PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Intarid Liberty Wireless Motorbike System; Motosikletler için kablosuz sesli iletişim

mostwanted_57
28 Mart 2006, 23:28
Motorsiklet tutkunları, iki kişi birlikte yolculuk ederken iletişim kurmanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Motorun sesi, rüzgar gürültüsü ve kaskın ses geçmesini önleyen yapısı da düşünüldüğünde sürücü ve arkadaki yolcunun iletişim kurabilmesini olabildiğince güçleşmekte. İngiltere bazlı bir şirket olan Intarid, Liberty Wireless Motorbike System ile yolcular arası ve motorsikletler arası iletişim sorunlarını kablosuz teknolojilerin yardımıyla tamamen ortadan kaldırıyor.

http://img63.imageshack.us/img63/6003/wpdc66daa55bm.jpg (http://imageshack.us)

Her kaskla uyumlu olan sistem, motosiklete bağlanan ve aküden enerji alan bir merkezden ve 2 adet kulaklık mikrofon setinden oluşmakta. Kasklara takılan mikrofon kulaklık setleri rüzgar gürültüsü kesmek için ses filitrelerine sahipler ve ortamdaki gürültüye göre otomatik ses ayarı yapabiliyorlar.

Kablosuz iletişim için Bluetooth teknolojisinden yararlanan sistem, GPS alıcılar, ses sistemleri ve benzeri cihazlarada bağlanarak kulaklıklara ses gönderebilmekte. Ürünün Bluetooth destekli her ürünle bağlantı kurabildiği belirtilmiş fakat cep telefonları ile uyumluluğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Uçak ve helikopterlerde kullanılan iletişim sistemlerinin bir benzerini motorsiklet kullanıcılarına sunan Liberty Wireless Motorbike System, aynı zamanda motorsikletler arası iletişim içinde kullanılabilmekte. Firmanın belirttiğine göre çok yakında piyasada olacak olan sistem 522$'dan ön siparişe sunulmuş durumda. Intarid'in motosikletler için geliştirdiği diğer kablolu iletişim setleri ve ürün hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.intaride.com/liberty.html

PcKopatGhostRider
29 Mart 2006, 01:56
hoca sistem güzelde faiyatı biraz pahalı deilmi..

TReeArms
29 Mart 2006, 02:15
Bencede güzel sistem ama fiyatı biraz pahalı, ama alternatifleri çıktıkça ucuzlayacağını düşünüyorum.

motocycleboyreigns
29 Mart 2006, 10:37
Pahalı gibi, ben BMW 'nin bluetooth'lı kasklarını duymuştum bundan 300-400 dolar daha pahalı,iyi bir kaskı olmayan biri için o daha avantajlı olabilir?

kabil
30 Mart 2006, 00:48
Bence de sistem yaptığı işe kıyasla çok pahalı.
Bukadar para vermek yerine alternatif çözümler üretilebilir, mesela sağa çekip konuşmak, sonra yola devam etmek ve buradaki toplam rakamı o sırada çıkılan tatilde bir güzel yemek gibi. Fena fikir değil aslında :)

Luxor
30 Mart 2006, 00:58
ne kadar ekmek o kadar köfte kavramına yeni bir soluk getirmiş bu cihaz.yalnız bu köftede ekmek çooooook fazla kaçmış...

akalteke
12 Mayıs 2006, 22:27
Susmanın bu kadar karlı olduğunu bilmiyordum. Ve ayrıca hanımla beraber binerken motora ve birbirimize bu kadar yakınken konuşmaması daa güzel konuşsa bile ben duymuyorum. Bide işim gücüm yok başım ağrısın diye 522 dolar hadi canım sende...:P

Tuncer Sezen
12 Mayıs 2006, 22:39
Cihaz aşırı pahalı,ne kadar kaliteli olursa olsun o para çok ve daha ucuza daha güzel cihazlar var...:cat:Değmez yani.

Susmanın bu kadar karlı olduğunu bilmiyordum. Ve ayrıca hanımla beraber binerken motora ve birbirimize bu kadar yakınken konuşmaması daa güzel konuşsa bile ben duymuyorum. Bide işim gücüm yok başım ağrısın diye 522 dolar hadi canım sende...:P
Abi senin hanım iyi ki bu foruma üye değil:cherry: Bi çok motorcu var burda eşleriyle birlikte üye olan,iyi ki sen onlardan biri değilsin,yoksa bu senin son sözlerin olabilirdi :P

akalteke
12 Mayıs 2006, 22:46
Cihaz aşırı pahalı,ne kadar kaliteli olursa olsun o para çok ve daha ucuza daha güzel cihazlar var...:cat:Değmez yani.

Abi senin hanım iyi ki bu foruma üye değil:cherry: Bi çok motorcu var burda eşleriyle birlikte üye olan,iyi ki sen onlardan biri değilsin,yoksa bu senin son sözlerin olabilirdi :P

gardaş allasen çaktırma yengen bu siteyi bilmiyor o hala benim telefon melodisi indirdiimi sanıyor..:cherry:

mostwanted_57
12 Mayıs 2006, 23:13
gardaş allasen çaktırma yengen bu siteyi bilmiyor o hala benim telefon melodisi indirdiimi sanıyor..:cherry:

oda iyi abi :queen: :queen:

mustafatuzlu
15 Mayıs 2006, 01:03
BU sistem MOTOGP -İstanbul , İstanbul parkta vardı , bizzat gördüm
yani türkiyede satılıyor olsa gerek.. Saygılar

samet-jinlun
31 Mayıs 2006, 19:05
arkadaşlar ben bu sistemi kurarım ama satmaya kalksam alan olurmu
veya fiyat nabzınız nasıl olur

logaritma
31 Mayıs 2006, 19:09
arkadaşlar aselsan pmr ile bu işi halledersiniz burda bir topic vardı o pmr lerin bir modelinde intranet özelliğide vardı yani hem telsizden telsize hemde paralel kullanım gibi aratırsanız bulursunuz racercılar için ideal olmasada chopper cılar için biçilmiş kaptan

mutluemlak
31 Mayıs 2006, 19:33
o fiyata pahalı denmez sadece çü......... denir bu ne ya..

luna_nero
06 Haziran 2006, 01:48
Arkadaşlar ben yeniyim, motor kullanırken cep telefonu işini nasıl çözüyorsunuz, biri anlatabilir mi ?

mostwanted_57
06 Haziran 2006, 12:43
kulaklıkla :wiinkk:

Kartal23
06 Haziran 2006, 13:15
aslında aramızda elektrik mühendisi arkadaşlar vardır... karaköyde selanik pasajından alınacak 3-5 entegre ile bu iş çözülür yazık o kadar para verilmesss.. bu arkadaşlar neler alınacağını yazarsa biraz elim lehim havyası tutuyooo.. ben bir denemelik bu sistemi yapabilirim yada boş bir cumartesi günü sizler için araştırırım o fiyata eminim 20 ye yakın cihaz yaparısss..

APOSTOL
06 Haziran 2006, 13:18
Ya Ben O Paraya Sekreter Tutarim Tlflara Bakar Not Alir Dostum Cok Para

nevZAT150
07 Haziran 2006, 15:38
Arkadaşlar ben yeniyim, motor kullanırken cep telefonu işini nasıl çözüyorsunuz, biri anlatabilir mi ?

cepte titrediğini hissedersem uygun bir yere çekip kaskın ön camını açıorum..

telefonu hoparlöre alıp ön camdan içeri sokuyorum. zaten ses duyuluyoo..

ama durmadan cvp vermek istersen kulaklık işine yarar.... ...

insominci
07 Haziran 2006, 16:16
fm vericilerden benzer bir iletişim aracı yapmıştım birkaç yıl önce ama titreşimdenmi bilmem ama (bizim beceriksizliğimizmi demek istemiyorum :queen: ) devamlı frekans kayması seste kesiklik gibi problemler yaşamıştık. sonra karar verdim yeniden hiçbirşeyi keşfetmeye gerek yok aselsanın kulaklık takılabilen telsizleri var hatta sese duyarlı mikrofonlarla uyumlu ve kaskın içerisinde rahatça kullanılabilir. mandala basmadan konuşma sağlanabilir cruiser kullanıcıları için ideal olabilir Hatta aynı frekansta ikiden fazla kişi de konuşabilir (iki motor dört kişi veya dört motor gibi ) bu konuyu uzun zamandır düşünüyorum çalışmalara ağırlık vermenin vakti geldi galiba :) ama bana sorarsanız bari motor kullanırken kafamı dinlemeliyim :mrgreen: saygılar...

luna_nero
09 Haziran 2006, 09:53
Bluetooth kullanan yok mu ?

ggulsever
27 Haziran 2006, 22:37
Aşağıdaki cihazı bir incele,kullanıyorum ve çok memnunum..telefonun tüm özelliklerini kullanıyor(radyo,mp3,sesli arama vs.)

Scala Rider Bluetooth Kulaklık + Mikrofon
Cep telefonu için bluetooth kulaklık + mikrofon
Her marka açık ve kapalı kasklarda kullanılabilir
Basit kurulum
Kaskta iz bırakmaz
Rüzgar sesini azaltan mikrofon
Gürültü ve hız durumunuza göre sesi otomatik ayarlayan AGC teknolojisi
Gelen çağrıları ses ile kabul ya da reddetmenizi sağlayan VOX ses kontrol teknolojisi
7 saat konuşma, 1 hafta bekleme süresi
Garanti Süresi 2 yıl

nautilus
27 Haziran 2006, 22:50

kulaklığı takıyosun kulağına üzerine de kaskı geçiriyosun tel işini halletmiş oluyosun ama yine de motor kullanırken telefonla konuşma fikri bana çok sempatik gelmiyor