PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin oldu 5 TL birşey yapmalı

Sayfa : [1] 2

ilkayözdemir
13 Ekim 2012, 01:14
ABİLERİM,ABLALARIM,KARDEŞLERİM BİŞEY YAPMALI DİYORUM BU ZAM ZAM ZAM HERKEZ SUSUP Bİ KENARAMI ÇEKİLİCEK TEPKİMİZİ GÖSTERMEZSEK NE OLUCAK '' AAA ZAM MI VAY .... DİYİP '' SONRA ERTESİ GÜN KALDIğIMIZ YERDEN DEVAM MI EDİCEZ GEÇEN GÖRDÜM BİLMEM KAÇ MİLYON MOTOR VARMIŞ İSTANBUL'DA TOPLANALIM BİŞEY YAPALIM DİYORUM SİTE ORGANİZE ETSİN BİŞEY YAPSIN KATILIMINDA OLUCAĞINI DÜŞÜNÜYORUM SESİMİZİ DUYURALIM İSTİYORUM...

DİNLEMENİZİ İSTEDİĞİM GÜZEL Bİ KLİP

http://www.youtube.com/watch?v=7rG566N7lmw

sedat_57
13 Ekim 2012, 01:25
Bende istiyorum ama olmuyor..Yuvacık topiği gibi topik açılsa modlar öncülük etse emimin 500 motosiklet olur ne değişcek dersen benim içimin yağları erir ertesi gün benzin 10 lira olsada zoruma gitmez ben yapacağımı yaptım o gün orda bulundum derim söyleyeceklerim bu kadar başarılar..

Mengu16
13 Ekim 2012, 01:33
Memleketin daha önemli sorunları var bence, suriyede sözde müslümanlar katlediliyor oraya amerikan tipi demokrasi getirmek lazım. Sonunda da almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık demek lazım.

kartalizma07
13 Ekim 2012, 01:38
kim takar bizi, kim duyar bizi, polis sıkar biber gazını eylemmi yaptırır
durmak yok devam devam 5 yetmez 10 olsun

ilkayözdemir
13 Ekim 2012, 01:42
Yuvakcık gezisi cidden cok iyiydi ben eylem tarzında bişey demiyorum ama en azından dikkat çekicek bişey yapsak ama bişey yapsak toplansak o kadar konu acılıyor gün içinde o kadar söz konuşuluyor şu forumda MODLAR yardımcı olun açın bi konu yada düzenli bişey yapalım kimse indirim istemiyor sadece tepkisini göstermek istiyor bende sadece o anı yaşamak zamlara olan tepkimi göstermek istiyorum ve birlikten kuvvet doğar diyorum

petra
13 Ekim 2012, 01:46
Ayni fikirdeyim ama faydasi olacagini sanmiyorum en azindan icinde bulundugmuz şu süreçte

rahmi34
13 Ekim 2012, 01:47
Yuvakcık gezisi cidden cok iyiydi ben eylem tarzında bişey demiyorum ama en azından dikkat çekicek bişey yapsak ama bişey yapsak toplansak o kadar konu acılıyor gün içinde o kadar söz konuşuluyor şu forumda MODLAR yardımcı olun açın bi konu yada düzenli bişey yapalım kimse indirim istemiyor sadece tepkisini göstermek istiyor bende sadece o anı yaşamak zamlara olan tepkimi göstermek istiyorum ve birlikten kuvvet doğar diyorum
katılıyorum, yapabileceğimiz bir şey varsa yapalım, boş durmamak lazım.

emir.
13 Ekim 2012, 01:50
kim takar bizi, kim duyar bizi, polis sıkar biber gazını eylemmi yaptırır
durmak yok devam devam 5 yetmez 10 olsun

bu gidişle oda olacak.

http://www.youtube.com/watch?v=OCtI09AMeyQ

SonpoL
13 Ekim 2012, 01:54
Tepkiler ancak sandık başında olur. O vakite kadar yapılan hiç bir şey amacına ulaşmaz.

kartalizma07
13 Ekim 2012, 01:55
bu gidişle oda olacak.

http://www.youtube.com/watch?v=OCtI09AMeyQ
bizim millet zevk alıyo zamlardan :) ben oy vermedim vicdanım rahat oy verenler düşünsün... durmak yok

skyytr
13 Ekim 2012, 01:55
simdi modlar konuyu acip bizi toplasa , ve o toplantida bi olay ciksa modlar mi sorumlu oluyor ? O Yuzden acmiyor olabilirler . Yani provakator eylemlere maruz kaldigimizi dusunun :) siz simdi istanbulda toplanirsiniz , izmiri de unutmayin lutfen !

ilkayözdemir
13 Ekim 2012, 02:01
İzmir gibi yer unutulurmu hiç :) ee şimdi nabalım dudak büzüştürüp öyle oturalım demek başka bişey yok biz böyle ufak bişeyden bile kenetlenemiyorsak arkdaşlar yapcak bişey yok kaç zamandır bakıyorum bu zam için bir konu açılmadı sadece özel günlerde toplanıp yada hava güzel olunca gezip mi tozucaz beraber BİŞEY YAPMALIYIZ

Slayerrr
13 Ekim 2012, 02:10
Doğalgaz ve elektrik zammı protestosuna katılarak başlanılabilir; http://beta.eksisozluk.com/13-ekim-2012-zamlara-haykir-yuruyusu--3569292?p=1

turkish39
13 Ekim 2012, 02:10
Tepkiler sandık başında olur demişsiniz...iyide Türkiyede başbakan olup benzine zam yapmayacak babayiğit Cumhuriyet tarihinde yok.Bu hükümette uzun süre elektriktir,benzindir zam yapmamıştı ama genede beyenilmedi.Bence insanlar ya ne istediğini bilmiyor,ya da o biçim rahata alışmışız.

ErknOzyurt
13 Ekim 2012, 02:14
Bu ülke savasa girse savasa katılmak istemem.Beni düşünmeyen ülkeyi ben napayım şu üni bitsin vize çıkarıp gidicem arkadas

Slayerrr
13 Ekim 2012, 02:15
Tepkiler sandık başında olur demişsiniz...iyide Türkiyede başbakan olup benzine zam yapmayacak babayiğit Cumhuriyet tarihinde yok.Bu hükümette uzun süre elektriktir,benzindir zam yapmamıştı ama genede beyenilmedi.Bence insanlar ya ne istediğini bilmiyor,ya da o biçim rahata alışmışız.

Stockholm sendromundan başka bir şey değil bu.

satoyama
13 Ekim 2012, 02:22
facebook da yazıdım "1lt benzin 4.92 tl bilmeyenler varsa" dedim bir arkadaş benim araba kokluyor diye seviniyor.

turkish39
13 Ekim 2012, 02:30
Stockholm sendromundan başka bir şey değil bu.

Rehinenin banka soyguncusuna aşık olması diyosun yani:)Orasını bilmemde insanlar onu bunu suçlayacağına,hep başkasını göreceğine biraz kendini görse sorun çözülür diyorum ben.

Thracian
13 Ekim 2012, 02:32
Evet haklısın en son 2 hafta önce zam gelmişti benzine.Bu hükümet için oldukça uzun bir süre kendi rekorlarını kırdılar.Dünyanın en pahalı benzinin kullanıyoruz.Bu hükümetin yaptığı diğer şeyleri sıralıyıp konu dışına çıkmaya gerek yok konumuz benzin.Memnun olunacak bir taraf yok.Kısaca bu hükümetten sadece mazoşist insanlar memnun olabilir diyorum ve geçiyorum...

turkish39
13 Ekim 2012, 02:38
Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ama araçlardan geçilmiyo.Protesto yok.Protesto dediysem sokaklara çıkıp böğürmek olarak anlaşılmasın.1 hafta araç kullanmasın kimse,benzin almasın.Kaç kişi yapacak?hemen söyleyim hiç kimse.Biz rahata alışmışız arkadaş.s.çmaya bile araçla gidecez kolayını bulsak.

Slayerrr
13 Ekim 2012, 02:42
Orasını bilmemde insanlar onu bunu suçlayacağına,hep başkasını göreceğine biraz kendini görse sorun çözülür diyorum ben.

Ben maaşlı çalışan biri olarak üzerime düşenin çok fazlasını vergi olarak ödüyorum zaten. Bunu karşılığını alamıyorsam suçu neden kendimde arayayım?

Şöyle basitçe örnekleyebiliriz; bir apartmanda oturuyorsunuz ve bu apartmanın 10 dairesi ve aylık 1000 TL gideri var diyelim. Olması gereken her daireden 100'er TL alınması olur ama yönetici sizden ve 3 tane daha daireden 235'er TL alıp kalan 6 daireden 10'ar TL alıyor. Bir de üstüne bu topladığı 1000 TL'nin 900 TL'sini apartman giderleri için kullanıp 100 TL'sini kendisi alıyor. Siz de bunu normal olduğunu düşünüp yöneticiye tepki göstermiyorsunuz ve tepki gösteren diğer 3 daireyi eleştiriyorsunuz.
Ne kadar komik bir hikaye oldu değil mi?

Thracian
13 Ekim 2012, 02:44
Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ama araçlardan geçilmiyo.Protesto yok.Protesto dediysem sokaklara çıkıp böğürmek olarak anlaşılmasın.1 hafta araç kullanmasın kimse,benzin almasın.Kaç kişi yapacak?hemen söyleyim hiç kimse.Biz rahata alışmışız arkadaş.s.çmaya bile araçla gidecez kolayını bulsak.
Bu söylediklerine katılıyorum.Önceki iletini yanlış anladıysam kusura bakma ama bu adamların yada zamların savunulacak bir tarafı yok.Sürekli her hafta bir şeylere zam geliyor.Bunun yanında halkımızın çoğu bilinçsiz ve vurdum duymaz o ayrı mesele..

Arjantinli69
13 Ekim 2012, 02:45
eylemde yapsak hükümet vazgeçmez zam yapmaktan maliye bak.açık var diye bas bas bagırıyor yazık sesi kısılacak.
birde modların başını yakmamalı öncülük yaptırarak.ama önümüzde 29 ekim var herkes birertane pankart yapsın kendi çabasıyla kortejde açsın,kimse birşey diyemez ve zan altında kalmaz düşüncesindeyim.nasıl olsa özgürlükler ülkesinde yaşıyoruz..giydir ses çıksın :pr:

turkish39
13 Ekim 2012, 02:54
Benim demek istediğim yamuk insan çok fazla ülkemizde.Herkes bi taraftan yontmaya çalışıyor,bu bi gerçek.Bunun en büyük sebebide Allah korkusu olmaması.En küçük bi alışverişte bile insanlar birbirini kazıklamaya çalışıyor.Ticaret ahlakı sıfır.Ağlaşan esnafların çoğu,bu durumu alışkanlık haline getirmişler.Dürüstlükle iş yapan çok az insan var.Bende yöneticilik yaptım 4 yıl.Çoğu zaman cebimden gitti para.Hiç bir ücrette almadım,çünkü gerek yok.Bana göre haksız kazanç.Ama genede insanları memnun edemedim.Bu yıl daire başı 765 TL daha fazla ödedi insanlar.Ama kimseden tık yok.Dediğim gibi biz ne istediğini bilmeyen insanlarız.
Bu olaydada benzine zam geldi diye küfür edeceğimize,söyleneceğimize biraz oturma organızımı sıkıp araçlarımıza benzin almasak protestoların en güzeli olur.Küfüretsek ne olacak,ki her zamda ediyoruz zaten.Asıl komik olan bu.Hem küfür edip genede benzin almak.

Slayerrr
13 Ekim 2012, 03:18
Bunun en büyük sebebide Allah korkusu olmaması.

Bence olayı hiç dine bağlamayalım. Eğer sadece öyle olsaydı bizim için artık haber değeri bile taşımayacak kadar alıştığımız hataları bir Japon yaptığında harakiri yapmaz / intihar etmez, gelişmiş olarak gördüğümüz ülkelerde yöneticiler istifa etmezdi. Şimdi yapacağım genellemeyi tersinden anlayıp tartışma çıkarmaya çalışmayın ama genelde ne kadar yamuk adam varsa büyük bir çoğunluğu kendisini dindar sanan, çevresinden öyle tanınan kişiler oluyor. Çok kez bu durumla karşılaştım.

Arjantinli69
13 Ekim 2012, 03:18
aracınıza binmeyin diyen arkadaşa bir sorum olucak.
benim 4 lastik aracım var ist trafigine biraz katkım olsun ve havayı fazla kirletmeyeyim diye sadece hafta sonları kullanıyorum aile bireyleriyle.
haftanın 6 günü motosiklet ile işe gidip geliyorum.
işyerim ile evimin arası 5x2=10 km
500 mt yürüyüp minübüse binsem 1.75x2=3.5 tl ve minübüsten indikten sonrada 500 mt yürümem lazım.
motosikletim ile gitsem 10kmx25 krş=2.5 tl vergiler bakım hariç.+ toplu taşıma araçlarını hijyen'den dolayı sevmem.şimdi ben aracımı kullanmasam işe yaya gitmeliyim benim düşüncem.yoksa 1 hafta doktor raporumu alsak.
çözüm ?

crxforever
13 Ekim 2012, 03:50
benzin 3 tl iken de tartışıldı 3,5 oldu yine aynı 4 oldu .....bir ara ben de gaza geldim ama bu lanet sistemde günde 13 saatim trafikte geçince hiç mecali kalmıyor insanın. sindirme daha iş koşullarından başlıyor. kimsenin protesto edecek takati ve cesareti yok. (hala imzam duruyor aşağıda nasıl kaldıracağım bulamadım:) )
"sokaklara çıkıp böğürmek " diye aşağılanan protesto şekli tüm dünyada halkın yaygın olarak kullandığı etkili bir protesto şeklidir. zaten protesto dikkat çekmezse rahatsız
etmezse ne işe yarar ki ? belki bu zammı engellemez ancak bir sonraki zamda bunun o kadar kolay olmayacağını düşünürler. biz bu işi beceremiyoruz.yapanları da aşağılıyoruz.
bizde devlete karşı gelmek en büyük günah. ne yaparsa doğrudur iktidar sahibi en yücedir. karşı gelen zındıktır pistir.

SonpoL
13 Ekim 2012, 03:51

Konu keşke sadece benzin olsa..

Tolme
13 Ekim 2012, 04:13
arkadaşlar tepkinizi lütfen sandık başında gösterin,yapılanları unutmayın ve affetmeyin , bu hükümet en ufak protesto veya gösteride insanları linç eder gibi tutum ve davranışa giriyor, öyle bir tepki verilmeli ki sabah oylar sayıldığında biryerlerine ağrılar girsin bu arkadaşların,zam yaparken tekrar düşünmek zorunda kalsınlar,yoksa ölene kadar mokoko devam edecek

adem80
13 Ekim 2012, 05:07
sandık mandık hikaye. Bu partiyi sandık başında indirmenin tek yolu karşısına daha güçlü bi sağ parti çıkarmaktır. Buda bu zamanda mümkün değildir. Millet ne kadar kızsada sırf sol! Parti olduğu için muhalefet ve diğerlerine oy vermeyecek, sağdada en güçlü parti bu parti olduğundan gene oylar aynı yere gidecek. Boşuna yazıp çiziyosunuz benim gibi. Geçen seçimlerde %50 aldıysa bu seçimlerde %55 ten daha fazla oy alacak. Çünkü karşısında rakip bi parti yok. Siz atın tutun benim gibi :queen: ahada bunuda buraya yazıyorum. 1 yıl sonra hortlatıp okuyun seçimlerden sonra. Sevgiler.

Ramazan Can
13 Ekim 2012, 08:27
bence biraz dile getirmek lazım.. 30 gün sonra yapın bende geleyim..

beyazit60
13 Ekim 2012, 10:00
ABİLERİM,ABLALARIM,KARDEŞLERİM BİŞEY YAPMALI DİYORUM BU ZAM ZAM ZAM HERKEZ SUSUP Bİ KENARAMI ÇEKİLİCEK TEPKİMİZİ GÖSTERMEZSEK NE OLUCAK '' AAA ZAM MI VAY .... DİYİP '' SONRA ERTESİ GÜN KALDIğIMIZ YERDEN DEVAM MI EDİCEZ GEÇEN GÖRDÜM BİLMEM KAÇ MİLYON MOTOR VARMIŞ İSTANBUL'DA TOPLANALIM BİŞEY YAPALIM DİYORUM SİTE ORGANİZE ETSİN BİŞEY YAPSIN KATILIMINDA OLUCAĞINI DÜŞÜNÜYORUM SESİMİZİ DUYURALIM İSTİYORUM...

DİNLEMENİZİ İSTEDİĞİM GÜZEL Bİ KLİP

http://www.youtube.com/watch?v=7rG566N7lmw

Dostum adminlere msj attım bu konuda toplanalım diye henüz bir cevap gelmedi. Olacaksa öyle bir toplantı ben tokat ilindeki motorcuları caddeye dökerim. Hepsi Allahtan arıyor zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

bence biraz dile getirmek lazım.. 30 gün sonra yapın bende geleyim..

Hayırdır üstad niye 30 gün sonra?

ilkerabi
13 Ekim 2012, 10:12
Ecevitin arkasından yazarkasa atmaya benzemez.. Sıkıysa çıkın Tayyibin konvoyunun önüne atın benzin bidonunu bakalım neler olacak? Bu saatten sonra meeee..meeee...

DarkSeleCT93
13 Ekim 2012, 11:10
bu maliye bakanıyla tayyibe suikast yapasım geliyor

Mengu16
13 Ekim 2012, 11:12
aman düşünme bile hemen içeri atarlar darbeye eksik teşebbüsten.

250-MaCiT
13 Ekim 2012, 11:14
Problem yönetenlerde değil millete..Bu bakımdan benzin 10 tl de olsa yine birşey yapamayız,bineriz büyük büyük taşıtlara gezer dururuz..

kanmix_x
13 Ekim 2012, 11:18
http://imgim.com/6358incid4297172.jpg

dreamkiller
13 Ekim 2012, 11:31
Eğer bu hükümetin yaptığı icraatlara karsı bir eylem varsa ben oradayım ağa!!! Ölüm yasası dediler, cıktık aslanlar gibi taksimde yürüdük insanlık görevimizi yerine getirdik, binlerce hayvanın telef edilmesine engel olduk.. Eğer protesto genel bir protesto ise bu sadece sandık başında olabilir diyenlere katılıyorum ama bunun gibi spesifik bir durumsa emin olun birşeyler yapmak gerekir.. Bu ülkede biz birşeyler yapmazsak, rahatsız olup rahatsızlığını dile getiremeyen on binler ne yapsın!! birilerinin bir şey yapması gerekiyorsa yapalım.. Çıkıp rahatsızlığımızı dile getirelim..

farcob
13 Ekim 2012, 11:41
yapacak bişi yok, zevk almaya bakın.

emocan
13 Ekim 2012, 11:53
Sadece benzin fiyatlarının azaltılması değil. Bir proje hazırlamalıyız. "Trafik sorununa çözüm - Motosiklet " adı altında.
Bu proje de motosikletlere ucuz benzin teşviğinden. emniyet şeridi kullanma izni. düşük ÖTV vb unsurlar belirtlimeli böylece insanlar motosiklete teşvik edilmeli.
ciddi bir Doktora Tezi gibi güzel bir proje hazırlayıp altına tüm üyeler imza atıp istanbul valisi, belediye başkanı . ulaştırma bakanlığı ve başbakana göndermeli.

D-Rat
13 Ekim 2012, 12:08
Sorunu kendimizde gormek? Yani tecavuze ugrayanda suclu diyorsun? Araclardan gecilmiyor, cunku adam gibi toplu tasima yok, adam gibi egitim yok, adam gibi hic birsey yok, Protesto aynen senin dedigin gibi olur. Yunanistan'da tirlara yapilan yaptirim sonrasi butun tirlar otobanda kontak kapatip trafigi kestiler ertesi gun yaptirimlar geri cekildi... Ama bunu yapamayiz niye? Cunku halk kendinden baskasini dusunmuyor. Halk, cocugunu dusunmuyor. Bunun nedeni Turk olmamiz ve Musluman olmamiz. Kulturumuzde sorgulamak yok biat etmek var. Suana kadar halkin baslattigi hangi devrim var Turklerde? Koca bir "HIC".

Soykan67
13 Ekim 2012, 12:14
Herhalde tüm ülkelerin liderleri bizim Tayyip Erdoğan'ı kıskanıyordur.Bir ülke lideri için bizim halktan iyisi olamaz :mrgreen:

ErknOzyurt
13 Ekim 2012, 12:37
Bu insanlara az diyecem suçlu olacam.Ama yeter ya ulan 97 / 4.98 - 95 / 4.90 , söyleniyorlar başka ülkelerde de benzin 4.50 lira lan onların asgeri ücreti 2.000 ise senın 741 lira hiç bunları düşünmezler.Gelire göre gider hesabı yapamaz bizim ülkemiz işte böyle gerizekalı bir ülkeyiz zaten bu ülke beni ateist bu ülke beni ırkçı yaptı.Dediğim gibi üni bitince yokum burda

Trafikte bakıyorum herkes tek tek binmis araçlara.Kimsenın sknde değil bende diyorum ki demekki para var millette elini ver kolunu kaptır lafı lak oturmus konuya

baysamin
13 Ekim 2012, 12:46
Bütün yorumları okudum bir nevi halkın nabzını tutmak kaybedilmiş bile savaş. Kimi halinden memnun, kimisi kaçmanın peşinde, kimisi ne yapacağını bilmiyor çok üzücü.

Sen ne diyorsun dersen GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER...!

emocan
13 Ekim 2012, 12:47
Sorunu kendimizde gormek? Yani tecavuze ugrayanda suclu diyorsun? Araclardan gecilmiyor, cunku adam gibi toplu tasima yok, adam gibi egitim yok, adam gibi hic birsey yok, Protesto aynen senin dedigin gibi olur. Yunanistan'da tirlara yapilan yaptirim sonrasi butun tirlar otobanda kontak kapatip trafigi kestiler ertesi gun yaptirimlar geri cekildi... Ama bunu yapamayiz niye? Cunku halk kendinden baskasini dusunmuyor. Halk, cocugunu dusunmuyor. Bunun nedeni Turk olmamiz ve Musluman olmamiz. Kulturumuzde sorgulamak yok biat etmek var. Suana kadar halkin baslattigi hangi devrim var Turklerde? Koca bir "HIC".

Emperyalist sistemin 50 yıldır üzerinde çalıştığı Türk gençliğinin ve zihniyetinin geldiği nokta ne yazık ki bu işte. Türkleri ve müslümanlığı aşağılamak kendi ırkını kendi dinini sorumlu tutmak. Peki bir anda Meksikalı ve hristiyan olalım herşey bir anda çok mu güzel olacak ?
Ya da ateist olalım ve rus ırkına dönüşelim bir anda benzin fiyatları düşecek mi ? .
Yeni moda bu Türk'lüğünden utanmak ve asimile edilmek.

Yurtdışında turist olmak dışında bulundun mu bilmiyorum oralarda herkes süper zeka bilinçli mi sanıyorsun. ya da çok ucuz mu sanıyorsun.
Tüm Dünya Almanya ya da Fransa mı sanıyorsun ? hiç Romanyaya gittin mi ? Ukraynaya gittin mi ? rusyaya gittin mi ? ORalardaki yaşam şartlarından haberin var mı . Afrika klişesini söylemiyorum bile.

Bu ülkede Köy enstitüleri vardı. Diyarbakır da Vals vardı. kardeşlik vardı. insani değerler vardı.
Sonra teker teker bunlar kapatıldı. Kominist tehlike adı altında beyinler muhafazakarlaştırılmaya başlandı adım adım.
Tepkisiz duyarsız cahil dediğin bu güzel ülkem nekadar direndi kaç tane devrim geçirdi kaç tane insan öldürüldü haberin var mı ?
Her gün sokaklarda eylemler vardı. Ama gücün yetmiyor işte Halk sindirildi Toplum ezildi kafasına vura vura senin gibi zihinler üretildi.
Vaktiyle sanayi devrimini yakalayamamış olmanın acısıydı bu.Kapitalizme ayak uyduramamanın cezasıydı bu. Ekonomik ve askeri anlamda güçlü ülke AMerika ve ingiltere tüm bu coğrayaları yönetti kurdu. ezdi.
Türklüğünden ve Dininden utanan nesili bilinçli olarak ürettiler.

Benim de değişmesini istediğim çok şey var ülkede ama asla Türk'lüğümden utanarak değil veya muhafazakar olmasam bile dinimden bilerek değil.
Bunun yöntemi bu değil.

Soykan67
13 Ekim 2012, 12:48
Bütün yorumları okudum bir nevi halkın nabzını tutmak kaybedilmiş bile savaş. Kimi halinden memnun, kimisi kaçmanın peşinde, kimisi ne yapacağını bilmiyor çok üzücü.

Sen ne diyorsun dersen GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER...!

Biraz zor giderler. Hadi gittiler diyelim, geride bıraktıkları pislikler çok zor temizlenir.

F54
13 Ekim 2012, 13:01
beyler bence burada boşuna konuşuyoruz boşuna yazıyoruz çiziyoruz
babam 1978 de almaya ya gitmiş
ve dediği laf şu alman gavuru o kadar akıllı ki adamlar 5 kişi bi arabaya binmesse o arabayı evden çıkarmıyormuş:cat:
bize bakıyorum durum ne diye her kapıda 2 veya 3 araba bütün arabalar sadece tek kişi kullanılıyor :farao:
ee buda demek oluyor ki bize bu zamlar vız gelir:cherry:
yani boşuna kendinizi yormayın gidin atlayın motosikletinize verin kırbaçı bakın hava da güzel tam gezi havası:king:
bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın :cat:
sizde sandık başında konuşun burda sizleri bizleri duyan yok:pr:

Uğur
13 Ekim 2012, 13:37
Sadece benzin fiyatlarının azaltılması değil. Bir proje hazırlamalıyız. "Trafik sorununa çözüm - Motosiklet " adı altında.
Bu proje de motosikletlere ucuz benzin teşviğinden. emniyet şeridi kullanma izni. düşük ÖTV vb unsurlar belirtlimeli böylece insanlar motosiklete teşvik edilmeli.
ciddi bir Doktora Tezi gibi güzel bir proje hazırlayıp altına tüm üyeler imza atıp istanbul valisi, belediye başkanı . ulaştırma bakanlığı ve başbakana göndermeli.

Tebrik ederim güzel düşünmüşsünüz,iyi bir proje hazırlanması söz konusu olursa yardımcı olmak isterim.
Gerekirse akademik destekte sağlamaya çalışırım.

phradrel
13 Ekim 2012, 14:08
protesto sandık başında olur diyenlere sevgilerimi sunarım. oy pusulasında önünüze çürük elma, kurtlu armut, bozuk kiraz ve acı karpuz koyduklarında benzine zam yapmayacak olanını seçiniz lütfen. ulan sanki ülkede sol parti var sandık diyorsunuz hepsi birbirinin aynısı.

senelerce tek öğrendiğimiz biat etmek. din, millet, devlet hepsi insanları baskı altında tutmak için kullanılıyor. ağzınızı açsanız isyan günahtır devlet kutsaldır bla bla naraları atıyor ama tek kutsal insanın esamesi okunmuyor.

eğer şurada 50 motosiklet birarada kornaya basınca başımıza bi şey geleceğini düşünüyorsak vay halimize. giden gitmiş artık.

D-Rat
13 Ekim 2012, 14:24
Emperyalist sistemin 50 yıldır üzerinde çalıştığı Türk gençliğinin ve zihniyetinin geldiği nokta ne yazık ki bu işte. Türkleri ve müslümanlığı aşağılamak kendi ırkını kendi dinini sorumlu tutmak. Peki bir anda Meksikalı ve hristiyan olalım herşey bir anda çok mu güzel olacak ?
Ya da ateist olalım ve rus ırkına dönüşelim bir anda benzin fiyatları düşecek mi ? .
Yeni moda bu Türk'lüğünden utanmak ve asimile edilmek.

Yurtdışında turist olmak dışında bulundun mu bilmiyorum oralarda herkes süper zeka bilinçli mi sanıyorsun. ya da çok ucuz mu sanıyorsun.
Tüm Dünya Almanya ya da Fransa mı sanıyorsun ? hiç Romanyaya gittin mi ? Ukraynaya gittin mi ? rusyaya gittin mi ? ORalardaki yaşam şartlarından haberin var mı . Afrika klişesini söylemiyorum bile.

Bu ülkede Köy enstitüleri vardı. Diyarbakır da Vals vardı. kardeşlik vardı. insani değerler vardı.
Sonra teker teker bunlar kapatıldı. Kominist tehlike adı altında beyinler muhafazakarlaştırılmaya başlandı adım adım.
Tepkisiz duyarsız cahil dediğin bu güzel ülkem nekadar direndi kaç tane devrim geçirdi kaç tane insan öldürüldü haberin var mı ?
Her gün sokaklarda eylemler vardı. Ama gücün yetmiyor işte Halk sindirildi Toplum ezildi kafasına vura vura senin gibi zihinler üretildi.
Vaktiyle sanayi devrimini yakalayamamış olmanın acısıydı bu.Kapitalizme ayak uyduramamanın cezasıydı bu. Ekonomik ve askeri anlamda güçlü ülke AMerika ve ingiltere tüm bu coğrayaları yönetti kurdu. ezdi.
Türklüğünden ve Dininden utanan nesili bilinçli olarak ürettiler.

Benim de değişmesini istediğim çok şey var ülkede ama asla Türk'lüğümden utanarak değil veya muhafazakar olmasam bile dinimden bilerek değil.
Bunun yöntemi bu değil.

Hahahahah, bunun geldigimiz yerden utanmakla alakasi yok... Turklugumle gurur duyuyorum fakat bu yaptiklarimizi ve karakterimizi degistirmez. Dediklerimin arkasindayim ve bu irkin bir mensubuyum. Din konusuna gelirsek, bu ulkede yasayan herkesin musluman olma zorunlulugu yok fakat ulkenin kulturunde islam gelenekleri mevcut, kisacasi bosuna milliyetci tavir takinmaya gerek yok. Islamiyetten oncesi ve sonrasida TURK IRKI HICBIR ZAMAN BOYUNDURUK ALTINA GIRMEMISTIR. YABANCI BASKILARA DIRENMISTIR. Fakat tek eksisi kolay inanmasi, ic karisiklik ve bunalimlarda cozum uretememesidir. Yabanci tehlikelere karsi bir anda direnis ve basari gosterirken, iceride yasananlara her zaman sessiz kalmistir. HICBIR TURK DEVLETI SAVAS ILE YIKILMAMISTIR. Her zaman taht oyunlariyla, ali cengiz misali oyunlarla yikilmistir.....

Arkadasim basta ne dedim? Bu halk direnemez, cunku egitim yok... Senin dedigin gibi Cumhuriyet'in ilk doneminde halka bu asilanmaya calisildi. Ama dis etkenler ve icteki hainler yuzunden basarili olunamadi. Ataturk'un egitimi asilamak istemesinin sebebi keza benim dedigim kulturumuzde direnis degil biatin olmasi, acik ve net! Begensende begenmesende Islam kulturunde sorgulama yoktur. Hicbir dinde yoktur! Din dogmatiktir. Kafanizda kurdugunuz toz pembe balonlari patlattigimda bana gelip bu laflari soylemeden once arastirman en dogrusu olur. Bu ulkede herkes benim gibi olsaydi, bu mesaji yazmana gerek kalmazdi, cunku zaten benim gibi olan bireylerin sayisi arttikca bu ulkede egitim seviyesi artmis demek olucaktir ki bunun getirisi dusunce ozgurlugu ve bilincli direnis olacaktir.

Irklara girmissin madem dostum, RUS IRKI GIBI OLMAYALIM AMA ONLARIN IYI YANLARINI ALALIM. Cok biliyorsun ya, Carlik Rusya'sini arastirsaydin laf soylemeden, Bolsevik ihtilalini arastirsaydin, halkin zulumlere ve esit olmayan calisma haklarina karsi cikisini arastirsaydin, ama yoooooooookkkk, arastirma neden? Cunku bunlari arastirdikca benim hakli oldugumu anlayacaksin. Sana Bin tane ornek verebilirim fakat su ornegi okuman beni anlamana yetecektir. Fransiz Ihtilali ve Bolsevik ihtilali, ikiside esitlik ve ozgurluk adini yapilan halk devrimi, ikisindede halk TOPLUCA DIRENMISTIR. Simdi gelelim OSMANLI'YA OSMANLI'da halk yenilik istedi mi? Esitlik istedi mi? Ozgurluk istedi mi? YOKSA PADISAHIM BILIR MI DEDI? OSMANLI'DA HANGI HALK DEVRIMI YAPILDI? YENILIKLER BILE PADISAH TARAFINDAN 50 YIL SONRA GETIRILDI... EBE INSAF ARKADASIM TARIHINI ARASTIRMADAN,SAZAN GIBI ATLAMASSIN BUNDAN SONRA KONUYA ATLAMADAN ARASTIRMA YAPARSIN...

Son olarak yazilarin icinden cimbizla cumle secmeyi degil, ana mesaji anlamaya calis...

Kal Saglicakla!