PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr125 Motoruna Neler Yapilabilir ?

ferad
27 Ekim 2012, 23:42
Selamun Aleykum forumdaslar ybr motorlu xt 125 kullaniyorum gecen gun basima gelen bir olaydan dolayi anladim ki 125cc yetersizmis fakat motorumu seviyorum ve satma gibi durumum yok(kredi ile aldim)Simdi sormak istedigim bu motoru nasil daha serilestirebiliriz son hiz falan onemi yok sadece ara hizlanmalari arttirmak istiyorum ve arazide biraz daha cekis gucu.Disli degisimini dusundum fakat vites aralari cok kisa oldugu icin vazgectim.Tecrubeli arkadaslar yardimlarini esirgemezse sevinirim :) tesekkurler

gsxr600
28 Ekim 2012, 00:03
basına ne olay geldi ?

ferad
28 Ekim 2012, 00:06
basına ne olay geldi ?
Gece yarisi onumde seyahat eden araci gecmeye calisirken adam gaza abandi karsidan gelen aracla kafa kafaya giriyordum az daha

Mikuni
28 Ekim 2012, 00:14
vites araları ön dişliyi büyütmekle uzatılır ama motor seri olmaz çünkü topu topu 10 beygir.

ferad
28 Ekim 2012, 00:18
vites araları ön dişliyi büyütmekle uzatılır ama motor seri olmaz çünkü topu topu 10 beygir.
Biliyorum hocam o yuzden disli ile oynamak istemiyorum buyutsem de kucultsemde istedigim sonuca varamayacagim.Zaten 2 kisi binince motor bayagi hantallasiyor o zaman hic yurumez heralde.Gonul isterdi ki soyle klx 250 falan alalim ama para para para :pr:

F54
28 Ekim 2012, 00:24
yapılacak hiçbir şey yok malesef:king:

Mikuni
28 Ekim 2012, 00:26
çin malı motor beyni tak diyecem ama motor içeride parça kırabilir. 1. Viteste son gazda dikkat et, ateşleme kesiliyor ve sanki motor freni yapılıyor. İşte ona göre cdi koymuşlar, yoksa aşırı sıkıştırmada dağıtabilir. Bu iş bende de yıllardır sıkıntı yapıyor. En iyisi 250cc almak. cbf 250 ye binip 1. Vitesteki atılganlığı görünce, 125 ler den soğumuştum.

tesol.tr
28 Ekim 2012, 00:28
Gece yarisi onumde seyahat eden araci gecmeye calisirken adam gaza abandi karsidan gelen aracla kafa kafaya giriyordum az daha

bu ve benzeri durumlarda polisi arayıp şikayette bulunun trafikte bilinç hareketi var uzun süredir biliyorsunuz emin olun şikayetinizle ilgileneceklerdir.

ferad
28 Ekim 2012, 00:33
yapılacak hiçbir şey yok malesef:king:
Hocam yapmayin lutfen :P Mondial basliklarini falan takip ediyorum adamlar 150cc motoru 230cc ye kadar yukseltiyor zaten ben guc istemiyorum tek istegim torqqq :P

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

bu ve benzeri durumlarda polisi arayıp şikayette bulunun trafikte bilinç hareketi var uzun süredir biliyorsunuz emin olun şikayetinizle ilgileneceklerdir.
Dostum bana kalsa 2 dk bile durmam ama bu terbiyesizligi yapan sahis gurbet(cingene) adamlarda ne kimlik var ne birsey polis bile karisamiyor

Mengu16
28 Ekim 2012, 00:35
Hocam yapmayin lutfen :P Mondial basliklarini falan takip ediyorum adamlar 150cc motoru 230cc ye kadar yukseltiyor zaten ben guc istemiyorum tek istegim torqqq :P

Dostum bana kalsa 2 dk bile durmam ama bu terbiyesizligi yapan sahis gurbet(cingene) adamlarda ne kimlik var ne birsey polis bile karisamiyor
O 230cc'ye yükselten orjinal motoru söküp komple zongshen 230cc motor takmış. YBR motoruna kolay yoldan yapılabilecek cc büyütme en fazla 150cc olur. ybr için 150cc silindir satıyolar ama 150cc yapınca motor ne kadar uzun ömürlü olur bilemem.

Mikuni
28 Ekim 2012, 00:36
ybr 250 silindir bloğunun bu motora uyup uymadığını soruştur. Yetkili servislere sorma.

ferad
28 Ekim 2012, 00:45
ybr 250 silindir bloğunun bu motora uyup uymadığını soruştur. Yetkili servislere sorma.
Uyacagini hic sanmiyorum cunku sase falan cok farkli ki zaten daha hic karsilasmadim ybr250 ile motorunu bulabilecegimi pek sanmiyorum :) tesekkurler

Blackeagletr
28 Ekim 2012, 01:02
Bahsettiğin çinli motorların altyapısı oynamaya çok müsaittir. Torna işlemsiz 200cc ye, birkaç torna işlemiyle 300cc civarlarına çıkarılabiliyor. Fakat Ybr motoru öyle değil, pek oynamaya müsait değil, 150cc yapılıyor fakat ayar tutmuyor kolay kolay, ybr motorunun orjinal halini bozmamak lazım. O motora yapılabilecek pek birşey yok, farkettiysen sahibindende cc yükseltilmiş ybr yok ya da bir iki tanedir :)

utkan35
28 Ekim 2012, 12:40
ybr motorunu cıkartıp komple çinli 200 cc ler war onlardan takabilirsin sor soruştur

adem80
28 Ekim 2012, 13:14
alırken motorun 10 hp olduğunu bilmiyomuydun?

paradox037
28 Ekim 2012, 13:37
bence boyle devam et hıc orjınallıgını bozma sımdı kas yapalım derken göz cıkartmak var

ferhatkars
28 Ekim 2012, 13:47
Gonul isterdi ki soyle klx 250 falan alalim ama para para para :pr:
o motoru ben de sordum ama biraz fazla para istediler...
hangi enayi verir 5 senedir yatan motora 10.000 tl...:santa:

ybr motorunu cıkartıp komple çinli 200 cc ler war onlardan takabilirsin sor soruştur
burası kktc hacım:pr:
ancak türkiyeden getirtmek lazım...

TheAzReaL07
28 Ekim 2012, 13:54
çift alt motor tak olmadı :) 125 + 125 = 250 cc olur tabi yakıt 2 kat artar nette görmüştüm daha önce ama bulamadım bi araştır :)

tesol.tr
28 Ekim 2012, 20:58

Şikayette bulunun eminim ilgilenecekler ha ola ki ilgilenmezlerse bimer var yazın şikayetinizi bakın nasıl ilgileniyorlar.

heryerde hakkımızı yasal yollardan arayalım lütfen.

ozgurakman
28 Ekim 2012, 21:33
çift alt motor tak olmadı :) 125 + 125 = 250 cc olur tabi yakıt 2 kat artar nette görmüştüm daha önce ama bulamadım bi araştır :)

alt motor ne ola ki? :queen:

yapabileceğin hiç bir şey yok ne yazık ki.

ferad
28 Ekim 2012, 23:41
o motoru ben de sordum ama biraz fazla para istediler...
hangi enayi verir 5 senedir yatan motora 10.000 tl...:santa:

burası kktc hacım:pr:
ancak türkiyeden getirtmek lazım...
Hay agzinla bin yasa adas adamlar plakasiz hasati cikmis fullcross`a 8 9 bin lira para istiyor benim motorun aynisinin 6 senedir yatan modelide galeride 7 bin gayme :queen: Bu arada adem abi yalanim olmasin ben 12.5 hp diye biliyordum benimkisi 2005 model :P

egelim 43
29 Ekim 2012, 00:01
Hakikaten yapılabilecek fazlaca bi şey yok ybr motoruna :farao: ama bahsettiğin olay gibi bi olay gelirse bundan sonra başına fren yapıp hırbonun geçmesini sağla geçip gitsin :cat: sonrasındada sen sağa geç devam et :cat: ben öyle yapıyorum :bounce:

Mikuni
29 Ekim 2012, 02:21
gold wing motoru tak... V6 motor... 120 beygir.

ferad
29 Ekim 2012, 02:35
gold wing motoru tak... V6 motor... 120 beygir.
Yok kardeş v motor sevmiyorum ben tek silindir olucak :wiinkk:

Şafak Tan
29 Ekim 2012, 02:42
Biliyorum hocam o yuzden disli ile oynamak istemiyorum buyutsem de kucultsemde istedigim sonuca varamayacagim.Zaten 2 kisi binince motor bayagi hantallasiyor o zaman hic yurumez heralde.Gonul isterdi ki soyle klx 250 falan alalim ama para para para :pr:
yerinde olsam motorun orjinalligi ile oynamazdim. Masrafyapican ama ise yarayacagi mechul. Ybr 125 ikinci elde bile iyi fiyata okutabilecegin bir motor. Satip yapmayi dusundugun masrafi da ustune koyup taksitle filan mondial mh 125 drift alabilirsin. Hem motorun sifirlanir hem cc 135 olur hem de daha seri bir motor. Tork ve beygir ybr ye gore yanlis hatirlamiyorsamyuzde yirmi yirmibes daha fazla. Yakisda ayni. Macera yerine orjinalden denenmisten ayrilmamis olursun.

ozgurakman
29 Ekim 2012, 03:20
yerinde olsam motorun orjinalligi ile oynamazdim. Masrafyapican ama ise yarayacagi mechul. Ybr 125 ikinci elde bile iyi fiyata okutabilecegin bir motor. Satip yapmayi dusundugun masrafi da ustune koyup taksitle filan mondial mh 125 drift alabilirsin. Hem motorun sifirlanir hem cc 135 olur hem de daha seri bir motor. Tork ve beygir ybr ye gore yanlis hatirlamiyorsamyuzde yirmi yirmibes daha fazla. Yakisda ayni. Macera yerine orjinalden denenmisten ayrilmamis olursun.

arkadaşım sen aklını peynir ekmekle mi yedin?
adam niye at satıp eşşek alsın. %25 güç farkı zaten motor biraz eskiyince iç kayıplardan dolayı fazlası ile eriyip gidiyor çinlilerde.

Blackeagletr
29 Ekim 2012, 14:19
KKTC de bahsettiğin drift modeli 6500 TL civarı bir fiyatı var. Arkadaşın motoru da Ybr 125 değil sadece motor kısmı ybr 125. Arkadaş crossçu.

Mikuni
29 Ekim 2012, 14:30
2.el honda xl 200 bakabilirsin. Müthiş seri motor. 3000 lira civarı olması lazım.

EverHarD*
29 Ekim 2012, 16:23
ybr bence seri bi motordur. iyi açabilene .. oyun atmaya gerek yoktur ybr ye

vites aralarını iyi kavrayabiliyosan cbr 125e kafa bile tutarsın

uğursakarya
29 Ekim 2012, 16:52
cift silindirli birbirinden bagımsız ybr yapılır afyonda cift mezz 301 yaptık.

2010 model ve üstü ybrlere ayar cekilir 150 görmezse paranız iyade.

iletişim icin : ugur@turbotuning.gen.tr ekleyin bendede yamaha ybr 2012 esd var 125 cc ama honda cbr 250 gecemiyor :)

ferhatkars
30 Ekim 2012, 00:08
sonrasındada sen sağa geç devam et :cat:
aman hacım ne yapıyorsun...adamın ölümüne sebep olacaksın :farao: :mrgreen:
bakınız trafik soldan akıyor...soldan soldan gidiyoruz... :)
http://youtu.be/rNvUts0pBt0

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

2.el honda xl 200 bakabilirsin. Müthiş seri motor. 3000 lira civarı olması lazım.
burda da ölüsü 6000 civarıdır... 450 olanının haşatı 9000 tl ise...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

HACIM ADAŞIM

başlık açmadan önce KKTC de yaşadıgını
burda ki motosiklet kültürünün scooterdan ibaret oldugunu
ve fiyatların da türkiyeye göre en az %30-40 fazla olduğunu hatta ondan da fazla oldugunu yazsan daha iyi olur...
2010 model 14000 kmdeki cbf150 nin 5000 tl olduğunu...
2. el paslanmış 250 lik salcanonun 6000 tl oldugunu felanda yaz... :pr::pr::pale::salut:

selami
30 Ekim 2012, 00:11
kardeşim aynı sorun benim bi arkadasımın basındada var 100 cc motorsikleti var allah izin verirse 3 hafta sonra sorunu kalmıyacak sana önerebilewceğim en iyi sey cc yükseltme olacaktır. motorun 125 cc ise yaklasık piston çapı 57.5 mm olaması lazım sen bunu yaklasık 200 liraya 63.5 yapabilirsin üst kafa sibobların olduğu bölüm değişmiyor sadece piston ve karbiratörün değişiyor ama ondan önce iyi bi usta bulman lazım. yok en iyisinden olsun diyosan bizim gibi komple değiştireceksin oda yaklasık 600 tl tutuyor

ferhatkars
30 Ekim 2012, 00:35
adaş keşke 50 cc bir gilera, honda yada suzuki scooter alsaydın...
o zaman onu 300-500 cc ye cok kolay cıkartabilirdik...hızlanmalarda, araç geçmelerde herkesin eline verirdin...

ferad
30 Ekim 2012, 01:17
Valla adaş iyi güzel söylüyorsunda mesleğim icabı bütün gün scooter sürüyorum zaten ve pek keyif aldığım söylenemez benim ruhum endurocu 1 kere :P gt250r da denedik cbf 150 de denedik ama bu meredin verdiği zevki hiç 1 motor vermiyor az biraz daha performanslı olsa başka hiç birşey istemem zaten 125cc nin yetmeyeciğini bile bile aldım ama görüyorsun adanın durumunu 250 cc ve üzeri adam akıllı motor yok olanlar da 1 dünya para istiyor.Ayrıca tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.Sadece piston değişimiyle hacim artıyor mu acaba ?

kartal37
30 Ekim 2012, 01:19
s.a arkadaşlar ben cbr 125 r alacağım bu günlerde..ama sormak istediğim bi detay var..2012 model bi tane satılık var istanbulda ama deponun yan tarafında 125 r yazısı yok,acaba boya olabilirmi motorda..yoksa 125 r yazmayanlarıda varmı ?:sunny:

ferhatkars
30 Ekim 2012, 01:56
Valla adaş iyi güzel söylüyorsunda mesleğim icabı bütün gün scooter sürüyorum zaten ve pek keyif aldığım söylenemez benim ruhum endurocu 1 kere :P gt250r da denedik cbf 150 de denedik ama bu meredin verdiği zevki hiç 1 motor vermiyor az biraz daha performanslı olsa başka hiç birşey istemem zaten 125cc nin yetmeyeciğini bile bile aldım ama görüyorsun adanın durumunu 250 cc ve üzeri adam akıllı motor yok olanlar da 1 dünya para istiyor.Ayrıca tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.Sadece piston değişimiyle hacim artıyor mu acaba ?
benim de chooper-cruseir kulladığıma bakma...adam gibi bir motor bulamadığım için aldım bunu...
benimde kanımda endurocu ruhu var...
bayramın 3. günü lefke de benim motor ile arazide nasıl yardırıyordum...kendimi tutamadım napayım...
benden sana tavsiye hiç bir yeri ile oynama...
o şekilde kullan...

ozgurakman
30 Ekim 2012, 02:04
ferad, 10.000 km de bir piston-segman-silindir i göze alabiliyorsan 2 şey önerebilirim. ama değer mi değmez mi tartışılır...

rialli.com dan 150cc kit alıyorsun. bir de üst kapak taşlanıyor. ardından 15 ön dişli takıyorsun. farkı gör :) ancak... verimli değil.

ferad
31 Ekim 2012, 00:38
Vazgectim arkadaslar acik hava filtresi bile takmiyacagim motora yorum yapan tum arkadaslara tesekkurler :) adasim videodan anlasiliyor zaten cruiser ruhuna sahip olmadigin :D

ferhatkars
31 Ekim 2012, 20:18
videodan anlasiliyor zaten cruiser ruhuna sahip olmadigin :D
bir kaç video daha var, onları görsen cruiser kullandıgıma inanmazsın :cherry:

ferhatkars
03 Kasım 2012, 00:03
hacım sabah 9-10 arası sanayiden DAÜ ye doğru kasksız bir şekilde yardıran senmiydin :)

ferad
04 Kasım 2012, 00:40
hacım sabah 9-10 arası sanayiden DAÜ ye doğru kasksız bir şekilde yardıran senmiydin :)
Ohoo fena yakalandik desene :P hacim sorma ya gece bazi olaylar yasadim da alel acele ciktim evden saclar bozulmasin diye takmamistim kaski sen nirde gordun nie seslenmedin :D bu arada kask kolumdaydi unutma apachi damgasi yemiyelim simdi :queen:

ferhatkars
04 Kasım 2012, 11:59
Ohoo fena yakalandik desene :P hacim sorma ya gece bazi olaylar yasadim da alel acele ciktim evden saclar bozulmasin diye takmamistim kaski sen nirde gordun nie seslenmedin :D bu arada kask kolumdaydi unutma apachi damgasi yemiyelim simdi :queen:
o kavşakta kamyonda oturuyordum.... deleceğim (sondajını yapacağım kişiyi) bekliyordum...
niye mi seslenmedim... sanki 20 km hızla gidiyordun da niye seslenmedin diye soruyorsun...
yalnız motoruna bir topcase felan tak hacı..
aynı kuyruksuz itlerin dötüne benziyor... :queen:

dünde mormenekşe :cherry: tuzla-magusa liman sanayi dolaştım geldım lefkoşaya...

ferad
05 Kasım 2012, 02:09
o kavşakta kamyonda oturuyordum.... deleceğim (sondajını yapacağım kişiyi) bekliyordum...
niye mi seslenmedim... sanki 20 km hızla gidiyordun da niye seslenmedin diye soruyorsun...
yalnız motoruna bir topcase felan tak hacı..
aynı kuyruksuz itlerin dötüne benziyor... :queen:

dünde mormenekşe :cherry: tuzla-magusa liman sanayi dolaştım geldım lefkoşaya...
Sondaj isinde staj falan mi yapiyorsun yoksa meslegin mi ? Ya haci oldum olasi sevmiyorum bu topcase olayini zaten uzun yola da cikmiyorum birsey degil itin dotune benzesin nazar falan deger sora :P bu arada 1 daha gelirsen magosaya burdan seslen olmadi arasalim tanisalim kaynasalim adas :pl:

ferhatkars
05 Kasım 2012, 23:06
Sondaj isinde staj falan mi yapiyorsun yoksa meslegin mi ? Ya haci oldum olasi sevmiyorum bu topcase olayini zaten uzun yola da cikmiyorum birsey degil itin dotune benzesin nazar falan deger sora :P bu arada 1 daha gelirsen magosaya burdan seslen olmadi arasalim tanisalim kaynasalim adas :pl:
mesleğim...
şaunda hala DAÜ ye yakın bir yerde çalışıyorum...yarın akşama işim biter...
bence tak hacı...içine mangallık ve bilimum alkolsüz içecekler felan koyarsın :cherry:
adaşım sen davet et şimdi cıkıp geleyim...
ben motora binmek için bahane arıyorum...
evim marmara da ... yanıbaşımda lemar, devpa, demir, metropol, yaman marketler ve ufak tefek bakkallar dururken votkaya katacağım vişne suyunu gidip erülkü den alırım...
tabi tanışalım kaynaşalım...arkamıza da mormenekşe civarından birer moldovalı alalım tamamdır...:pl: ::blusssh:::winkwink::winkwink