PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''jant tamiri hakkında'' nasıl yapabilirim? kaynak atma

doganugursen
24 Ekim 2012, 19:15
arkadaşlar jantın göbek kısmında segmanın tutması için açılmış dişler var bilmem farkettinizmi hiç şimdi benim jantın o dişlilerinin bir kısmı sağlam bir kısmınıda çelik segman eritmiş sıyıra sıyıra köreltmiş ve bu nedenlede segman sabitleyemiyor zincir dişliside bu sebebten sağa sola oynama yapıyor jant kaynak tutar mı?
ya bu arada fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum bilsem fotoğrafla anlatıcam anlıycaksınız aslında

benim jantınsistemi bununla aynı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-chopper-250-arka-jant-kanuni-tiger-seyhan-250-yuki-250-sifir-86143901/detay/

babaçi
25 Ekim 2012, 23:40
ilk zaman sorun olmuyor ama zamanla o kaynaklar açılma yapıyor.tecrübeyle sabit mecburen cbf'in jantı değişmiştim

doganugursen
26 Ekim 2012, 19:48
eyw coşkun abi en azından beni 1 ay idare etse yeter zaten sonrasında modifiye olaylarına gircem araya bayram girmesi kötü oldu her yer kapalı :/
abi tecrübenden yararlanarak şey sorcam sana bu segmanın tuttuğu demirimi kaynattırmıştın sen yoksa başka bir yöntemi var mı bu olayın?

TATLIHIZ
28 Ekim 2012, 14:09
döküm kaynagı yaptırabilirsin..

babaçi
28 Ekim 2012, 14:14
eyw coşkun abi en azından beni 1 ay idare etse yeter zaten sonrasında modifiye olaylarına gircem araya bayram girmesi kötü oldu her yer kapalı :/
abi tecrübenden yararlanarak şey sorcam sana bu segmanın tuttuğu demirimi kaynattırmıştın sen yoksa başka bir yöntemi var mı bu olayın?

bikere her ustanın yapacağı bir olay değil,benim jank boylamasına 10 cm kadar çatlamıştı.içten ve dıştan kaynak yaptırdık.ilk bir kaç ay sorun yoktu sonra 3 günde bir hava boşalmaya başladı.tekkrar kaynattırdık enteresandır biz kaynatıyoruz o başka yerden hava kaçırıyor.3 defa denedik böyle...sonra pes ettim ve jantı değiştim.geçici çözüm olabilir ama sağlıklı değil

şimdi baktımda dediğin yerden kaynağın sorun olacağını sanmıyorum.

doganugursen
29 Ekim 2012, 03:54
eyw. izzet abi

coşkun abi aynen... umarım bir sorun çıkartmaz ya öyle bir yere kaynak istiyorki yani belki on bin de bir kişinin başına gelir o segman nasıl kazımışsa göbeği artık segman o adını bilmediğim demiri tutamıyo bakalım araya bayram girmesi çok kötü oldu bulucaz artık bayramdan sonra bi kaynakçı halledicez bir süreliğine en azından