PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Filmleri Dizileri ya da içinden motosiklet geçen filmler diziler

Sayfa : [1] 2

meto322
08 Kasım 2012, 00:44
Evet arkadaşlar bekliyorum :)

mücahit_89
08 Kasım 2012, 00:49
çılgın motorcular:cat:

merkezkale
08 Kasım 2012, 00:50
Konulu mu yoksa teorik mi

Keith code olabilir

meto322
08 Kasım 2012, 00:51
çılgın motorcular:cat:

Bak bunu izlememiştim sağol :)

OGUZHANKY
08 Kasım 2012, 01:02
inanılmaz adam mıydı neydi öyle bir film vardı. Gerçek bir hikaye. Motosiklet hız rekorunun (hangi yıldaki rekor olduğunu hatırlayamacağım ama tahminen 80 ler) hikayesini anlatan komedi, macera, belgesel, roman tadında bir filmdi.

serdar1547
08 Kasım 2012, 01:13
motosiklet günlüğü...

DarkSeleCT93
08 Kasım 2012, 01:18
senin dediğin efsane adam doğru süper film di bi tane daha vardı ama aklımda değıl şimd4

aquarist4
08 Kasım 2012, 01:43
Paycheck

Motorsiklet konulu değil ama motorsiklet sahneleri oldukça sürükleyici..

CeyhunEzel
08 Kasım 2012, 02:04
Efsane Adam tek gecerim

suzkuc
08 Kasım 2012, 02:20
http://www.imdb.com adresinde arama bölümüne "Rider, Motorcycle vb." anahtar kelimeler girerseniz karşınıza birçok film çıkacaktır. Filmler hakkında izleyici yorumlarına kadar detaylı bilgiler mevcut.

meto322
08 Kasım 2012, 02:34
sağolun arkadaş şimdi iki film izledim,önerdiklerinizi de başka zaman izlerim :)

pckopat001
08 Kasım 2012, 02:47
evet gerçekten yararlı bir konu önerilen fillmlerin hepsini indiriyorum şu anda başka önerisi olan arkadaşlarda yardımcı olursa seviniriz..:)

kamsea
08 Kasım 2012, 04:02
high speed 2002, quick (Kwik) 2011 G.Kore,biker boyz 2003, tt3d closer to edge 2011, son gezinti last ride 2009 benim aklıma gelenler bunlar

OGUZHANKY
08 Kasım 2012, 09:59
senin dediğin efsane adam doğru süper film di bi tane daha vardı ama aklımda değıl şimd4 tamam hatırladım şimdi. Efsane Adam olacaktı. Eyvallah =)

kanmix_x
08 Kasım 2012, 11:17
Death Race var motosiklet olmasada araba yarışı gibi güzel bir film

oktay33
08 Kasım 2012, 12:19
MAD MAX
Easy Rider ( 1967-1969 yılı yapımı, ŞAHANE...)

iguven
08 Kasım 2012, 13:51
Sons of Anarchy diye çok güzel bir motosiklet dizisi var. Şu an 5. sezonda.
http://www.imdb.com/title/tt1124373/

Koca 5 sezon var. Hayli hayli yeter.

indian21
09 Kasım 2012, 13:32
efsana adam (the world's fastest indian) şiddetle tavsiye edilir.

ersin90
11 Kasım 2012, 03:13

Tolga Can
11 Kasım 2012, 12:41
On Any Sunday (1971)
Electra Glide in Blue (1973)
The Wild One (1953)
Stone (1974)
Dust to Glory (2005)
The Girl on a Motorcycle (La Motocyclette) (1968)
Mission: Impossible II (2000)
Tron: Legacy (2010)
Choppertown: The Sinners (2005)
Faster (2003)
Akira (1988 - Anime severler için)
Quadrophenia (1979)
The Dark Knight Rises (2012)
The Great Escape (1963)
Knightriders (1981)
Hells Angels on Wheels (1967)
Viva Knievel! (1977)
The Wild Angels (1966)
My Bodyguard
Quadrophenia
Wild Angels

Baştan sona motor ile ilgili pek film yok öylede olsa biraz sıkıcı olurdu herhalde.
Bütün filmlerde motorlar pata pata, Vıııııınnnnn, Çata pata ses çıkartıyor. :queen:
knight and day (Güzel)
World’s Fastest Indian (Güzel Film)
Biker boyz (Racing Dünyası)
Torque (Tek teker kavgada olmasa iyiydi :P )
Çılgın Motorcular (Komedi izlenir)

Konulu filmlerde var ama onuda sen araştır bul. Durduk yere ban yemeyelim :P

skyytr
11 Kasım 2012, 13:12
Motor Sporları olarak Days Of Thunder kesinlikle tavsiye ederim guzel bir Pazar Filmi olur :) Motor fimlerine gelince işte listen
Harley Davidson and Marlboro Man , (Eski Ama Klasik )
Wild Hogs
Stone
Cool As Ice ( Vanilla Ice Bizzat oyuncu oldugu ice ice baby sarkisini bolca dinleyeceğin genclik filmi ) Devamli motor uzerindeler kiyafetler komedi .
Easy Rider 1969
Race For Glory
On Any Sunday
The Wild One
Viva Knievel ( MUTLAKA IZLEYIN SUPER BIR FILM )
SILVER DREAM RACER
FASTER 2003 (VALENTINO ROSSI )

Bence simdilik bu listede izlemediklerini mutlaka izle .

Motor Konusu Dışında herkese tavsiye etmek istediğim bir film var . Kime izlettiysem tek kelime ile BAYILDI :)

LAW ABIDING CITIZEN ( IZLEMIYEN ARKADASLAR MUTLAKA IZLESIN , AILENIZLE IZLEYEBILECEGINIZ COK KEYIFLI BIR FILM )

meto322
11 Kasım 2012, 13:30
ben gari 2 3 ay izlerim bunları :D

Tolga Can
11 Kasım 2012, 18:45
Saydığım filmlerin hepsi arşivimde vardı. Aynı anda 2 adet WD 64 MB önbellikli 2 TB HDD patlar mı ? 4 TB Blueray film bir günde uçtu gitti.
Evlat acısı gibi koydu. Bak filmlerden dolayı tekrar hatırladım. Ağlayacağım. Sırf buleraylari yüklemek için fedekarlık yapıp tüm spice platinum arşivimi silmiştim. :pr:
TV hiç izlemem. Günde 2 adet Dvix film izlerim. Hangi ülkenin yapımı olduğu hiç önemli değil. izlenecek kadar iyi olsun yeter. Çin dilinde ingilizce altyazı film bile izlerim :queen:

meto322
11 Kasım 2012, 19:00
evlat acısı gibi :mrgreen: :queen:

Tolga Can
11 Kasım 2012, 19:09
Nissan primera station wagon aracım vardı. Serbest dalışı bırakınca 10 bin TL ye sattım. 2010 temmuzda 7.000 TL ye oyun Bilgisayarı topladım. nasıl bir matematikse :silent:
Bir motorum, Birde bilgisayarım benim herşeyim. Zaten evde para eden bir tek bunlar var :queen:
http://c1211.hizliresim.com/13/c/fulyg.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

APALA
11 Kasım 2012, 19:31
Sons of Anarchy diye çok güzel bir motosiklet dizisi var. Şu an 5. sezonda.

Koca 5 sezon var. Hayli hayli yeter.

sons of anarchy IMDB si yüksek bir motosikelt dizisi. Hem ingilizcende gelişir. :)

meto322
11 Kasım 2012, 21:33
Nissan primera station wagon aracım vardı. Serbest dalışı bırakınca 10 bin TL ye sattım. 2010 temmuzda 7.000 TL ye oyun Bilgisayarı topladım. nasıl bir matematikse :silent:
Bir motorum, Birde bilgisayarım benim herşeyim. Zaten evde para eden bir tek bunlar var :queen:
http://c1211.hizliresim.com/13/c/fulyg.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Biz Hala 4 gb ramle takılalım :salut: Ne oyunlar oynanır o pc ile ama ben genelde oyun oynamıyorum 4 gb ram 500 gb bellek fazlasıyla yetiyor :thumleft:

Tolga Can
12 Kasım 2012, 11:40
Biz Hala 4 gb ramle takılalım :salut: Ne oyunlar oynanır o pc ile ama ben genelde oyun oynamıyorum 4 gb ram 500 gb bellek fazlasıyla yetiyor :thumleft:

Makinayı topladık da, adam akıllı oyun olarak Call of duty 3 ve Crysis 2 çıkınca bitirdim. Bir daha da oyun oynamadım.
3-5 yıl öncesine kadar oyun manyağı biriydim. Ama şimdi oyun açıpta 1 saat bile oynamıyorum. Sadece film izliyorum.
Keşke parayı daha iyi bir motor almak için harcasaydım :P , Bende iş yerinde Netbook kullanıyorum. Fazlası ile yetiyor.
İnternete girsin yeter. Asus 1215B - 6 GB Ram - 128 GB SSD :bounce:

EsesLifan
18 Aralık 2012, 08:21
Beyler bu tür şeyleri bilenler isimleri yazabilirmi motosiklet filmleri çok eğlenceli oluor bence (:

Ben bi çılgın motorcular diye bi sinema izlemiştim. yanlış hatırlamıosam 4 Motorcu arkadaş geziye çıkıyolar falan chupper tipi motorları var çok eğlenceleri komedi yüklü filmin neredeyse her sahnesinde motosiklet olan çok güzel bi motosiklet filmiydi. Bildiğin filmleri yazarmısınız :cat:

Mytap
18 Aralık 2012, 10:14
Dediğin film wild hogs olması gerek. Çok ünlü bir dizi var "sons of anarchy" diye. Bu iyidir. Onun dışında film olarak "torque" var ama bu filmin efektleri seni tatmin etmeyebilir şimdiden söyleyeyim. Bunların dışında ben de merak ediyorum doğrusu başka ne var diye :) .

Tolga Can
18 Aralık 2012, 11:38
On Any Sunday (1971)
The Wild One (1953)
Stone (1974)
Dust to Glory (2005)
Faster (2003)
Quadrophenia (1979)
The Great Escape (1963)
Knightriders (1981)
Viva Knievel! (1977)
The Wild Angels (1966)
My Bodyguard
Quadrophenia
Wild Angels
knight and day (Güzel)
Easy Rider 1969
Race For Glory
Viva Knievel
SILVER DREAM RACER
FASTER 2003
Paycheck
hayalet sürücü vs...
Motosiklet günlüğü
Güneşin karanlık yüzü
Motosiklet yoğunluklu fazla film yok. Genelde 15 dk lık kovalamaca yada kapışma sahneleri oluyor.
Onlarda olmasa ne olurdu bilmem. Bunlar sana kısa süreliğine yeter. Ben o zamana kadar bir film çekerim :bounce:

NoVaRiX
19 Aralık 2012, 17:39
sons of anarchy cok iyi bir dizi..

arca94
20 Aralık 2012, 01:12
On Any Sunday (1971)
The Wild One (1953)
Stone (1974)
Dust to Glory (2005)
Faster (2003)
Quadrophenia (1979)
The Great Escape (1963)
Knightriders (1981)
Viva Knievel! (1977)
The Wild Angels (1966)
My Bodyguard
Quadrophenia
Wild Angels
knight and day (Güzel)
Easy Rider 1969
Race For Glory
Viva Knievel
SILVER DREAM RACER
FASTER 2003
Paycheck
hayalet sürücü vs...
Motosiklet günlüğü
Güneşin karanlık yüzü
Motosiklet yoğunluklu fazla film yok. Genelde 15 dk lık kovalamaca yada kapışma sahneleri oluyor.
Onlarda olmasa ne olurdu bilmem. Bunlar sana kısa süreliğine yeter. Ben o zamana kadar bir film çekerim :bounce:

Konu kilit pls. :queen:

Kerem Akın
23 Mart 2013, 01:23
The World's Fastest Indian iyidir.

asilkan_25
27 Eylül 2013, 05:03
S.a arkadaşlar .

Sıkı bir motosiklet tutkunu olarak motosikletli filimlere aşırı ilgim var. Forumda böyle bir başlık bulamadım ve eklemek istedim.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EASYRIDER

“İki chopper, Fonda ve Hopper”

Yönetmen : Dennis Hopper

Oyuncular : Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson

http://3.bp.blogspot.com/-g-dIYf2m0tI/UM-5_hF1f-I/AAAAAAAABhQ/bjGdhYeyak0/s1600/MV5BMjAyNzkyODk1MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTk1NjYyMQ@@._ V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg
Motosiklet Filmi deyince neredeyse tüm dünyada ilk akla gelen filmlerden biri, belki de en başta geleni Easyrider’dır sanırım. Artık kült olmuş bir motosiklet filmi, aslında yalnız motosiklet filmi de değil her bakımdan bir bağımsız sinema örneği de sayılabilecek kült bir yapım. İki chopper motosiklet fiyatına mal edilmiş denebilecek bir bütçeyle bunca klasik haline gelmek her filme nasip olmayacak bir başarı sanırım.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EFSANE ADAM (The World’s Fastest Indian)

“Dünyanın en hızlı kızılderilisi”

Yönetmen : Roger Donaldson

Oyuncular : Anthony Hopkins, Diane Ladd

Ülkemizde Efsane Adam adıyla gösterilmiş olan The World’s Fastest Indian filmi de motosikletle ilgili önemli ve klasik filmler arasındaki yerini çoktan almış görünüyor. Motosiklet ustası çılgın ihtiyar Burt Munro’nun tarihe geçen macerasının harika çekilmiş filmi. Filmin anlattığı gerçek hikaye ile ilgili blogda detaylı bir yazı yazmıştım zaten, o yazı da şurada: Dünyanın En Hızlı Kızılderilisi

http://1.bp.blogspot.com/-dR0dbvRQRpc/UM-6lPcvJMI/AAAAAAAABhY/MtjKhOk5h9w/s1600/MV5BMjE1MjA0MDA3MV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTU0MjMzMQ@@._ V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg
Filmse sadece motosiklet sevenler için değil gerçek sinema isteyenler için de biçilmiş kaftan ve bana göre mutlaka izlenmesi gereken filmlerden. benim için motosiklet filmlerini geçtim, normal filmler arasında bile rahatlıkla ilk sıralarda tavsiye edebileceğim bir film.

BİR HAFTA (One Week)

“Bir hafta kendini bulmaya yeter mi?”

Yönetmen : Michael McGoven

Oyuncular : Joshua Jackson, Peter Spence

http://1.bp.blogspot.com/--G5HRUkBWtU/UM-7HuH5LXI/AAAAAAAABhg/YmE4YnwEpK8/s1600/MV5BMTY4MjQ1NTgwOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDM1NTc0Mg@@._ V1._SY317_CR3,0,214,317_.jpg
Son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden biri dersem kendi adıma abartmış sayılmayacağıma inandığım bir film daha. Yine hem motosiklete doyuran hem de hayata dair müthiş sorgulamalar yaptıran Kanada yapımı bir film. Adeta bir gezi raporunun filme çekilmiş hali kadar bol motosikletli sahne ve bir roman okumuş kadar da insanı etkileyen sağlam bir konu. Mutlaka izlenmesi gereken ve efsane olmaya aday motosiklet filmlerinden biri fikrimce. Israrla ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
"Take a road less travelled"
Mühim olan yolda olmaktır adamım.

HAYALET SÜRÜCÜ (Ghost Rider)

“Modern bir Faust hikayesi”

Yönetmen : Mark Steven Johnson

Oyuncular : Nicolas Cage, Eva Mendes , Sam Elliott, Peter Fonda

http://2.bp.blogspot.com/-fX06p-qpggs/UM-8UJPCJAI/AAAAAAAABho/VH6CcQWPF4o/s1600/MV5BMzIyNDE5ODI1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTIyNDE0MQ@@._ V1._SY317_.jpg

Marvel Comics’in dehşetengiz fantastik çizgi roman kahramanı Ghost Rider’ı ne yazık ki Türkiye’de çizgi roman olarak okuma şansımız olmadı. Ve pek çoğumuz onunla 2007 yapımı bu filmle tanışmış olduk. Neredeyse Goethe’nin Faust kitabında anlattığı" ruhunu şeytana satan adam"ın modern versiyonu denilebilecek bir hikayesi var Hayalet Sürücü’nün. Detayına girmeyeceğim ki hala izlememiş olanların keyfi kaçmasın. Sinematografik olarak iyi çekilmiş olmasına rağmen özellikle bu ilk film Nick Cage’in oyunculuğu da dahil bende hayal kırıklığı yaratmıştı sinemada izlediğim zaman, yine de Sam Elliot’ın Cage’i geçen oyunculuğu ve bol bol yanan bir chopper’la uçup kaçan hayalet sürücüyü izlemek eğlenceli olabilir. Haa unutmadan filmde adamımıza ruhu karşılığında hayalet güçleri bahşeden şeytanı ise Easyrider Peter Fonda oynuyor. ;)

HAYALET SÜRÜCÜ 2 (Ghost Rider: Spirit of Vengeance)

“Sürücü İntikam Peşinde”

Yönetmen : Mark Neveldine, Brian Taylor

Oyuncular : Nicolas Cage, Ciarán Hinds, Idris Elba

http://4.bp.blogspot.com/-KrXH8fnEOcA/UM-8whG9euI/AAAAAAAABhw/_cSvUUGbfn0/s1600/MV5BMTkwNDM5MDEzOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDEyNTUxNw@@._ V1._SY317_.jpg

Hayalet Sürücü’nün durumunu kanıksadıktan sonraki hikayesi. İlk filme göre görsel olarak da içerik olarak da daha sağlam bir hikayeyle karşımıza çıkıyor bu kez pişmiş kurukafalı kahramanımız. Ve filmin önemlice bir kısmı da Kapadokya’da çekilmiş. Meraklısına tavsiye olunur.

ÇILGIN MOTORCULAR (Wild Hogs)

“Umutsuz Orta Yaşlı Herifler”

Yönetmen : Walt Becker
Oyuncular : Tim Allen, Martin Lawrence, John Travolta, William H. Macy, Ray Liotta

http://1.bp.blogspot.com/-aUYqP3zcjUk/UM-9SSD7FLI/AAAAAAAABh4/1uC-M4XRugw/s1600/MV5BMTQ4MTE5MjY5OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDEwMzUzMw@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Orta yaş bunalımının eşiğindeki dört adamın motosiklet macerası. Bir yandan orta yaşlı iş güç sahibi adamların motosiklete eğilimini dalgaya alırken öte yandan da MC yani Motosiklet Kulüpleriyle kafa bulan bir film. Fanatik motorcuları güldürmeyebilir belki ama sıradan izleyiciyi motosiklete ve komediye doyurabilir belki de kim bilir. Benim için komedi adına hayal kırıklığı olsa da içinde bolca motosiklet olan bir film olduğu için sıkılmadan izlenebilecek bir film. Yola vuran bu umutsuz orta yaşlı abilerin yol hikayesi her şeye rağmen izlenebilir kanımca, hatta Ray Liotta’nın kötü adam tiplemesi için bile.

CEHENNEM SÜRÜŞÜ (Hell Ride)

“Her motorcu iyi motorcu değildir”

Yönetmen : Larry Bishop

Oyuncular : Larry Bishop, Dennis Hopper, Michael Madsen, Vinnie Jones, David Carradine

http://3.bp.blogspot.com/-l-Bv_4zpGTU/UM-9tV23S1I/AAAAAAAABiA/bPLmgx1SsPQ/s1600/MV5BMTY0MTMwODkwN15BMl5BanBnXkFtZTcwMzE1OTc1MQ@@._ V1._SY317_.jpg

Yapımcılarından biri Quantin Tarantino olan filmi izlemeye başladığınız anda Tarantino etkisini görmek mümkün. Kirli işlere bulaşmış motorcu ağır abilerin (yine fena halde Hell's Angels kokusu geliyor) sert ve dehşetli hikayesi. Bol bol chopper görme garantisi vaad eden film aynı zamanda bolca aksiyon da vaad ediyor. Ve şimdiden klasikleşmiş motosiklet filmleri arasına girdi bile. Ve yine Michael Madsen. Sanırım Peter Fonda ve Dennis Hopper gibi Madsen de onsuz bir motorcu filmi olamayacağını ispatlamaya çalışıyor. :)

MOTOSİKLET GÜNLÜKLERİ ( Diarios de Motocicleta)

“Bir devrimci doğuyor”

Yönetmen : Walter Salles

Oyuncular : Gael García Bernal, Rodrigo De la Serna, Mercedes Morán
http://3.bp.blogspot.com/-0gwmT2EBiTg/UM--MW94jZI/AAAAAAAABiQ/Pm_mvXM5sLA/s1600/MV5BMTYzNjAxOTU3MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzg0NTkyMw@@._ V1._SY317_.jpg

Bu film Ernesto CHE Guevara’nın Motosiklet Günlükleri kitabından uyarlanmıştır. Film Che’nin henüz bir tıp fakültesi öğrencisi iken arkadaşı ile birlikte külüstür bir motosiklete atlayıp çıktığı Güney Amerika turunun öyküsüdür. Che’nin bu seyahat sonrası devrimci duygularının pekiştiği ve bu seyahatten sonra bir devrimciye dönüştüğü söylenir. Gerçekten etkileyici bir film ve açıkçası tıpkı Easyrider ya da One Week gibi (ve hatta onlardan da fazla) bu film de aslında bir motosiklet filmi değil, içinden motosikletin geçtiği bir filmdir. Zira filmin ana konusu motosiklet değildir. Filmi izlemek için içinizdeki devrimcinin uyanmasını beklemenize ya da ille de sosyalizme inanmanıza da gerek yok. Sadece anlattığı naif hikaye, iyi sinema ve Gael Garcia Bernal'in oyunculuğu için bile izlenesi bir film bu. Gönül rahatlığıyla ve ısrarla tavsiye olunur.

HARLEY DAVIDSON VE MARLBORO ADAM
(Harley Davidson & The Marlboro Man)

“İki marka, iki motosiklet, bir film”

Yönetmen : Simon Wincer

Oyuncular : Mickey Rourke, Don Johnson, Chelsea Field, Daniel Baldwin

http://2.bp.blogspot.com/-0df6Pr52Bg8/UM--gwgEz4I/AAAAAAAABiY/peyweHsASa8/s1600/MV5BMjE4MzE3ODc3OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjA0ODQyMQ@@._ V1._SY317_CR3,0,214,317_.jpg

Motosiklet filmi ya da motosikletli film deyince Harley ve Marlboro’nun reklam kokan hikayesini anmamak olmazdı. Her ne kadar o Harley motosiklete binmek için aslında Don Johnson’un tipi daha müsait görünse de filmde fazlasıyla racer görüntüsüyle Harley rolünde Mickey Rourke çıkıyor karşımıza. Eğlenceli bir vurdulu kırdılı film dersem filmin hayranları ya da hala izlemeyip de izleyecek olanlar kırılmaz umarım bana, zira film adındaki artistiği ne yazık ki içerik olarak fazlaca gösteremiyor. Doksanlarda üniversite sıralarındayken sinemaya gelen neredeyse her filmi izleyen bir sinefil olarak bu filmi de izlemiştim, yıllar sonra tv ekranında izlediğimde ben bu filmi niye sinemada izlemişim ki demiştim, ama demek ki içimizdeki motorcuya yenik düşmüşüz o zaman da. Bu kadar cümle kurmamıza sebep olduğu için bile izlenebilir aslında, boş bir vaktinizde motosiklet aşkına içeriğe takılmadan izlenebilir.

TORK (TORQUE)
"Tork değil de, o uçma kaçma işi ne iş abi?"
http://4.bp.blogspot.com/-lQyH_Scc8Fk/UNAm2FhKFAI/AAAAAAAABjI/8vxl7bg9Lgs/s1600/MV5BMjAxNDY3OTY2OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjYzMTQyMQ@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Yönetmen : Joseph Kahn

Oyuncular : Martin Henderson, Ice Cube, Monet Mazur

Bir nevi Fast&Furious'un motosiklet versiyonu diyebiliriz, ama motosiklet kullanmayı bilenler için saçmalık boyutu fazlasıyla yüksek, bırakın dublörü bilgisayar teknolojisiyle bile yapmak için epeyce maharet isteyen motorlu hareketlerin yer aldığı bir suç filmi. Film sanki video oyunuymuş gibi gelmişti bana tv'de izlediğimde. Güzel kızlar asortik abiler, uçan kaçan motosikletler ve büyük silahlar. Film fazlasıyla büyük oynayan ama klişelerden kurtulamayan efekt harikası bir film denilebilir. Hani Ghost Riders gibi fantastik bir film niyetine izlerim derseniz eğlenceli olabilir, bana çok sıkıcı gelmişti. Racing motosiklet sevenler sadece o motosikletleri (ve belki kızları da) görmek için racerlığa ayıp olmasın diye izleyebilirler.

MOTORCU ÇOCUKLAR (BIKER BOYZ)
"Başka bir uçma kaçma hikayesi daha"
http://4.bp.blogspot.com/-w8ewedUvgtg/UNAox3PpfBI/AAAAAAAABjY/Zxiz5XEuetc/s1600/MV5BMTAxNTY1NzA4MzJeQTJeQWpwZ15BbWU2MDQzMTMzNw@@._ V1._SY317_.jpg

Yönetmen : Reggie Rock Bythewood

Oyuncular : Laurence Fishburne, Derek Luke, Orlando Jones, Kid Rock

Açıkçası filmi izlemedim. Ama içinde bolca motosikletle uçma kaçma ve suç hikayesi olduğunu fragmanından biliyorum, türü sevenler için ilgi çekici olabilir, bense bir ara gerçekten boş vaktim olursa sırf Laurence Fishburne abimizin hatrına izlemek niyetindeyim. Bazı filmler içinde motosiklet de olsa daha fragmanını izleyince bile kasmaya başlıyor artık beni, yaşlanıyor muyum ne? :)

İyi forumlar dilerim.. İnşallah rabbim banada bir R1 nasip eder ve kazasız belasız binmeyi tabi ki . :)

Ozan Bey
27 Eylül 2013, 05:49
Motosiklet Günlükleri.... Finali adamı kötü eder. Çok şeker filmdir ama...

Felon
27 Eylül 2013, 09:01
Sabit Kanca yok o sitede :queen:

59soKOZJHuQ

http://www.youtube.com/watch?v=59soKOZJHuQ

asilkan_25
27 Eylül 2013, 13:27
Sabit Kanca yok o sitede :queen:

59soKOZJHuQ

http://www.youtube.com/watch?v=59soKOZJHuQ

Güzelim motora fatmagül dedi ona kızgınım :DD

ogzcngdk
28 Eylül 2013, 14:50
one week ve easy rider filmlerini izledim ikiside orda bahsettikleri gibi on numara filmler herkeze tavsiye ederim

easy rider on numara müzikler kullanan 68 yılının amerikasındaki muhafazakar-hippi çatışmasını konu alan bir film aslında..
one week ise yine on numara müzikleri olan kanserli bir arkadaşın amerikanın yanlış hatırlamıyorsam doğusundan batısına doğru yolculuğunu anlatıyor..

Salih_T
28 Eylül 2013, 15:12
one week'i biraz önce izledim güzel film..
vakit olunca easy rider i izliycem..
hayalet sürücüyü hiç beğenmedim..vakiy kaybı..
tork filminin fragmanı bile izlememem için yeterli oldu...

linkinpark20
28 Eylül 2013, 15:27
wild hogs

çok komedi bi filmdir.

greyhorse
28 Eylül 2013, 21:16
torque,wild hog,one week ,hayalet sürücü gibi benzer vasat olduğunu düşündüğüm filmleri dahil etmiyorum.
içinde motosiklet geçen degil;motosiklet konulu kült filmlerden anımsadıklarımdan bazıları

easy rider
the wild one
the wild angels
the leather boys
the born losers
wild rebels
on any sunday
easy wheel
madmax
motorcycle diaries
indian(burt munro)

Çok Asi
29 Eylül 2013, 03:00
çılgın motorcularla, motosiklet günlüklerini izledim, motosiklet günlükleri çe'nin hikayesini anlatan bana göre vasat derecede sıkıcıydı, çılgın motorcular ise iyi ve eylenceliydi. Gezileri esnasında gittikleri göl ise muhteşem.

ugrgnr
30 Eylül 2013, 00:03
film 2 saat falan sürüyor.. sana dizi ismi veriyim. eger cidden motorcuyum dıyosan ızlemıssındır hatta hala devam edıyosundur ama.. Sons of Anarchy. üstüne bilmem ben

bilmeyenadam
30 Ekim 2013, 14:51
Film değil ama içinde bolca harleyin olduğu bir motosiklet kulübü dizisi. Tavsiye ederim. Sons of Anarchy

hatta blogumda yazısını yazdım, link vereyim de blogumun da reklamını yapayım. :)

http://bilmeyenadam.wordpress.com/2012/10/30/motorculara-dizi-tavsiyesi-sons-of-anarchy/

FogCutter
13 Kasım 2013, 03:30
Cok sevdiğiniz Motorsiklet filmlerini yazarmısınız..
İzleyecek film bulamıyorum :)
Benim Favorim..
Harley davidson ve marlbora man..
Dizi olarakta tabiki Sons Of Anarchy..

Sizdende böyle Beğendiğiniz filmleri dizileri yazmanızı talep ediyorum..
Forumda dolastım buna benzer konu bulamadım o yüzden acma geregı duydum.
Teşekkürler

Brkcnky
13 Kasım 2013, 03:37
İzlemediyseniz John Travolta'nın oynadığı "wild hogs" güzel filmdir :)

FogCutter
13 Kasım 2013, 03:39
ilk izledğim filmlerden birisi.. hatta gecen hafta tekrar arkadaslarımla birlikte izledim. gercekten cok keyifli ve motorsiklet anlamında tatmin edici bir film :)

cenkito
13 Kasım 2013, 03:49
biraz bilim kurguya kaçan yani gercek dısı sahneleri olan BİKER BOYS ve TORQUE de var

Salih_T
13 Kasım 2013, 13:31
Bende dün "yürü gari ibram" filmini izledim.. Motosiklet ustasının hayatına ait kısa bir kesit.. çok fazla motosiklet sahnesi yok ama izledim... Ne de olsa yerli yapım.. :)