PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 Elektrik Gelmiyor.İlk Motor İlk Arıza.

ChainLift
18 Ekim 2012, 09:15
Günaydın Arkadaşlar

Bu sabah cbf 150 motorumun marşına bastım çalıştı. Bir süre çalıştıktan sonra stop ettim. Sonra bir daha bastığımda "vıjjk" diye bir ses geldi. Şimdi kontağı açınca elektrik gelmiyor, haliyle marşa bassam da herhangi bir şey yok. Sizce problem nedir?

Şimdiden Teşekkürler

adem80
18 Ekim 2012, 10:02
aküsü bitmiş gibi gözüküyor. Ayak pedalı (marşı)özürlü cbf.

cx571
18 Ekim 2012, 10:06
Akü gibi gözüküyor. benımde sıkıntım var bakalım büğn çözecez elektirikle alakalı. 2 qünde 1 akü boşalıyo :D çalısıyor motor stop ediyom cap cansın bir ısık marşa basmıyor.

ChainLift
18 Ekim 2012, 10:09
sigorta problemi olurmu sizce arkadaşlar?

Drifter61
18 Ekim 2012, 10:30
diğer ışıkları yanıyor mu kontrol ettiniz mi? Far stop, gösterge panelindeki ışklar, korna vs. bunlar da yanmıyorsa sigortanız atmış olabilir.

ChainLift
18 Ekim 2012, 10:55
diğer ışıkları yanıyor mu kontrol ettiniz mi? Far stop, gösterge panelindeki ışklar, korna vs. bunlar da yanmıyorsa sigortanız atmış olabilir.

Hocam hiç bir gösterge yok. Bir anda gitmesinden dolayı sigorta diye düşünüyorum.

mterayes26
18 Ekim 2012, 12:21
aç bak o zaman sigortaya arkadas

ChainLift
18 Ekim 2012, 12:51
aç bak o zaman sigortaya arkadas

İnan nerden bakılır onu bile bilmiyorum.

ethemm76
18 Ekim 2012, 13:09
cbf kaç model, kaç km de, aküyü erken bitirebilecek sonradan montajlanmış bi elktirikli aksesuar veya ek aydınlatma var mı ? Sigortaları kontrol etttin mi ? Sele altında biri 10 amper,diğeri 20 amper olmak üzere 2 adet, sol yan kapağın altında da akünün olduğu kısımda bir adet ana sigorta var. Daha önce kullanmadıysan hepsinin yanında yedekleri mevcut.

Kontağı açtığın halde elektrik gelmemesi, gösterge paneli, far, eski kasalarda vites ışıkları yanmıyorsa veya bazı elektrikli aksam.. sinyaller vb. çalışırken bazıları çalışmıyorsa sele altındaki sogortaları, kontağı açtığın elektrik hiç yoksa, ilk önce akü üzerindeki sigortayı kontrol etmelisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

İnan nerden bakılır onu bile bilmiyorum.

Sele altındaki 2 adet sigorta, seleyi kilidi ile kaldırdıktan sonra sele altının sol tarafına kalıyor. Siyah lastik muhafazanın içinde, ilk önce o siyah lastik parçayı yukarı çapraz aynı istikamette çekerek çıkar. Sonra sigorta yuvasının dışarda kalan beyaz kısımlarından tutarak iki sigortayıda dışarı çıkart ve beyaz korumayı açarak sigortalara ulaş.

Ana sigorta ise sol gri kapağın altında akünün orada. Sele altı sigortaların yeri ise hem tarif ettim, hemde foto yüklüyorum. Bu fotoyu çeken ark. xenon montajı yaparken xenon elk. sigortadan çekiyor. O anda da fotoğraflamış.

http://c1210.hizliresim.com/12/l/f1j7u.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ChainLift
18 Ekim 2012, 13:25
cbf kaç model, kaç km de, aküyü erken bitirebilecek sonradan montajlanmış bi elktirikli aksesuar veya ek aydınlatma var mı ? Sigortaları kontrol etttin mi ? Sele altında biri 10 amper,diğeri 20 amper olmak üzere 2 adet, sol yan kapağın altında da akünün olduğu kısımda bir adet ana sigorta var. Daha önce kullanmadıysan hepsinin yanında yedekleri mevcut.

Kontağı açtığın halde elektrik gelmemesi, gösterge paneli, far, eski kasalarda vites ışıkları yanmıyorsa veya bazı elektrikli aksam.. sinyaller vb. çalışırken bazıları çalışmıyorsa sele altındaki sogortaları, kontağı açtığın elektrik hiç yoksa, ilk önce akü üzerindeki sigortayı kontrol etmelisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Sele altındaki 2 adet sigorta, seleyi kilidi ile kaldırdıktan sonra sele altının sol tarafına kalıyor. Siyah lastik muhafazanın içinde, ilk önce o siyah lastik parçayı yukarı çapraz aynı istikamette çekerek çıkar. Sonra sigorta yuvasının dışarda kalan beyaz kısımlarından tutarak iki sigortayıda dışarı çıkart ve beyaz korumayı açarak sigortalara ulaş.

Ana sigorta ise sol gri kapağın altında akünün orada. Sele altı sigortaların yeri ise hem tarif ettim, hemde foto yüklüyorum. Bu fotoyu çeken ark. xenon montajı yaparken xenon elk. sigortadan çekiyor. O anda da fotoğraflamış.

http://c1210.hizliresim.com/12/l/f1j7u.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Çok teşekkürler bırazdan bakacağım.

blt_59
18 Ekim 2012, 14:23
akü baglantılarını kontrol et,gevşediysede yapar,benin önceki motorda başıma gelmişti..

ChainLift
18 Ekim 2012, 19:46
Arkadaş sorun çözüldü. Yardımcı olmak isteyen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Akü başlıkları oksitlenmiş. Bu yüzden elektrik gelmiyormuş.

Drifter61
18 Ekim 2012, 20:41
akü baglantılarını kontrol et,gevşediysede yapar,benin önceki motorda başıma gelmişti..

Kesinlikle katılıyorum bunu söylemeyi unutmuşum. Motor çalıştıkça somunları gevşiyor. Dolayısıyla onların da kontrol edilmesi gerekiyor ara sıra. Mutlaka onları da kontrol edin..