PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 motor arasında kaldım yardımlarınızı ve önerilerinizi beklemek üzreyim

dalaman48
08 Aralık 2012, 14:18
Selam cümleten arkadaşlar ben hyosung gt 250 cc ve yamaha rx king 135 cc motor arasında nasıl farklar var yardımcı! olurmusunuz bana az yakcak hız saglamlık agresif sürmeye dayanıklı olcak tek tekere ve uzunyol gitmede cebi vazla yakmıycak ve rahat olcak !! ve bu iki motoru karşılaştırırsak iyi ve kötü yanları ikisi arasındaki farkları bilen biri yardımcı olurmusunuz arkadaşlara

VE hyosung gt 250 cc ve hyosung naket 250 cc bu iki motor arasında ne farkları var !!

haojin2005
08 Aralık 2012, 14:50
az yakacak uzun yola gidecek diyorsanız hyosung alın ama hyosung gt250 r supersport olduğu için yorabilir.gt250 comet ise gt250 r ın naked versiyonu ve önde tek disk fren-daha rahattır.Rx 135 benzini içer ayrıca 2 zamanlı olduğu için uzun yolda şişme yapabilir ve sesi çok fazla çıkar.

ricirt
08 Aralık 2012, 15:06
s.a arkadaşlar ben bu yaz ALLAHIN izni ile motor alacam ama şimdiden kararsızım .. yardımcı olursanız çok sevinirim .
1.si HONDA CBR250
2.si YAMAHA YZF R 125
???? tavsiyeleriniizi bekliyorum ..

ferdinandd
08 Aralık 2012, 15:07
Tek tekerde ve uzunyolda cebi fazla yakmıycak, rahat, agresif sürmeye dayanıklı, saglam, hızlı, az yakcak

Nekadar az, nekadar agresif, nekadar hızlı, dayanıklı dediğin nedir, nekadar rahat bunların hepsi apayrı şeyler ve kişiden kişiye değişir :silent:

* Bisiklet bile tek tekere gelir, rahat dediğinden bana göre cruiser ve touring, babalar gibi sele insan için yapıldığı belli olan bir oturuş pozisyonu :mrgreen:

* Agresif sürmeye dayanıklı bir tek cross olur, dağa taşa dip gaz açmak agresiflik bana göre :sunny:

* Sağlam dediğinde 5. kattan atılan Honda cub un binilip gidilen bi motosiklet olduğunu izlediğimden beridir gözümde sağlam olan sadece cub var ::huuuh::

* Az yakacak dediğinde bana göre az yakmak demek 1.5lt/100km, senin az yakmak dediğin veya diğerlerinin ölçütü nedir :silent:

hymbursa
08 Aralık 2012, 15:12
ARKADAŞLAR BMW GELDİ ANCAK BAZI SORUNLARIM VAR BİLEN CEVAPLARSA SEVİNİRİM.. 2000 MODEL BMW GS FAR KONTAĞI ÇEVİRDİĞİNDE SÜREKLİ YANIYORMU... 2. Sİ SOĞUKLARA KARŞI.. ANTİFİRİZ KOYACAKMIYIZ.. TEŞEKKÜRLER..

CEM.
08 Aralık 2012, 15:35
dostum bmw 650 gs topigine yazman daha mantıklı degilmi adamın açtıgı konuyu dagıtmıssınız

ichiroo
08 Aralık 2012, 15:44
gt250r daha karizmatiktir ama naked olanı şehir içinde ve özellikle sıkışık yerlerde daha rahattır ben naked tavsiye ederim.
honda 250r ile yzf 125 soran arkadaşa ise tabiki yüksek cc olduğundan hondayı tavsiye ederim fiyatları neredeyse aynı iken neden 125 alasınki.

Blackeagletr
08 Aralık 2012, 16:16
Adamın açtığı konu genel sorun başlığı gibi olmuş :)
Rx 135 çok farklı bir motordur gücü torku vs.. Fakat 2 zamanlıdır, bastığın zaman çok benzin yakar, temizini bulmak çok çok zordur, görüntüsü fazla cezbedici değildir yani anlamayan adam "Len bu ne olum" diyebilir.
Gt 250 daha güçlü ve torkludur daha kalıplıdır, temizini bulmak Rx 135 e göre çok daha kolaydır. Görüntüsü de fena değildir. Benim tercihim Gt 250 olurdu.

dalaman48
14 Aralık 2012, 03:19
kardeş dedin gibi ama bu iki motor arasında fites arası yüklenme akrobesi yapma ve uzun yola gitmek ve birde kardeş az yakmak ikisi arasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

gt 250r supersport oldugu için yorarbilir derken rahatlık bakımından mı comet baktım pek yoktu ama naked var baya ve piyasası da ucuz supersport a göre ! naked nasıl bi motor kardeş ikisi arasında ki farklar bilgin varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

kardeş niye naked tercih edersin gt 250r şehir içi trafikte ne sıkıntılar yaratır yani bilgilendirirmisin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

kardeş niye naked tercih edersin gt 250r şehir içi trafikte ne sıkıntılar yaratır yani bilgilendirirmisin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

SLM KARDEŞ iki motor arası gt R nin gücü ve torku daha mı yüksek diyosun ve bu motor 300 km gitse hangisinde rahat olur ve az yakar ! oynama olmadan rx ve gt R nin yaptıgı son hız biliyormusun kardeş !! agrobasi hareketlerini hangisinde daha kolay olur ve gt R nin kac modellerinde kesici var biliyomusun kardeş hırcın gec vites atma keskin firaş larda yatırma kolay ve zefli olor kardeş bu konularla bildiklerinin paylaşırsan sevinirim ..!

MhmtcnKoral
14 Aralık 2012, 03:32
Hocam GT250R'da ağırlık genel olarak bileklerdedir yorar. Heybetli motordur o yüzden trafikte biraz zorlayabilir. Motoru zorlarım tekere alırım vs düşürürüm diyosan doğal olarak grenajı olmayan bi motor düşünmen gerek hem hafif olmaları kolaylık sağlar bu durumda naked düşünmen gerek. 300 km gitsen naked daha rahat olur. Son hızda iki motoru karşılaştıramazsın bile Hyo uçar. 2008 ve sonrasında devir kesici bulunur. Ayrıca madem hareket, redline, uçucak kaçıcak bişey istiyosun sana Suzuki GSR 600'ü öneriyorum kesinlikle onu al ama kesinlikle almalısın ya ona bin ya hiç motora binme. Fiyakalı apaçi olursun :queen:

Sinan Er
14 Aralık 2012, 11:13
Selam cümleten arkadaşlar ben hyosung gt 250 cc ve yamaha rx king 135 cc motor arasında nasıl farklar var yardımcı! olurmusunuz bana az yakcak hız saglamlık agresif sürmeye dayanıklı olcak tek tekere ve uzunyol gitmede cebi vazla yakmıycak ve rahat olcak !! ve bu iki motoru karşılaştırırsak iyi ve kötü yanları ikisi arasındaki farkları bilen biri yardımcı olurmusunuz arkadaşlara

VE hyosung gt 250 cc ve hyosung naket 250 cc bu iki motor arasında ne farkları var !!

Ben sana dalaman arkadaş.

Ne istediğinin farkında değilsin sanırım. Her istediğin için ayrı motor alman lazım.

Tİme_shİft42
14 Aralık 2012, 11:54
Cbr 250 r diyeceğim ama mundar edersin canım motoru :)

CEM.
14 Aralık 2012, 11:59
bende gtr 250 seçerdim çünkü rx ufak cılız bir motor uzun yolda ne viraja giremessin yada rüzgardan etkilenebilir . uzun yolda büyük faktörlerden biri rüzgardır motorun cılız ise rüzgar şeritten şerite fırlatır seni başıma gelmedi degil. rx kilo olarakta hafif bir motor gtr daha kalıplı bence kıyaslanmıyacak 2 ayrı katogorideki makinalar bu kıyaslamada kesinlikle gtr 250 daha mantıklı. uzun yolda gtr 250de az yakar rx ile arasında büyük fark olucagını sanmıyorum. rx apaçi motoru olarak bilinir biz genelde köylü motoru diyoruz fakat rx kullanıcıları yanlıs anlamasın mekanigine birşey dedigim yok . 2 motoru yan yana gör ve sür %100 eminimki gtr 250 alıcagına.

adam rx demiş hyo gtr 250 demiş yine arkadaş yapıcagını yapmıs suzukı gsr al demiş :)

biraz daha para ekle bmw gs al hatta :D

dalaman48
14 Aralık 2012, 14:54
patron deyilim holdigim yok ve babam sakıp sabancı deyil en vazla 4,500 verebilme ihtimalim var bilgilendirdigin için sagol !

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

yormasına alışırım tabi bana kesicide önemli sonradan kesici olmayan 2006 yada 2007 modellerine kesici takıla biliyomu ve sogutma sistemi naked demi daha ii yoksa hyo gt 250 r demi enjeksiyonlu motorlar demi naked ve gt 250 r kardeş ve grenajı olmayan derken biraz acarmısın bu konuyo !!

NoVaRiX
14 Aralık 2012, 15:29
hocam senin daha katedecek epey yolun var gibi.. once ehliyetle baslayabilirsin. eger varsa, bazi temel surus teknik ve terimlerine goz atmani tavsiye ederim.

dalaman48
16 Aralık 2012, 00:29
ehliyet var kıredi cekecem alcam suruş tekniklerini biliyorum sadece bu iki motor hakkında bilgi istedim ve azda olsa aldım bilgileri !!! cogunlukla gt 250 r almayı düşünüyom yada naked alıcam bi iki sorular sordum arkadaşlara ! onların cevaplarını bekliyom

ExTReMa
16 Aralık 2012, 00:43
Motor aynalı mı olsun yoksa aynasız mı?

dalaman48
07 Mart 2016, 15:26
sen nasıl kullanıyorsan bana da öyle gönder ExTReMa