PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora heves ettim Başlamayi düsünüyorum yardım lütfen

ErçinAkdemir
12 Ekim 2012, 04:40
öncelikle merhaba foruma yeni üye oldum yıllardır motora ilgim var hep motor sürmek iştemişimdir neyse kısa keserek ben daha hiç motor sürmedim yeni motor almak istiyorum 3000 -4000 TL aralığında bana uygun yaz kış sürebileceğim hergün işe gitip gelebileceğim kafam estiğindede atlayıp gezebileceğim bir motor arıyorum hangi marka model almalıyım yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

hamzasimsek
12 Ekim 2012, 05:34
hoş geldiniz. Tekeriniz düz bassin derler...
Nereli oldugunuzu, günlük kc km kullanacaginizi, fiziksel boyutlarinizi yazarsaniz daha iyi ve kolay yardimlar alabilirsiniz.
Size tavsiye edilecek şey öncelikle A2 ehliyet almak, o arada güvenlik ekipmanlarini tamamlamak sonrasinda geniş araştirma vaktiniz olacagindan motor tarziniz belli olucaktir
Ne olursa olsun 160cc nin altinda kendinizi rahat ve güvende hissedeceginiz bir motor secebilirsiniz.

dogus2006
12 Ekim 2012, 07:30
Ybr 125, cbf 150, apache rtr 150 hepsi günlük kullanıma ideal.

ErçinAkdemir
12 Ekim 2012, 18:09
yorum yazanlara teşekkürler sinopluyum yaş 19 kilo 55 evimle iş yeri arasi yürüme 20 25 dk hoşlandığım motor tipleri naked chopper

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

RKS Titanic 150 Almayı düşünüyorum sizce 3600 TL yi hakediyormu nasıl bir motor ?

makseli
12 Ekim 2012, 18:24
RKS Titanic 150 Almayı düşünüyorum sizce 3600 TL yi hakediyormu nasıl bir motor ?

rks titanic 150 hakkında olumlu yorum pek görmedim.

servis te de forumda da.

mondial 125 MH Drift, 150 mc-x ve ya da 150 MR yi tavsiye ederim ;)

Karlıyollar
12 Ekim 2012, 18:40
:D hocam benzin olmuş 5 tl :D ben motoru satmayı düşünüyorum bisiklet almak lazım :P :P

canerol
12 Ekim 2012, 19:27
:D hocam benzin olmuş 5 tl :D ben motoru satmayı düşünüyorum bisiklet almak lazım :P :P
tam ben yazacaktım
5 tl olmuş hocam daha ne motosikleti evin altında bisiklet çürüyor yarın çıkarimde bi temizleyeyim diyorum bende :)
ybr 125 günlük kullanım için iyidir

serdar1547
12 Ekim 2012, 19:33
yeni başlıyorsan önce a2,sonra koruma ekimanları(kask,mont vs.vs.)sonra da eğitim tabi.bunlar tamamlandıktan sonra da 125 cc/150cc bir motor alırsın yeni çıkan computer tarzı 125/150 liklerin çoğu sağlam bence mesela mondial 125 mh drift veya lifan 150 discovery..mondial mcx 150 örnekleri çoğaltmak mümkün fiyatta vermişsin,3000/4000 dersen burda sana iki motor ismi söylenir genelde ybr 125 ve cbf 150.

ErçinAkdemir
12 Ekim 2012, 19:39
dedikleriniz motorlara bi bakayim hoşuma gidenleri bir inceleyim teşekkürler ilgi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

şöyle bir sorun var sinop küçük bir şehir olduğu için burada ehliyet kurslari pek iyi degil yani öğretme yok sen biliyorsan sürüyorsun geçersen ehliyeti alıyorsun hondanın sürüş merkezide yok malesef burada nasıl yapcaz onuda bilmiyorum :D

F54
12 Ekim 2012, 19:49
erçin bence ilk motor olarak bi tane mondial mh drift al 2.el 2000 tl civarı kendini geliştir biraz gez dolaş hem az yakar hem sıkıntı açmaz başına
kask mont dizlik te al ama kıyafetler sağlam olsun :bestmt:
20000km gez sonra motoru sat yeni motor o zaman bak hem biraz büyük ve güzel birşeyler almak için hem zaman hemde tecrübeye ihtiyacın var:cat:

GokhanUzun
12 Ekim 2012, 20:14
Eğitim alma imkanı yoksa en azından teorik olarak bir şeyler okuyup uygulamaya çalışmak lazım.
Google'da "motosiklet teorisi" diye arattırırsan işine çok yarayacak yazılar bulacaksın.
Ama her ne olursa olsun temel güvenlik ekipmanları olmadan motor kullanma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Tabii ki bu forumun sürüş teknikleri bölümü de çok faydalı olacaktır.

pckopat001
12 Ekim 2012, 20:22
mondial mr 150 yi tavsiye ederim 2 hafta önce aldım bnmde ilk motorum gayet hoş güzel bir motor, ancak daha önce deneyim filan yoksa egitimde alamıyorsan kesinlikle ekipmanların tam olsun en azından kendi güvenligini hat safhada tut yavaş yavaş sürerek acemiligini atarsınsın sonrasındaa sorun yaşayacagını sanmıyorum..

energy9991
12 Ekim 2012, 20:30
Arkadaşlar benzin 5 tl olmuş diyorsunuz ama istanbulda otobüsle bir vesait ücreti 2 tl....yani işe git gel 4 tl.....motorla gidip gelmek işyeri ev arası 20-30 km ise daha ucuza geliyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Erçinakdemir çin malı almada ne alırsan al derim

Safahat
12 Ekim 2012, 21:04
Rks tip olarak güzel olumlu mu bilmiyorum yorum yazarsanız öğrenmiş oluruz

ErçinAkdemir
13 Ekim 2012, 00:53
Arkadaşlar
Mondial 150 MCX Roadracer
Mondial 150 MR Vulture
Mondial 125 MH Drift Mi ?

Bu üçünden hangisini alayım konfor olsun dayanıklılık olsun benzin tüketimi olsun hangisi daha iyi + ları - leri nelerdir bilen varsa lütfen yazsın şimdiden teşekkürler

ErçinAkdemir
13 Ekim 2012, 20:48
2013 Yamaha Ybr 125 almaya karar verdim teşekkürler yorum yazan herkeze

turbocharge
13 Ekim 2012, 20:55

Yauv deponuz kaç litre alıyo ki altı üstü 18 litre alır. Arabası olanlar ne yapsın:king:

Karlıyollar
14 Ekim 2012, 01:22
Yauv deponuz kaç litre alıyo ki altı üstü 18 litre alır. Arabası olanlar ne yapsın:king:

Yaw 20 tlye doluyor depoda yaz aylarında gezersen 2 gün ,D öğrenciye çok para )

I.Love.Drift
14 Ekim 2012, 01:31
Arkadaşlar
Mondial 150 MR Vulture

Bu üçünden hangisini alayım konfor olsun dayanıklılık olsun benzin tüketimi olsun hangisi daha iyi + ları - leri nelerdir bilen varsa lütfen

yazsın şimdiden teşekkürler

Bak ben mcx ile drift arasinda gidip gelmistim mr vulturu pek bilmem ama mcx ile arasinda tip farki var bu mr ile mcx driftten 27cc daha ustun e tabi yakit farkida olucak konfor demissin mcx koltugu cok serttir mr yi hic incelemedim ama o drifte bi otur o koltugu alir evdeki cekyata monte ettirmek istersin :) mcx ve vulture uzun yolda drifti yer ama kalkislarda ve kisa yol kullaniminda sinifinda ustune tanimam haa makina cok sakat makinadir yerinde durmaz tutamassin bastan soylim aldinmi tekerler degiscek gunesli bi havada o yanan asfaltta dans etmek istiyosan o ayri konu.drift iyidir :) (ya hep boyle benim ustalastigim yerden soru gelince millete yardim edicegim icin cok seviniyorum :) )

Tsubasa
14 Ekim 2012, 02:00
Arkadaşlar
Mondial 150 MR Vulture

Bu üçünden hangisini alayım konfor olsun dayanıklılık olsun benzin tüketimi olsun hangisi daha iyi + ları - leri nelerdir bilen varsa lütfen yazsın şimdiden teşekkürler
mondial alma
chopper seviyorsan kanuni bora al derim..
Yamaha fabrikasında üretiliyor..
fakat siyah rengi artık yokmuş..
kırmızıda abes duruyor..
en iyisi salcano wolf s al sıfır..
o da yamaha ybr fabrikasında üretiliyor..
titreşim yok saglam güzel motosikletler