PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaygan zemin uyarı levhası

salvoo
18 Ekim 2012, 10:41
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Beyaz Masaya dün yazı yazdım.Cadde aralarındaki, kenarlardaki çimleri sularken yollarında sulanması hakkında bi şikayette bulundum.
Başvuru iletinizde yer alan konunun değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ile görüşülmüş olup, alınan bilgi aşağıdaki gibidir: Sulama esnasında sipringler sürekli kontrol ediliyor, ancak rüzgarında etkisiyle zaman zaman yol ıslanabilmektedir. Bunun için kaygan zemin uyarı levhası var. Vatandaşın uyarı ve ikaz levhalarına dikkat etmesi gerekiyor. Sulama yapan personellere fıskıye ayarlarını kontrol etmeleri ve sulama yaparken daha dikkatli olmaları konusunda talimat verilmiştir. Bilgi için ; Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü.

Nerde bu uyarı levhaları ben niye hiç görmedim :) yarın sabah dikkatle onu arıcam :):)

MotorKafa
18 Ekim 2012, 10:49
Ben de akşam sahil yolundan gidip arayayım o levhayı :)

ARBETUS
18 Ekim 2012, 10:58
Ben artık yeşil alanlara yaklaştığımda havayı koklamaya başladım ıslak toprak kokusu vs var mı diye. Motora binmek için mutant olduk çıktık :)

salvoo
18 Ekim 2012, 11:07
Abi Allah korusun büyük sıkıntı .Ben biliyorum oranın sürekli ıslak olduğunu temkinli gidiyorum bilmeyen birisi olsa al sana kaza.Zaten motorla arabadan çukurdan kaçmaktan bırak levhayı yola bakamıyorum adam akıllı :):)

Orko_ye
18 Ekim 2012, 11:25
Ben ara ara görüyorum o levhaları. Ancak şöyle bir durum var. O levhalar sürekli olduğu yerde duruyor, yani sulama olsa da olmasa da sabit bir şekilde duruyor. Bir süre sonra insanlar ve özellikle sürücüler o tabelaları (her gün gözleri önünde olduğundan) görmemeye başlıyor.

Ancak yine de sabit de dursa bence olumlu bir gelişme.

dreamkiller
18 Ekim 2012, 11:27
ben yeşillik dolu tretuar gördüğümde hoooppp sağ serite kaçıyorum.. Bazen iki taraftaki çimler sulanıyor o zaman hooopppppp yavaslıyorum.. Levhaları bazı yerlerde görüyorum ama çoğu yerde tabela levha hak getire.. :)

salvoo
18 Ekim 2012, 11:32
Ben ara ara görüyorum o levhaları. Ancak şöyle bir durum var. O levhalar sürekli olduğu yerde duruyor, yani sulama olsa da olmasa da sabit bir şekilde duruyor. Bir süre sonra insanlar ve özellikle sürücüler o tabelaları (her gün gözleri önünde olduğundan) görmemeye başlıyor.

Ancak yine de sabit de dursa bence olumlu bir gelişme.

tabi güzel bi gelişme çimenlerin sulanmasıda güzel bişey.Fakat bu tebelanın olması bi çözüm değilki çözüm o yolun ıslatmadan çimenleri sulamak.

cbr1100 xx
18 Ekim 2012, 11:48
Selamun aleyküm arkadaşlar....o levhalardan ben fi tarihinde görmüştüm bileydim fotoğraflarını çeker siteye atardım...en azından ne menem bişey bilirdik....))))))))))

iguven
18 Ekim 2012, 12:02
http://www.dersimizdireksiyon.net/trafik,%20tehlike%20uyar%C4%B1%20i%C5%9Faretleri/KAYGAN%20YOL.jpg

Böyle birşey mi acaba?

salvoo
18 Ekim 2012, 12:28
http://www.fatihduba.com/Urun/kaygan-zemin-levhasi/47

http://www.fatihduba.com/Urun/kaygan-zemin-levhasi/47

bunuda arayabilirz yollarda :)

salvoo
19 Ekim 2012, 11:33
bugun baktım tabikide levha yok :)

sarıdev
19 Ekim 2012, 12:03
yağmur yağarken yada yağmur yağdığının ertesi günü sulama yapıyorlar.Bu yaz böyle olay çok gördüm.Hatta e-5 okmeydanı sapağında bi dayı var sürekli uyuyo fıskiyeler direk e-5 i suluyo adam genç olsa her geçişimde sopalıycam ama yaşlı işte el kalkmıyo.Şikayet etsenizde malum kaale alan yok.

gv650i
19 Ekim 2012, 12:16
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Beyaz Masaya dün yazı yazdım.Cadde aralarındaki, kenarlardaki çimleri sularken yollarında sulanması hakkında bi şikayette bulundum.
Başvuru iletinizde yer alan konunun değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ile görüşülmüş olup, alınan bilgi aşağıdaki gibidir: Sulama esnasında sipringler sürekli kontrol ediliyor, ancak rüzgarında etkisiyle zaman zaman yol ıslanabilmektedir. Bunun için kaygan zemin uyarı levhası var. Vatandaşın uyarı ve ikaz levhalarına dikkat etmesi gerekiyor. Sulama yapan personellere fıskıye ayarlarını kontrol etmeleri ve sulama yaparken daha dikkatli olmaları konusunda talimat verilmiştir. Bilgi için ; Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü.

Nerde bu uyarı levhaları ben niye hiç görmedim :) yarın sabah dikkatle onu arıcam :):)

önermli bir mesele geçen sene bir arkadaş bu sebebden kaydı ve öldü

büyükşehir belediye mail adreslerine ve beyaz masa mail adreslerine yazıp göndermeli l konun önemini anlayıp kontrol etirmelerini saglamak lazım
http://application2.ibb.gov.tr/forms/beyazmasa/ lütfen yazın bir gün bizimde başımıza gelebilir

salvoo
19 Ekim 2012, 12:33
dün cevabı geldi işte rüzgardan sular yolu gelebiliyormuş ve sürücülerin levhalara dikkat etmesi gerekiyormuş.Levha yoktu ve tekrar bu sabah mail attım levha yok diye