PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektirikli bisikletin tozunu aldım :)

bY_aLp
11 Ekim 2012, 11:09
Kaza yaptım tek hasar bende... Bankaya gitmek için atladım motora uygun şeritte uygun süratte ilerlerken yuki marka elektrikli (http://imageshack.us/a/img21/35/em04jupiters2.jpg)bisiklet kamikaze yapar gibi yola atlayıp "u" dönüşü yapmak istedi her ne kadar panik frene idmanlıda olsam kaçacak delik kalmadı ve motoru iğne deliğinden geçirmeyi başarsamda sol ayağımı geçiremedim, elektirkli bisikletin işaretlemiş olduğum yuvarlak yerdeki demire ayağımı vurdum ( resim için tıklayın (http://imageshack.us/a/img21/35/em04jupiters2.jpg) ) vurmanın etkisiyle ayağım geri doğru gitti ve topuğum artçı demir ayak pedine vurdu biraz yalpaladıktan sonra düşmeden ilerleyebildim. Birşey yok sandım baştan ama kafamı aşağı indirdiğimdeki manzara tüyler ürpertir cinstendi... Diz kapağının 1 karış aşağısı hizasında pantalon yırtılmıştı ve 1 lira büyüklüğünde (uzunluğu genişliği eni boyu aynı) açılmıştı ayağım o korkuyla direk durdum ve motoru yolun ortasında bıraktım adama bağırmaya başladım o sinirle, sonra içimden " Ne yapıyon la olan olmuş zaten" diye geçirdim oturdum kaldırıma ayağıma bakıyorum ne var ne yok diye :P topaç topaç olmuş yağ bezeleri dışarı çıkmıştı iyice korkmaya başladım bi yandan akan kanda cabası... Devlet hastanesine 20 metre uzaklıktayız ve millet ambulans aramaya çalışıyor meraklı milletimizde trafiği kilit noktasına getirdi 10 15 dakikaya anca ambulans gelirdi. Yahu dedim çevirin bir araba zaten 2 adım ötede hastane var derken birisi korna yaptı gel işareti yaparak. Bindim doğru acile dikiş falan atarken kaza yaptığımız adamcağız geldi, adamın gözleri dolmuş kendi acımı dindirdim sıra geldi adamı teselli etmeye... Adamcağız üzülmüş babam yaşındaki adama bağırmıştım her ne kadar haklıda olsam... Ağzımdan kötü bir söz çıktımı abi bağırdığım için kusuruma bakma dedikten sonra hastane polisi geldi motorun ruhsatını ehliyetimi falan aldı motor yol üzerinde kaldı ne yapcaz dedim. Trafik ekiplerinin orda olduğunu ilgileneceklerini söyledi. Allah razı olsun trafik ekiplerinden motorumu çekiciye yükleyip parka çekmişler... Duydum eyvah kimbilir nasıl taşıdılar düşürürlermi çizerlermi sıra geldi onu düşünmeye :mrgreen: karakola ifade vermeye götürdüler şikayetçimisin kardeş dedi komiser yok değilim dedim diğerine sordular oda değilim dedi oldu bittiye geldi... Abim gelip aldı arabayla dedim ki
- sür çabuk otoparka motoru alacam
- lan olum manyakmısın akıllanmadınmı bırak kalsın alırsın sonra
- yav sen sür

aklımda halen nasıl taşındığı var neyseki gittim motor garajda duruyor ilk işim sağına soluna bakmak oldu Allahtan düzgün taşınmış ve sabitlenmiş sıfır kusur ve çizikle taşımayı başarmışlar...

50 TL çekici parası
5 TL de otopark parasını verince bir rahatlama çöktü içime anlatamam...

bugün olayın üzerinden 3 gün geçti 2 gündür motorla geziyorum :P ailem ve arkadaşlarım deli gözüyle bakıyorlar...

http://2.bp.blogspot.com/-cCMh-NzadM0/TwNgy7R3iBI/AAAAAAAAEtY/9x_J_GkW3ms/s1600/huni+karikat%25C3%25BCrleri444+%25281%2529.jpg

Lucas
11 Ekim 2012, 11:24
Gecmis olsun, en buyuk kazan da bu olsun :)

sedat_57
11 Ekim 2012, 11:25
geçmiş olsun inşallah bir daha böyle birşey yaşamazsın..ihtiyar adamda çok korkmuş ha belliki..
Motosiklet böyle bişey işte iş yerinde ayağım yandı kaza sonucu evde kalıp ayağımı uzatmam lazım..ama nerdee işim çıktımı atlayıp gidiyom gene gideceğim yere..:)

bY_aLp
11 Ekim 2012, 11:35
sağolun çok teşekkür ederim topuğumda bayağı incinmiş topallıyorum topallayarak inince motordan garip gözlerle süzüyorlar çok garip bir duygu şu motosiklet halen anlayamadım binmesem rahat edemiyorum :)

Okan Sinan Ocan
11 Ekim 2012, 11:43
Motorcu işte akıl ne gezer ,bacağımız kopsa gider atv alır yine bineriz :))))

S40
11 Ekim 2012, 11:46
Geçmiş olsun.. Ah şu dış etkenler... Sırf onların yüzünden olan oluyo bizlere. Tabi mobeselerde gördüğümüz bariz dikkatsiz motosiklet sürücüleri hariç.

bY_aLp
11 Ekim 2012, 11:49
resmini çizmiştim ama en başa eklemeyi unutmuşum :)

kırmızı elektrikli bisiklet mavi kutu benim ve sağdakilerde park halindeki araçlar

http://imageshack.us/a/img560/8586/adszera.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/adszera.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

zenon
11 Ekim 2012, 11:54
Kaza yaptım tek hasar bende... Bankaya gitmek için atladım motora uygun şeritte uygun süratte ilerlerken yuki marka elektrikli (http://imageshack.us/a/img21/35/em04jupiters2.jpg)bisiklet kamikaze yapar gibi yola atlayıp "u" dönüşü yapmak istedi her ne kadar panik frene idmanlıda olsam kaçacak delik kalmadı ve motoru iğne deliğinden geçirmeyi başarsamda sol ayağımı geçiremedim, elektirkli bisikletin işaretlemiş olduğum yuvarlak yerdeki demire ayağımı vurdum ( resim için tıklayın (http://imageshack.us/a/img21/35/em04jupiters2.jpg) ) vurmanın etkisiyle ayağım geri doğru gitti ve topuğum artçı demir ayak pedine vurdu biraz yalpaladıktan sonra düşmeden ilerleyebildim. Birşey yok sandım baştan ama kafamı aşağı indirdiğimdeki manzara tüyler ürpertir cinstendi... Diz kapağının 1 karış aşağısı hizasında pantalon yırtılmıştı ve 1 lira büyüklüğünde (uzunluğu genişliği eni boyu aynı) açılmıştı ayağım o korkuyla direk durdum ve motoru yolun ortasında bıraktım adama bağırmaya başladım o sinirle, sonra içimden " Ne yapıyon la olan olmuş zaten" diye geçirdim oturdum kaldırıma ayağıma bakıyorum ne var ne yok diye :P topaç topaç olmuş yağ bezeleri dışarı çıkmıştı iyice korkmaya başladım bi yandan akan kanda cabası... Devlet hastanesine 20 metre uzaklıktayız ve millet ambulans aramaya çalışıyor meraklı milletimizde trafiği kilit noktasına getirdi 10 15 dakikaya anca ambulans gelirdi. Yahu dedim çevirin bir araba zaten 2 adım ötede hastane var derken birisi korna yaptı gel işareti yaparak. Bindim doğru acile dikiş falan atarken kaza yaptığımız adamcağız geldi, adamın gözleri dolmuş kendi acımı dindirdim sıra geldi adamı teselli etmeye... Adamcağız üzülmüş babam yaşındaki adama bağırmıştım her ne kadar haklıda olsam... Ağzımdan kötü bir söz çıktımı abi bağırdığım için kusuruma bakma dedikten sonra hastane polisi geldi motorun ruhsatını ehliyetimi falan aldı motor yol üzerinde kaldı ne yapcaz dedim. Trafik ekiplerinin orda olduğunu ilgileneceklerini söyledi. Allah razı olsun trafik ekiplerinden motorumu çekiciye yükleyip parka çekmişler... Duydum eyvah kimbilir nasıl taşıdılar düşürürlermi çizerlermi sıra geldi onu düşünmeye :mrgreen: karakola ifade vermeye götürdüler şikayetçimisin kardeş dedi komiser yok değilim dedim diğerine sordular oda değilim dedi oldu bittiye geldi... Abim gelip aldı arabayla dedim ki
- sür çabuk otoparka motoru alacam
- lan olum manyakmısın akıllanmadınmı bırak kalsın alırsın sonra
- yav sen sür

aklımda halen nasıl taşındığı var neyseki gittim motor garajda duruyor ilk işim sağına soluna bakmak oldu Allahtan düzgün taşınmış ve sabitlenmiş sıfır kusur ve çizikle taşımayı başarmışlar...

50 TL çekici parası
5 TL de otopark parasını verince bir rahatlama çöktü içime anlatamam...

bugün olayın üzerinden 3 gün geçti 2 gündür motorla geziyorum :P ailem ve arkadaşlarım deli gözüyle bakıyorlar...

http://2.bp.blogspot.com/-cCMh-NzadM0/TwNgy7R3iBI/AAAAAAAAEtY/9x_J_GkW3ms/s1600/huni+karikat%25C3%25BCrleri444+%25281%2529.jpg

O genel pisikoloji hepimizde var :D merak etme tek degilsin Huni ler olarak arkandayız :D

KSKLİ_ÖMER
11 Ekim 2012, 12:12
geçmiş olsun

bY_aLp
11 Ekim 2012, 12:13
hunili gençlik diyorsun yani :mrgreen: teşekkürler çok sağolun

Apices
11 Ekim 2012, 12:28
Çok geçmiş olsun.

alp_tunay
11 Ekim 2012, 13:08
Geçmiş olsun. Boş ver en kötü kazan bu olsun yahu....:rendeer:

eray_uluyazı
11 Ekim 2012, 13:19
geçmiş olsun Allah bi daha yaşatmasın...

canerol
11 Ekim 2012, 14:33
geçmiş olsun
bende 1 ay hastanede yattım doktorlar yüzde 30 şans vermişler bana çıktıktan sonra kolumu yatmaktan dolayı oynatamıyordum 1 hafta sonra ilk işim motora binmek olmuştu
şimdi beni görenler allah kurtardı ama sen gene motora biniyorsun diyor
tek değilsin arkandayız... :)

pckopat001
11 Ekim 2012, 14:36
geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın..

Ramazan Can
11 Ekim 2012, 14:45
geçmiş olsun...

audioslave
11 Ekim 2012, 14:51
Geçmiş olsun,ucuz atlatılmış bir kaza,oradan 0.5saniye daha erken geçtiğini farz et ve tabiki 0.5 saniye sonra:) tam arası olmuş yani.Tekrar dan geçmiş olsun...

iguven
11 Ekim 2012, 18:12
Geçmiş olsun.
Yanlış anlama ama motosiklet botlarını incelemeni tavsiye ederim cok güzel modeller var günlük hayatta karda kışta giyilebilecek cinslerden. Malum önümüz kış.

beyazit60
11 Ekim 2012, 19:14
Çok geçmiş olsun. Geçenlerde "U" dönüşü yapan Ford C-Max'a vurdum birden azımdan küfür kaçtı. Adamla cadde de birbirimize girdik araya girdiler ayırdılar falan. 2 gün sonra cadde de o adamı gördüm ışıklarda yanına durdum. Camını tıkladım bana "ne var yine canına mı susadın" dedi. Her ne kadar kavga etmiş olsakta ettiğim küfürden ötürü özür dilerim dedim. Adam birden 180 derece döndü. Kusura bakma arkadaş bende sinirliydim farketmedim seni falan derken yeşil ışık yandı. İkimizde helalleştik yola devam ettik. Saygılar.

CanBerkG
11 Ekim 2012, 19:47
Kaza biraz ciddi gibi ama pek ciddiye almış gibide görünmüyorsun

cenkşenver
11 Ekim 2012, 20:01
allah beterinden saklısın çok ğecmişolsun

D-Rat
11 Ekim 2012, 20:12
Gecmis olsun... Elektrikli bisikletler cok cogaldi ve asiri derecede tehlikeliler... Adamin ne trafik nede bisiklet hakkinda bilgisi var, zaten ehliyette gerektirmiyor, plakada yok oh babam milletin hayati bedava, vursan sen suclusun bide

Mengu16
11 Ekim 2012, 20:26
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Artık motora binerken dizlik takmayı ihmal etmezsiniz heralde. Bu arada bişey daha belirteyim, o elektrikli scooterın trafiğe çıkması yasak çünkü 1200 watt'lık bir model ve pedal tertibatı yok, 250 watt üzeri modeller tescil gerektiriyor aslında. Çarparsam suçlu olurum diye düşünenlerin aklında bulunsun. Elektrikli bisiklet tanımının dışına çıkan araçlar motosikletlerle aynı kategoriye girer.

Faradaybv
11 Ekim 2012, 20:35
Geçmiş olsun Ucuz atlatmışsın Allah korumuş diyebilirim daha kötü sonuçlarda çıkabilirdi..

koreay
11 Ekim 2012, 21:26
geçmiş olsun o sessiz sedasız ama ani den hızlanabilen 2 teker e bi alışamadım her an nerden cıkacak diye biniyom motora her zaman.

burdurlu1985
11 Ekim 2012, 22:26
Gecmis olsun

YÖRÜK
11 Ekim 2012, 22:33
geçmiş olsun arkadaşım..umarım en kötü kazan böyle olur..herşey gönlünce olsun.

250-MaCiT
11 Ekim 2012, 22:34
Geçmiş olsun..En önemlisi sağlık..

timoti
11 Ekim 2012, 22:53
Geçmiş olsun, umarım tez zamanda iyileşirsin.

[Turan]
11 Ekim 2012, 23:11
Baya eğlenceli bir gün geçirmiş gibisin maşallah :mrgreen:

Geçmiş olsun.

MrMaydec
11 Ekim 2012, 23:19
Geçmiş olsun bidaha kaza yaşamassın inş

bY_aLp
12 Ekim 2012, 20:59
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim... Dizliğim var aslında hep takarım takmayanlarıda uyarırım o gün ne olduysa takmadım ve olan oldu... Olacağı varmış Allah beterinden sakınsın en büyük kazam bu olur inşallah düşüncesindeyim... Kaza bu sonuçta oturup ağlamaya luzum yok olan oldu, e tabi güleceğim eşşekliğime taksana dizliğini korusun seni :) bir musibet, bin nasihattan iyidir...

Garip
12 Ekim 2012, 21:50
vay kardeşim benim geçmiş olsun..Allah daha büyüğünden korusun...İnşallah ağrın sızın kalmamıştır..Bi geçmiş olsuna gelirim yakında..kendine dikkat et..tehlikeli sürüşler yapma..

gv650i
12 Ekim 2012, 23:16
geçmiş olsun bunla kalsın kadeşim iyi sonuca ulaşmışın adamda pişman olmuş çarptıgına ve ilgilenmiş önemli olan ilgilenmesi kaza neticede

bY_aLp
13 Ekim 2012, 02:19
vay kardeşim benim geçmiş olsun..Allah daha büyüğünden korusun...İnşallah ağrın sızın kalmamıştır..Bi geçmiş olsuna gelirim yakında..kendine dikkat et..tehlikeli sürüşler yapma..
Kaza bahane olsun :) buyur gel ayipsin gelmedigin hata :) agrim sadece topugumda var artci padine vurmusum kazanin etkisiyle onun haricinde bi sıkınti yok Allaha sukurr :)

geçmiş olsun bunla kalsın kadeşim iyi sonuca ulaşmışın adamda pişman olmuş çarptıgına ve ilgilenmiş önemli olan ilgilenmesi kaza neticede
İnsallah oyle olur tesekkurler iyi dilekleriniz icin tekeriniz duz bassin... :)

tr100a
13 Ekim 2012, 02:24
şu forumda full koruma gezen en kısa mesafede dahi kaskını takan tek kişidir alpaslan ama olacağı varmış

bY_aLp
13 Ekim 2012, 10:47
şu forumda full koruma gezen en kısa mesafede dahi kaskını takan tek kişidir alpaslan ama olacağı varmış
Eyvallah Erkin abi aynen olacağı varmş oldu

ozgurakman
13 Ekim 2012, 11:47
otopark parasını amcadan alsaydın ya... geçmiş olsun, bacağın kırılabilirdi de

bY_aLp
21 Ekim 2012, 11:44
otopark parasını amcadan alsaydın ya... geçmiş olsun, bacağın kırılabilirdi de

aklıma geldi ama ne bileyim isteyemedim başımızın gözümüzün sadakası olsun dedim artık :)

aligül
21 Ekim 2012, 11:57
aynı şey benimde başıma geldi kırk yılda bi okula motorla gideyim dedim vites 2 de gidiyodum 3 te bile değil yaşlı amcam elektrikli bisikletle yola öyle bi daldı ki yavaşlasa geçiçem rahat rahat hızlanıverdi bi anda bende arka tekerleğine vurdum mecburen ne kadar frene asılsamda..amcada düşmedi bende düşmedim o yüzden durmadan devam ettim artık :)

bY_aLp
21 Ekim 2012, 12:33
aynı şey benimde başıma geldi kırk yılda bi okula motorla gideyim dedim vites 2 de gidiyodum 3 te bile değil yaşlı amcam elektrikli bisikletle yola öyle bi daldı ki yavaşlasa geçiçem rahat rahat hızlanıverdi bi anda bende arka tekerleğine vurdum mecburen ne kadar frene asılsamda..amcada düşmedi bende düşmedim o yüzden durmadan devam ettim artık :)

Allahtan ben motor ile vurmadım sadece ayağım çarptı ona eğerki motor vuraydı o zaman daha ciddi şeyler olabilirdi karşıdaki için... Geçenlerde vurdğum adamın dükkanına gittim ordada öyle dedim yarım metre bile değil 10 cm daha ilerlese sıyırcak kurtaracam olacağı varmış yapacak bişe yok

aligül
21 Ekim 2012, 12:39
Bende ucuz yırttım aslında düşmemiş olmamız büyük şans benim için adam zaten yaşlıydı düşse bişi olsa allah korusun daha kötü şeyler olurdu