PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor soğukken jiklede açsam marş almıyor yardım lütfen ve rolanti ayarı

doganugursen
27 Ekim 2012, 02:45
arkadaşlar motor soğukken marşa basıyorum marş alcak gibi oluyor ama almıyor jikleyi açıncada aynı şeyi yapıyor fakat vurdurunca çalışıyor.
çalıştıktan sonra bir süre sonra bekliyorum motor iyice ısındıktan sonra marşa basar basmaz alıyor.
sizce sorun ne olabilir? ayrıca bu v motorların rolanti ayar vidasını bulamadım ben karbratörde :S

Arjantinli69
27 Ekim 2012, 03:03
olur bazen soguk havalarda,rolanti'yi biraz yükselt gaz vermeden çalıştırmayı dene.olmadı marşa basmadan önce birkere gaz kolunu çevir şamandra karbüratörü doldursun öyle bas marşa.

doganugursen
27 Ekim 2012, 03:22
abi rolanti ayar vidasını bulamadım deli oldum geçen gün yok orasına baktım burasına baktım cik saklanmış sanki :D

Arjantinli69
27 Ekim 2012, 03:36
bak burda var açıklama,karbüratörün üzerinde imiş.bu sayfayı yer imlerine koy birşey lazım olduğunda servis manuelinden bakarsın.

http://www.motomax.com.tr/doc/SUPERLIGHTMOTOMAX.pdf

doganugursen
27 Ekim 2012, 03:49
eyw aga kullanma klavuzu var bende zaten ama bnm sorunum supershadow ile alakalı superlight ve supershadowların kullanma klavuzunu aynı basmış herifler neyse ben karıştıriim biraz daha

canerol
27 Ekim 2012, 10:47
gaz telini takip et motor kapalı iken gazı aç kapat karbüratöre bağlandığı yerde vida olması lazım en kolay öyle bulabilirsin

doganugursen
25 Kasım 2012, 07:07
konuyu tekrar açmak yerine hortlatmak istedim... arkadaşlar bugün yine aynı sorunu yaşadım fakat bu sefer vurduruncada çalışmamaya başladı Allah için bi yardım edin bıktım artık

srhtsglm
25 Kasım 2012, 12:58
problem aküde,

gorkemuls
25 Kasım 2012, 14:10
problem aküde,

. +1

doganugursen
26 Kasım 2012, 05:06
aküyü yeni şarj ettirdim
akü bitik olsa o denli güçlü bir kıvılcım çıkartabilir mi yinede acaba?
arkadaşlar bugün bujilerden problem olduğu için bujileri söktüm üstünde kararma olmuştu (o kararmanın adını unuttum bişi diyolardı da neydi :) ) onları temizledim pipoları söküp şase yaptırdım akımın gücünede baktım gayet sağlam bi akım geliyo bujilere fakat yine çalıştırmayı denedim yok almıyo...
şimdi acaba diyorum beyinde mi problem var :(
inş. öyle bi durum söz konusu değildir... çünkü bi keresinde yolda giderken kırmızı ışıkta durdum tam kalkış yapıcam stop etti motor bas babam bas çalışmadı o azmanda...
hayır vurdurma yapıyorum tam alcak gibi oluyo almıyo... diyorum acaba bu benzin hortumunda fln pislik olup benzin almasını mı engelliyo motorun.
çünkü şu var motor 3 hafta bekledi içinde benzin yoktu hiç
fazlada vurdurma yapıp zarar vermek istemiyorum. burdada hiç tanıdığım yokki bi aküsünü alıp deniyim...
maşallah tamirciye selam veriyosun adam para istiyo

APALA
26 Kasım 2012, 05:23
Valla sıkıntı nereden onu bilemedim de, motoru vurduracağına yak daha iyi. Yaşıyan adama, ameliyathanede şok cihazı basmak gibi birşey oluyor. Motosikeltin ömründen epey alırmış yani. (kulağımda öyle kalmış. Nerede okuduğumu bilmiyorum. Yeri gelince söylesim istedim) :P

ipsiz
26 Kasım 2012, 12:28
Önünde sonunda yapacağın şeyi yap.Bir ustaya göster.mesele kökten hallolsun. Bu kadar işkence etmene değmez kendine.Para da isteyecek tabi ki.Adamların işi bu.Kolay gelsin.