PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu bisiklet cekiş azalmasi

rambomert
12 Aralık 2012, 23:15
Arkadaslar 1 hafta önce motor sekman kirdi diye silindir ve pistonu sifir taktik ama bir haftadir kullaniyorum eskisine gore cok gucsuz acaba kullandigim yag petrol ofisinin 2t yagi castroll alsam farkedermi yada acilmadi diyemi bilmiyorum yardim edi

madcenter
13 Aralık 2012, 03:47
Az çekmedim geçmişte bu küçük motorların çekiş probleminden Şöyle anlatayım mopedler vardı peugeout mobylette bunları tamir eden ustalardan birini izlerken piston pimini 500 gramlık cekiçle cakarken gördüm ve piston pimi pistonun bir tarafını şişirdi silindire sığmadıgı için usta eğe ile pistonun bir tarafını eğeledi ve sıfır motor yaptık diye sahibine teslim etti en fazla bir hafta gitmiştir çekiş adına birşey kalmamıştır tavsiyem kendiniz yapın 4 adet vida sökeceksiniz conta seti vardır muhtemelen yoksada sanayilerde contacılarda kestirebilirsiniz 1mm ideal mantar kullanmayın klingrit mi neydi ondan alın piston silindirin içine segmansız konuldugunda test ederken mutlaka yağlı olsun çok tatlı bir sıkılıkta olmalı ne fazla bol nede sıkı piston silindirin içinde üst noktada duracak gibi olacak sonra aşağıya düşecek şeklinde bilmiyorum tarif edebildim mi seğmanları taktıktan sonra piston pimini alıştırarak takın kapak contaları gres ile yağlarsanız daha güzel yapışır ben öyle yapıyordum kapaktaki vidaları eşit aralıkla sıkın aşırı sıkmayın ilk çalıştırmada biraz yağlı çalışsın alışması için eğzos çıkışının sıkı olduğuna dikkat edin yanlardan hava atmasın karburatorden hava almasın bujiniz sıkı olsun motor ısındıktan sonra tekrar soğuyana kadar bekleyin kapak vidalarını tekrar sıkın varsa boşluğunu alın ve litre başına 50 gr yağ yerine 60 70 gr kullanırsanız daha iyi olur hızı düşer ama daha zor çekişten düşer

rambomert
13 Aralık 2012, 14:34
Arkadasim pistonu kendimiz degistik motordan anlayan biri ile ama cekisin dusmesini benzine koyulan yagin fazla olmasi yuzunde soylediler ama degismeden once daha gucluydu aca acilirmi