PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Schubert kask

CeyhunEzel
28 Kasım 2012, 14:08
Schubert kaski nasildir arkadaslar saglammidir

Shrieker
28 Kasım 2012, 14:13
Sağlamdır, sessizdir, konforludur, hafiftir, aerodinamiktir, pahalıdır. Para sıkıntısı yoksa mis gibi Schuberth SR1 alınır, giyilir.

Kasklar konusunda detaylı bilgi arıyorsanız sizi şöyle alalım:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/52380-kask-ile-ilgili-merak-edilenler.html

ErknOzyurt
28 Kasım 2012, 17:52
Pahalı/Tipsiz/Havalandırması yetersiz/Çok çeşitli göze hitap eden renkleri yok/Sağlamlıkta bir adım daha önde olabilir.

skyytr
29 Kasım 2012, 01:57
Fazla sessiz oldğu için satıcıların önerdiği bir marka bence fazla sessiz olmasi hem avantaj hemde dezavantaj :)
Ses kazayı önlemekte farkındalıklarımızdan bir tanesi olduğuna göre .

seigen
29 Kasım 2012, 02:30
Dediğin şey kulak tıkaçları için geçerli. Sessiz kasklar çevreden izole etmiyor, sadece rüzgar sesini olabildiğince gideriyor. Yani bir kask olabildiğince sessiz olmalı. Özellikle yüksek hızlarda (120+) rüzgar sesi kalıcı duyma bozukluğuna sebep olabilir.

Schuberth SR1 webbikeworld.com tarafından 2011 yılın kaskı seçilmiş, o site güvenilir. Seçtiyse demek ki çok başarılı bir kasktır.
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-sr1/

alp_tunay
29 Kasım 2012, 02:33
Gereksiz pahalı.... :king:

aquarist4
29 Kasım 2012, 10:47
Mart ayında Çannakkale'den İzmir'e yaklaşık 4,5 saatte geldim. S1 PRO'yu ilk defa o yolculukta kullandım. Ses izolasyonu gerçekten güzel. Dışardaki yorucu seslerden (rüzgar vs.) korunmanızı sağlıyor fakat çevreyle iletişime devam edebiliyorsunuz. Hala kullanıyorum ve çok memnunum. Fiyat konusunda haklısınız, biraz tuzlu..

CİHAN
29 Kasım 2012, 12:31
S1 pro kullaniyordum akrapovicli fazerimda
Motor calisirken ilk taktigimda motorun stop ettigini sandim yanilmisim motor calisiyordu ve kaskin sessizligindenmis.
Otobana ciktim 230 km suratla giderken saklandigim camin altindan hafifce yukari kalktim ve hic fark yoktu sesten.
Ben ikinci el almistim 2sene once 350 tl sifir gibiydi simdilik vitrine kaldirdim cbf 150 de kullanmiyorum yuksek cc motor alinca kullanacagim. Sesten sikayeti olan varsa tavsiye ederim saglamlik olarakta ben yer ile temas etmedigimiz icin bisey diyemeyecegim ancak bmw standlarinda satilan kasklarin shuberth oldugunu biliyorum.

otopsici
29 Kasım 2012, 13:46
Pahalı/Tipsiz/Havalandırması yetersiz/Çok çeşitli göze hitap eden renkleri yok/Sağlamlıkta bir adım daha önde olabilir.
çok merak ettim hangi kskı kullanıyorsun

alp_tunay
29 Kasım 2012, 14:54

Yok ki..Sallıyor işte.... :queen:

kefeeee
29 Kasım 2012, 15:47
Tek özelliği aşırı sessiz olması, çok pahalı ve bilinenin aksine muhteşem bir koruma durumuda yok, genel kasklardan biraz daha güvensiz bile denilebilir. Özellikle s1 pro gibi eski serisinde.

Test sonuçları için: http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=130&sharp-model=&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1

ErknOzyurt
29 Kasım 2012, 21:38
Yok ki..Sallıyor işte.... :queen:

SHARK Speed-R dostum :) Sağlımlıkta Schubert kadar olmasada tipi vs. gözümü dolduruyor.RACE-R pro düşünüyorum ama henüz düşünüyorum :) tuzlu çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Üstte belirttim