PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet yerine servisi kullanmak

Deryali
12 Ekim 2012, 09:32
http://www.motojektif.com/photos/blog/deryali/d6ed20bfdf2d42eb8db5fc1f39eec09e.jpg (http://www.motojektif.com/geziler/)

Uzun zamandır İşe hergün motosiklet ile gidip geliyorum.
Son 4 yıldır scooterla gitmek çokta sorun olmuyordu ama CBR ile tam kıyafet giymek, çıkarmak (gömlek kravat üzerine) iyice eziyet haline gelmeye başladı.
Çanta olmamasıda çabası. Ancak 30km yolu İstanbul trafiğinde başka türlüde çekemem deyip hayıflanmadan gidiyordum.

Şirkete servis var ancak 4km uzaktan geçiyor diye biliyordum fakat öyle değilmiş evin önünden geçen başka servis varmış ve benim haberim yokmuş :)

http://www.motojektif.com/photos/blog/deryali/c13f75ffead844eeabecb5d2de489d9b.jpg (http://www.motojektif.com/geziler)

Deneme vakti gelmişti. Sabah saat: 6:40, Kargalar sahilde ekmek kırıntısı arıyor, evsizler çöpleri kucaklarken ay ışığı denize vuruyor...
Galiba hala uyuyorum....

Servis geliyor, içerde uyuyan insanlar sanırsın herkes zombie, uyuyor millet. İğrenç parfüm kokuları, şöförün dinlediği kanal sabah sabah powerturk.

Tın tın gidiyor servis, uyusan uyuyamıyorsun koltuklar rahatsız, bazen öndeki arkadaki insanların istemediğin muhabbetlerine kulak kabartıyorsun. Kitap okurum belki diyorsun ama mümkün değil. Tek istediğin biran evvel yolun bitmesi.

Oysa motorda öylemi, önemli olan varmak değil yolda olmak.

Motosiklet'le 7:30'da evden çıkıp, 7:45'te işte olmak vardı diyorsun CBR'la Tem den 15 dakikada yer yer saatte 160km/h ile hayattan zevk almak rüzgarı yalamak vardı.

Ama işte öyle değil, bahçemde duran motorumun hayali gözlerimde ve ben servisteyim.

http://www.motojektif.com/photos/blog/deryali/fd64475e65e145e8aa4f31b1944507d3.jpg (http://www.motojektif.com/motoblog)

mali_181
12 Ekim 2012, 09:46
İşte motor nasıl bi aşk ya sabah sabah ağıt yaktırmış...İyi günler ve iyi çalışmalar dinlerim...

serkanunal
12 Ekim 2012, 09:55
Bende o ikilemdeyim servisi kullansam mı artık diye hep erteliyorum kar yagana kadar devam motorla ugrasamam servisle

cihan54
12 Ekim 2012, 09:58
Ben de bugün servisten kaytardım motorumla geldim işe. İnsan bi mutlu başlıyor işine gücüne yahu :mrgreen:

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 10:07
motosiklet yerine servis kullanın benim işler artsın...

Deryali
12 Ekim 2012, 10:36
Evin önünden geçmese bende uğraşmayacağım ama...
Birde motor kıyafetleri yüzünden gömlek vs buruşma olayı yaşanıyor çalıştığım yerde spor giyinmeye müsade etselerdi o da dert olmazdı :)
Köleyiz bir nevi...

Bende o ikilemdeyim servisi kullansam mı artık diye hep erteliyorum kar yagana kadar devam motorla ugrasamam servisle

pistolpitt
12 Ekim 2012, 10:39
ben de evimin önünden geçtiği için servisi kullanıyorum, geç kaldığım zamanlarda motorla işe gelince uykum tamamen açılmış, dinç oluyorum

kurubuz
12 Ekim 2012, 10:50
Bütün yaz işe motorla gidiyorum ama maalesef okullar açılınca bu zevkten mahrum kalıyorum. İşe giderken oğlanı okula , kızı kreşe bırakıp servis parasından tasarruf ettiğim için mecburen arabayı almak zorunda kalıyorum. İkisinin servisi ayda 400 lira tutuyor , hazirana kadar sadece hafta sonları binebileceğim.

serdar1547
12 Ekim 2012, 11:01
bende motorumdan bir an uzak kalınca ağlayacak gibi oluyorum sanki herşeyimi almışlar dımdızlak ortada kalmış gibi hissediyorum kendimi...sırf bu yüzden arabamın arkasına bir römork gibi motosikleti taşıyacak bir alet yapmayı planlıyorum

Ahmanamra
12 Ekim 2012, 11:26
Bende her sabay kapının önünde yatan motoruma bakıp iç geçiriyorum acaba motorla mı gitsem diye. Ama her gün 30 km git gel bütçeye zarar :)Yatıyor aslanım öylece

lycantrophic
12 Ekim 2012, 11:42
Ben yazın hep öyle gidip geliyordum da bizim servisler de rahat git gel 1 saat fazladan uyuyorum. :) 25 km de bütçeye zarar hakikaten, haftada bir gün yeter. Powerturk olayı da basit tak kulaklığı takıl kafana göre. Yaşasın servis kullananların kardeşliği!

Ahmanamra
12 Ekim 2012, 11:45
Benide cezbeden 1 saat fazladan uyumak ;)

erro
12 Ekim 2012, 12:15
iş yerine bi ceker atıp kırış gömleği kamufle edebilirsin. ya da ütüsü bozulmayan naylon gömlek (bütün ucuz gömlekler) harika iş görür...

işe gitmek için 6.40 da evden mi çıkılır ya...sonra istanbul gibisi yok dersiniz her yerde..hakkaten yokmuş:)

Deryali
12 Ekim 2012, 12:24
Bizimki Alaman firması
Sabah 7:45'te mesai başlıyor :)

iş yerine bi ceker atıp kırış gömleği kamufle edebilirsin. ya da ütüsü bozulmayan naylon gömlek (bütün ucuz gömlekler) harika iş görür...

işe gitmek için 6.40 da evden mi çıkılır ya...sonra istanbul gibisi yok dersiniz her yerde..hakkaten yokmuş:)

erro
12 Ekim 2012, 12:29
Bizimki Alaman firması
Sabah 7:45'te mesai başlıyor :)

o saate göre iyi...ben de 8.30 gibi bi saatse diye şeyettiydim...ama 30 km ne hacı ya:)

zenon
12 Ekim 2012, 12:30
Daha önceki yıllarda iş yerinde servis yoktu o zaman motorda yoktu otobusten sonra motor vay arkadas ne guzel birseymiş dedim boyle neredeyse 1 yıl kullandım. Şimdi servis ile gidip geliyor. Motorun verdigi zevki vermiyor ama söylede birsey oluyor en yogun trafikte motor kullanmıyorsun hafta sponunu iple cekiyrosun aksam eve gidiyorsun canın cekiyorsa motora atlayıp cıkıyorsun dışarı motorun eskimiyor yıpramıyor sen motoru ulaşım aracı olarak görmüyorsun. Benim işe gidip gelmem motorla servis arasında cok zaman farkı olmuyor En son beni aliyor ilk beni bırakıyor :D bu yönden şanslıyım sanırım :D Benim iş yerimde mecidiye köyde 30 km gidiyorum 30 dönüyorum. :pr:

tombo
12 Ekim 2012, 13:36
Bizimkide Alman firması 7:30 iş başı :) servisle gidersem 6:15 evden çıkış :( motorla gittiğimde 7:00 evden çıkış ama aynı gömlek kravat takıntısı bende yok,kırışırsa kırışsın kime ne ki :) ben motorla gelipte kırışık gömlekle çalışmaktan mutluyum :)

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 14:20
Bizimkide Alman firması 7:30 iş başı :) servisle gidersem 6:15 evden çıkış :( motorla gittiğimde 7:00 evden çıkış ama aynı gömlek kravat takıntısı bende yok,kırışırsa kırışsın kime ne ki :) ben motorla gelipte kırışık gömlekle çalışmaktan mutluyum :)

:D en güzeli...

RunemagicK
12 Ekim 2012, 15:04
ben takım elbise ile gidiyorum işe ama çanta şart. ceketimi ve kendi çantamı sele altına koyuyorum, mesele halloluyor.

rs_guven
12 Ekim 2012, 16:11
Bende 8 yıldır her gün saat 8:45'te evden çıkıyorum :)
Hergün nerde kaldın sorusuyla karşılanıyorum. Hoşbulduk cevabı veriyorum. Beni saat 6 da Allah'ın emri (sabah namazı) bile zar zor kaldırıyor. Çok şükür güzel şehirde yaşıyormuşum. Ve güzel bir işim varmış :D

F54
12 Ekim 2012, 16:58
Ben kar yağsa dahi motorla giderim işe Ust değişecek yer var kulübe sadece 2 kişiye ait ama bundan sonra yağmur çamurda binmeyeceğim motora saçımı yaratıp servisle gideceğim

dreamkiller
12 Ekim 2012, 17:30
patronu ikna turlarım devam ediyor benzin paramı verin işe motorla gelip gidim hem geç kalmamış olurum sabahları diyorum ama cevap hep aynı ; 4 teker verdik keselim ortadan 2 tekerle git gel diyor.. Ufff patronun abin olunca birde altında şirket arabası olunca zor bu işler zor :)

Deryali
12 Ekim 2012, 18:17
Bana eski işimde rahat gidip geleyim diye motor almışlardı :) Hem de 500lük :D