PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Marka Hangi Çin Fabrikasından İthal Ediyooo...

most_wanted
30 Mart 2006, 01:56
Evet motosikletlerin ithal edildiği fabrikalar;

Mondial1: Zongshan Gouchi China (3 model ithal ediyoo)
Asya: Haojin Motorcycle Company China...
Salcano: Scooterları: Benzhou Vehicle Company China (yıyıng diye geçiyo) Motosikletleri;Chonqchıng Lifan Motorcycle Company China
Bisan: Chonqchıng Lifan Motorcycle Company China
Zealsun: Chonqchıng Zongshen Motorcycle Company China

Bir de son aldığım haberlere göre ÇİNİN en büyük ve çeşidi fazla olan ve kaliteli mal yapan motosiklet firmaları;
LİFAN,ZONGSHEN ve YIYING imiş....:bounce:

transalp650
02 Nisan 2006, 21:54
yani
çan çin çon
önümüze engel koyan büyüklerimiz olmasa neler yapardıkki biz
TÜRK,ler
1918 li yıllarda beşiktaş,ta TEYYARE fabrikalarımız varmış şimdi ithal ederek elalemin malını kullanarak iş görüyoruz...

ylmzzz
02 Nisan 2006, 22:21
hepsi çin ne farkeder ki :mrgreen:

merkez
02 Nisan 2006, 22:46
ya yamahada 250cc altı motorlarını çinde üretecekmiş diye duydumben bunun aslı varmı bi bilen varsa yazsın lütven ben inanmadım pek ama böylesine bir marka kendini niye çin yapımı motor diye yıpratsınki

jeorcun
02 Nisan 2006, 22:52
yani
çan çin çon
önümüze engel koyan büyüklerimiz olmasa neler yapardıkki biz
TÜRK,ler
1918 li yıllarda beşiktaş,ta TEYYARE fabrikalarımız varmış şimdi ithal ederek elalemin malını kullanarak iş görüyoruz...
dediğin gibi arkadaşım 1. dünya savaşından önce ilk sanayi devrmiminde uçak fabrikamız varmış ve belçikaya uçak satıyormuşuz.şimdide çinden motor getiriyoruz ama onu bile maliye bakanının kıyağı yüzünden zor alırız artık.

BLACK_PEARL
01 Ekim 2006, 17:18
ya yamahada 250cc altı motorlarını çinde üretecekmiş diye duydumben bunun aslı varmı bi bilen varsa yazsın lütven ben inanmadım pek ama böylesine bir marka kendini niye çin yapımı motor diye yıpratsınki

KARDEŞ ÇİN DE İŞÇİLİK UCUZ PARÇALARI GÖNDERİR MONTAJINI YAPTIRIR.DÜNYADA BİR ÇOK ÜLKE ÇİNDE MONTAJ YAPTIRIYO.

dreamdark
12 Ekim 2006, 03:44

yamaha ybr'nin birçok parçası zaten şu anda da Çin'de üretiliyo. çin mallarını küçümsüyoruz ama, adamlarda kaliteli mal üretecek teknoloji mevcut ve işçilik de ucuz olduğu için, firmalar aynı kalitedeki üretimi, Çin'de daha ucuza maletmeyi tercih ediyolar.

JaNTi
12 Ekim 2006, 04:21
ArkadaşLar asLında çin maLı ürünler almak bence vicdanen rahatsız etmeli çünkü Çin de bazı sektörlerde günde 1 dolara veya sadece yiyecek yatacak yer karşılıgı işci çalıştıran imaLathaneLer var ve bizLer o maLLarı tükettikçe bu imaLathane sahipLerine prim veriyoruz

aydınlı
12 Ekim 2006, 18:43
+bianchi

jianment giantco motor company bunu da ekle

basar016
12 Ekim 2006, 18:46
hepsi çinli degilmi ya ne farkederki çinçin

zeda3000
12 Ekim 2006, 19:18
Bu firmalar istenilen butceye gore yapiyor o motorlari. Cinde VW ve Mercedes fabrikasi var. Ben cinde iken VW sirf cin icin ozel urettigi jetta modelini cok gordum. Gayette gusel di o otomobil acikcasi.Bu arada butun bu firmalarin modellerini Alibaba da gorebilirsiniz.

belo
12 Ekim 2006, 20:24
yahu çinlilerin ne kabahati var bizim aç gözlü sanayiciler araştırma geliştirmemi yapacak motormu imal edecekler ne gerek var kardeşim git çinden en adi motorları al gel 2 sene dayansın yeter ondan szonrada yedek parçadan kazan ALLAH kazan bizde bu akıl mantık olduğu sürece daha çok kazıklanırız. ver çinliye parayı ben iyi motor istiyorum de yapsın sana ne olurki gelin görünki iş kaliteli motor kullanmak değil önemlki olan o motorların memleket motoru olması daha düne kadar mobiletteyi peugeotu fahiş fiyata satanlar utansın bizler değil biz bu mantıkla gidersek daha çok ermeni yasa tasarısı çıkar haddimi aştımsa herkesten özür dilerim