PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cbr 250 r gellen ses başına gelen varmı

üM!t
12 Ekim 2012, 02:10
merhaba arkadaşlar ben cbr 250 r aldım 3 gün önce ama ufak gibi görünsede beni sinir eden bir sorun var sanki motorun zinciri üzamış gibi gaza bastıgımda tak dite vuruyor gazdan cektıgımde bı tak dıye bır ses daha gelıyor özellıkle 1 ve 2 . viteslerde daha çok yapıyor motor stop ettım vitesi 1 e aldım ileri geri motoru ittigimde aynı sesi duyuyorum ve sesi geçtim gaza bastıkdan sonra bir doslukdan sonra tepkı verıyor neden olabılır yada butun 250 r larda bu sorun varmı

petra
12 Ekim 2012, 02:41
Dusunuyorum suanda ama acaba olusan sarsintiyi mi diyorsunuz yoksa motordan mi geliyor tak diye ses ?

ygk
12 Ekim 2012, 14:49
zincir gevşek demekki. gerdir, gerekiyorsa yeni bir o-ringli alarak değiştir. servise götürürsen 5 dakikada gererler 10 dakika da değişim tutar gerekliyse. kafaya takılacak bir mevzu değil can sıkacak kadar, ama o şekilde kullanma dişliyide yersin torksuz bir şekilde servise götür dikkatli olarak.

babaeskili
12 Ekim 2012, 14:54
Önceki sahibi acemi biriyse arka tekerin göbeğinde bulunan kaplin lastiklerini parçalamış olabilir.Söküp bakmanız faydanıza olur.