PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorda yeniyim

delisair82
19 Ekim 2012, 00:35
Arkadaşlar ben uğur.
Ekim 8de ikinci el presto pr150T-3 aldım 850tl ye 2013 eylül vizeli,grenajlarda kırık çizik var tabi iyimi yaptım kötümu bilmiyorum ise gidip gelmek için ve eşimle sağa sola gitmeye.
1.sorum bilgim olmadıgi için soruyorum bu fiyata bu motor iyimi?

2.sorum motor pr150T-3 ancak ruhsatta LJ150T -4 geçiyor bu nedir anlamadim?

3.sorum bu motora binmek içinde olsa masrafa değermi?

4.sorum ne kadar yakar hesaplımidir?

5.sorum acaba bunların ömrü ne kadardır?

Şimdiden teşekkürler ilgilenlere.

ogzcngdk
19 Ekim 2012, 00:48
çün malı motor sanırım ömrü pek uzun olmuyor yani kullanmadım ama etraftan gördüğüm çok çabuk yıpranıyorlar ama bakarsan tabi bişey olmaz

yakıta gelince 150 lik scooterler 100 kmde 2.5 ltre falan yakması lazım

ibo8316
19 Ekim 2012, 02:11
Cinlilerin Saglami genelde Cub diyorlar.
alinca ilk islemler sirayla:
Anlayan motorcuya gosterin.
yagi-kayisi
Gaz-fren tellerini kontrol etsin
ucret normal ama keske 1000lira olsaydi daha temiz farkli birsey alabilirdin.
hayirli olsun

energy9991
19 Ekim 2012, 08:02
delisair82 hayırlı olsun fakat dikkat et bu işe başlayanlar illaki 1 kere düşme veya ufak çaplı kaza yaşayabiliyor umarım senin başına gelmez.....motorun huyunu suyunu öğrenene kadar yavaş gitmeni tavsiye ediyorum...ondan sonra ivme kazanırsın.....kullandığın markayı ilk defa duyuyorum galiba çin malı....kalitesiz diyolar ama biraz üstüne düşüp bakımları aksatmazsan umarım daha uzun ömürlü kullanırsın...ama eşinle birlikte sürekli binersen ve motorun kalitesi de gerçekten düşükse 2 kişiyi kolay çekmez hatta zamanla yıpranır...kolay gelsin...

delisair82
19 Ekim 2012, 10:51
Anladım arkadaşlar çok teşekkür ederim cevap veren arkadaslara.
Zaten çoğu kişi bilmiyor markasını bende pek anlamadığım için ucuz görünce aldım çekişi şimdilik iyi gibi iki kişiyi yüzde 5yada 7 gibi eğimli rampayi rahat çekiyor ancak dışı masraf istiyor motorcu baktı motor iyi ama dışı toparlanacak ondan sorayım dedim masrafa değermi diye.
Aldıktan sonra bilgi edindim ucuz olarak Mondial daha iyi galiba bilmiyorum ama neyse.
Bide ben ehliyete yazıldım ocak diyorlar sınav için ehliyetsiz yakalandinmi nedir bunun cezası kanuni proseduru bilen varmı arkadaşlar?