PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 boğazdan ve egzosdan beyaz duman gelme sorunu acil yardım

rm125
25 Ekim 2012, 01:37
şimdiden teşekkürler arkadaşlar benim bi tane honda cbr'im var geçen gün bakıma götürdüm yağı falandir değişti bide bu radyotörden geçen şu kanalları zarar mi veriyormuş ne motor zor çalışıyordu hatta arada akü bitiyordu o değişti sonra bakımdan çıktı gene çalışmıyordu gittim buji değiştirdim oldu ama şimdide boğazdan egzosdan beyaz duman geliyor ve koku yapıyor neden yapabilir ?

Mikuni
25 Ekim 2012, 02:21
marka honda mı yoksa kopya cbr mi?
Km kaç?
Yağ markası mobil (10-40) mi?

Beyaz duman motor soğukken ilk çalıştırmada normal. Sıcakken yaparsa ki boğaz dediğin yer tam neresi? Arka fren pedalının tam altı mı?

rm125
25 Ekim 2012, 11:07
orjinal honda 44binde yağ markası castrol bu sadece çalışma esnasında yapıyor beyaz duman silindirle egzosun birleştiği yer

Mikuni
25 Ekim 2012, 11:29
ilk çalıştırmada beyaz duman normal. Boğaz için sıvı metal conta gerekir. Serviste conta var, başka yerde yaptırma. Yağı da 15 50 kullan ama motosiklet için üretilen mobil, motorex gibi markaları al.

rm125
25 Ekim 2012, 11:54
bana piston sekman attır diyolar ondan olma şansı var mi

Mikuni
25 Ekim 2012, 12:04
kullanıma bağlı olarak piston 44 binde eskimiş olabilir. Yüksek devirli kullanmışsındır.
En az 1000 lira tutar ki o kadar masrafa gerek yok. Kara duman atana kadar gider o motor. Sen şimdilik yağı değiştir dediğim yağları kullan.

rm125
25 Ekim 2012, 12:46
daha yağı yeni değişti

satoyama
25 Ekim 2012, 12:57
motorun yağ yaktığı kesinde, manifold çıkışından duman çıkması garip

egzost başka bir işlem için söküldümü serviste ?

rm125
25 Ekim 2012, 14:43
söküldü evet gres yağ falan sürdüler bide orta oyle yapınca alışınca yapmaz dediler ama gene yapıyor

rapidhacker5
25 Ekim 2012, 14:52
hocam bence bak sorun ne.bende 4000 bakımından yenı cıktım.motorum fecı yaktı bı depoyla 370 km gıdebıldım vıtesıde 5.5 6 attım hep.motoru servısten aldıktan sonra eve bı geldım kontagı kapattım motordan dumanlar yukseldı korktum beyaz beyaz.sonra kokladm meger guzelım alanya servısı motor kısmını full yag sıcratmıslar.su tuttum guzece sabunladım yagı cıkarttım bır daha o sorunla karsılasmadım.ama ARKA AMARTISORUM GICIRDIYOOR.ddedıgımde yagmurdandır dıye komık bır cevap aldım bayramdan sonra servısı basacagım

satoyama
25 Ekim 2012, 14:56
söküldü evet gres yağ falan sürdüler bide orta oyle yapınca alışınca yapmaz dediler ama gene yapıyor

sağına soluna yağ bulaşır ısınıncada yanar kısa bir süre sonrada gider. fakat sizi durum farklı egzort manifold contası takmamışlar yada deforme olan contayı takmışlardır. yada sıvı conta sürüp iğreti yapmışlardır, saplamaları tam manası ile sıkmamış olabilirler.

tekrar izah edersen düzeltmek mecburiyetindeler !

bu arada yetkili servis mi ?

kaç numara hangi özellikte yağ koydular?

Ramazan Can
25 Ekim 2012, 14:57
anladığım kadarıyla motor yağ yakıyor.

Mikuni
25 Ekim 2012, 17:59
yağ yakan motor mavi veya siyah dumanı sürekli atar. Fakat bu motor sadece ilk çalıştırmada atıyor.

rm125
25 Ekim 2012, 19:50
ben servisi aradım üst conta değişçek dediler