PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maksimum Kaç Kilometre?

Egemen06
08 Kasım 2012, 01:53
2.El FZ6 Fazer almak istediğim de maksimum kaç kilometre'de olması gerekmektedir ? Bir FZ6 Fazer'ın ömrü ne kadardır? Bu tabiki kullanımlara göre değişebilir 40.000'deki motor 20.000 bindeki motordan daha sağlıklı durumda olabilir fakat yinede ortalama değer öğrenmek istiyorum.

Ve motor yapıldığında motor adına ne gibi sorunlar oluşabilir yada performanstaki düşüş nasıl ortaya çıkar ?

alp_tunay
08 Kasım 2012, 03:24
Soruyu soruyorsun , kendin cevaplıyorsun... Bizden ne istiyorsun?...
Kullanıma göre değişir demişsin zaten...
Adam var 150 bin yapar , hıyar var 40 bine getiremez motoru...

Motor yapıldığında performans neden düşsün?...
Aksine bitik durumdaki motordan kat kat fazla gücü olur... :cat:
İyi bir usta ile orjinalinden daha güçlü olur... :cat:

thelast555
08 Kasım 2012, 04:40
sahsen 40 bının ustunde kılo metresı olaan motor almam max 30 bın o bıle dusundurur adamın veya 3. sahıbıyse oncekılerın nası kulandıgndan emın olmadan alsamda ıcııme sınmez gıder gorursun cok temızdır kulanırsın bakarsın sıkıntısı olmaz dusunulur ama oncesınde bı tepkılı dururum

gorkemuls
08 Kasım 2012, 06:30
Fazer motoru icin 20.000 km bisey degil bence. Yani kazasi belasi yoksa, ciddi bir sikinti olacagini dusunmuyorum.

Syanur
08 Kasım 2012, 11:37
Arabaları +6 000 000 km gibi mesafelerde test ettiklerine göre sizce motosikletlerin yaparken nekadar ömür biçiyorlardır?

Egemen06
08 Kasım 2012, 12:04
Soruyu soruyorsun , kendin cevaplıyorsun... Bizden ne istiyorsun?...
Kullanıma göre değişir demişsin zaten...
Adam var 150 bin yapar , hıyar var 40 bine getiremez motoru...

Motor yapıldığında performans neden düşsün?...
Aksine bitik durumdaki motordan kat kat fazla gücü olur... :cat:
İyi bir usta ile orjinalinden daha güçlü olur... :cat:

Siz cevabı bildiğimi düşündüğünüze göre NEDEN YORUM YAPIYORSUNUZ? Bu tarz yorum yapanların amacını çözemedim,ANLAMIYORUM.Sitede BİR AİLE ortamı olduğunu düşünüyorum AMA SİZİN GİBİ YORUM YAPANLARIN AMACINI ANLAMIYORUM.Sormak en doğal hakkım sorarım,öğrenmek istedim.Bakın aşağıda farklı yorumlar gelmiş.Performans düşer mi dedim neden düşsün demişsin NERDEN BİLİYİM?

Lütfen açıklarmınız performansı daha iyi nasıl olur-Neden düşmez ?
Fazerın standart ömrü ne kadardır?

NoMotorNoCry
08 Kasım 2012, 12:23
Arkadaş alacağın motor 30-40 bin civarı olacaktır.Eğer kilometresi 50-60 bin falansa zaten km'si düşürürler merak etme sen.

alp_tunay
08 Kasım 2012, 14:21
Siz cevabı bildiğimi düşündüğünüze göre NEDEN YORUM YAPIYORSUNUZ? Bu tarz yorum yapanların amacını çözemedim,ANLAMIYORUM.Sitede BİR AİLE ortamı olduğunu düşünüyorum AMA SİZİN GİBİ YORUM YAPANLARIN AMACINI ANLAMIYORUM.Sormak en doğal hakkım sorarım,öğrenmek istedim.Bakın aşağıda farklı yorumlar gelmiş.Performans düşer mi dedim neden düşsün demişsin NERDEN BİLİYİM?

Lütfen açıklarmınız performansı daha iyi nasıl olur-Neden düşmez ?
Fazerın standart ömrü ne kadardır?

Önce sakin ol...
Daha sonrasında sorduğun soruyu bir düşün...
Bu adam oturmuş cevap yazmış....
Ne demiş iyice oku...
Anladıysan KIRMIZILAR İÇİNDE DANA GİBİ BÜYÜK yazılarla yazabilirsin...
Burda oturup mühendislik hesapları anlatacak halimiz yok...
Kısa yollu anlattık....
Lazım olanı al, olmayanı başkasına lazım olur...
Tamam mı bilader ;)

dweios
08 Kasım 2012, 14:26
alp tunay + 1

sedici
08 Kasım 2012, 14:28
kilometre bizim ülkede bir kıstas değil motora düzgün bakan olmadığı için, 20-30binde motor bitirebilen çok var, sağlıklı olup olmadığını araştır motorun sağlam bi ustaya baktır kilometreye fazla takılma, hem tanıdık hem ilk sahibinden 60000'de kle 500 aldık şıkır şıkır motor bir bu kadardan fazla gider çok rahat, ama dediğim gibi 20000de motor yiyenler de yok değil memlekette

ha bu arada alp_tunay çok doğru yazmış mizacına alındın sanırım, gerilim yapaya gerek yok, birbirimizin bildiklerinden faydalanmak yardımlaşmak için burdayız

yine düzeltme yapıyorum ama siz şimdi birbirinize gerildiğiniz için asıl sorulara cevap vermezsiniz, yeni yapılan motorda performans neden düşmez demişsin ya, sağlam usta ve masraftan kaçmayan bir kullanıcı var ise bu durumda motor bir o kadar daha gidebilir hale gelebilir, performansıyla oynanabilir yükseltilebilir, ama düşme konusunda da haksız değilsin kullanıcı masraftan kaçar yürüsün yeter derse, usta da yarım ustaysa uğraşır durursun o motorla...