PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendimiz Yapsak Olmaz Mı?

Mconfederate
09 Kasım 2012, 18:59
Arkadaşlar bir konuda sizinle danışacaktım ben öğrenciyim baya vaktim var motor konusunda da yeteri kadar bilgim var sizce kendin düşündüğün gibi ve kendi istediğin gibi bir motor yapılabilinir mi evde ?

gorkemuls
09 Kasım 2012, 19:03
Yapabilirsen olur, fakat trafige cikabilecegini sanmiyorum :farao:

Mconfederate
09 Kasım 2012, 19:06
Yapabilirsen olur, fakat trafige cikabilecegini sanmiyorum :farao:

Yok ben onun trafik boyutu değilde yaparken alacağın zevkteyim

gorkemuls
09 Kasım 2012, 19:08
O zaman evde yap bi tane. Ve soyle yap yaparken buraya yazarak, ara ara fotograflari ekleyerek yap. Herkes sana akil verir, parca bulamazsan nasil temin edecegin konusunda yardimci olur. Ama yapacagin motor evin kapisindan ciksin :wiinkk:

astorojna
09 Kasım 2012, 19:10
geçen gün motorcuda sohbet ederken iki tane genç geldi abi motor alırmısın kendimiz yaptık dedi neyse motoru getirdiler hayret ettim sizmi yaptınız diye şase den tutda herşeyini kendileri yapmış tabi apaçi tarzı olmuş 600 gibi bir rakam istiyolardı istedimi oluyormuş yani deneyebilirsin

salvoo
09 Kasım 2012, 19:11
mekanik olarak bi yardımda bulunamam sana.Ama bir tamirci abim güzel bişey yapmak amacıyla markasını hatırlamadığım bir motorun üstünde değişklikler yaptı.Şaşeyi uzattı, arka ya bir tekerlek daha yaptı falan filan.Tamamen bitirdikten sonra gezmeye çıktı cart curt.Sakaryadan ayakları olmayan bi abimizin kulağına gitmiş ve diğer gün motoru satın almaya gelmiş bizim tamircide kendisini kıramadığı için 1.500 tl masraf ettiği motoru adamın üstüne geçirebilmek için 1.500 tl harcadı.TSE den onay, 3 mühendisten onay kılı tüyü derken adam kar etmeden satmış oldu.Yani anlayacağın faydalı bişeyler yapmanın önüne geçiliyo.Halbuki destekleseler kim bilir kaç kişi faydalanacak.Ve benim bildiğim kadarıylada üretimde olan herhangi bir sakat motorsikleti yok.Yanlışmıyım.

Mconfederate
09 Kasım 2012, 19:14
Haklısın usta br mantık olarak baktın mı aslında devletin bunları da desteklemesi lazım kendi pazarı olması için ama ne işse engel oluyorlar

erro
09 Kasım 2012, 19:16
yapma demiyorum, yine yap ama hobi olarak yap...

Mconfederate
09 Kasım 2012, 19:22
yapma demiyorum, yine yap ama hobi olarak yap...

Doğru usta :)

Ramazan Can
09 Kasım 2012, 19:25
isterrsen olur....