PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 gitmiyor...

SaLTaNaT07
08 Kasım 2012, 05:40
arkadaşlar 2 hafta once cbr 125 aldım 2006 model. 2. el tabiki. ilk vitesli motorum. fakat manavgattan antalya merkeze gelirken motoru zorlamama ragmen 100 105anca hız yaptı. o kadar zorladım. bunun sebebi ne olabilir. motordan anlamayan birsi olarak soruyorum. cevaplarınız ve yardımınız içn şimdiden teşekkrler.

gorkemuls
08 Kasım 2012, 06:27
Gitmiyorsa zorlamican arkadas :P Saka bi yana, simdi onu ilk olarak motorun mazisini bilen aldigin arkadasa sor. Ben olsam sormakla kalmam, o motoru goz(t)une sokardim.

Karburator temizligi yaparsan duzelebilecegini dusunuyorum, benzin muslugu tam olarak acik mi ona bir bak.

acun0
08 Kasım 2012, 11:35
geçen bunun tartışmasını yapıyorduk. ben düz yolda 105 -107 civarında gittiğimi ifade ederken bir üye arkadaş da 120 lerden bahsetti.
2012 modelden bahsettik. zaten cbr 125 bu kadar gidiyor. millet biraz kadavradan sallayınca böyle oluyor. iniş aşağı video çekip sonra motor 145 gider oluyor.
buna benzer yakıtda öyle 700 cc motora 3.8 lt yaktırmak gibi . biraz inandırıcı olmak lazım.

aligül
08 Kasım 2012, 12:27
Bu durumda motoru aldığımız adama geri gidiyoruz güzel bi kavga ediyoruz paramızı geri alıyoruz :D :D Şaka tabiki :D keşke almadan bi ustaya gösterip alsaydın motoru

Zippo's
08 Kasım 2012, 12:28
geçen bunun tartışmasını yapıyorduk. ben düz yolda 105 -107 civarında gittiğimi ifade ederken bir üye arkadaş da 120 lerden bahsetti.
2012 modelden bahsettik. zaten cbr 125 bu kadar gidiyor. millet biraz kadavradan sallayınca böyle oluyor. iniş aşağı video çekip sonra motor 145 gider oluyor.
buna benzer yakıtda öyle 700 cc motora 3.8 lt yaktırmak gibi . biraz inandırıcı olmak lazım.

Evet o uye benim.motorumu sattim ama sattigim arkadasla hala irtibattayim.inanmassan gel ispatlarim.bu forumda atip tutan birisi varsa onun kim oldugunu herkes biliyo.herkes illallah etti senden.kabullen artik.ben cbr 125 motorumla duzde 120-125 kapanmadan gorebiliyorum.en kotu 120.kapanaral 135 e kadar yolu var duzde.hafif yokusta 140 gibi rakamlarida ben dahil cogu kisi gordu.daha neyi zorluyosun ? Gordum arkadas iste sen goremediysen sorun ya sende ya motorunda.hatta ve hatta yaza dogru arkadasa 2006 model repsol aldik.28 binde.motoru aldigimiz yerden tuzlaya ben getirdim arkadasim acemiydi.onlada duzde 120 gordum.yeter artik su motorlari karalama olayin

SaLTaNaT07
08 Kasım 2012, 13:08
bende benzinden şüpeleniyom. sanki benzin gitmiyor gibi motora. bazen devir alırken zorlanıyor. zaten 8000 de yada 9000 de vites büyütüyorum. gaz yemesi lazım bence. ama motordan anlamıyorum pek ve ilk motorum. böyle bir hezimet yaşamak istemezdim. elime para geçince ustaya göstercem ama devlet baba sagolsun 270 lira veriyo oda bir yere kdar idare ediyor. bu dediğnz karbürator temizligi falan maliyeti nedir. birde bu motorun benzin muslugu yokmu. neresinde. ben açsam olmazmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Gitmiyorsa zorlamican arkadas :P Saka bi yana, simdi onu ilk olarak motorun mazisini bilen aldigin arkadasa sor. Ben olsam sormakla kalmam, o motoru goz(t)une sokardim.

Karburator temizligi yaparsan duzelebilecegini dusunuyorum, benzin muslugu tam olarak acik mi ona bir bak. benzin muslugu neresinde :) grenajların altındamı. göremedim.

ozgurakman
08 Kasım 2012, 13:24
genel bakımları ve ağır bakımları yapılmış mı önce bunu bilmek lazım... zincirin durumundan lastik rulmanlarına kadar herşey son hızı etkiler.

SaLTaNaT07
08 Kasım 2012, 13:46
motoru sanayıden bırınden aldım. tanımıyom adamı manavgatta. merkeze 1 saat. motoru aldıgım gun yagına baktı bu seni biraz daha idare eder dedi. adam al sat işi yapıyodu sanırım.motorun büyük kazası yok gibi duruyodu. bayada temiz silmiş çırak. bende aldım işte. debriyaj balatası biraz eskimiş sanırım. onu falanda değiştirecem kaç paradır acaba. motorun her şeyi iyi gzelda fazla kaçmaması canımı sıktı. motorundan problem varmıdır acaba.

ethemm76
08 Kasım 2012, 14:14
Lastik hava basınçlarına baktın mı ? 8-10 psi inmiş ise motor zaten gitmez.

SonpoL
08 Kasım 2012, 14:15
Öncelikle motorun hayırlı olsun. Sen bir ara motoruna güzel bir bakım yaptır. Yağını, filtrelerini, bujilerini değiştirt bakalım sonuç ne olacak :). Belki de motorunu eski kullanan arkadaş yormuştur...

sedici
08 Kasım 2012, 14:21
komple elden geçirmen lazım motoru, gündelik ve genel bakımlarını yap sorun hala devam ediyorsa ağır bakımlara yönelmeye başla sağlam bir ustayla, satan adamı ararsan daha çok gerilirsin boşu boşuna, baştan bakmadan almayacaktın Metin Şentürk bile öğrendi siz öğrenemediniz...

SaLTaNaT07
08 Kasım 2012, 14:24
Lastik hava basınçlarına baktın mı ? 8-10 psi inmiş ise motor zaten gitmez. hava basıncının kaç olması lazım. lastikler baya sert duruyo gibi. geçengün azcık bastık hava. benzin muslugu neresınde. belki o kapalıdır. hava filtresini falan sökebiirmym kendim. bide hangi motor yagını koyayım.

ethemm76
08 Kasım 2012, 14:28
Sen bu sorununu aşağıdaki başlık altında paylaş, bu başlıkta cevap ara bence, daha güzel cevaplar alırsın. Sorununla tüm cbr 125 kullanıcıları ilgilenir.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/25266-honda-cbr-125r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

kingcüneyt
08 Kasım 2012, 14:44
Evet o uye benim.motorumu sattim ama sattigim arkadasla hala irtibattayim.inanmassan gel ispatlarim.bu forumda atip tutan birisi varsa onun kim oldugunu herkes biliyo.herkes illallah etti senden.kabullen artik.ben cbr 125 motorumla duzde 120-125 kapanmadan gorebiliyorum.en kotu 120.kapanaral 135 e kadar yolu var duzde.hafif yokusta 140 gibi rakamlarida ben dahil cogu kisi gordu.daha neyi zorluyosun ? Gordum arkadas iste sen goremediysen sorun ya sende ya motorunda.hatta ve hatta yaza dogru arkadasa 2006 model repsol aldik.28 binde.motoru aldigimiz yerden tuzlaya ben getirdim arkadasim acemiydi.onlada duzde 120 gordum.yeter artik su motorlari karalama olayin

bu sitede bişey biliyorum zannedip ama bi moktan haberi olmayan çok adam var.Aynısı benimde başıma geldi iki tane 0 km ybr aldım ikisiylede basıyorum 5 viteste kesiciye sokup 130-135 gördüm diyorum yok km yanlış bilmem ne atıp tutuyorlar Bizzat K.maraştan gelirken Kawasaki z-750 yanımda 15 dişli taktığım ybr 140 da gidiyor hala inanmayan küçük beyinli insanlar var :) gittim video çektim bende :) çekemeyenler şikayet etti banlandım. Yani diyeceğim şu siz motor kullanmayı bilmiyorsanız hakkını veremiyorsanız sırf egonuzu tatmin etmek için başka birilerine çamur atmayın.

kartalizma07
08 Kasım 2012, 14:51
bende bi arkadaşımdan duydum eski kasa cbr gitmiyor dedi ve o yüzden sattım dedi ama güç olarak apacheyle kafa kafaya düzde 120 125 görebilir apache bile görüyor o neden görmesin.
gitmemesinin sebebi, sübap ayarı, karbüratör ayarı, hava filtresi ve bujiye baktır ve eski sahibiyle görüş biyerleriyle oynatmışmı mesela dişli falan yada az yakması için kıstırmış olabilir mi???

Reşit
08 Kasım 2012, 16:04

Sen o kişiyi takma be hacı, konuşur konuşur gider sonra. Cevap bile verme, gittiği her topiği batırmak için ziyaret ediyor. Nasıl bir ruh hali var ben çözemedim. Bu arada hacım cbr 125 80 i geçmiyor, NC 700 de 10 litre yakıyor. Sakın bu motorları almayııııııın :bounce:

emir.
08 Kasım 2012, 21:17
üstteki tartışmalara biraz göz gezdirdim hepsini okumadım ama ben cbr 125le 120 yi rahat görüyorum adana-mersin otobanında motora kapandıgımda 140 la 120 130 arasında degişti hızım rüzgarda vardı epeyi sen ya devirlerini erken atıyorsun yada motorda sıkıntı var ben redlineye kadar zorluyorum devir saatini kesiciye girince yada bi tık girmeden atıyorum ozaman artıyor son hız motora kapanmaya ve arkanda artçının olup olmamasınada baglı top speedin.

SaLTaNaT07
08 Kasım 2012, 22:12
üstteki tartışmalara biraz göz gezdirdim hepsini okumadım ama ben cbr 125le 120 yi rahat görüyorum adana-mersin otobanında motora kapandıgımda 140 la 120 130 arasında degişti hızım rüzgarda vardı epeyi sen ya devirlerini erken atıyorsun yada motorda sıkıntı var ben redlineye kadar zorluyorum devir saatini kesiciye girince yada bi tık girmeden atıyorum ozaman artıyor son hız motora kapanmaya ve arkanda artçının olup olmamasınada baglı top speedin.
bi ustasına götürmeklazım. ama geçen gün farkettm arka dişlinin 4 kolunda kaynak yapılmış spiralle taşlanmış gibi duruyordu. orjinal dişli olup olmadıgını nerden anlıcam.

ThE_Unforgiven
08 Kasım 2012, 22:15
Öncelikle hayrılı olsun yeni motorunuz. otorun gidip gitmeme mevzusuna sağlıklı sağlam olduğuna emin olunan bir CBR a binerek karşılaştırma yoluyla ulaşabilirsiniz. Dişli olayına gelince orjinal diş sayılarını öğrenin nette mutlaka vardır burdanda yardımcı olur arkadaşlar sonra kendi dişlinizden karşılaştırın.

GP500-1st
08 Kasım 2012, 22:55

hocam konusuyosuyonuz ama bos konusuyosunuz. Bide bircok insani ukalaca yalanci yerine koymaya calisiyorsunuz! Zippo arkadasin soyledikleri dogrudur ne fazla ne eksik... duzde 105-107 den fazla gitmiyor dediginiz motor asagida linkini verdigim videoda 115-135 arasi 15 dakika boyunca gidiyor. Hatta trfigin izin verdigi zaman duzde 120 nin altina inmiyor. Video bizzat kendi cekimim.

http://www.youtube.com/watch?v=L8p2ez5x8jw

Insanlar ego veya hava atma pesinde degiller dogruyu yaziyorlar ama siz surekli biseylerin pesindesiniz. Insanlari yalancilikla suclayip bide yanlislari dogru diye forumda yazmayin.

sezer aykaç
08 Kasım 2012, 23:00
sorunun karbüratör gibi gözükmekte. karbüratörünü söktürüp baktırman gerekir. manifoltta çatlak olabilir.

acun0
09 Kasım 2012, 17:20
burdaki motor hakkında bilyorum diye yazan çoğu kişden iyi bildiğimi ve gereksiz boş laflara gerek olmadığını biliyorum. cbr 125 in de ne yaptığını üzerine yatmadan ne gittiğini iniş aşağı anlık 150 de gördüğünü bilirim. cbf 250 varkende böyle çok tartışmalarla yazıştık durduk. motor tecrubem oldukca yüksek. o yüzden ben bu sizin dediklerinizi asla kaliye almıyorum. sizde kendinizce bir yol çizmiş ve üzerine yatmadan düz yolda 115 yapmaktan bahsediyorsunuz. rüzgarsız bir ortamda olabilir. ama normal şartlarda yatmadan 105- 107 dir.
cbf 250 nin 117 dir. er 5 in 170 dir. er 6 nın 185 dir cbf 1000 210 dur. sizin şimdi gittiğiniz yerden ben geri dönüyorum.

kingcüneyt
09 Kasım 2012, 18:37
burdaki motor hakkında bilyorum diye yazan çoğu kişden iyi bildiğimi ve gereksiz boş laflara gerek olmadığını biliyorum. cbr 125 in de ne yaptığını üzerine yatmadan ne gittiğini iniş aşağı anlık 150 de gördüğünü bilirim. cbf 250 varkende böyle çok tartışmalarla yazıştık durduk. motor tecrubem oldukca yüksek. o yüzden ben bu sizin dediklerinizi asla kaliye almıyorum. sizde kendinizce bir yol çizmiş ve üzerine yatmadan düz yolda 115 yapmaktan bahsediyorsunuz. rüzgarsız bir ortamda olabilir. ama normal şartlarda yatmadan 105- 107 dir.
cbf 250 nin 117 dir. er 5 in 170 dir. er 6 nın 185 dir cbf 1000 210 dur. sizin şimdi gittiğiniz yerden ben geri dönüyorum.

peki sizde bi problem olamazmı ?

sllnbs.okn
09 Kasım 2012, 19:00
2006 model usta ben herşeye rağmen zorlama derim.

SaLTaNaT07
13 Kasım 2012, 16:46
110 u geçtim bu gün sanırım sorun benzinden kaynaklanıyor olabilr. daha ibre çıkıyordu yukarılara ama araçlar vardı ve ışıklara takıldım. sanırım keramet 97 oktan benzindeymiş. demekki hıyar petrolculer 95 koyuyomuş. :) 110 u geçtigine göre tahmınımce 120 falan anca yapar.

SaLTaNaT07
21 Mart 2013, 04:51
selam arkadaslar. bnm motor 2 viteste fazla gez vwerince boşa geçiyo sebebi ne olabilir. not: debriyaj balatası eski. sorun yaratırmı

agilty
21 Mart 2013, 10:56
97 oktanmi kullaniyorsunuz benzini? Ben hep 95 aldim simdiye kadar..

twili
21 Mart 2013, 11:29

Nasıl bir ruh hali içerisinde herkesin motorunu karalamaya çalışıyorsun merak ediyorum. Ama sana kısa bir özet geçeyim. CB125e aldım, 5000 km kullandım. GPS Hud ile bile ölçtüğümde düz yolda 100km/h gördüm, yokuş aşağı 120km/h gördüm. CBR125R 120-140km/h arası yapmaması imkansız. NC700x kullanıyorum 10.000km dir. 10.000km nin tamamı şehir içi ve ortalamam 4.2 lt. Arasıra Şile gezilerinde 3.6-3.4'lere düşüyor ortalama. Halep oradaysa arşın da şu linkte. :) http://www.fuelly.com/driver/twili/nc700x Tem vs gibi yerlerde de hız ortalamam 140-150 km/h civarında. Bu motorda 120km/h şehir dışında 3.2 lt ve aşağısını göremeyeceğini düşünmek ancak kerizlik olur.

Özetle atıp tutmadan kullanmadan, verileri incelemeden kimsenin motorunu aşağılamaya çalışma bence. Kendi rezil olduğunla kalırsın ve sonunda da kimse senin sözüne güvenmez.

SS'çi değilim ama milletin sahibi olmadan motorları karalaması olayı beni de gıcık ediyor. Salcano Wolf'çuların habire CB125 topiğinde karalaması gibi. :)

Sen o kişiyi takma be hacı, konuşur konuşur gider sonra. Cevap bile verme, gittiği her topiği batırmak için ziyaret ediyor. Nasıl bir ruh hali var ben çözemedim. Bu arada hacım cbr 125 80 i geçmiyor, NC 700 de 10 litre yakıyor. Sakın bu motorları almayııııııın :bounce:

:)

tuc
21 Mart 2013, 11:43
jikle felan çekili olmasın dün bir çin malı motora bindim 60'ı geçmedi jikle açıkmış jikleyi kapatınca 90'a kadar çıkabilirdi cbr 250'ye minnet ettirdi :)