PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Lastiği Tavsiyesi

skyytr
10 Ekim 2012, 23:47
Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde Pirelli Diablo ve Michelin city grip lastikleri arasında karar veremiyorum. Bu lastiklerden herhangi birini kullanan veya ilgi sahii olan varsa izmir koşullarında kullanmayı planlıyorum.
Türkiyenin en kaygan asfaltı ve her yerde minik binlerce tümsek. Anlıyacağınız motorlar için kabus yollarımız var. Güzelbahçeden dönüyordum bugün yeni motor aldığıma pişman oldum , bir tümsekten kaçıyorum hop öbür çukurun içindeyim :)

MeHMeTK.
11 Ekim 2012, 01:23
Feyizoğlu'ndan indirimli olarak Michelin City Grip aldım.

Yağmur yağarken ıslak yolda 80 km hızla giderken fren denemesi yaptım. Önce yumuşak fren yapıp 60 km'lere indim. Sonra daha sert fren yaptım, Orjinal Kenda marka lastiğe beş basar:)

40-50 km hızlarda kuru zeminde fren denemelerim de oldu tekerleri kilitleyemedim diyebilirim. Zınk diye duruyor. Elbetteki önceki Kenda marka lastiklere göre kıyaslayabilirim.

Güvenle alabilirsiniz.

GokhanUzun
11 Ekim 2012, 01:23
Michelin City Grip'i 9.000 km (Yaz / kış dahil) kullandım. Bence çok başarılı bir lastik.
Pirelli Diablo için bir şey söyleyemem ama şu andaki motorumda Pirelli Sport Demon var ve 6.800 km de.
Pirelli kötü bir lastik değil ancak Michelin City Grip'in daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

skyytr
11 Ekim 2012, 01:30
Michelin City Grip'i 9.000 km (Yaz / kış dahil) kullandım. Bence çok başarılı bir lastik.
Pirelli Diablo için bir şey söyleyemem ama şu andaki motorumda Pirelli Sport Demon var ve 6.800 km de.
Pirelli kötü bir lastik değil ancak Michelin City Grip'in daha başarılı olduğunu düşünüyorum.
Renault Aracımda Michelin pilot Sport ile gelmişti ve çok memnundum. Pilot serisi scooterlar içinde mevcutmu yoksa city grip 150 cc 16 bg bir motor için fazlasıyla yeterli olurmu ?

glock
11 Ekim 2012, 01:47
michelin city grip, en iyi scooter lastiklerinden bir tanesi...
pirelli, daha çok Supersport sınıfında çok başarılı lastikler üretiyor.