PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aklımda 3 model var sizce hangisi ?

hasanali48
07 Kasım 2012, 23:59
1 hafta içinde yeni motor almak istiyorum 3 model var aklımda bunlar arasında kararsızım

1 . yamaha ybr 125 : hep olumlu yorumlar okuyorum çevremdede kullananlar hiç şikayetçi değil ama nakit param yok honda finans sistemi yapıyor senin adına kredi çekip taksit yapıyor çok rahat ödeyebiliyorsun yamaha bunu yapmıyor illa ki bir yerden 5,000 tl limiti olan kredi kartı bulmam lazım duruma göre bulmaya çalışcam

2 . honda cb 125 : bu model aklıma çok yatmıştı görünümünü beğenmeyen arkadaşlar var ama bence gayet güzel anlamadığım bir nokta var bu motorun torku ve motor gücü ybr den yüksek daha mı hızlı ybr den bu motor sorduğum kişi daha yavaştır diyor ama motorun teknik özellikleri daha yüksek kafam çok karıştı biraz da ybr ye göre eksikleri varmış sanırım ama çok kötü olur mu bu eksikler ?

3. cbf 150 : bu modelin görünümü çok kaba 1,70 boy 60 kiloyum sanki altında kalacakmışım gibi düşünüyorum görünce motoru :cherry: ybr den falan daha hızlıdır heralde konfor bakımından arkadaşımda vardı arkasında biraz yolculuk yaptım çok rahattı motor bu konuda hiç kuşkum yok

aslında en fazla ybr yi almak istiyorum ama almak biraz daha zor , honda nın finans sistemi çok iyi daha kolay motor almak ne yapsam sizce özellikle cb 125 için yorum bekliyorum ybr ye göre nasıl bir motor ? görünüşü güzel bence performansı yakıtı nasıl olur ybr den düşük mü yüksek mi gücü yorum yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

banno1957
08 Kasım 2012, 00:05
Hiçbirini Kullanmadım Fakat Forum'da Çok Araştırdım:
Honda Artık Düşük cc Motorlarını Çin'de Yaptırıyor Çin Malı Motorlardan Farkı Yok Cbf 150 Yağ Yakıyor :) cb 125 Zaten Çinlinin Hası :D
Ybr 125 Yetersiz Kalıyor Ancak Kaliteli Bir Motor Tvs Apache Rtr 150 Biraz Titreşimli Ancak Hepsinden İyi
Ben Size Mondial Mr 150 Vulture Öneririm Hem Ucuz Hem Güzel :D Söylediğim Gibi Kullanmadım Araştırmalarım Sonucunda Elde Ettiğim Sonuçlar :D

mücahit_89
08 Kasım 2012, 00:22
3'ünüde kullandım ybr ve cb kesinlikle yetmiyor ikiside güç olarak aynı ama ybr daha konforlu tabiki...tek seçim cbf gerçekten tatmin edici bi motor...

ama kriterler önemli tabiki bence cbf biraz ağır gelebilir nedense ilk kullanımda cbf büyük geliyor,ben size ybr ve cb arasındaki farkları söyliyim;ybr daha konforlu titreşimsiz bi motor cb ise konfor yok koltuk sertliği 20 kmde yormaya başlıyor,yeni kullanıcı için (ybr veya cbf kullanmamış biri)bunu normal sanıyo ama değil gerçekten bu konfor önemli...

tavsiyem ybr alın sıfır alın temiz temiz kullanın,bi yerden sonra yetmiyecek güç olarak o zman değiştirirsiniz...ama cbfte bu süreç bence biraz daha uzun güç olarak biraz daha tatmin eder...

apache hakkında da yorum yapayım;titreşim yoruyo diyorum işte:)

chemical
08 Kasım 2012, 00:29
Dip gaz giderim red line yaparım uzun km yapayım konforsuz olsun diyorsan ybr
Ucuz olsun iş görsün konforsuz olsun marka olsun dersen cb125e
Doğru düzgün kullanırım dip gaz gezmem marka olsun kalite olsun konfor olsun dersen cbf150

burada beklenti önemli biri konforu için cbf150 yi seçer kimi mekaniği için ybr yi seçer kimi hızı için apaçiyi seçer sana kalmış bir olay. Her motorun artısı var eksisi var.

dftuzlu
08 Kasım 2012, 00:36
Cb 125i kullanmadım fakat hakkında çok yazılıp çizilen bi motor.Fakat unutulmamalıdırki internette yazılan herşey doğru değildir.Ama genel kanı konforsuz ve yorucu bır motor oldugu -yoruculugu selesınden kaynaklı-.Ben ybr kullanmış biri olarak ybryi tavsiye ederim tabiki.
YBR-bana göre- : akarı kokarı olmayan,gücü gözardı edilemeyen ama fazlada önemsenmeyen,teknik bakımdan sorun yaşatmayan,benzin yakmayı beceremeyen -çok az yakıyo-,yağ yakmaktan nefret eden -hiç yakmıyo- az tüketen çok götüren bir motosiklet.Ondan öyle iddialı bir performans beklenmemeli. 80-100 arasında adama lisedeki aşkını yaşatır 100-110dan sonra huysuz bir ihtiyara döner. En doğru seçimi sen bütçene göre yapmalısın arkadaşım. sevgilerimle. iyi forumlar... :)

banalazim
08 Kasım 2012, 00:40
Al Cbf kurtul

eren özer
08 Kasım 2012, 00:44
Paşa cbf ye anahtar teslim 5100 tl diyorlar Ne kadar kaliteli sağlam olursa olsun bu fiyat kesinlikle çok yüksek
Cb de has çinli zaten Ucuz olsun diye devir saati koymamışlar +1 olarak titreşim koymuşlar :P
Ybr desen hadi tamam dicem daha duymadım kimseden Kronik arıza arka tekerden gelen ses vb
1,2 AY DAHA BEKLE yeni ürünler gelme ihtimali var bakarsın onlar kafana yatar
Tvs,honda diğer markalarda getirebilir

sereye
08 Kasım 2012, 02:16
Anket yapsaydın, oyumu CBF150'den yana kullanırdım.

selloo
08 Kasım 2012, 02:52
Ben bu sene başında sıfır cbf 150 vardı güzel motor ama ben ısınamamıştım ve yağ yakmıyordu yağ yakıyor diyen kişilerin çogu hor kulandıgı için oluyor bence...
Cb 125 de sıfır arkadaşım aldı onuda kullandım güzel motor ama... Ben kalıplı oldugum için cbf 150 diyorum... Ama kurye vs işi yapcaksan cb 125 trafikte çok kıvrak... Ybr 125 kullanmak nasip olmadı hiç...

Burda yazılanlar elbet fikir senin için ama hangisi senin hoşuna gidiyorsa onu al... İçine sinsin motorun... Sev yani o zaman çok büyük keyif alırsın...

hasanali48
08 Kasım 2012, 02:56
yorumlar için teşekkürler cbf150 kullanan bir arkadaşıma sordum motorunu önerirmisin diye gözün kapalı al ben çok memnunum dedi ortalama 3 yıldır kullanıyor oda cbf i şuan aklıma en çok yatan cbf cb ye yine kötü yorumlar geldi tamamen almaktan vazgeçtim artık kısyaslamıcam bile :D ybr de iyi gibi duruyor ama cbf e kafam yattı bilmiyorum 2013 ü beklemek iyi olur aslında ama zam gelebilir mi yeni yıl ile birlikte beklediğim gibi olmazsa kötü olur durum sabırsızda biriyim biraz daha düşüneyim apache öneren arkadaşlar var ama öyle çok hız meraklısı değilim ki cbf ve apache aynı anda yola çıksa 20 km gitse apache kullanan bir sigara zamanı fark atabileceğini sanmıyorum

pckopat001
08 Kasım 2012, 02:57
hiçbiri ,uzun uzun yazmıyacam dostum bende kısa ve öz sana mr 150 öneriyorum pişman olmazsın emin ol gerek parça gerek motor kalitesinin ne yamahadan nede hondadan farkı yok bahs ettigin modeller dahilinde tabi :thumleft:

gorkemuls
08 Kasım 2012, 03:24
Motor konusunda 8. motorunu kullanan birisi olarak Honda cbf 150 alabilirsin. Yag yakiyor diye bir sey yok, o kullanima ve soforune bagli birsey. Parca sorunu yasaman mumkun degil. Butun kuryeler cbf 150 kullaniyor. Yakit olarakta cok ekonomik bir gecis motorudur.

alp_tunay
08 Kasım 2012, 03:31
Tek kelime ile....

YBR...

ferdinandd
08 Kasım 2012, 03:50
Arkadaşımız kredi kartına taksitle almaktan v.s bahsetmiş,

Bu durumda, 3350 TL "0" km CB almak varken sele biraz daha konforlu diye +2000 TL fazla verip CBF neye göre önerilebilir ki :silent:

(not: Durmaksızın 300-350 km yol yaptım, off totom demedim, sele yumuşuyor!)

*YBR sele h:78cm olmasına rağmen ayaklarım zemine tam basmıyordu, CB de h:78cm fakat topuklarıma kadar tam basıyor, hatta dizlerim pergel gibi gerilmiyor bile, sanırım sele tasarımından kaynaklanıyor.
(boy:170 - bu durum bence çok önemli!!!)

*Honda CB, 13lt (2.6lt' si yedek) yakıt tankı, rodaj sonrası hemen her seferde 500km üzerinde yol gidiyorum yedeğe almak nasip olmadı 5000 km dir.

*Honda CB, 55.000 km kullanmış kurye dayılarla da karşılaştım herhangi bir kronik şikayet duymadım( yağ yakma dahil ), 55.000 sonrasında ne olur bilinmez.

sercan2667
08 Kasım 2012, 03:55
Cbf 150 ;)Ama alırsan ilk işin lastikleri en son çıkan (hafta anlamında)michilenle değiştirmek olsun.

thelast555
08 Kasım 2012, 04:34
mondial mh 125 drift al benm de boy 172 67 70 kılo arası gezınıom :) uste aldıgnda bı bayıye gıt demek ıstedıgmı anlıcaksın 2.800de sıfır fıatı var kredı kartına pesın 12 ay taksıt ruhsat plakayla 3200 e feln gelıo asaga yukarı bı bayısıne gıt ama yorumlarına bak turunde sıkıntısız bı motor 125 desede 135 cc lık cok atak bısey ılk motorunsa dıkatlı ol alısana kadar o yuzden sandıgndan atak cıkabılıo bıde mumkun oldkca ybr dede cbf dede on frenden uzak dur.. :) bu arada 5mılyar cıkcaksan bence tvs apache lerıde gozden kacırma onlarda cok iimis kulanmadm ama yrum guzel 4 mılyar cıvarı 0 ı ybr ıle feln kıyaslanmaz cc olarakda konfor olarakda daha guzel bence 0ları dıgıtal gosterge hatta 2011 lerıde ne alırsan al hayrlı olsun :)

taglis
08 Kasım 2012, 10:41
YBR... tek geçerim , der geçerim ;)

kanmix_x
08 Kasım 2012, 11:24
YBR... tek geçerim , der geçerim ;)

Bende Cbf 150 alır ybryi sollar geçerim :)

250-MaCiT
08 Kasım 2012, 11:38
Modenas gt135 i..Listeye koy incele kıyasla..Binenlerden mukayese al..

brooklynnn
08 Kasım 2012, 13:35
yahu arkadas birakin su cbf cin mali ayaklarini
honda logosunu yapistiriyor honda muhendisleri kontrolunde yapiliyor cin malindan kaliteli
hala daha cbf cinde uretiliyor diyorsun
ver parayi cinliye sana hondadan kalitelisini yapsin
nerede yapildigina degil markaya bakin

bence cbf daha uygun uzun kisa her turlu yola cok rahat vibrasyon sifir
digerlerini kullanmadim

sbr
08 Kasım 2012, 13:49
ilk defa apachesiz bir commuter karşılaştırması gördüm:cherry:

kanmix_x
08 Kasım 2012, 14:02
Tvs de titreşim yok deseler millet sazan gibi atlar hemen yok bilmemne malı şu bu övüp dururlar :cherry::cherry:

NoMotorNoCry
08 Kasım 2012, 14:08
iphone'lar da çinde üretiliyo ama dünyanın en çok satan telefonu yine iphone.Yapana değil yaptırana bakacaksın.

taglis
08 Kasım 2012, 14:59
Bende Cbf 150 alır ybryi sollar geçerim :)

Tabi , belli bir süre sonra yolda kalır ve YBR gene yürür gider :)

sbr
08 Kasım 2012, 15:01

apache al ikisinede el salla:)

kanmix_x
08 Kasım 2012, 15:07

O belli bi süreyi hep merak etmişimdir :) kuryeler canını alıyo hala tık demiyo gariban canavar canavar :)

emresilin
08 Kasım 2012, 15:17
ben cb 125 kullandım 3 ayda 9 bin km yaptım hergün bahçelievler beşiktaş arası git gel yaptım işe 100 km aşağı yukarı çok lanet bi makina tek güzel yanı yakıtı. beli tutuluyor insanın bi süre sonra. ybr de kullandım ama kısa bi süre benim boy 1.90 oturuş pozisyonu olarak cb daha güzel gibi geldi depo kavrıyor seni filan ama en güzeli dedikleri gibi cbf 150 hatta büyük cc enduro alıp yanına şehir içi için 2. motor olarak cbf 150 almayı düşünüyorum. titreşim yok hor kullan tık yok yakıtıda iyi parçası bol ve ucuz bildiğin eşek koy yağını benzinini devam et ;)

aligül
09 Kasım 2012, 10:56
Drift al apacheyle kafa kafaya gidiyorum :D ybr cbfe tokat :D

aonal
09 Kasım 2012, 11:47
Arife günü gittim aldım motorumu aynı soruları bende sormuştum seçimimi YBR den yana yaptım gittim sıfır aldım şuan 410 km oldu, 1,67 boy 67kg olan bana göre ideal kullanımı gayet rahat kontrolü kolay ilk başta motoru boşa almakta zorlandım ama şuan yağ gibi geçiyor vitesler,CBF150 biraz daha büyük(tabi bana göre sana küçükte gelebilr) ikisininde gazını çevirdiğinde bi fark yok aynı gibi ama uzun süre kullanmadım bunu nasıldır uzun yolda çok bilmiyorum

kanmix_x
09 Kasım 2012, 12:13
Arife günü gittim aldım motorumu aynı soruları bende sormuştum seçimimi YBR den yana yaptım gittim sıfır aldım şuan 410 km oldu, 1,67 boy 67kg olan bana göre ideal kullanımı gayet rahat kontrolü kolay ilk başta motoru boşa almakta zorlandım ama şuan yağ gibi geçiyor vitesler,CBF150 biraz daha büyük(tabi bana göre sana küçükte gelebilr) ikisininde gazını çevirdiğinde bi fark yok aynı gibi ama uzun süre kullanmadım bunu nasıldır uzun yolda çok bilmiyorum

Konya MT ye resimleri atta bakak :) uğramaz oldun topiğimize :)

aonal
09 Kasım 2012, 13:21
Konya MT ye resimleri atta bakak :) uğramaz oldun topiğimize :)
valla doğru diyosun motoru aldım fazla takılmayıverdim boş kaldımmı soluğu yanında alıoyorum
:) Motorla 5-10 foto çektim en kısa zamanda atıcam :)

sllnbs.okn
09 Kasım 2012, 13:23
TEK KELİME YBR 125. PARÇASI UCUZ VE ÇOK SAĞLAM VE TİTREŞİMSİZ.CBF GİBİ KRONİK YAĞ YAKMA PROBLEMİDE YOK.!
FAKAT APACHE KİNGDİR ONUDA KESİNLİKLE DÜŞÜN!AGRESİF OLSUN DİYOSAN :D

sbr
09 Kasım 2012, 13:35
Drift al apacheyle kafa kafaya gidiyorum :D ybr cbfe tokat :D

mondial mondial mondial al :queen::queen::queen:

sezer aykaç
09 Kasım 2012, 14:38
tvs apache bu sınıfta hepsinden daha yakışıklı ve gerçek 150 cc motosiklettir. her yönüyle üstün compact bir yapısı vardır.

daha önce 2009 ybr kullandım kısa sürede satışa çıkardım. çünkü güç olarak zayıf kaldı. ayrıca kalite olarak beklentilerimden uzaktı.

2008 model cbf kullandım. evet motor ybr ye göre güçlü fakat genç biri için görüntü tatmin edici degil. ama yalan yok konfor olarak sınıfında üstün bir model.

2011 apache aldım ve bir süre kullandım. herşeyini begendim motosiklette iki kusur var. birincisi arka peglerde bariz bir şekilde hissedilen vibrasyon ama sürücü için çok problem degil. ikinci kusur ise üzerinde gelen lastikler kuru havalarda iyi fakat ıslak zeminde sıkıntılı. ancak lastigi kusur olarak görmemek lazım çünkü bu sınıfta hiçbir marka ve model iyi lastik kullanmıyor.

titreşimide fazla takmamak lazım çünkü cbr 125 tede titreşim var. özellikle yüksek devirlerde aynaları bozuyor.

sonuç olarak eger motosikleti hem ulaşım aracı hemde binerken keyf almak istiyorsan apache almalısın. yakıt tüketimi de ybr ile aynı. cbf 150 den az yakıyor.

emresilin
09 Kasım 2012, 15:16
TEK KELİME YBR 125. PARÇASI UCUZ VE ÇOK SAĞLAM VE TİTREŞİMSİZ.CBF GİBİ KRONİK YAĞ YAKMA PROBLEMİDE YOK.!
FAKAT APACHE KİNGDİR ONUDA KESİNLİKLE DÜŞÜN!AGRESİF OLSUN DİYOSAN :D

hocam yağ yakma diyorsun ama benim anlamadığım bi durum var. istanbulda yaşıyorum ve hergün 60 ila 100 km arası yol gidiyorum ve kuryelerin nerdeyse %80 i cbf 150 kullanıyor. hani adamın işi bu ekmek tenkelerinin üstünde gün boyu. neden devamlı kullanan biri böle kronik sorunları(kullanan çok arkadaşım var ve hiç biri bahsetmedi bu yağ yakma olayını) olan makinayı alıp biniyorlar ybr daha ucuz değil mi? ve dediğiniz gibi sorunsuz işin içinden çıkmak zor biraz :)

ramizan83
09 Kasım 2012, 15:18
listede yok ama ybr cakması salcona wolf 125 te alabılırsın... maddı durumuna göre sıfırı 2600 tl cıvarı

altayfun
10 Kasım 2012, 01:24
Modenas gt135 i..Listeye koy incele kıyasla..Binenlerden mukayese al..

bencede kesinlikle modenası düşünmelisin.konfor olarak hepsine nal toplatır yakıt olarak ybr nin yarısı kadar yakar.

delileoo
10 Kasım 2012, 02:22
dostum sen ybr al eğer pişman olursan ben bu motoru aldım ama pişman oldum de bana ben senden motoru gözü kapalı satın alırım.. :) paraya sıkışsan piyasanın 200 lira aşağısına versen ertesi gün satarsın..ne kadar agresif kullanırsan kullan hatta 2,3 bin değil 6bin kmde bir yağ değiştir 50 gram bile eksik yağ çıkmaz motorundan..olur düşersin devirirsin en fazla bi sinyal kırılır ama cbfte öyle mi? tvs ile 100 km yol git inince kolların bacakların uyusacak mı uyuşmayacak mı gör bakalım..cb için bırsey söylemeyeceğım..ne kadar ekmek o kadar köfte diyorum sadece..

F54
10 Kasım 2012, 02:29
durmuş abi ama mondial ler ybr yi geçiyoo naberr:P

sbr
10 Kasım 2012, 02:33
hocam yağ yakma diyorsun ama benim anlamadığım bi durum var. istanbulda yaşıyorum ve hergün 60 ila 100 km arası yol gidiyorum ve kuryelerin nerdeyse %80 i cbf 150 kullanıyor. hani adamın işi bu ekmek tenkelerinin üstünde gün boyu. neden devamlı kullanan biri böle kronik sorunları(kullanan çok arkadaşım var ve hiç biri bahsetmedi bu yağ yakma olayını) olan makinayı alıp biniyorlar ybr daha ucuz değil mi? ve dediğiniz gibi sorunsuz işin içinden çıkmak zor biraz :)

bu millet yıllarca tofaşları taksi yapıp kullandı. neden peki? çok kaliteli olduğu içinmi?

delileoo
10 Kasım 2012, 02:38
durmuş abi ama mondial ler ybr yi geçiyoo naberr:P evet tvs de hepsini geçiyor ((titreye titreye)) hem madem öyle sat senin ybryi mondıal al bak bakayım titremiyo mu :)

bahadirce
14 Kasım 2012, 12:58
ikinci el 10.000 km'yi geçmemiş bi cbf 150 al. keyfine bak...