Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : suzuki dl650, honda vfr 800, kawasakı versys, aprılla mana 850 gt hangısı

seryad
14 Ekim 2012, 16:18
:pr: bu motorlar arasında kaldım ve 20.000 tl param var cok temızlerınıde buldum hepsını de test ettım ama karar veremıyorum ılerıdekı sorunlardan parca sıkıntısı olabılecek benzın safrıyatı gıbı konularda yardımcı olacak tecrubelı arkadaslardan cevap beklıyorum

erro
14 Ekim 2012, 16:23
kawasakı versys, suzuki dl 650

ethemm76
14 Ekim 2012, 16:27
Kardeşimde 2011 dl-650 var. Parça boluğu ve sıkıntısı, diğerlerine nazaran yakıtının hayli düşük olması çok güzel. Hiç düşünmeden al. Yakıt pek sorun değil, parça ve servis kalitesi diyorsan Honda vfr de olabilir. Ama bence 1. tercihin dl-650 olsun derim. Sanırım Dl hepsinden daha yüksek, önünde giden arabanın önündeki aracı görüyorsun. Araba segmentinden kendini iri bir jep sürüyormuşsun gibi hissediyorsun. İnanılmaz bi güven veriyor. Ve bence saymış olduğun motosiklet seçenekleri arasında kalite ve sağlamlığı ile kendini kanıtlamış olan motorlar arasında 1. sırada bence dl-650. O paraya 2010-2011 rahat alırsın.

seryad
14 Ekim 2012, 16:29
dl lerde artcı ıle uzun yol yapımı rahatmı bız cok gezerızde ıstanbul dısına genelde cok cıkıyoruz

satoyama
14 Ekim 2012, 17:52
aprilia mana farklı bir sınıfta bir motosiklet, her yönden üstün, ister manuel ister otomatik vites, yaz kış spor touring sürüş seçenekleri var ve farklı bir çok özelliği var, kısacası çok farklı bir motor sistemine sahip kısacası herşeyi ile karizma

ama parça fiyatı ve bakımı diğerlerinden masragflıdır o aşikar

ethemm76
14 Ekim 2012, 18:28
dl lerde artcı ıle uzun yol yapımı rahatmı bız cok gezerızde ıstanbul dısına genelde cok cıkıyoruz

Bir günde 500 km artçı oldum Dl ile, kalçam ve belim baya ağrımştı. Ama bu tüm motosikletlerin genel sorunudur, Goldwing den bahsetmiyorsak böyle, Çünki tüm ağırlık kalçanız ve beliniz üzerinde, yer değiştiremiyorsunuz, o ağırlığı hafifletemiyosunuz. Fakat bu tüm motosikletler için böyledir. Yolcu konforu sürücü konforu motosiklete göre değişir elbette ama hiç bi motosikette te sıfır sıkıntı ile yolcu kullanımı duymadım. Kişinin dayanımına göre, gidilen yola ve zamana göre mutlaka mola ihtiyacı oluşacaktır. Seçenekler arasında yazmış olduğun motorlar da düşünüldüğünde ben yine de DL-650 yi yolcu konforu açısından üst sıralara koyabiliyorum. Bi burgman falan olsa tamam yolcu konforu daha da iyi olabilir ama sınıf, segment farklı elbette.

mali_181
14 Ekim 2012, 19:05
Ben aprilla ya tav oldum ya tarzı çok hoş bi makine ama parça yakıt hakkında hiç bi bilgim yok

karakas54
15 Ekim 2012, 01:36
Vfr 800 kullanıcısı olarak yazıyorum v4 silindirn tadına doymazsın aprillayı bilmiyorum ama diğerleri 2 silindir ama Vfr 4 silindir ve seste var görüntüde artçı diğerleri kadar rahat olmaya bilir ama sen rahatsındır frenleri cbs+abs olması birçok hatanı telafi eder dengeli Motordur vtec olayını anlatmaya gerek yok vtec açtımı ss olur bir anda ss gibi çılgın değildir ama kovalar her türlü 240-260 km görür sıkıntısız gerisi sana kalmış gönlüne göre olsun