PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fz6 fazer benzin tahliye

selloo
21 Ekim 2012, 19:14
Merhaba arkadaşlar uzun süredir ayağım kırık olduğu için fz6 fazer e binemiyordum ara ara sadece çalıştırıyordum neyse bugun bidonla benzin aldım huni ile dolduruyum dedim bi baktım altaki tahliye hortumundan benzin boşa yere dökülüyor dökmeyi kestim hemen. Baktım akmıyor benzin yere motoru çalıştırdım tekrar kapattım sonra kalan benzini doldurdum bu sefer benzin yere gitmedi kaldı öyle bende kırık ayağımla bindim motora 2 tur artım geldim herşey normal acaba normal benzini neden yere attı tahliye hortumundan bilenler bu konuya hakim olanlar yazarsa çok sevinirim teşekkürler...

Motor yan ayaklıkta iken benzin koydum acaba alakası olabilirmi...

cihan54
22 Ekim 2012, 19:07
Ayaklıkla alakası olduğunu düşünmüyorum hocam. sonuçta biz de çoğu zaman yan ayaklığa alıyoruz benzin ikmali sırasında.. Ama ilginç bir durum, aklıma fikir yürütecek birşey gelmiyor :sunny:

selloo
22 Ekim 2012, 20:42
Ayaklıkla alakası olduğunu düşünmüyorum hocam. sonuçta biz de çoğu zaman yan ayaklığa alıyoruz benzin ikmali sırasında.. Ama ilginç bir durum, aklıma fikir yürütecek birşey gelmiyor :sunny:

Valla bende anlamadım neden böyle bişe yaptıgını tahliye hortumundan şarıl şarıl aktı yaw gitti güzelim benzin.... Ama iki gündür şükür bi sıkıntısı yok akma gibi...

selloo
23 Ekim 2012, 00:44
Şimdi arkadaş a söyledim dedim benzini bidonla koydum vs oda dedi çok yukardan benzini boşaltıysan yapar dedi..

cihan54
23 Ekim 2012, 01:00
nedenini de açıklasaymış iyimiş, biz de öğrenmiş olurduk hem, tecrübe edinirdik en azından. çalkantıdan falan mı demek istedi ki..