter ve touning, naked 250-300 cc civarlarını geçmeyecek olması,tavsiye,öneri ve görüşlerinizi buna göre yapmanızı rica ediyorum.
Teşekkür ederim.

volkanocak
13 Ocak 2013, 16:06
saydığınız markalar arasında yamaha x-max 250 derim.
hem fiyatıyla hemde kalitesi ve sağlamlığıyla sizi üzmez