PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abart Egzos Kullananlar Aman Dikkat

Reşit
12 Ekim 2012, 03:12
Konu açıldı mı bilmiyorum. Varsa da oraya aktarılır mesajlar zaten. Dünden beri ilgili makamın trafik ekiplerine verdiği talimat ile tüm motosikletleri çeviriyorlar. Dünden beri 5 arkadaşımın motoru bağlandı. Biraz önce biz de iki kilometre arayla iki çevirmeye girdik. İkincisinde gruptan arkadaşların motorlarını bağlayacaklardı. Yarım saat dil döktük ve zar zor bağlatmadan ceza yazmaya ikna ettik. 154 lira ceza yazdılar motor başına. Gece gece neşemiz kaçtı. Aklınızda olsun. Susturucu olan performans egzosuna laf etmiyorlar. Plaka için de sıkıntı çıkıyor. Dikkat edin ve aman polisten kaçmayın. Uyanıklar olacaktır, adım başı ekipler var ve birbirlerine anlık ulaşıyorlar. Kazasız sürüşler :cat:

inzell
12 Ekim 2012, 03:15
Orijinal ama azıcık oynanmış (delik falan açılmamış tabii ki) olanlara bir şey diyorlar mı?

D-Rat
12 Ekim 2012, 03:17
Dostum, niye zorluyorsunuz hala anlamadim. Cok basit isterseniz handmade yapin ama susturucuyu ci-kar-ma-yin.

blamir
12 Ekim 2012, 03:24
Susturucuyu cebimde taşıycam bundan sonra :P Ufak bişiy zaten.

adem80
12 Ekim 2012, 03:27
plaka için de sıkıntı çıkıyor. Ne demek?

inzell
12 Ekim 2012, 03:41
Dostum, niye zorluyorsunuz hala anlamadim. Cok basit isterseniz handmade yapin ama susturucuyu ci-kar-ma-yin.Bunu bana diyorsan, egzozda tüm susturucular duruyor zaten. Önceki sahibi biraz oynamış ne yaptıysa, ses diğerlerine göre daha tok çıkıyor.

Reşit
12 Ekim 2012, 03:54
Orijinal ama azıcık oynanmış (delik falan açılmamış tabii ki) olanlara bir şey diyorlar mı?

Açıp dinliyor işte hoşuna gitmezse bağlıyor motoru. :silent: :sunny:

D-Rat
12 Ekim 2012, 03:58
Açıp dinliyor işte hoşuna gitmezse bağlıyor motoru. :silent: :sunny:
oh oh o biraz zor arkadas, tabi sizin motorunuzu yada korumanizi bilememde, polisin davranisi herseye gore cok cok cok degisiyor... CBF 150'ye davranisiyla Duke 125'e lan davranisi cok farkli, nedense polislerimiz hala dis gorunuse bakiyor... Motor CBF'yse adam kurye, racingse serseri...

inzell
12 Ekim 2012, 03:58
Desibel testi falan yapsalar bari.

Reşit
12 Ekim 2012, 04:03
Biz oradayken harley geldi. Ortalığı inletiyor. Min 100+ db sesi var. Ama fabrika çıkış öyle olduğundan gitti. Z1000 geldi susturuculu akrep vardı o da gitti. Bizim arkadaşta susturucu yoktu 154 lirayla yırttı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

oh oh o biraz zor arkadas, tabi sizin motorunuzu yada korumanizi bilememde, polisin davranisi herseye gore cok cok cok degisiyor... CBF 150'ye davranisiyla Duke 125'e lan davranisi cok farkli, nedense polislerimiz hala dis gorunuse bakiyor... Motor CBF'yse adam kurye, racingse serseri...

Motora göre falan davranmıyorlar. Benim vizörüm kapalıydı polis kenara çek derken. Bana "BU" diye hitap etti. Ben de eşya mıyım ben diye karşılık verdim. Sustu kaldı. Dolayısıyla motora göre davranmıyorlar. GS ile gelen bir üst düzey yönetici de olabilirdi benim yerimde. O kişiye de hitap şekli yine "BU" olacaktı. :cat:

D-Rat
12 Ekim 2012, 04:08
Demek istedigim o iste dostum, senin altinda harley olunca sana "bu!" diyemiyor yada senin altinda Mercedes olsun, Ferrari olsun sana "bu" diyemiyor... Tabiki yanlis birsey bu ama gorunuse gore yargi var. Ben Avcilar'da oturuyorum. Suana kadar gordugum cevirmelerin hepsinde neredeyse hep eski model araclar cevirildi yada standart.. Bu arada "istisnalar kaideyi bozmaz"

Reşit
12 Ekim 2012, 04:14
Demek istedigim o iste dostum, senin altinda harley olunca sana "bu!" diyemiyor yada senin altinda Mercedes olsun, Ferrari olsun sana "bu" diyemiyor... Tabiki yanlis birsey bu ama gorunuse gore yargi var. Ben Avcilar'da oturuyorum. Suana kadar gordugum cevirmelerin hepsinde neredeyse hep eski model araclar cevirildi yada standart.. Bu arada "istisnalar kaideyi bozmaz"

Arkadaşım ben de 20 bin liralık motora biniyorum. Bana da öyle dedi diyorum. Hala diyemiyor diyorsun, e diyor işte :mrgreen:

Raphae1
12 Ekim 2012, 09:01
Sadece susturucuda ikna etmeyebilir. egzozun uygunluk belgesinide(e3 tü sanırım) yanımızda taşımamız lazım.

cem_fb
12 Ekim 2012, 09:08
İyi iyi akşamları Bağdat Caddesi'nde kafamız şişiyordu, biraz adam olur apaçiler.

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 09:48
ses çıkmadan olmazki motor....

Raphae1
12 Ekim 2012, 10:11
ses çıkmadan olmazki motor....şimdi , ses var ,ses var.
Biri tok sestir, seviyesi biraz yüksekte olsa rahatsız etmez.
birde ses var, kulağı tırmalayan, çevreyi oldukça rahatsız eden, hatta motorcu da olsan arkasından gitmek istemediğin bir ses.

pistolpitt
12 Ekim 2012, 10:37
hep şu trafikteki kuralsız motosikletçilerin vebalini bizler çekiyoruz. susturucuyu takayım da ne yapayım ben şimdi tıss tıss giden 4 silindiri .

turkish39
12 Ekim 2012, 10:46
Uygulama güzelde,plakasız ve eksozu böğürsün diye türlü eklentiler yapan motosikletleri hiç bi polis yakalayamıyor.Adamlar profosyenel olmuş.Polis ne zaman kontrol yapsa bitanesi yok ortalıkta.Bir iki mal son zamanda polisi farkediyor ama yinede kaçmayı başarıyor.Anons yapamazsın plaka yok:)Peşinden kovalayan poliste hiç görmedim.Demekki bile bile polisin kucağına oturmayacaksınız.Varsa bi sıkıntınız polis olan yerden uzak kalacaksınız.

blamir
12 Ekim 2012, 17:10
Susturucuyu Bulgaristan ve Yunanistan'da sıkıntı olmasın diye almıştım günlerce açık eksoz baara baara gezdim 3-4 defa çevirmeye girdim elin adamı birşey demedi.

rapcib
12 Ekim 2012, 20:18
Burası Türkiye ..!! Her bir şey olur burda...

aytacaksel
12 Ekim 2012, 20:26
bu polisler nezaman e5i birakip ara sokaklara girecek. asil problem orda.

blow07
12 Ekim 2012, 20:40
Antalya'da susturucu olsada ceza yazıyorlar bağlıyorlar. :mrgreen:

pckopat001
12 Ekim 2012, 20:46
adanada yaşıyorum son 3 4 gündür sürekli çevirmelere raslıyorum bende beni hiç durdurmadılar hani durdursalarda bişe çıkmaz :) motor yeni kask ruhsat herşey tamam tek süphede oldugum konu arççının kask takmadıgı durumlarda ceza yazılıyormu ve yazılıyorsa kimi yazılıyor bu ceza ?

beyazit60
12 Ekim 2012, 20:51
Güzel bir uygulama aslında kimsenin eksoz sesini dinlemeye mecbur değil insanlar.

blamir
12 Ekim 2012, 20:52
bu polisler nezaman e5i birakip ara sokaklara girecek. asil problem orda.
Polisler e5 de değil daha çok sahil yolları ve bazı caddeler de. Son 2 gündür e5 de hiç sıkıntı yaşamadım fakat sahillerde ve bağdat caddesinde bir çok çevirme mevcuttu.

adanada yaşıyorum son 3 4 gündür sürekli çevirmelere raslıyorum bende beni hiç durdurmadılar hani durdursalarda bişe çıkmaz :) motor yeni kask ruhsat herşey tamam tek süphede oldugum konu arççının kask takmadıgı durumlarda ceza yazılıyormu ve yazılıyorsa kimi yazılıyor bu ceza ?

Evet artçıda kask yoksa ceza kesiliyor cezada sürücüye kesiliyor.

pckopat001
12 Ekim 2012, 21:25
hadi ya bu çok kötü oldu .s ben 1 haftadır arçıda kask olmadan dolaşıyorum polislerinin önündede patır patır geçiyorum çevirme yapılırken önlerinde kırmızı ışıkta duruyorum hiç ses eden olmadı şimdiye kadar bende heralde cezası filan yok sandım şansımdan iyi sıyrılmışım o zman desenize :))

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 21:33
benim arabaya ıslık takacaz ona ne diyecekler bakayım...

canekin
12 Ekim 2012, 21:39
Konu açıldı mı bilmiyorum. Varsa da oraya aktarılır mesajlar zaten. Dünden beri ilgili makamın trafik ekiplerine verdiği talimat ile tüm motosikletleri çeviriyorlar. Dünden beri 5 arkadaşımın motoru bağlandı. Biraz önce biz de iki kilometre arayla iki çevirmeye girdik. İkincisinde gruptan arkadaşların motorlarını bağlayacaklardı. Yarım saat dil döktük ve zar zor bağlatmadan ceza yazmaya ikna ettik. 154 lira ceza yazdılar motor başına. Gece gece neşemiz kaçtı. Aklınızda olsun. Susturucu olan performans egzosuna laf etmiyorlar. Plaka için de sıkıntı çıkıyor. Dikkat edin ve aman polisten kaçmayın. Uyanıklar olacaktır, adım başı ekipler var ve birbirlerine anlık ulaşıyorlar. Kazasız sürüşler :cat:

Valla kulakları delen, her gece sahil cadde durmadan bağırta bağırta giden "0" susturuculu racingleri bağlamalarından sonsuz mutlu olurum açıkcası.

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 22:00
ses görünürlük için çok önemli bence.. ama kimseyi rahatsız etmeyecek..

Reşit
12 Ekim 2012, 22:52
ses görünürlük için çok önemli bence.. ama kimseyi rahatsız etmeyecek..

O nasıl olacak ramço :mrgreen:

Ramazan Can
12 Ekim 2012, 22:57
O nasıl olacak ramço :mrgreen:

ufak apartı var ondan alacaksın mahalle sakinleri ve rahatsızlık vereceğin yerlerde takıp sesi minimum a alacaksın...

Reşit
12 Ekim 2012, 23:07
ufak apartı var ondan alacaksın mahalle sakinleri ve rahatsızlık vereceğin yerlerde takıp sesi minimum a alacaksın...

Sürekli tak çıkar he, iyi sabır varmış sende be hacı :bestmt:

blamir
12 Ekim 2012, 23:18
Ses var ses var... Eksozu söküp yada kafasına göre eksoz yaptırıp 2km öteden pata pata pata diye gelip kulan seven eksozlu motorlardan bende nefret ediyorum. Ama eksozun (kaliteli ve bilinçli takılmış) motorlara yakıştığı gerçek. Hangimiz kafamızı çevirip bakmıyoruz geçen motorlara yorum yapmıyoruz. Güzel sesi varmış yada bune kardeşim ...... demiyoruz.

Gece mahalleye gireceksem yukarda motoru kapatır aşşa kadar sessizce gelir garajada iterek sokarım ki motoru kapatmasam bile o denli rahatsız edici değil. Polis bakıyor performans eksozu yazıyor cezayı. Gaz ver diyor çeviriyor gazı 12.000 RPM de bırakda kulak çınlatsın... Normal eksoz bile ses çıkarıyor o devirlerde.

I.Love.Drift
13 Ekim 2012, 00:08
Benim bildigim performansa yazmiyolar °°

TAYFUNBORA
13 Ekim 2012, 00:11
Bana da dun cevirmede egzost taksan daha iyi olur dediler:)

blow07
13 Ekim 2012, 00:16

Yazıyorlar abicim. Susturucum üzerinde olmasına rağmen sırf markası AKRAPOVİC diye herif geldi ceza yazdı.

Reşit
13 Ekim 2012, 01:00

Sırf yazmakla kalmıyor hediye olarak bağlıyorlar :flower:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Bana da dun cevirmede egzost taksan daha iyi olur dediler:)

Gel de intihar etme Tayfun abi :pr:

blamir
16 Ekim 2012, 02:52
Bulgar da millet bas bas diyor teker yap diyor bizimkiler bağlıyor :D

Mengu16
16 Ekim 2012, 03:02
Ben bu egzozla çevirmeye girdim evraklarıma bakıp yolladılar egzoz konusu geçmedi bile :cherry: Kompresyona bırakınca zarrrr diye ötüyo tın tın tın diye saydırıyo tam küfürlük :queen:
7owuatiXxQE

Arjantinli69
16 Ekim 2012, 04:01
bagdat caddesi-kadıköy civarı dikkat edelim egzoz uygulaması devam.bende orjinal egzoz'u söküp tiger'i takmıştım tamda :queen:
en iyisi tekrar orjine dönelim ceza yemeden.
kardeşim 2 haftadır korna çalmaktan sıkıldım,zaten korna'da ses çıkartmıyor,bir ferrari kornasımı alsak Fiam :)

cx571
16 Ekim 2012, 10:13
benı durdursalar egzoz dan yememde cezayı kornaya basaras kesın yerım :D röle var kornada tır kornası gibi da da da da da da da ötüyo :D

cihan54
16 Ekim 2012, 10:27
Ya performans egsoz bağırmıyorsa bile neden ceza yazsın veya bağlasın ben onu anlamıyorum. Bi de 12 bin devire çıkartıyor demiş bi arkadaşımız. +100hp bi motoru normalde de o devre çıkartırsan yüreğini titretir. Amacı ne bunların anlamadım...

Arjantinli69
17 Ekim 2012, 01:32
amaç belli bütçe açığı,gerisi bahane..son 2 ay dikkat etmeli seneyi ceza yemeden atlatmalı.

orc91
19 Mart 2013, 14:03
Tarih 18.03.2013 ve aynı yerde egsozdan dolayı motosiklet bağlıyorlar bilginiz olsun:farao: Nezaman bırakıcaklar peşimizi :pr:

cem_fb
19 Mart 2013, 14:13
Hiç bir zaman inşallah. Türk insanı seve seve kuralları uymayı öğrenecek. Bağdat Caddesi'nde oturan biri olarak bu kadar sesli egzoz kullananlara ben lanet ediyorum açıkçası.

Geçen gün öküzün biri scootera açık egzoz takmış, patlata patlata gidiyordu. Kimse de ya ne süper olmuş demedi, 7 sülalesine sıradan saydırdı.

ozrace
19 Mart 2013, 14:30
araba egsozu takan malları yakalasalar bari...

NoScatter
19 Mart 2013, 22:53
İki üç tane apaçi yüzünden olanlar bize oluyor. Motordan anlamayan neyin ne olduğunu bilmeyen sadece ses ve hızdan ibaret olduğunu anlayanlar yüzünden gidiyoruz adam tutuyor egzozun başlığına araba egzozu kaynaklıyor ya varmı böyle bişey yazık vallahi ya

TATLIHIZ
19 Mart 2013, 22:56
Arabayada laf ederlermi ki ? Sahinciler yüzünden

ogzcngdk
20 Mart 2013, 00:19
benim egzoslarda açık ama arkadaşların dediği gibi tok bir ses var kulak s**miyor anlıyacağınız bunu samimi söylüyorum tamam biz seviyoruz ama çevredekiler rahatsız oluyor benim motordanda oluyorlardır çünkü yüksek bir ses var ama yapacak bişey yok ses hem görünürlük hemde sesden aldığım haz yüzünden susturucuları taktırmayı düşünmüyorum

bursadayım bilir bursada oturan arkadaşlar fsm, heykel, inönü caddesi gibi yerlerden motorumla geçmem ben her daim polis var çünkü :D

orc91
20 Mart 2013, 19:09
Bizde gecenin bir yarısı son devir gitmiyoruz ve çok ses çıkartan bir egsozum yok.Fakat o sırada 20 tane içimizi titreten araba geçti onlara hiçbir şey söylemediler.Bundan dolayı bizde lanet okuyoruz merak etmeyin !