PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Görüşleriniz ve önerileriniz benim için önemli..

4Eren
08 Aralık 2012, 22:21
Merhabalar arkadaşlar kız arkadaşımla beraber önümüzdeki yaz için bir scooter almayı planlıyoruzda, kafamızda SYM FIDDLE II veya KANUNI WIKI var (Genelde motor üzerinde 2 kişi olacağız) . Bu scooter lar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir veya önermek istediğiniz 2500-3000 TL civarında aynı tarza (vespa) sahip farklı marka ve model scooter önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

waeder
08 Aralık 2012, 22:39
Sanırım şirin bir motor arıyorsun ama bence o iki motorda iki kişi için pek uygun değil kanuni wikiyi listenden çıkarmanı tavsiye ederim çok ufak ve sym ile sağlamlık açısından yarışamaz. Aradığın tarza pek uygun olmasada yamaha cygnus x öneririm 2006-2008 modelini o fiyatlara bulabilirsin hem daha güçlü hemde altından kaybolmaz ve 2006 model bile olsa gerçekten çok sağlam bir scooter kolay kolay seni üzmez. En yakın zamanda kafana yatan bir motora sahip olman dileğiyle.

mehmet 1996
08 Aralık 2012, 23:30
arkdaşım mondial mg öneriim scoterler iyi değilde ama renkler ve zevkler tartısalamaz o sana kalmış bişey..:D

serdar1547
09 Aralık 2012, 02:01
scooter üzerinde iki kişi olmak ve scooterinde cc sinin küçük olması sizi çok üzer(scooterin yavaş olacağından kız arkadaşınla motor üzerinde daha fazla vakit geçirirsin o ayrı) eğer karar değiştirip commuter felan almayı düşünürseniz veya maxi scooter almayı düşünürseniz yardımcı oluruz ama şimdi ne desek tam anlamıyla yardımcı olamayız...yok illaki bu ikisinden birini istiyorum dersen o zaman sym derim tabiki...son olarak bütçeni 1,000 lira daha artırabilirsen yamaha Xmax 250 veya SYM gts 250 alabilirsin....çok kararsız bir yorum oldu ama seninde sorun biraz zor olmuş sanki...
ben olsam hiç düşünmez arora tiger 200 alırdım ve türkiye turuna çıkardım arkama bile bakmadan

4Eren
09 Aralık 2012, 03:02
Öncelikle bilgi ve düşünce paylaşımınızdan ötürü teşekkür ediyorum.
Daha önceden honda activa kullanmıştım iki kişi fakat hızı gayet iyi idi, benim kafamdaki motorlar (Sym&Kanuni) activaya oranla çok mu yavaş kalır? Benim için iki kişi üzerindeyken 70-80 km hıza ulaşması yeterli. Aslında benimde kafamda maxi scooter var fakat bütçemizin max. limiti 3000 TL..

serdar1547
09 Aralık 2012, 13:10
bir motosiklet için ,grubu ne olursa olsun ,70/80 km hız çok tehlikeli...motor dediğin 120 yi rahat görecek ve o hıza kısa sürede ulaşacak ki seni tehlikelerden uzak tutsun.eğer sadece iki motor arasında kaldıysan takibi sym