PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahara bir Çorum-Amasya-Tokat-Siva-Erzincan ve Erzurum olur mu?

zenon
06 Kasım 2012, 11:14
Bahara bir Çorum-Amasya-Tokat-Siva-Erzincan ve Erzurum belkide ordan Kars olcak şekilde bir gezi planı oluştu gündeme geldi gibi :D bu güzelgah gitmeye değer mi?
http://s0.nerdennereye.com/images/harita/turkiye-haritasi.jpg

Neden karadeniz değil diyeniniz olabilir cevap kolay oraya gittik :D amac boşlukları doldurmak.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/399563_391646450892846_531725717_n.jpg

Bu cok güncel degil gittiğim yerler mavi akdeniz bölgesinide gezdim :D

zenon
29 Kasım 2012, 10:09
Bu konuda kimse bilge sahibi degil sanırım. :)

erro
29 Kasım 2012, 10:54
bence değmez hacı...motor sürmüş olursun sadece gibime geliyo...yapsanıza ordan bi selanik...

ortadadogulu
29 Kasım 2012, 11:07
çorumda tarihi çok yer yok. başlıca ortaköydeki hattuşa kalıntıları gezmeye değer. görünce insan bir tuhaf oluyor. hani inkalardan kalma kalıntıları dünyaca duyuyor ve merak ediyoruz. ama dibimizde hitit kalıntıları var. gezilmeli. çorum içinde muradı rabi cami vardır. tarihi bir camidir. minberi oyma ve kakma işçiliği ile meşhurdur.
http://dunyacamileri.blogspot.com/2010/04/ulu-cami-muradi-rabi-14-yy.html

çorum merkezden geçerek amasya istikametine gitmek için düz bir istikamette olan mecitözü yolu tercih edilmelidir. bu yol üzerinde çorumu çıktıktan sonra 20 km sonra elvançelebi camii ve türbesi görülecek yerlerdendir. elvançelebi baba ilyas horasani torunu aşık paşa evladıdır...

yol üzerinde fotoğraf çekmek isteyenler için harika ova manzarası eşlik edecektir. yaz föneminde biçilmiş ekinler ve olmaya başlamış nohutların sarı ayçiçeklerin rengarenk süsleri ayrı bir güzellik katar. karşıda kırklar dağı bölgenin en yüksek dağlarındandır. tepesi dumanlıdır. bir sırtı amaysa göynüceğe bakar.

elvançelebi çıkıldıktan 3 km sonra hemen karşısında olan alören köyü vardır. bu köy eski ipek yolu üzerinde olması hasebi ile tarihi kalıntılara ev sahipliği yapar. köyde ilk temeli 1800 lerde yapıldığı söylenen fakat köyün ermeni tehciri ile boşaltıldığı düşünüldüğünde o kadar eski olmayacağını düşündüğüm kullanılmayan tarihi bir camisi vardır. çok yerde görülemeyecek at ile yada manda ile çekilen değirmen taşı vardır. buna "arsana" taşı denir. türkiyede çok fazla kalmamıştır. şekli sebebi ve kullanılmamasından ötürü temel dolgu malzemesi olarak kullanılmıştır çoğu.

http://www.corumhakimiyet.net/HaberDetay.aspx?ID=18776

mecitözü ilçesi tarihi olmakla birlikte tarihe malolmuş neredeyse hiçbir eser kalmamıştır. eski mecitözü lisesi yeni kaymakamlık binasının tarihi mimarisi vardır. osmanlı binasıdır.

mecitözü çıkıldıktan sonra takriben bir bir buçuk saat içinde amayaya varılır. yol üzerinde yeşil ırmak havzasında dehşet manzalar vardır. amasya şehzadeler şehri olması hasebi ile nereye giderseniz tarihi ve doğal biz güzelliğe rastlarsınız. ecdad hem havası hem insanı güzel olan yerleri başkent ve sehzade yetiştirme merkezleri olarak belirlemiş. amasya hem havası hem suyu hem insanı ile çok güzel bir şehrimiz.
tarihi evleri
kral mezarları,
ferhatın şirin için deldiği söylenen dağlar görülemeye değer.

kısaca çorum ce amasya için söyleyebileceklerim bu kadar. uzun soluklu bir gezi olsa çorum ve amasyada gezilecek görülecek çok yer var. ama efendim eğlenelim gecemiz gündüzümüze karışsın diyorsanız bunu çorumda yada amasyada zor bulursunuz. gezelim görelim derseniz iki şehrimiz de harikadır.

astorojna
29 Kasım 2012, 11:09
her şehirin kendine göre güzellikleri muhakkak vardır gitmeye değer bence en azından o şehirleri görmüş olursunuz mesela kırıkkalede ne var şöyle bi düşününce pek bişey yok ama en azından silah müzesi var tarihi silahların sergilendiği vs. vs. gibi

erro
29 Kasım 2012, 11:12
çorumda tarihi çok yer yok. başlıca ortaköydeki hattuşa kalıntıları gezmeye değer. görünce insan bir tuhaf oluyor. hani inkalardan kalma kalıntıları dünyaca duyuyor ve merak ediyoruz. ama dibimizde hitit kalıntıları var. gezilmeli. çorum içinde muradı rabi cami vardır. tarihi bir camidir. minberi oyma ve kakma işçiliği ile meşhurdur.

çorum merkezden geçerek amasya istikametine gitmek için düz bir istikamette olan mecitözü yolu tercih edilmelidir. bu yol üzerinde çorumu çıktıktan sonra 20 km sonra elvançelebi camii ve türbesi görülecek yerlerdendir. elvançelebi baba ilyas horasani torunu aşık paşa evladıdır...

yol üzerinde fotoğraf çekmek isteyenler için harika ova manzarası eşlik edecektir. yaz föneminde biçilmiş ekinler ve olmaya başlamış nohutların sarı ayçiçeklerin rengarenk süsleri ayrı bir güzellik katar. karşıda kırklar dağı bölgenin en yüksek dağlarındandır. tepesi dumanlıdır. bir sırtı amaysa göynüceğe bakar.

elvançelebi çıkıldıktan 3 km sonra hemen karşısında olan alören köyü vardır. bu köy eski ipek yolu üzerinde olması hasebi ile tarihi kalıntılara ev sahipliği yapar. köyde ilk temeli 1800 lerde yapıldığı söylenen fakat köyün ermeni tehciri ile boşaltıldığı düşünüldüğünde o kadar eski olmayacağını düşündüğüm kullanılmayan tarihi bir camisi vardır. çok yerde görülemeyecek at ile yada manda ile çekilen değirmen taşı vardır. buna "arsana" taşı denir. türkiyede çok fazla kalmamıştır. şekli sebebi ve kullanılmamasından ötürü temel dolgu malzemesi olarak kullanılmıştır çoğu.

mecitözü ilçesi tarihi olmakla birlikte tarihe malolmuş neredeyse hiçbir eser kalmamıştır. eski mecitözü lisesi yeni kaymakamlık binasının tarihi mimarisi vardır. osmanlı binasıdır.

mecitözü çıkıldıktan sonra takriben bir bir buçuk saat içinde amayaya varılır. yol üzerinde yeşil ırmak havzasında dehşet manzalar vardır. amasya şehzadeler şehri olması hasebi ile nereye giderseniz tarihi ve doğal biz güzelliğe rastlarsınız. ecdad hem havası hem insanı güzel olan yerleri başkent ve sehzade yetiştirme merkezleri olarak belirlemiş. amasya hem havası hem suyu hem insanı ile çok güzel bir şehrimiz.
tarihi evleri
kral mezarları,

kısaca çorum ce amasya için söyleyebileceklerim bu kadar. uzun soluklu bir gezi olsa çorum ve amasyada gezilecek görülecek çok yer var. ama efendim eğlenelim gecemiz gündüzümüze karışsın diyorsanız bunu çorumda yada amasyada zor bulursunuz. gezelim görelim derseniz iki şehrimiz de harikadır.

cami turizmi yapacaksanız gidebilirsiniz diyeyim o zaman...hitit kalıntıları dediğine de bakma bakımsızlıktan bitmiş durumda hepsi...bazı yerlerde güzel hitit kalıntıları var ama sizin güzergahta değil...inka kalınıtlarıyla hitit kalıntılarını bir tutmak da ayrı bi kafa o mevzuya girmiyorum...

zenon
29 Kasım 2012, 11:15
bence değmez hacı...motor sürmüş olursun sadece gibime geliyo...yapsanıza ordan bi selanik...

Şimdilik Yurt dışı bekliyor ama onumuzdeki yazın başında yada sonunda bir Lastik değişmek icin yurt dışına cikarim hem gezerim ;) Ekipteki arkadaşların evrek işleri var belki yaz sonu bayram tatilinde yaparız oyle bir şey ;)

tarihi evleri
kral mezarları,

Amac gece gündüz bar disco gezmek degil aksine gözlerden uzak dag bayır yüksek rakım yapmak

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/30357_10151218059349223_1528250593_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/558778_10151218069009223_391498102_n.jpg

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/6221_10151218069079223_1600585201_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/536523_10151218374039223_1805101806_n.jpg

Şimdilik daha gezi şekileniyor son durum karadenizden basıp artvine gidip ordan kars üzerinden dah yolları kullanarak dönmek :D

ortadadogulu
29 Kasım 2012, 11:17
cami turizmi yapacaksanız gidebilirsiniz diyeyim o zaman...hitit kalıntıları dediğine de bakma bakımsızlıktan bitmiş durumda hepsi...bazı yerlerde güzel hitit kalıntıları var ama sizin güzergahta değil...inka kalınıtlarıyla hitit kalıntılarını bir tutmak da ayrı bi kafa o mevzuya girmiyorum...

bunun cami turizmi ile bağlantısı yoktur bayım. siz milyon taşı nedir bilmeyen onu ancak gooleden öğrenen bireyler renkten ve sanattan anladığınızı da idiia edersiniz. gözünüz gönlünüz açılsın renk ve el işçiliği görün.

ha bu minvalde sizin kafadakiler de safranbolu evlerini gezmeyi de ev görme gezmesi olarak isimlendirir. kafama ve içindekine not vermek size düşmedi.

dreamkiller
29 Kasım 2012, 11:20
Benim aklımda amasya-samsun var.. Hem aile ziyareti hem amasyayı daha iyi gezebilmek adına bir gezi planlıyorum.. Geri dönüşte ise, Önce sinop konaklama, ardından amasra konaklamalı bir geri dönüş rotası istiyorum.. Bakalım hayırlısı..

zenon
29 Kasım 2012, 11:21
bunun cami turizmi ile bağlantısı yoktur bayım. siz milyon taşı nedir bilmeyen onu ancak gooleden öğrenen bireyler renkten ve sanattan anladığınızı da idiia edersiniz. gözünüz gönlünüz açılsın renk ve el işçiliği görün.

ha bu minvalde sizin kafadakiler de safranbolu evlerini gezmeyi de ev görme gezmesi olarak isimlendirir. kafama ve içindekine not vermek size düşmedi.

Çoruma daha önce gittim ve ben acıkcası çok beyendim Çoruma gitmeyen gidemeyen herkese öneririm kalıntıları müzesi yayalaları Balı yaz şenlikleri hepsi çok güzeldi Çorumu merak edenlere benim objektifimden bir kac foto ;) http://www.facebook.com/media/set/?set=a.152646544792839.30120.100001424837577&type=3

erro
29 Kasım 2012, 11:21
siz milyon taşı nedir bilmeyen onu ancak gooleden öğrenen bireyler renkten ve sanattan anladığınızı da idiia edersiniz. gözünüz gönlünüz açılsın renk ve el işçiliği görün.

million taşını doğru yazsaydın sana cevap verecektim..hayırlısı olsun..

ortadadogulu
29 Kasım 2012, 11:25
Rûh ufuksuz yaşamaz.

Dağlar ufkunda mehâbet,

Ova ufkunda huzur,

Deniz ufkunda tesellî duyulur.

yahya kemal fena yazmış.
...o sebeple kırıkkale yolundaki dağ ve tepelerin toprağının kırmızı rengi bile farklı bir tat verir ruha. çorum ovasının rengi, amasya nın yeşili bile dinlendirmek için yeter. erzurumun taşları sivasın düzlükleri erzincanın kel dağları. hepsi ayrı bir güzellik.

bizim şehir insanı alışmış güzellik deyince göl kenarı olacak metre metre ağaçlar yerler yemyeşil çimen. evet özlem duyuluyor fakat şu kırk yıllık hayatın her yaz gördüğü kel bir tepede tek başına duran meşe ağacı ile muhabbeti bir başka.

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

million taşını doğru yazsaydın sana cevap verecektim..hayırlısı olsun..
yahu bir git arkadaş :) "feysbuk" "tivitır"

makseli
29 Kasım 2012, 11:28

tarihi evleri
kral mezarları,

bir Çorumlu olarak ( her ne kadar doğma büyüme angara olsa da ) uzun zamandır aklımda olan bir gezi. ama nasıl ve nereleri gezeceğimi de bilmiyordum.

Bu iyi oldu.

bu şekilde bir gezi önümüzdeki sezona olur inş.

@zenon efendi gideceğin zaman tekrar hatırlatırsan beraber gezmiş oluruz ;)

önceden vakti saati belirlemek lazım. Ben hafta sonu 2 gün bu işe ayırabilirim diye tahmin ediyorum...

zenon
29 Kasım 2012, 11:29
Rûh ufuksuz yaşamaz.

Dağlar ufkunda mehâbet,

Ova ufkunda huzur,

Deniz ufkunda tesellî duyulur.

yahya kemal fena yazmış.
...o sebeple kırıkkale yolundaki dağ ve tepelerin toprağının kırmızı rengi bile farklı bir tat verir ruha. çorum ovasının rengi, amasya nın yeşili bile dinlendirmek için yeter. erzurumun taşları sivasın düzlükleri erzincanın kel dağları. hepsi ayrı bir güzellik.

bizim şehir insanı alışmış güzellik deyince göl kenarı olacak metre metre ağaçlar yerler yemyeşil çimen. evet özlem duyuluyor fakat şu kırk yıllık hayatın her yaz gördüğü kel bir tepede tek başına duran meşe ağacı ile muhabbeti bir başka.

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

yahu bir git arkadaş :)

Ne demek istediğini cok iyi anlıyorum ve emin ol zevler aynı yönde gitmeyi görmeyi umduğumuz yerleri çoğu kişinin yolu kaybolsa gitmek istemyeceği türden ;)

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/p206x206/416872_432044330186391_59157789_n.jpg

gibi gibi .... :rendeer:

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/54845_432047850186039_1390928685_o.jpg

ortadadogulu
29 Kasım 2012, 11:30
beni de gaza getirdiniz ben de takılırım peşinize yaza 250 cc suzuki honda yada hyosung makina ile değişebilirsem ahanda söz ben de gelirim. ama en fazla amasyaya kadar. 5 gün de benden.

zenon
29 Kasım 2012, 11:34
beni de gaza getirdiniz ben de takılırım peşinize yaza 250 cc suzuki honda yada hyosung makina ile değişebilirsem ahanda söz ben de gelirim. ama en fazla amasyaya kadar. 5 gün de benden.

bu işler niyetle değil, Kısmetle :D insallah bakalım nasil olcak sonucta hepimiz calışıyoruz max 9-10 günlük izinler var ona göre planlarız katılıma acık bakalım o zaman geldiginde nasil olcak zaten gezinin kesinleşmesi için yıllık izinlerin ayarlanması gerekecek ;) oda bir ay onceden beli olur o zamana kadar ön görü araştırma biz planlarız siz gidersinzi beli mi olur bu işler ;)

makseli
29 Kasım 2012, 11:37

abi Ufak bi performans ünitesi ve iridyum buji ile 150 MC isimli motor 250 cc tadı vermekte imiş.

bende düşünüyorum bir MCX almayı. ve bu işlemi yapmayı.

150 MR motorumdan biliyorum. 8000 devirin üstüne çıktığım çok nadir di. Bu işlem ile 11 000 i gördüğünü söyleyen arkadaş biliyorum.

inş. beraber gideriz ;)

zenon
29 Kasım 2012, 11:42
abi Ufak bi performans ünitesi ve iridyum buji ile 150 MC isimli motor 250 cc tadı vermekte imiş.

bende düşünüyorum bir MCX almayı. ve bu işlemi yapmayı.

150 MR motorumdan biliyorum. 8000 devirin üstüne çıktığım çok nadir di. Bu işlem ile 11 000 i gördüğünü söyleyen arkadaş biliyorum.

inş. beraber gideriz ;)

CBF 150 ile karadneizdeki bir cok turistik yere gittim sorun yok ama yayla cıkarım dersen hic bir tat alamıyorsun cbf ile gittiğimde dediğim buralara saflam bir enduro yada krosla gelmek lazım oldu zevk almadım mı aldım 5 günde 3200 km yol yaptık cbf 150 ile ama her motorun bir kullanım amacı var nasilki r1 i trafige sokmak abesse cbf 150 ile 5 gğnde 3200 km gitmek bununda %40 dag bayır yayla olması abes bence + olarak beygiri, gücü ve lastikleri yeterli olsa kros diye gecinen bir cok motor cbf in eline su dökemez...

astorojna
29 Kasım 2012, 11:42
kırkkaleden geçerken haber verirsiniz artık

makseli
29 Kasım 2012, 11:58
CBF 150 ile karadneizdeki bir cok turistik yere gittim sorun yok ama yayla cıkarım dersen hic bir tat alamıyorsun cbf ile gittiğimde dediğim buralara saflam bir enduro yada krosla gelmek lazım oldu zevk almadım mı aldım 5 günde 3200 km yol yaptık cbf 150 ile ama her motorun bir kullanım amacı var nasilki r1 i trafige sokmak abesse cbf 150 ile 5 gğnde 3200 km gitmek bununda %40 dag bayır yayla olması abes bence + olarak beygiri, gücü ve lastikleri yeterli olsa kros diye gecinen bir cok motor cbf in eline su dökemez...

abi 150 MR ile lastikleri değiştirdim her yerde gezdim.

Bizim köyde ( bayat akseki ) tepede de gezdim :)

150 MC her yere gider. Yaylaya da çıkar sorun olmaz bence. Keçi gibi çekişi var :)

http://www.motosikletaksesuarlari.com/images_buyuk/img_orj/336.jpg

gibi dişlisi olan bir lastik takımıyla çok böyle ağır eudro yapılmayacak şekilde her tarafta gezilebilir.

Allah Kısmet ederse böyle lastik takımı ve MCX motorla önümüzdeki sezon iyi bi gezmeyi düşünüyorum.

neyse motorları ayarlarız sorun olmaz. gezi zamanı mutlaka haberimiz olsun.

Her kim önce gitmeyi planlarsa en az 1 ay önce başlık açsın ya da burdan yazsın ki bilelim ;)

camileriyle tarihi yerleriyle her yeri gezmek istiyorum. konuyu takibe aldım, değişiklik olduğunda haftada bir haber verecek. gitmek isteyenlere tavsiye ederim...

Chronix
29 Kasım 2012, 12:16
aslında her motor nasıl kullanacağını bildiğin zaman uzun yol gider. ancak bir maşta 150 200 km gider mi? mesele burda,yanılmıyorsam sabit ve celal tek marşta 350 km yol gitti,eh toplu gezilerimiz de yeri geliyor 200 250 km non stop gidiyoruz.150 cc ve hava soğutmalı motorlarda bu bira zor bence. geziye gelirsek güzergâh yine karadeniz üzerinden artvine artvinden erzican ve niğde tarafına 10-15 gün şeklinde olucak.1 ay önceden buraya başlığı açıp katılmak isteyenler irtibata geçeriz.

dreamkiller
29 Kasım 2012, 15:56
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/54845_432047850186039_1390928685_o.jpg

bu foto çok güzel :)

MetinK.
29 Kasım 2012, 23:07
Benide Ekleyin Tanışmış Oluruz Hemde::)

tirmit
30 Kasım 2012, 18:23
Gidecek arkadaşların yolu şimdiden açık olsun.

Dağ bayır deyince bir iş seyahati dönüşünde haritanın azizliğine uğrayıp asfalt yol diye yanlış hatırlamıyorsam Malatya/Arapgir'den girip Sivas/Divriği'den çıktığım zaman geldi aklıma. Hem de minibüsle öyle bir dağ yollarından geçmiştim ki yanlışlıkla da olsa ilk defa yaylaları, zirveleri bu kadar yakından görmüştüm. Ara sıra korkmadım değil zira kullandığım araç için yol çok kötü, çoğu bölümü toprak ve manevra yapacak kadar bile genişliği yoktu.

Endurolar için ise güzel bir gezi olacağından şüphem yok.

sereye
30 Kasım 2012, 19:44
Amasya'da Borabay Gölünü unutmayın.

APALA
30 Kasım 2012, 21:05
ben tokatta zilede okuyorum. Hemde turizm okuyorum, 3 e geçtim. :) bu taraflara yolunuz düşerse, her türlü yardımcı olurum :) Gidilecek yerler çook :)

zenon
17 Aralık 2012, 11:46
Bu yollar için Arka lastik tamamdır sıra onde önüde turing tarzı bir lastik aldık mı bu iş tamamdır :D

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/463233_451075694949921_338524659_o.jpg

tecnomaster
26 Nisan 2013, 09:05
Arkadaslar sonbahara denk getirinbu geziyi degecegini garanti edeyim . Erzincan son duraginiz olsun. Sizi dinlendirelim misafir edelim. Muthis birkac organizasyona katilin ve geri donun. Tarih belli program net degil. Netlik kazaninca duyurusunu yapacagiz. 30 agustos zafer baytami kutlamalari bir dunya sampiyonasi, motosiklet senligi, konserler, arazi araclari yarislari, kayak merkezinde gol kenarunda kamp ve bircok organizasyon ayni tarihte yapilacak. Yemek ve konaklama imkani saglanacak. Konsept tamamen ucretsiz ilkesi uzerine kurulu ve arkasinda belediye ve valilik olacak. Program netlesince zaten duyuracagiz. Simdiden on bilgi vernek istedim.

djan
26 Nisan 2013, 10:44
Kars'a gelirsen beklerim. Erzincan - Erzurum - Sarıkamış yaparsınız daha rahattır yolları. Karakurt virajlarında motor sürmenin keyfini alırsın. Doğal mesire alanlarını gezersin, Kars kalesine gidersin, Ani harabelerine gidersin,Erzurum da kaplıca keyfi yaparsın, Sarıkamış'ta Katherina köşküne gidersin AMA Haziran sonuna kadar gelirsen hepsini beraber yaparız :)

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:09 ----------

Hatta Temmuz'un ilk haftası Karadeniz üzerinden dönücem İstanbul'a beraber gideriz Karadeniz'de kalacak yerim çok :)

otopsici
26 Nisan 2013, 11:28
Sabit hacı amacın dağ bayır gezmek ise direk Van yap gel seni bol bol dağ bayır gezdireyim
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/36009_400860754606_110537_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/36009_400860759606_2909401_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/34228_400861734606_2317502_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/34228_400861744606_6112695_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/34306_400862959606_4908583_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/35559_400864609606_1002449_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/35559_400864614606_978620_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/36453_400865639606_6671536_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/35698_400868044606_5492425_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/26687_400875424606_5798174_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/37332_400878919606_1406009_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/34244_400881479606_1660329_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/34244_400881499606_4797536_n.jpg

zenon
26 Nisan 2013, 11:41
Tayfur var aklimda oyle birseyler Kars, Sarıkamış, Doğubeyazıt, Van, Erzurum, Erzincan ama orala istanbulşdan ulaşmak başlı başına bela zaten 2 gün sadece oraya gelmek sürüyor :D 2 günde dönsen 4 zaten toplam 9 gün yıllık izinimiz oluyor her Sehre 1 gün ayırsan yine yetmiyor :(