PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abart egsoz ceza ve motorum baplandı

k_ayhn
17 Ekim 2012, 00:43
Cbf 600 abart egsoz var diye cevirdi.ceza yedim ve motoru bağladılar.dikkatli olun.bakalım yarın nasıl alıcaz motorsikleti.

ZIPPIRMAN
17 Ekim 2012, 00:46
Abartmamak lazımmış demekki
hem küfürde yememiş olunur.

F54
17 Ekim 2012, 00:48
şimdi garaj a nasıl götürürler ki o motoru:pr:

acayüp
17 Ekim 2012, 01:13
Bugün kaldırımdan bir aprilia götürdü polisler. Yardımcı oldum adamlara motor çizilmesin diye. Gayet güzel kaldırıp aldılar arabanın arkasına fazla hırpalamıyorlar.

bu aralar motorları kaldırımlara park etmezsenin iyi olur . Basıyorlar cezayı haberınız bıle olmuyor. Resimde çekiyorlar.
Bugun aldıkları motosikletin muayenesi bitikmiş sogulamada çıkınca götürdüler. Yoksa onlarda pek götürme yanlısı değiller. Zor iş araba kaldırıp götürmeye alışık olduklarından daha kolay geliyor araba goturmek. Hemde daha kısa sürüyor.

Mengu16
17 Ekim 2012, 01:15
Bugün kaldırımdan bir aprilia götürdü polisler. Yardımcı oldum adamlara motor çizilmesin diye. Gayet güzel kaldırıp aldılar arabanın arkasına fazla hırpalamıyorlar.

bu aralar motorları kaldırımlara park etmezsenin iyi olur . Basıyorlar cezayı haberınız bıle olmuyor. Resimde çekiyorlar.
Bugun aldıkları motosikletin muayenesi bitikmiş sogulamada çıkınca götürdüler. Yoksa onlarda pek götürme yanlısı değiller. Zor iş araba kaldırıp götürmeye alışık olduklarından daha kolay geliyor araba goturmek. Hemde daha kısa sürüyor.
Onu bilmem de scooterları çekici kasasına çıkartırken de taşırken de indirirken de anasını ağlatıyolar yani kaza yap daha iyi neredeyse.

COQ
17 Ekim 2012, 01:23
abarth egzoz ne yahu?
Murat 131 mi kullaniyorsunuz?
Kim uydurdu ulem bu egzozu?
Herkesin dilinde bir abart!!!
Nasil bir saçmaliktir bu?:pr:

Lucas
17 Ekim 2012, 01:39
abarth egzoz ne yahu?

Abarth yine iyi, ingilizce bişeymiş gibi algılanıyor. Abartı diyenler de var :)

Phoenixs
17 Ekim 2012, 01:46
Bu egsoz satılıyorsa takılır yasak sa gitsinler satan yerlere baskın yapsınlar bu saçmalığı anlayamıyorum

alp_tunay
17 Ekim 2012, 01:48
Sesi abartmışsın..
Abarttıkça cezayı kabartmışsın...
Haliyle parkı kucaklamışsın....
Olur böyle vakalar...
Türk polisi yakalar... :P

Acil112
17 Ekim 2012, 02:00
abarth egzoz ne yahu?

Duygularımıza tercüman oluyorsunuz. Sizden ricam eleştirileri lütfen kısa tutmayın, "motoRsiklet, egSoz gibi" noktalara dikkat çekiniz.:wiinkk:

banalazim
17 Ekim 2012, 02:17
Selam söyle o yâre

ero__
17 Ekim 2012, 02:47
Bu egsoz satılıyorsa takılır yasak sa gitsinler satan yerlere baskın yapsınlar bu saçmalığı anlayamıyorum

Havalı Tüfek de satılıyor... Hadi birine sıkın da göreyim :)

blamir
17 Ekim 2012, 02:48
Bu hafta Bulgaristan'a gittim oradaki abarthh servgisi bir başka arkadaş polisler yok ara gazı ver yok teker yap diye ısrar ediyorlar ohhhh canlarım benim :D .

remzi_39
17 Ekim 2012, 05:20
Konuyu görünce dikkatimi cekti..
CBF600 ü okuyunca yani..
Zamaninda birkac KM yapmistim bu Matorla...

Ülem Abarth Mator icindemi eksoz üretmis deyip bir arastirdim...
Üretmemis...

Hem sahi buraradada fazla gürültü yapan araclari bagliyorlar..
Aslinda okadar sanslisinizki..
Farkinda degilsiniz bunun..

Gecenlerde komsum ceza yemis..
Neden biliyormusunuz.. :queen:
Motorunun Plakasi bilmemkac derece aciyi gectigi icin.. :cherry:
Yere bilmemkac derece acida bulunmasi gerekiyormus ve arkadasin plakasi biraz daha fazla yukari bakiyormus.. :pale:

cem_fb
17 Ekim 2012, 08:57
Abart değil performans, egsoz değil egzoz. Kaldı ki susturucusu takılıysa kimse birşey demiyor.

Polis sonunda saklandığı delikten çıktı ve telefonla konuşan, emniyet şeridi ihlal eden kısaca kurallara uymayana basıyor cezayı.

turkish39
17 Ekim 2012, 09:31
CBF600 ü okuyunca yani..

Üretmemis...

Yere bilmemkac derece acida bulunmasi gerekiyormus ve arkadasin plakasi biraz daha fazla yukari bakiyormus.. :pale:

Katılıyorum.Polis bu tarz şeylere her zaman ceza yazmaz.Çoğu zaman görmezden bile gelir.Ama biz işin cılkını çıkarmasını seven bi millet olduğumuz için,ceza yeyince koyuyo bize."Abi 100 kere geçtim yanından ne sen ne arkadaşların ceza kesti yaaa" oluyo sonra:)

_oXXo_
17 Ekim 2012, 11:54
arkadaşlar polisin bir yerde gizlendiği yada açığa çıktığı yok. yıl sonu geliyor. mali acık almış başını gidiyor. eee ne oluyor ozaman emniyet kendi açıklarını kapamaya devlete yardım etmeye çalışıyor. AKSARAY DA her köşede polis var ve çevirme olmazdı. şu sıra bir çalışıyor kardeşlerim habire cevirme yapıyorlar. ne zamana kadar ?? yeni yılın 2. haftasına kadar. sonra sonrası herkez bildiğine :D

ozgur325
17 Ekim 2012, 13:50
Nedir bu abart ya da biraz daha uç noktası olan abartı egzoz tabirleri ya, abarth fiata modifiye yapan bir firma bildiğim kadarıyla. Fiat Abarth rally team falan vardı hatta. Bizim modifiye jargonumuzda doğan görünümlü şahin zihniyetinin ürettiği tabirlerden biri bu muhtemelen ama bunu motora uyarlamak da ilginç olmuş açıkçası :mrgreen:

roadmaster
17 Ekim 2012, 14:12
e niye abart ekzos sadece merak ettim

cx571
17 Ekim 2012, 14:19
CBF600 ü okuyunca yani..

Üretmemis...

http://imageresim.com/images/58157171981982833131.jpg (http://imageresim.com/)

Motor duruyodu ahanda benı motor bu. Plaka yuzunden banada kitliyodu neymıs efendım dümdüz durmalıymıs e arkadan bakınca okunuyor. düzleştirsem lastiğe değiyo :D zort zırttım yalandan düzelttim polis qidince eskı halıne soktum + bı daha oraya partk edmem motor filan.

alp_tunay
17 Ekim 2012, 15:35
http://imageresim.com/images/58157171981982833131.jpg (http://imageresim.com/)

Motor duruyodu ahanda benı motor bu. Plaka yuzunden banada kitliyodu neymıs efendım dümdüz durmalıymıs e arkadan bakınca okunuyor. düzleştirsem lastiğe değiyo :D zort zırttım yalandan düzelttim polis qidince eskı halıne soktum + bı daha oraya partk edmem motor filan.

Sen o plakalığı iptal eder de bu şekilde takarsan tabi değer...
Namazda gözün yok ki ezanda kulağın olsun...
İyi yapmışsın polis gidince eğmekle.. Aferim... :bounce:

cx571
17 Ekim 2012, 16:20
Sen o plakalığı iptal eder de bu şekilde takarsan tabi değer...
Namazda gözün yok ki ezanda kulağın olsun...
İyi yapmışsın polis gidince eğmekle.. Aferim... :bounce:
Plakalığı ben kesmedım ki :D aldıqımda böle idi. :D devlet aç susuz kalmıs motorculara ceza kesecek yer ariyolar. ya

serkanADH13
17 Ekim 2012, 16:31
önce KGS icat edildi,
Honda DURMADAN GEÇİŞ İÇİN OGS icat olundu,
köprüden gelir az geldi gözlerine ne yapsak ne yapsak,
Hehhh Buldum ,
Hızlı Geçiş Sistemi yapalım HGS olsun,
Oda oldu Hemde 2 adet sınıfı var AĞIR TAŞIT,,,HAFİF TAŞIT (OTOMOBİL)
şimdi buda oldu,
Yakında Bakalım Ne Çıkartacaklar Daha :)))

k_ayhn
17 Ekim 2012, 19:39
Arkadaşlar ben yoshımura perpormans egsoz kullanıyorum.ve dün motosikletim bağlandı.abart halk arsında genel bir tabir diye yazdım.yok osurukmuş yok teyyareymiş sizi bilgilendirmek istedim.bugün gittim trafiğe önce egsozu parkta değiştirmek gerekiyormuş ve resimlerini çekip tekrar trafiğe gitmemiz gerekiyor.herkezin zevkleri farklıdır saygı duymak lazım.

energy9991
17 Ekim 2012, 20:18
başlığı açan üsküdarlı zengin cocugu bişey olmaz ona

roadmaster
17 Ekim 2012, 20:57
herkesin zevki ayrıda hayatın her dalında kurallar var uymazsan uyduruyolar

allpower
18 Ekim 2012, 16:01
polislerin bu konuda neden hassas oldugu belli oldu.

Alttaki yazi alintidir.
Günaydın Sevgili Motor delileri,
Şuan motorcu arkadaşlarla
görüşüyoruz, rivayetmidir
bilmiyorum, bi serseri RTE nin
konvoyunun önünden tek teker
geçmiş, RTE emniyet müdürünü arayıp, caddede yarışan, egzos
sesi yüksek motosiklet
görmüycem diye. Polisler hiç
tolerans tanımıyor, cadde
bostan da 8 den sonra nerdeyse
tüm makinaları bağlıyorlar. Çok dikkatli olun. (Motordelisi)

energy9991
18 Ekim 2012, 20:25
Keşke o ön kaldıran ben olsaydım da RTE ye doğrultsaydım...

adem80
18 Ekim 2012, 20:29
eksozum orjinal. Beni bağlamaz böyle işler :)

Şeyh Şamil
18 Ekim 2012, 21:21
Cok bilenler ; konuyu açan kişiyi yerden yere vurmuşlar yine..

Sonra da bazıları ahkam kesip, beyhude yere motosiklet kardeşliği
ve dayanışmasından bahsedip , abesle iştigal ederler..

'' İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batırmak ''
en ideali olacaktır..

psyche
18 Ekim 2012, 21:33
Litrelik motorları kastetmiyorum fakat cg köylü türü düşük cc motor kullanan arkadaşlara sesleniyorum egzoslarınızı delmek,içini boşaltmak türlü modifiye işlemlerine sokarak osuruk gibi bir ses tonu yakalıyorsunuz üstüne üstlük sokak aralarında bu boku pancar motoru gibi durduk yere bağırtıp hem insanların motosikletlilerden daha nefret etmesini hem benim kişisel beddua ve sanatsal küfürlerime nail oluyorsunuz.
Olmaz arkadaş 125 cc tek silindir motordan ses çıkmaz kurcalamayın şu lanet zımbırtıyı adam gibi kullanın ses istiyorsanız 4 silindir alın kullanın yoksa fıtı fıtı binin o commuterlere.

adem80
18 Ekim 2012, 21:53
haa yani düşük cc ler eksozu açmasın, mok gibi sesi çıkıyor. Büyük cc ler borazan gibi öttürsün. Yok böyle bişey. Eksozu açık, borazan gibi öten küçük, büyük motor bağlansın. Hatta üstünde orjinal eksoz olmayan her açık eksozlu motor bağlansın. Kimse kusura bakmasın. Evim yol dibinde. Kimse gece yatağından zıplayarak uyanmak istemez. Çoluk Çocuk sahibiyiz vesselam.

psyche
18 Ekim 2012, 22:52
Bana göre litrelik motora uygun modifiye egzostlar gayet hoş seslere sahip ki litrelik motor kullanan adamda cadde arasında sıkmaz,daha çok ergen,cahil,apaçi tipler cadde arasında motoru bağırtıyor lafım onlara düşük cc motorun sesi ne yapılırsa yapılsın tırt.Bu arada bende 125 cc kullanıyorum.
Gözlemlerim bu yönde sizin orada ki bodrumda çok çalıştım cadde arasında çok fazla sıkan racing yok alayı commuter cup kullanan apaçiler tabi eviniz otoban kenarı falansa durum değişir.

adem80
18 Ekim 2012, 23:01
yok otoban kenarı değil ama aratmıyolar. Litreliklerin sesi hoş çıksada genede rahatsız edici. Burdaki ybr lerin eksozu açık genelde. Cg tipi motor çok az. Küba, kanuni, mondial de çok az. Ençok ybr, innova, cbf, cb, cbr 125 falan var. Eksozu açıklara bi ara güzellik yapıyolardı, şimdi boşladılar.