PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup için lastik? Ama ne? Ne? Ne?

fatihkesan
09 Ocak 2013, 20:24
Arkadaşlar bende Mondial 100 SFC Snappy X Cup tipi motosiklet var. Klasik Innova, Crypton kırması işte. Dostlar bu çinli kardeşimizin üzerinde Yuanxing diye bir lastik geldi. Önler 2.50/17 Arka 2.75/17. Ölçü bu. Lastik haliyle berbat, üzerinde kocaman NYLON yazıyor. Neyse arka bir şekilde patladı, ani bir şekilde değiştirilmek zorunda kaldı. O an ki zaruretten yine pek hoş bir lastik takılmadı, pakistan malı. DIAMOND diye bir lastik. Gerçi çin malına göre çok iyi ama, yok yine içime sinmedi.

Dostlar haftalardır lastik araştırıyorum. Karda da motosiklet kullanmak istiyorum, kaymasın istiyorum ama yok. Irc kışlık lastik yapmış, 17 ölçüde yok hep 18. Pirelli, Metzeler yapayım dedim paraya kıyıp onu da tek bir yer satıyor 40 gün sorna falan getiriyor yurtdışında. Türkiye'de adamakıllı lastik bulamadım. Olmuşken Tubeless olsun istiyorum, IRC var, UNILLI var, SWALLOW diye endonezya malı bir marka var. Shinko var. Acaip acaip markalar var. İçime sinen marka yok. Ha bir de bir türk markası daha var BİLLAS.

Dostlar bu makineye ne taksak ki? Hem dişli olsun, kaymasın. Hem de tubeless olsun, patlamasın?

Bir de ölçüler kafamı karıştırıyor 2.75/17'yi anladık da 80/90/17 ne demek? birinde iki ölçü var, öbüründe üç? 2,75/17'nin eşdeğeri nedir mesela 90/90/17'midir?

vs, vs, vs...

Not: Almak istediğim lastik kauçuk oranı yüksek olmalı...

Mengu16
09 Ocak 2013, 20:28
Benim cub'un ön lastiği Unilli 2.25-17 arka lastiği Leo Tire 2.50-17. İkisi de süper ötesi. Lastiğin üzerinde nylon yazmasına bakmayın her nylon yazan lastik kötü değildir.

tr100a
09 Ocak 2013, 20:42
bende zamanında cub a çok lastik aradım senin gibi ama malesef yok İRC almak zorunda kaldım arka 80-90-17 tubales ama dişli değil asfalt lastiği

fatihkesan
09 Ocak 2013, 20:53
bir sitede pirelli buldum en sonunda onlar da tubeless değil arkadaş ya... ve nereden baksan 4 irc tubeless fiyatına.

Mengu16
09 Ocak 2013, 20:54
bir sitede pirelli buldum en sonunda onlar da tubeless değil arkadaş ya... ve nereden baksan 4 irc tubeless fiyatına.
Cub'a tubeless lastik bulamazsın hem jantlar da uygun değil.

varan22
09 Ocak 2013, 20:56
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-lastik-2-75-17-tum-cap-motorlara-disli-lastik-sofuoglumoto-93560054/detay/

şöyle bir lastik var fakat kullanmadım.

Mengu16
09 Ocak 2013, 20:58
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-lastik-2-75-17-tum-cap-motorlara-disli-lastik-sofuoglumoto-93560054/detay/

şöyle bir lastik var fakat kullanmadım.
Güzel hoş fakat cross lastikler ıslak asfaltta felaket kayıyor.

fatihkesan
09 Ocak 2013, 20:59
abi jantlarım telli değil. tubeless lastik olur dediler ama? motosikletim mondial 100 sfc snappy x. jantları alüminyüm alaşım (çelik jant derler ya hani) o hesap yani.

Mengu16
09 Ocak 2013, 21:00
abi jantlarım telli değil. tubeless lastik olur dediler ama? motosikletim mondial 100 sfc snappy x. jantları alüminyüm alaşım (çelik jant derler ya hani) o hesap yani.
Bana da motoru alırken tubeless olur dediler alüminyum jant diye ama 1 seneyi geçti henüz tubeless yapamadım. Benim motor da senin motorla aynı fabribadan çıkma Mondial Hyena X.

fatihkesan
09 Ocak 2013, 21:01
abi evet o lastikler cross ama osaka nedir ki? ömrümde ilk kez duydum. endonezya malıymış. işin özü acaip bir yan sanayii kirliliği var. iç lastik taktırıyorum mesela, red moon diye vietnam malı bir şey takıyorlar. nasıldır, nedir bilen yok. arka lastik şans eseri pakistan oldu. arkadaşın ön arka iran lastiği. kaçak mallar hep.

abi
23 Temmuz 2013, 17:22
Metzeler yapayım dedim paraya kıyıp onu da tek bir yer satıyor 40 gün sorna falan getiriyor yurtdışında. ...

Birader bu bahsettigin hangi firma ? Telefonu adresi var ise rica edeyim.

satoyama
23 Temmuz 2013, 17:47
17" jant genelde cub lara olduğu için kaliteli lastik bulmanız zor ama ben size bir yöntem önereyim

zamanında honda innova125 kullanırken orjinal ölçüdeki dublop lastiklerini bulamıyorduk, gel zaman git zaman hondanın kafasını şişirdik sonunda lastikleri getirdiler . şimdi halen honda stoklarında olması lazım. yapman gereken sana en yakın honda sevisi arayıp (yetkili) honda innova lastiği soracaksın onlar da stok kontrolü yapıp sana cevap verecekler 2 dakika içinde.. sana şaşırıp ölçü sorarsa innovaların hepsinin aynı lastiği kullandığını söylersin ayrıca ön ve arka diyeceksin..

ön 70-100-17
arka 80-90-17

ama öyle 3 kuruşluk lastik değildir söylüyüm.. motorunun dengesi, yol tutuşubariz şekilde değiştiğinde bana dua edeceksin..

şu an türkiyede alabilceğin en iyi cub lastiği..

10SuzAsLa
23 Temmuz 2013, 22:30
17" jant genelde cub lara olduğu için kaliteli lastik bulmanız zor ama ben size bir yöntem önereyim

zamanında honda innova125 kullanırken orjinal ölçüdeki dublop lastiklerini bulamıyorduk, gel zaman git zaman hondanın kafasını şişirdik sonunda lastikleri getirdiler . şimdi halen honda stoklarında olması lazım. yapman gereken sana en yakın honda sevisi arayıp (yetkili) honda innova lastiği soracaksın onlar da stok kontrolü yapıp sana cevap verecekler 2 dakika içinde.. sana şaşırıp ölçü sorarsa innovaların hepsinin aynı lastiği kullandığını söylersin ayrıca ön ve arka diyeceksin..

ön 70-100-17
arka 80-90-17

ama öyle 3 kuruşluk lastik değildir söylüyüm.. motorunun dengesi, yol tutuşubariz şekilde değiştiğinde bana dua edeceksin..

şu an türkiyede alabilceğin en iyi cub lastiği..

Allah razı olsun yarın ilk işim :)

derdertu
19 Ağustos 2013, 01:34
rks jaguar 100 cub um var arka lastigi dublex yaprırdım gayette güzel oldu irc taktırdım 2.75 17 jant 80 tl ya daha uzerindeki balmum gitmedi ama özellikle mıcıra soktum yol tutusunda daha önce almadıgıma kendime cok kızdım az daha kullanayım paylasıcam

fatihkesan
27 Ağustos 2013, 01:01
ben de arka lastiği irc dublex yaptım ama 80 tl çok. ben 55 tl'ye aldım. bu zamana kadar almadığım için bin kere pişmanım. hatta bizzat motosiklet tamircisi arkadaşım, abi herkese dublex önerirsek biz nasıl ekmek yiyeceğiz dedi. varın siz düşünün, lastik patlasa bile inmesi 1 hafta sürüyor. öndeki fabrikasyon çinli lastik eriyince öne de irc veya unilli dublex yapacağım.

not:dublex'in doğru yazımının tubeless olduğunu biliyorum. herkes anlasın diye dublex yazıyorum.

derdertu
20 Eylül 2013, 23:30
on lastiği 2.50 17 den 2.75 17 irc ile değiştirdim mükemmel oldu mukemmellik neden peki dönülşlerdeki o dengesizlik kayacak kaygısı tamamen gitti 60 km yı gecince rüzgarı yedigimizdeki motorun kendini saga sola savurması tamamen gitti benzin nemi oldu ufak bır artış oda bana göre kattıklarının yanında hiçbirsey unutmadan arkalarda aynı ebat aynı marka dublex

snappy x
16 Ağustos 2015, 19:22
Arkadaşlar lastik bulamıyorum bende konuyu açan arkadaş ne yaptın

predator82
31 Ağustos 2015, 19:56
Merhabalar bende arka lastik arıyorum, fakat dubles lastik mi daha iyi oluyor, iç lastikli lastik daha iyi? Dubless lastiklerde janttan hava kaçırma sorunu olabiliyormu aceb?

predator82
04 Eylül 2015, 16:23
Konuyu bilen usta arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum, iyi günler...

agematnus
04 Haziran 2019, 23:23
275 17 arka lastik yerine 300 lastik takılabiliyor mu?

CloudyFa
05 Haziran 2019, 01:23
Takarsın çamurlukla lastik arasında 2 parmak boşluk varsa sorun yok