PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 lira oldu sayılır, yaşasın! :)

Sayfa : [1] 2

lycantrophic
12 Ekim 2012, 17:34
Benzine 8 kuruş daha zam geliyormuş gece yarısı, 4.92'ye yükselecek. Norveç'te 4.77 ama milli gelir 100.000 dolar Norveç'te, bizdeki milli gelir ise 10.000. Saçma bir kıyaslama yani. :thumleft:

dreamkiller
12 Ekim 2012, 17:37
ohh ohhh yaşasın :) artık motoru vitrine kaldırır üstünde boza pişirir, kaskta çiçek yetiştirir, lastikleride bayramlarda ateşe verip etrafında halay çekerim.. 5 mi? Oh ohh :)

piyanist_irf
12 Ekim 2012, 17:38
çık çık çık ....... artık acımıyoki ....:)

Egemen06
12 Ekim 2012, 17:43
Ali Babacan, zamanında tedbir almanın çok önemli olduğunu belirterek, ''Bu kararları vermek, uygulamak kolay değil. Kısa dönemde rahatsızlık ve hoşnutsuzluk olabilir ama ülkenin uzun vadeli istikrarı için gerçekçi olmak, dengeleri mutlaka dikkatli yürütmek zorundayız'' dedi BENZİN ZAMLARI İÇİN.

M.balibey
12 Ekim 2012, 17:43
yavaş yavaş şemsiyeyi açıyorlar

luciphere
12 Ekim 2012, 17:59

hemde plaj tipi :)

mbuyuk
12 Ekim 2012, 18:03
az az az daha çok daha çok isteriz 8 kuruş falan nedir ki :cherry:

Faruk.UZN
12 Ekim 2012, 18:04
Bizim arabaya kesinlikle yapıştıraçağım..

http://img534.imageshack.us/img534/3607/kerizonboard.jpg

ReiZzZ
12 Ekim 2012, 18:04
Ya böyle saçma iş olur mu düz beş lira yapın şunu

rs_guven
12 Ekim 2012, 18:05

Plaj tipi olduğu hiç hissedilmiyor :)
Alıştıra alıştıra dedikleri bu olsa gerek :p

emrello
12 Ekim 2012, 18:05
İktidarın başarısını çekemeyenler nasıl da hemen belli oluyor... Demokrasi düşmanları sizi!

mbuyuk
12 Ekim 2012, 18:06
çık çık çık ....... artık acımıyoki ....:)katılıyorum :cat:

tombo
12 Ekim 2012, 18:07
peki 5 TL olacakmı yoksa hep ucundamı tutacaklar,minik dokunuşlar hafif ittirmelerle bir geri bir ileri mi yapacaklar? Bizi bu şekildemi keyifle yönetecekler.
Eğer 5 TL olursa ne olacak, halk mı ayaklanacak, yoksa ona da 2 günde alışıp neredeyse 6 TL mi demeye başlıyacağız.
yeni hedefimiz 2023 ile birlikte 10 TL mi olacak yoksa?
Haftasonu yapacağım karadeniz gezisi öncesi moral oldu :)

ReiZzZ
12 Ekim 2012, 18:11
Bu kadar kuzu varken adam niye zam yapmasın kimsenin gıkı çıkmıyor

makseli
12 Ekim 2012, 18:12
millet cc - güç düşürecek.

alt sınıfların fiyatı artacak :D

Deryali
12 Ekim 2012, 18:15
O zaman Servise devam
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/108576-motosiklet-yerine-servisi-kullanmak-2.html
:pr:

Chronix
12 Ekim 2012, 18:17
Sen misin zamlara hayır yürüyüşü yapacak olan..Hükümette alın size yürüyüş bam bam bammmm:mrgreen: beyinden yoksun milletim benim :pr:

emrello
12 Ekim 2012, 18:18
Zam, terör, savaş her türlü aksiyon var üçüncü sezonda! Harbi ustalık dönemiymiş. :thumleft:

ARBETUS
12 Ekim 2012, 18:20
5 mi ? Memleketteki tarlara tahıl ekip metenol damıtmayı düşünmeye başladım artık :9

canerol
12 Ekim 2012, 18:26
bize müstehak 5 lira oldu sayılır bir eylem bir örgütlenme bir b*k göremiyorum istanbullu motorcular değil sadece herkes bir gün yol kesse eylem yapılsa
bütün millet 1 2 hafta arabaya binmese
en ufak şeyde eylem yapılıyor bunlara neden ses çıkaramıyoruz

metci
12 Ekim 2012, 18:26
http://imageshack.us/a/img23/323/xc2l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/xc2l.jpg/)

Uğur
12 Ekim 2012, 18:31
Çareyi bulmuş bakan;

http://www.siiyad.com/wp-content/uploads/2012/03/mehmetsimsek.jpg

Karlıyollar
12 Ekim 2012, 18:36
çık çık çık ....... artık acımıyoki ....:)

Acısada öldürmez :D

Ben motoru satıyorum :D

Shrieker
12 Ekim 2012, 18:43
Dayan, dayan 5 Kasım'a kadar. O kazık benim olacak !!!

YÖRÜK
12 Ekim 2012, 18:47
durmak yok yola devam,hedef 2023..gençler için de 2073 falan mıydı neydi?:pr:

izmir3535
12 Ekim 2012, 18:47
her millet hak ettiği gibi yönetilirmiş:bounce:bizde hakediyoruz. meeeeeeeeeeeee lemeye devam.anca onu biliriz.

[Turan]
12 Ekim 2012, 19:14
veled-i zinalar.

D-Rat
12 Ekim 2012, 19:17
Arkadasim niye elestiriyorsunuz? Norvec'ten daha iyi bir yasam surmuyo muyuz? Gidip son modellerle fulleyip aksam sut banyosu sonra yataktada buzlu bademle fantezi yapmiyor musunuz? Biliyorum %99 bunu yapiyor (!)

_oXXo_
12 Ekim 2012, 19:19
SİZİ PİS AKP DÜŞMANLARIIIII.
biz mi dedik size motor sürün diye bisiklet neyinize yetmiyor. biz bu ülkeden %50 oy aldık sizin konuşma hakkınız yok. biz 550 kişi aslanlar gibi (gerçi 200 kadarı bizden değil ama olsun ) ayda 10 bin lira maaş alırız telefon paralarımızı devlet öder. benzinimizi devlet öder. sizden bize ne . beğenmiyorsanız ananızı da alın çekin gidin. insan gibi söyledik işte bütçe açığı var. sata sata devlette bişey kalmadı ne yapalım bizde sizin sayenizde kapataçağız açığı. siz gibi gerizekalılar olmasa biz nasıl gemicikler alacaz. gerçi ülkenin zenginlerini silkelesek daha çok alırız ama onların dokunulmazlığı var.ner neyse fazla uzatmayalım savaşta başlıyacak zaten süriyeli insanlara kamplar kurduk onlarada para veriyoz.onlar sızden önemli. imralıyada para lazım. sizi kim s......! beğenmiyorsanız konuşmayın fazla ..

İŞTE TAMDA BU ZAMAN İÇİN SÖYLENMEMİŞMİ ??????

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 19:19
artık acımıyorki..alıştık nede olsa...

Samet Ağır
12 Ekim 2012, 19:32

hani içerde şemsiye açılmaz dı??nasıl açılıyormuş bak...:joker::pl:

ohaaa....:joker: umarım açıkken ittirmeyi denemezler....:pl::santa:

ferdinandd
12 Ekim 2012, 19:35
Direk tarayacak olsalar tepkilere katılırdımda, nasıl acı çektirdiğimizi seyretmekten keyif alanlar var yönetimde. Bu yüzden biber gazı bile organikmiş mişş ::pala::

Bence spora falan başlayalım, bakımlı olalım yakında bizi de satacaklar bari fiyatımız artsın ::facepalm::

Bi torba kömüre memleketi satanlarla konuştum, biz çoktan sattık kendimizi siz uyuyun dediler, HAKLILAR da :cat:

luciphere
12 Ekim 2012, 19:53
bisiklete vergi ne zaman merak ediyorum

RunemagicK
12 Ekim 2012, 19:59
gündem meşgul edecek sağlam bir olayın olduğu gün benzin 5tl olur, millet uyanmasın diye.

ero__
12 Ekim 2012, 20:16
Nerde bu AKP yandaşları merak ediyorum. Halen yazacakları bir iki satır şeyleri kaldı mı acaba? :)

harun27
12 Ekim 2012, 20:31
97 oktan 5 lira oluyo yarın kesin bilgi bu...

blow07
12 Ekim 2012, 20:34
http://www.youtube.com/watch?v=28D6Q741o4c Orhan abiden gelsin.

pckopat001
12 Ekim 2012, 20:36
ahh ahh elimizden ne geliyorki benzine zam tmm lpg ye zam tmm elektirige zam onada tmm bunada tmm arkadaşlar bu ülkedeki koyunlar oldugu sürece tmm dan başka birşey diyemeyiz desekte sesimizi duyuramayız...:pr:

bardaktan
12 Ekim 2012, 20:36
Oh ne güzel geldi.

Adam soğuktan donmak üzere, kahveye girmiş, bana acele bir çay, gelen çayı iki eli ile nazikte kavramış, höpürterek bir yudum çekmiş, kocaman bir ohh çekmiş. SANKİ BİRİ BENİ S*Kİİİ.

beyazit60
12 Ekim 2012, 20:38
Erhan Erdil ve diğer adminler bi organize etse de bütün illeri ayaklandırsak.

erol 62
12 Ekim 2012, 20:42
Halk tepkisini ancak demokrasi olan ülkelerde gösterebilir, bizim gibi baskıcı, totaliter, ve halkını polis vasıtası ile yıldıran onları coplayan ülkelerde olmaz öyle tepki falan.. Demekki halkın % 50 si gönülden mikilmeyi kabul etmiş yahu

harun27
12 Ekim 2012, 20:58
Çareyi bulmuş bakan;

http://www.siiyad.com/wp-content/uploads/2012/03/mehmetsimsek.jpg
Adam haklı beyler konuyu uzatmanın alemi yok

blow07
12 Ekim 2012, 21:01
Demek gece 4.98 olacak he 97 nin fiyatı. Vay şerefsizler.

drtayfun
12 Ekim 2012, 21:03
Pahalı benzin yoktur, az kazanan erkek vardır :mrgreen:

just4techno
12 Ekim 2012, 21:05
http://www.youtube.com/watch?v=Br_m-lgj1es

ramizan83
12 Ekim 2012, 21:06
arkadaşa benzim zamlanmış dedım banane dedı... sınırlenınce madem daga cık dedı cıkacam zaten dedım.. gel sende cık dedım yıne banane dedı anlayacagınız mıllet alıştı zamlara ,

zamcıklara işte bu yuzden kımsenın sesı cıkmıyor işine gelen bınsın işine gelen bınmesın dıyorlar... ama benzıne zam gelınce butun benzın turevlerınınde, elektırıgınde toplu taşımanında zam gelecegını hesap etmıyor koyun lar ne yapalım bır köprüye ikinci lazım bunlara az bıle

ethemm76
12 Ekim 2012, 21:09
Benzin ist. önünden geçerken, acaba bi indirim olmuş olabilirmi umuduyla bakardım bir günde son gelen 45 kuruş zamdan sonra. Aldım indirimi. Bayrama yetiştirmeye çalışıyolar herhalde 5 tl yi, toplum olarak ne denli tepkisiz olduğumuzu biliyorlar, ekonomik kalkınma planlarındaki vatandaşa bayram hediyeleri (sürprizleri) bu, biliyolar ki ki kimse gezmesinden geri kalmayacak, kimse (bu bayramda memlekete gitmeyelim, benzin çok pahalı oldu) demeyecek ve geçen bayram olduğu gibi akaryakıt satışlarında rekor kırılmasına sebep olacak. Devletin kasalar dolacak taşacak. Dün gazetede okumuştum, milletvekillerine ultra lüks araçlar alınacakmış yine, ee kim verecek bu paraları dimi..

Suçlu bizleriz, halen ileri seviyede kullanmaya ve tepkisizce talebi arttırarak akaryakıt satın almaya devam ediyoruz, kimse özel hayatında önlem alma, bu konuda ekonomi yapma gereği duymuyor, (Çok arkadaşım ağlıyor bana, ya 300-400 metre bakkala gidiyoruz. bi ekmek bi sigara alıcaz. 1 tl de benzin yakıyoruz her gün, lanet olsun) Be kardeşim, madem bu seviyede ağlıyosun, neden her gün arabanı o yol için kullanmaya devam ediyosun, bisiklet al, motor al, olmadı yürü dimi, ağlayıp sızlayıp, kimse hayatındaki bazı şeylerden kısıtlamaya gitmiyor. Hala motosiklette cc yükseltiyor, lüks araba alma fikri ve kenarda parası olan, çok yaksa da ötv alıp başını gitse de lüks arabalara binme fikrinden ne yazık ki vaz geçmiyor. Suçlu bizleriz, hiç ağlamaca sızlamaca yok, adım gibi eminim, hiç bi tepki olmayacak ve akaryakıt satışları bu bayramda tavan yapacak. Hiç ağlamaca sızlamaca yok.

Bi arkadaşım var, çok sevdiğim bi insandır. Ev aldı, arabasınıda sattı. Ya arabayı neden sattın dedim, çoluk çocuk var, lazım olur falan bana şunu söyledi. Alışcaz müdür, ne yapalım, araba artık bizim için lüks. Hepimiz bunu yapabilsek keşke, ah nerde o günler. Ben yapabileceğimi yaptım, cc yükselmeyeceğim, ve çok uzun süredir, 150 cc motorumu dahi keyfi kullanmaya başladım. Tek başıma şöyle atlıyimde 200-300 km gezeyim demiyorum. Bunu bile yapmıyorum, neyseki benzin daha da ucuzken yakın çevremizdeki 100-300 km içerdeki güzel coğrafyayı bolbol gezdik gördük, artık 150 cc de olsa motoru bile ihtiyaci kullanıp ekonomi yapma zamanı bana kalırsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Geçenlerde Hayvan hakları yasasında yapılan ve sokak hayvanlarını madur ettiği düşünülen bi kanun değişikliği sonrasında hayvan severler, İstanbul istiklal caddesinde eylem yaptılar, pankartlar yürüyüşler. Bayada kalabalıktılar. Güzel bişey ama yinede, vay be dedim, bütün sorunlarımızı hallettik te bu kaldı. Şimdi o kanun hükmünü düzeltirler, benzine geçirmeye devam.

serdar1547
12 Ekim 2012, 21:19
bu zamları yapanları sniperla tek tek indireceksin

motodreams
12 Ekim 2012, 21:50
gündem meşgul edecek sağlam bir olayın olduğu gün benzin 5tl olur, millet uyanmasın diye.
aynen abi katılıyorum :cat: Ben yaşadığım toplum kadar kafasını kullanamayan ülkesine ne olduğunu göremeyen 2 paket makarna 2 torba kömüre ülkesini satan bir görmedim böyle bir toplum olduğumuz sürece hiç bir şey değişmeyecek...Hiç kimse verdiğimiz şehit sayısını suriye ile olacak savaşı göremiyor,görmek istemiyor veya en kötüsü şehit vermeye alışan bir toplum oluyoruz,toplum olarak gittikçe beyin yaşımız düşüyor gerizekalılaşıyoruz acıyorum ülkeme....:pr:

neocasarea
12 Ekim 2012, 22:00
petrol fiyatlarinin ahu tugbaya etkisi :) http://www.youtube.com/watch?v=RaPl3CQ_n9M&sns=sms