PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Sıvısı Motora Döküldü Yardım

ferhatgunes
22 Ekim 2012, 21:09
İyi Akşamlar Geçen Gün Mondial Mcx Motorsikletin Akü İçinde Bulunan Sıvı Tahliye Borusundan Motorun Metal Kısmına birde Arka Ayakçığın Üstüne Dökülde Ve İz Bıraktı Motora Zarar Vermeden Lekeyi Nasıl Çıkartırım Yardımlarınızı Bekliyorum

Mengu16
22 Ekim 2012, 21:32
Temizleyemezsin leke aynen kalır, anca daha akü asidinin dökülmesini engelleyebilirsin.

osmanba
22 Ekim 2012, 21:34
Derhal soğuk sabunlu bol su ile yıka. Yoksa baya gidecek. Hadi durma kalk ve koş.

Vallah geçen gün kelimesi işi duvara toslattı. Artık olan olmuş. İz kaldığı kadarı ile hatırası olur. Fakat yinede dediğim şekilde yıkarsan paslanmayı önler. Fakat iz artık kalıcıdır. Ancak sıvının akması ile 10 dakıka içinde yıkarsan işi kurtarırsın...
Şu an .
Boşuna koşma. derim.

ferhatgunes
22 Ekim 2012, 21:41
Nasıl İmkansızmı Temizlemek Yani FaZLA dÖKÜLmedi ama gördükçe morelim bozuluyor bu arada nasıl engellerim birdaha dökülmemesi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

dökülen yere stiker felan yapıştırsam mantıklı olurmu sizce

Mengu16
22 Ekim 2012, 21:48
Nasıl İmkansızmı Temizlemek Yani FaZLA dÖKÜLmedi ama gördükçe morelim bozuluyor bu arada nasıl engellerim birdaha dökülmemesi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

dökülen yere stiker felan yapıştırsam mantıklı olurmu sizce
Servise git garantiden işlem yaptır, ön zincir dişlisi kapağı ise ücretsiz değiştirebilirler belki.

ferhatgunes
22 Ekim 2012, 21:54
Servise git garantiden işlem yaptır, ön zincir dişlisi kapağı ise ücretsiz değiştirebilirler belki.

peki garanti kapsamına giriyormu

Mengu16
22 Ekim 2012, 21:55
peki garanti kapsamına giriyormu
Girmeli çünkü montaj hatası.

ferhatgunes
22 Ekim 2012, 21:59
Girmeli çünkü montaj hatası.
o zman yarın bir uğrayaym olmazsa da stiker felan yapıştırırım hallederim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

apranax77
24 Ekim 2012, 14:22
Benimde başıma geldi bu olay. sıfır motorun daha ilk günlerinde tahliyeden asidi boşaltmış. tahliye hortumuda artcı ayak basma yerinin üzerindeymiş. boyayı kabarttı paslı paslı duruyor. servise söyledim boyarız birşeyi kalmaz dedi, fakat boyamadılar bile.