PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tork canavarı, yer uçağı, kırmızı şeytan, kara şimşek ve diğerleri...

shi_bumi
12 Ekim 2012, 08:53
Uzun zamandır sahibinden.com'da motosiklet bakınıyorum. Sanırsınız dünyanın motosikletine en iyi bakan milletiyiz.

1. Zincir-dişli ve lastikleri daha geçen gün değişmeyen hemen hiç motosiklet yok !
2. Hemen hepsinin bakımları yetkili servislerinde, bilmemne ustanın kontrolünde yapılmış. (Bir de ustaya açın sorun diyo eleman)
3. Neredeyse herkez kapalı parkta muhafaza ediyor. (Adam sundurmanın altına koymuş, kapalı park diyor)
4. Ben daha motoruna anahtar değmişini görmedim. (Bir de abicim bu ülkede insanlar motosikletine ortalama 1 sene bile binmiyor. Hooooppp satıyor sonra. Misal 2000 model bir motosiklet sahibisin. Eğer şanslıysan 12. sahibisindir. Senden öncekilerin kefili misin arkadaşım sen ? Nerden biliyorsun motoruna anahtar değip değmediğini ? Anahtar değmemişse kimbilir neler değmiştir o motora :queen:)
5. Çoğu full+full (tankped yapıştıran, elcik takan, jantına şerit çeken motorum dolu diye çıkıyo piyasaya)
6. Kusursuz...
7. Makinası saat gibi...
8. Motorun yağını-bujisini değiştiren marifetmiş gibi büyük, kalın ve renkli harflerle yazmış bakımları yapıldı diye. peh peh peh...
9. Kuğu gibi diyen de var.
10.Muayeneyi söylemiyorum bile (Özellik olarak bunu yazıyorlar ya en çok buna sinirleniyorum)
11.Az daha unutuyordum. Aküsü daha dün değişmeyen motosiklet de hemen hemen yok.

Bir şeyi itiraf edeyim mi ? "Abi şu sıfır motor alanları anlamıyorum yaw. O kadar para verilir mi 0 motora. Al bir temiz 2. el güzel güzel bin" düşüncesindeki şahsımı geçen gün motosiklet sitelerindeki modellerin sıfır fiyatlarına bakar ve kredi hesapları yaparken yakaladım. Hemen kapattım bilgisayarı ve olay bölgesini terkettim. Hayırlısı diyorum...

cihan54
12 Ekim 2012, 09:01
:mrgreen::mrgreen: bi de muayyer olanlarla keyfi satılık olanlar var :mrgreen:

shi_bumi
12 Ekim 2012, 09:04
Keyfe keder boyalıyı unutmuşum...

Sıfırından farkı kilometresi...

beyazit60
12 Ekim 2012, 09:30
Valla doğru demişsin dostum apaciler bile motoru satarken sıfırdan tek farkı kmsi yazıyorlar artık.

cihan54
12 Ekim 2012, 09:30
"Hatun avcısı" görmüştüm bikaçında :queen:

izmir3535
12 Ekim 2012, 09:45
benim zincir dişli seti yenş değiş ti lastiklerde yeni değişti kapalı garjda muhafaza ediyorum bir tek aküyü değiştirmedim. onuda değiştireyim bari....

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 09:46
satıcılık hileleri..

shi_bumi
12 Ekim 2012, 09:59
benim zincir dişli seti yenş değiş ti lastiklerde yeni değişti kapalı garjda muhafaza ediyorum bir tek aküyü değiştirmedim. onuda değiştireyim bari....

Motorun satılıksa görüşelim :) Ciddiyim.

ilkerabi
12 Ekim 2012, 10:02
Rodajı itina ile yapılmıştır, iki kişi hiç binilmemiştir, yağmur suyu değmemiştir, bütün kilometreyi uzun yolda yapmıştır, benzini kokluyor, kilometre teli geçen gün koptu, 2006 model ama 2011 trafiğe çıkışlıdır, bütün parçaları orjinaldir, kazasızdır, bütün evrakları tamdır yanlız ruhsatı kayıptır, hiç tamirci yüzü görmemiştir.....

aytacaksel
12 Ekim 2012, 10:06
benim motor 6700kmde yagsiz kaldi. garanti kapsaminda ust motor blogu degisti. 12000kmde iken 1 tane kazam var, sag sol kafa degisti depo onarim gordu.
suan 20000kmde lastikleri ve zincir disli setini gecen hafta degistim. gercekten kugu gibi gidiyor suan, sifirken boyle degildi makina.. kac para eder benim cbr250?

izmir3535
12 Ekim 2012, 10:08
teşekkürler satmayı düşünmüyorum. 10 yıldan beri tdm sürücüsüyüm vazgeçemiyorum bu makinadan.

Soykan67
12 Ekim 2012, 10:15
Güzel tespit ne diyim. Bir de ister istemez sende bu oyunlara alet oluyorsun.Millet totosundan sallıyor, sen dürüst olunca kaka oluyorsun.

kanmix_x
12 Ekim 2012, 10:20
Emsalsiz .D

250-MaCiT
12 Ekim 2012, 10:23
Klimalı ve sunroof lu..Arka çantasında subbass var..

sedat_57
12 Ekim 2012, 10:34
Acil ihtiyaçtan satılık başlığı olupta açıklama sonlarına doğru arabayla takas olur büyük motorla takas olur diyenlere ne yapalım adamı işkillendriyolar..racing lerin hepside olduğu yerde düşmsi var kazası yok hiç birinin :)
Birde aklınıza ne geliyorsa değiştiler var :queen: bu cümle baya geniş benim aklıma silindir piston ne bileyim ön takım arka amortisör herşey geliyor..Kısaca kaza yapıpta değişenleri bile bu başlık altında gizleyebilir değerli satıcı :P adam peşin peşin söylüyor vebali ondan kalkıyor gibi :queen:

K_R_A_L
12 Ekim 2012, 10:35
"Acilll, yoksa satılacak motor değil." "Bakmadan geçme " "1 haftalığına bu fiyat"

"Hastasına" "2000 model lastikler orjinal" ;)

turkish39
12 Ekim 2012, 10:36
Yukarıda saydığınız şeylerin çoğunu yapmayan adam var çünkü.Sadece benzin koyup aklına gelirse yağ değiştiren...Millet o yüzden bunları yazıyor.Muayenesiz okadar çok motosiklet varki artık lükse giriyor gibi bişey:)Çoğu motosiklet sürücüsü aynen araç kullananların motosikletçilere baktığı gözle bakıyorlar motora,değer vermiyor yani.Değer verenlerde haliyle ilanlarda belirtmek istiyor.Örnek;motor yağı değişimlerinde adam 5 - 10 tl lik yağ kullanıyor,nasıl olsa oda yağ bu da yağ diyor.Fazla para vermeye gerek yok mantığı var.Aslına bakarsanız kullanıcının yapması gerekenleri yazmış adam ilanda ama,Türk olduğumuz için ve milletimizi iyi tanıdığımız için malesef bu durum ortaya çıkıyor.Tabi ilanda yazılanlar ne kadar doğru orasını Allah bilir.İkinci el sıkıntılı iş Türkiyede.Çünkü işin bütün puştluklarını bilen bi milletiz.Mesela şunu atlamışsınız.Kilometre orjinaldir.Demekki bizim insanımız bukadar küçülebiliyorki o kilometreyi istediği km ye geri çekebiliyor.Tanıdık bildik motosiklet bulmadıkça 2. el çok sıkıntılı bence.

mehmetmumtaz
12 Ekim 2012, 10:49
"alet nalet" "yeruça" "hızlı ve öfkeli"

sedat_57
12 Ekim 2012, 10:49
satıcılık hileleri..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-orijinal-yer-ucagi-102079213/detay
Sana fazer hacı bak başlıklada alakalı yer uçağı :)

Artık ilanlara bakarken özellikle honda activalarda..motorun pilaka ve ruhsatının olması ekstra bir özellik gibi..pilaka ruhsat varsa gerisi mühim değil yani:queen: Sahibinden de çok vakit geçiriyorum her gün delip geçiyorum siteyi baştan sona..:mrgreen:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2005-model-bmw-f650-gs-102098573/detay
Bu motor niye bu kadar ucuz pilakasız oluşundan olabilir mi..2000-01 modelleri bile 10 bin gayme civarındayken..

shi_bumi
12 Ekim 2012, 10:57
Bu motor niye bu kadar ucuz pilakasız oluşundan olabilir mi..2000-01 modelleri bile 10 bin gayme civarındayken..

Detaylı bilgi için lütfen arayınız demiş zaten adam. Var bir bit yeniği. Ruhsatı keyfe keder kaybedilmiş olabilir :mrgreen:

Ya bilmiyorum bu 2 el işi gerçekten çok sıkıntılı bu ülkede. Hakikaten insanı gidip 0km bir motosiklet almaya itiyor borç harç.

2-3 aydır bakınıyorum. Adamın motoruna bakmaya gidiyorum. Akü bitik marş basmıyor. Neden diyorum uzun zamandır çalışmıyor diyor. Güç bela çalıştırıyoruz bir ölçüyorum değerleri motorun elektrik sistemi mafiş.

Bir diğerine gidiyorum egzoz boşaltılmış. Aletten bir böğürtü geliyor düşman başına.

Diğerine gidiyorum. 1000 km.de dediği lastiklerin imalat tarihi 2002. Olmuş 10 yıl.

offfff offffff

serdar1547
12 Ekim 2012, 10:58
ben kendim için söylüyorum daha motora benzin dışında hiçbir şey almadım da yapmadım da ama bence de sıfır motor almak paran varsa al tamam ama gereksiz piyasada 2011 hatta 2012 model olup da daha 4,000 km yi aşmamış dolu motor var çoğuda korkudan satıyor,zaten bende gidip sıfır almadım 2011 model ikinci el aldım

ARCHANGEL
12 Ekim 2012, 10:59
Bir de şu var ; "Pazarlık için aramayın AĞZIMI BOZARIM" ben en çok buna ayar oluyorum.

acayüp
12 Ekim 2012, 11:07
Yazdıklarının çoğu arayanların en çok sorduğu soruların cevapları.

İkinci eldeki alışkanlıklar kendi kendine uzaydan gelmedi.

Hiç düşündünmü neden hiç 30 bin km ve üzeri motor yok ? Çünki kimse almıyor adamlarda alıcının görmek istediği şekle sokuyor motoru.

Hatta bir örnek daha , motoru arıza yapan çıkma parça peşine düşmese belki motor hırsızlığı biticek bu memlekette.

Yani kısaca Halk bunu istiyor.

sedat_57
12 Ekim 2012, 11:07
Detaylı bilgi için lütfen arayınız demiş zaten adam. Var bir bit yeniği. Ruhsatı keyfe keder kaybedilmiş olabilir :mrgreen:

Ya bilmiyorum bu 2 el işi gerçekten çok sıkıntılı bu ülkede. Hakikaten insanı gidip 0km bir motosiklet almaya itiyor borç harç.

2-3 aydır bakınıyorum. Adamın motoruna bakmaya gidiyorum. Akü bitik marş basmıyor. Neden diyorum uzun zamandır çalışmıyor diyor. Güç bela çalıştırıyoruz bir ölçüyorum değerleri motorun elektrik sistemi mafiş.

Bir diğerine gidiyorum egzoz boşaltılmış. Aletten bir böğürtü geliyor düşman başına.

Diğerine gidiyorum. 1000 km.de dediği lastiklerin imalat tarihi 2002. Olmuş 10 yıl.

offfff offffff

:queen::queen::queen::queen: sabah sabah ne güldüm ya :P

Aldebaran
12 Ekim 2012, 11:16
"erkeye özel transalp"
aynen böyle yazmış biri. nasıl bi aksesuar varsa artık

Raphae1
12 Ekim 2012, 11:25
benzer bi konu vardı sanırım.
geçen gün işe gidip gelmelik kücük cc motor bakarken,
(yanlış anlaşılmasın motoru aşağalamak değil ) ybr 125 e hız tutkunları için bire bir demiş :)

_oXXo_
12 Ekim 2012, 11:34
CİDDEN yağmur görmemiş ''0'' kilometre ve mağazada bulunan motor dışında motor varmıdır diye hep merak etmişimdir. bu motorlar anlaşmalımı yola çıkarlar. hiçmi anı yağan yağmura yaz yağmuruna yakalanmazlar. benim motora mesela hiç yağmur suyu değmiyor. geçen akşam (çarşamba ) nasıl bir yağmur yağıyor. ben motorla geziyorum :) . ama yağmur suyu benim motora değmiyor nasıl oldu anlamadım :D

turkish39
12 Ekim 2012, 11:45
Bende anlamıyorum o meseleyi.Motosiklete yağmur deyse ne olurki?Dindikten sonra yağmur lekelerini temizlemek için zaten gene yıkıyorsunuz:)Yıkanmıyormu yoksa,ben mi yanlış yapıyorum.

ferdinandd
12 Ekim 2012, 12:01
Detaylı bilgi için lütfen arayınız demiş. Var bir bit yeniği. Ruhsatı keyfe keder kaybedilmiş olabilir :mrgreen:

Pazarlık için aramayın "AĞZIMI BOZARIM" ben en çok buna ayar oluyorum.

:queen::mrgreen:

Motosiklete yağmur deyse ne olurki? Dindikten sonra yağmur lekelerini temizlemek için zaten gene yıkıyorsunuz :)

Sanırım hiç doğal saf su değmedi, hep kireçli klorlu musluk suyu görmüştür motosiklet demek :mrgreen: O duruma bende gıcığım, kullanmak için motosiklet alıyorlar, heran yağmur yağabilir diye kullanmıyor mu bu insanlar :mrgreen:

MotoBolu14
12 Ekim 2012, 13:42
daha temizi bayisinde bulunur :queen: birde şeyler var Türkiyede daha temizini bulana bedava veriyorum :queen:

kanmix_x
12 Ekim 2012, 13:43
Sülalem raad cCc. Şeytan uçurtması full :)

eren özer
12 Ekim 2012, 13:49
Oda bişeymi Ben bi cbf150 ilanı gördüm 2007 modeldi İlk sahibi , Full Aksesuarlı Kapalı garaj motoruymuş Yağmur,çamur,kar görmemiş Hatta full garajda yatmış sadece arada çalıştırılıp yağı değiştiriliyormuş
Ama nasıl bir şeyse adam heralde sadece Kapalı grajda 42 bin km yapmış galiba :P
Bide Paraya sıkışıkmış ama Yüksek cc İle takas olur diyo :P
Fiyatıda azda değil 3450 idi

ferdinandd
12 Ekim 2012, 13:54
İki odun kütüğünden dyno yapmıştır garaja :mrgreen:

Yahu ne adamlar var, ben olsam "yağmur, çamur, dere tepe demedim, 100.000 km yaptım, ne kalitede bi motosiklet alacağını gör, bil" diye ilan veririm :mrgreen:

Mengu16
13 Ekim 2012, 01:23
"Borcum dolayısıyla acil satılıktır, takas olur" :queen: bir de keyfi satılık olanlar var ya en komikleri bunlar. 3.5 ederi olan motora keyfi satılık 5 bin lira fiyat koymak mesela :cherry:

adem80
13 Ekim 2012, 01:31
ben tork canavarımı bugün sattım. Mavi şimşek :santa: :queen:

Mengu16
13 Ekim 2012, 01:35
ben tork canavarımı bugün sattım. Mavi şimşek :santa: :queen:
tork canavarına tork anahtarı değmemiştir :queen:

adem80
13 Ekim 2012, 01:42
17 yaşındaydı. Daha anahtar bile değmemişti :queen:

çaylak41
13 Ekim 2012, 01:49
belki deponun alt kısmına süngerli gömme delik yaptırmıştır madem erkeğe özel bi transalpse :)))) Ne güldüm yaaa iyiydi buu :queen:

emir.
13 Ekim 2012, 01:54
başlıkta: BU MANYAK BENİ SATIYOR :D

çaylak41
13 Ekim 2012, 02:06
şimdi bi tane daha gördüm kendi alacağım motor sınıfında bi ilanda yazıyor. İlan başlığı "Ben daha iyisini satana kadar en iyisi bu" :)) Bu özgüvenle hükümetin başına geçse 2. osmanlı devrini yaşatır eleman :))

sedat_57
14 Ekim 2012, 17:57
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-alet-gergin-102294133/detay

F54
14 Ekim 2012, 18:02
DOKTORUNDAN HASTASINA:queen:

hocaseko
14 Ekim 2012, 18:12
benim sattığım bütün motorlar dediğin gibiydi...netten arayanı çok oldu ama nedense hep ilk görenler aldı motorlarımı...benim sinir olduğum aynı ilde bile olsak görmeden pazarlık yapmak...bir gelde bak bi zahmet...

D-Rat
14 Ekim 2012, 18:39
Yer ucagi derken, osuruktan teyyare gibi birsey mi? :D

energy9991
14 Ekim 2012, 19:23
Arkadaşlar motoru 0 km de aldım hala 0 km..... :)

Muhendis45
14 Ekim 2012, 19:31
geçen ay kawasaki gpz 500 e bakıyordum, ilanda "ölüm makinesi" yazıyordu :D
Gelde al arkadaş.

Mengu16
16 Ekim 2012, 04:44
ŞAKA MAKİNESİ YENİ PİLOTUNU ARIYOR :queen:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-ozel-motor-bu-2012-model-90166736/detay

HEROCAN35
16 Ekim 2012, 05:30
oda bişeymi hocam adam beni arayıp 100 km uzaklıga izmir konak meydanına çagırıyor motoru görmek için birde senet yapalım diyenler var en ayar oldugum şey yok bunlar istanbulda şu para bu paraya olmazmı sanki beni düşünüyor adam git ordan al o zaman illa benden alman şartmı

ARBETUS
16 Ekim 2012, 09:34
Bir de Garaj'dan hiç çıkmadığı halde 40000 km yapan motorlar var. Sanırım garaj içinde ileri geri yapınca bu kadar yol yapabiliyor.