PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi motorum ile ne iş yapabilirim?

Mikuni
13 Ekim 2012, 00:58
kuryelik yapmadım ama 6 yıldır aktif motor kullanıyorum. adres bilgim anadlu yakasında %60 avr. yakasında pek değil. hem ben hem de motor çalışıp borcunu ödemeli, sıfır km bir cb125 ile ne iş yapabilirim?

DarkSeleCT93
13 Ekim 2012, 01:05
gazete dağıtım işi yapabilirsin

Mikuni
13 Ekim 2012, 01:07
o işi 2 sene yaptım. oturduğum eve yakın değilse çok zor iş. her sabah 4 te kalkmak gerekiyor ve bayram tatili bile yok

satoyama
13 Ekim 2012, 02:19
o işi 2 sene yaptım. oturduğum eve yakın değilse çok zor iş. her sabah 4 te kalkmak gerekiyor ve bayram tatili bile yok

2 yıl az bir zaman değil! peki nasıl parası tatmin ediyormuydu?
arada sırada görüyorum, genelde acınası halde oluyorlar, çoğundan hattta hemen hemen hepsinde bırak montu korumayı kask bile yok adam kışın kafaya atkıyı sarıp gün doğmadan gidiyor

benim karşı komşum döküntü bir cub ile bu işi yapıyor o soğukta insan bir ceketle kafa çıplak nasıl sürer anlam veremiyorum.

"ekmeğimdeyim zevkinde değilim" imajı çizmeye çalışıyorlar ama hayat hiç de öyle değil..

bu arada inşallah gönlüne göre iş bulursun ama sana nacizane tavsiyem, mecbur kalmadıkça motosiklet üzerinden istanbulda mesai yapma..

Mikuni
13 Ekim 2012, 02:25
ben 2005 yılında 450 gazete dağıtıyordum. %25 komisyon alıyordum. 450 x 1 gazetenin aylık abonman ücreti olan 10 mlyon tl= 4.5 milyar o zamanki hesap ile. bu 4,500 tl nin %25 i maaş. sigorta migorta hiçbişey yok. ne benzin ne yemek parası vermiyorlar. motor da masrafı da sana ait. sadece iş 4-5 saat sürüyor o kadar.

satoyama
13 Ekim 2012, 02:30
ben 2005 yılında 450 gazete dağıtıyordum. %25 komisyon alıyordum. 450 x 1 gazetenin aylık abonman ücreti olan 10 mlyon tl= 4.5 milyar o zamanki hesap ile. bu 4,500 tl nin %25 i maaş. sigorta migorta hiçbişey yok. ne benzin ne yemek parası vermiyorlar. motor da masrafı da sana ait. sadece iş 4-5 saat sürüyor o kadar.

1125tl +tüm masraflar sana ait yani ! ee ne kaldı? asgaari ücret belki!

klasik sömürü düzeni.

hamzasimsek
13 Ekim 2012, 02:34
cevren varsa özel evrak kuryeligi yapabilirsin. Kamyoncular icin src araciligi yapabilirsin, cicekcilerle anlaş özel günlerde cicek dagitim işi yapabilirsin, doga fotografciligina merakli insanlari dagbayir götüre bilirsin bunlar cevren varsa çok zaman harcamadan çok iyi para kazanabilecegin işler istanbulu bilmem ama ankarada denedik yaşadik ve ögrencilikte gecimimizi sagladik. Biz bisikletle yaptik bir çogunu sende motorla teçrübe edebilirsin bence. Allah yolunu acik etsin.

ferdinandd
13 Ekim 2012, 02:44
1125tl +tüm masraflar sana ait yani ! ee ne kaldı? asgaari ücret belki! klasik sömürü düzeni.

%100 katılıyorum, askari ücrete 16 saat hırpalananlar bile var :/

Mikuni arkadaşımızın durumu saati 10TL ye çalışmak gibi bişeymiş, çalışma süresi eksik olduğu için olumsuz bi manzara çıkmış ortaya.

Mikuni
13 Ekim 2012, 02:51
2005 yılından bahsediyorum. şu anda gazetenin aylık abonman ücreti 21 tl. o zaman 10,5 tl idi. yani 20 liranın şu anda %20 sini bile verseler, gazete başı 5 lira eder. 300 gazete işi alsan ayda 1500 lira maaş. eskisi kadar 450 abone zor. çoğu iptal etmiştir. bir vatandaş bana: "ben vakit gazetesini filistine yardım olsun diye alıyorum" dediğinde aslında okurların gazeteyi okumak için almadıklarını anladım. yani bu işin piyasası müşteri profili bu. yeni şafak gazetesini alan, yandaş olduğu için alıyor mesela.
hemde 8 mahalleye birden dağıtmak 450 ayrı eve 4 farklı gazeteyi karıştırmadan, hiçbir evi atlamadan yapmıştım bu işi. kar yağmur soğuk felaket cabası. altında yamaha mobilet hergün arıza yapıyor. yeni almıştım ne günlerdi eski günler. yüklemeye gelmiyor mobilet. sonra innova aldımda hayatımda ilk defa motora bindiğimi anladım. gavur gibi motor, vur yükü sırtına eşek gibi çekiyor rampaları. motoru bile özledim. eskiye özlem hepimizde olur böyle.

ferdinandd
13 Ekim 2012, 03:19
Daha iyi ya işte :) Bugünün şartlarında saati 17 TL gibi bişey olur hemen hemen 3 saatte dağıttığını varsayarsan :)

Bu ayarda, günde 9 saat çalıştığını düşünürsek, fena bi sonuç çıkmıyor ortaya demek istedim ilk mesajımda :)

Tabiki her işin kendine göre zorlukları var malesef, o konuya katılıyorum :/

crxforever
13 Ekim 2012, 03:39
-motoruyla çalışacak eleman arayan lüks kebap salonları var. çalışma saatleri fazla ancak maaş ve bahşiş güzel olabiliyor.motorun kendinin az yıpranmasını istiyorsan yeni açılan
bir yere gir. az gelirin ancak rahat bir çalışma ortamın olur.

-internet sözleşmesi dağıttım bir süre. ilk başlarda iyiydi ancak telefonla pazarlanan bir şeyden insanlar kapısına gelince
vazgeçebiliyorlar haklı olarak ve çok zaman kaybediyorsun. ayrıca aynı bölge diye beylikdüzü çatalca arası bir yer verebiliyorlar.onlara haritada kolay gözüküyor tabi.

-eşe dosta haber salıp korsan kuryelik yapabilirsin. yaptım. birkaç sefer iyi para kazandım ama devamlılığı yok.

-en son birkaç günlüğüne dergi dağıtmıştım.zaten sonra da motor üstünde para kazanma fikrini tamamen çıkardım aklımdan. tanesi bir tl den 300 küsur dergiyi 3 günde dağıttım bölgeyi
bilsem daha kısa sürerdi.

- gümrük firmaları çok iyi diyorlar ama bir türlü giremedim öyle bir yere bilemiyorum o yüzden.

-bazı hastahaneler ve diş laboratuarları kurye arıyorlar.

-bazı dijital baskı ve fotokopiciler motorlu motorcu arıyor.

kısacası motosiklete iş çok ama para veren yok ne yazık ki. bence 0 km motorunu gereksiz yere yıpratıp riske atma.motorunla beraber 300 tl fazla verse 4000tllik motorun 13 ayda parası çıkacak motorun. yağ değişimi, bakımı ile birlikte bu süre daha da uzar.

Mikuni
13 Ekim 2012, 14:01
çok sağol kardeşim. haber bekliyoruz. çevremi yok malesef

anamur.spor
13 Ekim 2012, 14:14
Atık yağ topla evlerden.Plastik kap dağıt,listesini tut ve haftanın her günü belirlediğin bölgenin yağlarını topla.Millet bu işten uzak duruyor,ciddi anlamda para kazanırsın.İyice araştır.İleride dua edersin iyi ki girmişim bu işe diye.

crxforever
17 Ekim 2012, 03:41
Atık yağ topla evlerden.Plastik kap dağıt,listesini tut ve haftanın her günü belirlediğin bölgenin yağlarını topla.Millet bu işten uzak duruyor,ciddi anlamda para kazanırsın.İyice araştır.İleride dua edersin iyi ki girmişim bu işe diye.

valla benim de aklıma yattı parası iyi ise böyle çevreci bir iş yapılır. ama motorla kaç lt taşınır o ayrı konu .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

çok sağol kardeşim. haber bekliyoruz. çevremi yok malesef
bence varlıklı bir semtte lokantanın motoruyla paket servis işine gir.çok iyi şartlar demem ama kötünün iyisi. hem motorun da yıpranmaz.

Mikuni
12 Kasım 2012, 19:51
şu an dominos pizza da çalışıyorum. motor için ayda 300 tl veriyorlar. benzin onlara ait. 8 gündür çalışıyorum, 8 günde 700 km. yapmışım. motor yıpranacak biliyorum ama yapacak başka iş yok mecburuz. zaten bu motordan zerre memnun değilim, karbüratörü söküp cbf150 karbüratörü takıcam ya da arka dişliyi değiştirmeliyim, motor gitmiyor, rampa da bile 100 zor. dün formula 1 yolunda yanımdan mondial 100 lük bir motor fırladı geçti, ben 90 la gidiyordum hemde.

rahmi34
13 Kasım 2012, 01:04
keşke cbf almış olsaydın :( cb li bir kurye görmüştüm üsküdar da yetmediğini ve pişman olduğunu o da söylemişti :(

gorkemuls
13 Kasım 2012, 01:10
şu an dominos pizza da çalışıyorum. motor için ayda 300 tl veriyorlar. benzin onlara ait. 8 gündür çalışıyorum, 8 günde 700 km. yapmışım. motor yıpranacak biliyorum ama yapacak başka iş yok mecburuz. zaten bu motordan zerre memnun değilim, karbüratörü söküp cbf150 karbüratörü takıcam ya da arka dişliyi değiştirmeliyim, motor gitmiyor, rampa da bile 100 zor. dün formula 1 yolunda yanımdan mondial 100 lük bir motor fırladı geçti, ben 90 la gidiyordum hemde.

F1 tarafinda olduguna uydukentte falan kuryelik yapiyorsun? Allah bilir Okan universitesine falan goturuosundur pizzayida :P

Mikuni
13 Kasım 2012, 01:38
evet okandan dönerken rampa var, oradan aşağı salıyorum motoru, günde en az 3 kere gidiyorum okana, her seferinde motoru deniyorum, 100 bile zor, baya devirli kullanmak gerekiyor fakat cbf öyle değil
sen nerede çalışıyorsun peki?.

rahmi34
13 Kasım 2012, 11:00
evet okandan dönerken rampa var, oradan aşağı salıyorum motoru, günde en az 3 kere gidiyorum okana, her seferinde motoru deniyorum, 100 bile zor, baya devirli kullanmak gerekiyor fakat cbf öyle değil
sen nerede çalışıyorsun peki?.
cbf canavar canavar :)

karapara
13 Kasım 2012, 11:10
..................................

just4techno
13 Kasım 2012, 11:48
İstanbul u bilemem ama Antalya da eczane firmalarında dağıtım kuryesi çok İstanbul da öyle iş varsa ecza depolarına bakabilirsin :cat:

emresilin
13 Kasım 2012, 12:42
ben devlet memuruyum ama ben bile düşünmüştüm acaba haftasonu bi iş yapabilir myiim diye

rafetgoral
17 Temmuz 2015, 11:15
Gazete işi yapılacak iş değil

MCT-Delisi
17 Temmuz 2015, 11:23
Pizza Pizza'da Çalışabilirsin Aylık 1.100 - 1.200 Civarı Maaş + SSK + Yemek Veriyolar Sanırım Tabi Onların Verdiği Motoru Kullanıyosun Honda Spacy

Volteria
17 Temmuz 2015, 18:47
Neden motorunu da iş ortağı yapıyorsun ki yani sonuçta motor kendini amorti ettiğinde aynı zaman da çok da yıpranmış olacak. Aslında işte pizza pizzagibi yada kurye işi gi bi iş te ehliyetinle iş yapsan daha iyi gibi

Loser
17 Temmuz 2015, 19:33
Ne yaptın iş bulabildin mi ?

ahmet0021
17 Temmuz 2015, 22:30
Uyducu olabilirsin güzel parada kazanırsın ama bin liralık bir sermaye lazım ilgilenirsen pm at ybr ile müthiş iş yapıyorum çanağı koyacağın herde hazır çanak takım çantası v. S... Çok rahat taşınıyor.