PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat sorunu ?

pckopat001
07 Kasım 2012, 22:45
arkadaşlar komik gelebilir ama bu ruhsat taşıma olayı beni deli ediyor. motorsiklet kullanıcıları için ruhsat taşımak zorunlumudur ? ne cebe sığıyor nede motor üzerinde bırakabiliyorum kaybolur calınır vb olaylar için siz nasıl yapıyorsunuz ? , taşımasam cevirmelerde filan ne gibi sorunlar yaşarım acaba ?

Mengu16
07 Kasım 2012, 22:51
Evet zorunludur, bunun için de mutlu olmanız gerek bence. kullandığınız motorun sahibi olduğunuzu belirten bir belge. Kot pantolonun arka cebine çok rahat sığar ben hatta ön ceplere bile sığdırıyorum cep telefonu ile birlikte. Olmadı korumalı montun ceplerinden birine koyarım.

rs_guven
07 Kasım 2012, 22:54
Bende aynı dertten yakınıyorum ama bir çözümü yok herhalde.
Biraz daha küçük bir ruhsat kılıfı olsa on numara olacak ama bir türlü bulamıyorum :pr:

banalazim
08 Kasım 2012, 00:43
Üzerinde taşı başına iş açma

serdar1547
08 Kasım 2012, 01:17
motosiklete mont olmadan binmiyorum ruhsatı da monta koydum...temmuz ağustos aylarında da motosikletin koltuk alında bagaj var ona koyuyorum

ozgurakman
08 Kasım 2012, 01:45
3 ay önce aracımla hafif hasarlı bir kazaya karıştım. trafik ekibi çağırdık, ruhsat yanımda olmadığı için 72 lira ceza kestiler ve aracımı trafikten men ettiler. sonra gidip teslim aldık tabi...

ferhatkars
08 Kasım 2012, 01:52
halinize şükredin...
bizim ruhsat yaprakları A4 kagıdın 3 e katlanmıs hali kadar...
hiç bir cebe sıgmıyor...mecburen motorun üstünde taşıyorum...:pr:
hatta burada aracın ruhsatı değil
aracın koçanları diyorlar...
o kadar cok dosya vs varki... koçan demeleri normal....
benım motorun 5 tane dosyası var...
onları da resimleri ile beraber yarın eklerim...şimdi uyuyacağım :cherry:

pckopat001
08 Kasım 2012, 02:53
cvplari çin tşkler arkadaşlar anlaşılan ruhsat eziyetini çekmeye devam arka cep yan cep mont bir şekilde taşınacak bu meret artık yapacak bişe yok eyw :mrgreen:

rs_guven
08 Kasım 2012, 03:52
Kışın montun cebine giriyor da, yazın...
Adana gibi bir yerde insan t-shirt bile giymekten sıkılıyorken, ruhsatı katacak (yazın mont giymeyenler için) yer gerçekten sorun oluyor.

pckopat001
08 Kasım 2012, 04:14
Aynen guven kardes kim inanirki su ayda adanada hale yarim kolla gezdigimize degilmi :-) bakacaz bir caresine artik bn ceza olayini filan bilmiyordum o yuzden.onemsemiyordum ancak artik mecvurr tasiyacagiz ruhsatida .d

thelast555
08 Kasım 2012, 04:24
valla bukdr sorunsa nolr nolmaz dıe cuznanın kartlık kısımlarndan bırını buna ayr oraya katla koy ama dkt et yırtlmasn bıde sigorta yıda koymayı unutma..

İHTİYAR
08 Kasım 2012, 05:00
Freebag 25 senedir kullanırım, herşeyini koyarsın yok rüzgardan düşmüş vs derdin olmaz.

http://img62.imageshack.us/img62/594/belcantasifreebagwnwo1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/belcantasifreebagwnwo1.jpg/)

taglis
08 Kasım 2012, 10:37
Şık bir depo üstü çantası da bu sorunu ortadan kaldırır.