PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyet cezası

delisair82
19 Ekim 2012, 12:19
Arkadaşlar motorda yeniyim ehliyeti ocakta alacagim ehliyetsiz yakalandıginda cezası nedir?
Kanuni proseduru nedir?

Birde bu 150cc scooterlar otomatik vites ama kaç vites bilen varmı?

aligül
19 Ekim 2012, 12:24
600 sen yersin 300 motor sahibi yer..

salvoo
19 Ekim 2012, 12:35
yerinde olsam ehliyetsiz binmem bu aralarda motorsikletlere fena taktılar zaten.

aligül
19 Ekim 2012, 12:36
salvooya katılıyorum bende de yok ehliyet bu ara çıkarmıyorum motoru..ama 1 haftaya salarlar bence bi kaç gün böle gidiyo sonra gene bırakıyolar

MeHMeTK.
19 Ekim 2012, 12:37
Birde bu 150cc scooterlar otomatik vites ama kaç vites bilen varmı?

Scoterlarda vites sayısı olmaz. Sonsuz gibi düşünülebilir. Çünkü kademe olayı yoktur.

Vitesli bisikletleri düşünelim, Zincir yerine kayış koyalım, Dişliler yerine konik tas.

Bu konik tasların birbirine yaklaşıp uzaklaşması ile oluşan çap farkının kayış ile ön konikten arka koniye dönen güç aktarımı ile scoterlar yavaşlar ya da hızlanırlar.

Umarım anlatabilmişimdir...

delisair82
19 Ekim 2012, 12:50
Çok teşekkür ederim mantığı şimdi anladım ben arabalardaki sanmistim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Deseniz e ehliyetsiz çıkmak akıl işi değil bi motor parası verdiğinemi yanarsın,o kadar masraf ettiğin motorun bağlandığınamı

aligül
19 Ekim 2012, 12:51
şu aralar çıkmanı tavsiye etmem ben :D bi hafta sonra eski tas eski hamam herşey devam eder..

serdar1547
19 Ekim 2012, 18:33
ehliyetsiz kesinlikle binme cezayı geçtik allah göstermesin bir kazaya karışırsan seni kimse kurtaramaz...bizim burda ehliyetsiz araç kullanan biri bir kazayla ölüme sebebiyet verdi suçu da sadece ehliyetsiz olmasıydı 19 yıl ceza aldı...bu sadece bir örnek...ehliyet için sabret bence

Tolga Can
19 Ekim 2012, 18:47
600 TL dir. Geçenlerde merak dan durdum. Çocuğun birine sağlam yerleştirdiler. Burdan geçmiş olsun diyorum :queen:
Birde o esnada ehliyetli birini bulamazsan motoru bağlayıp götürürler. Birde çekme ve park parası verirsin.
Motor senin değilse sahibi de nasibini alır :cat:

Birde dip not olarak düşmek isterim.
Ben mesala motorcu olmama rağmen ehliyetsiz biri bana motor ile çarpsa. o motorun üstünden araba ile 2 kez geçerim. :pl:

delisair82
19 Ekim 2012, 19:47
Teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler için.