PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsatta Muayene Alanı Kalmazsa Ne Yapılır.

chaosbaris
10 Ekim 2012, 12:02
Merhaba Arkadaşlar,

Eğer ruhsatınızda muayene alanınız kalmadıysa ve muayenenize çok az zaman varsa nasıl ne işlem yapılacağını yazmak istedim, eminim pek çok kişi biliyordur ama ben bilmiyordum nette çok arandım ama güncel bilgi bulamadım ta 2009 daki işlemler yazıyordu bu yüzden tazelemek istedim umarım yardımcı olmuşumdur size.

ben istanbulda ikamet ediyorum, yeni aldığım XL 650 Transalp aldım ve ruhsatta muayene alanı kalmadığı için kara kara düşünüyordum :queen: önce Tüvtürk ü aradım randevü için ve oraya danıştım ilk önce muayene oluyorsunuz sonra verilen kağıtla birlikte trafiğe gidiyorsunuz. şimdi asıl önemli olan da bu, muayeneden önce fren balatalarım bittiği için geçemedim sonra balataları değiştirdim yeniden gittim ve geçtim, bu arada motorsiklet için maslak ve kadiköy kızıltoprakta motorsiklet muayene istasyonu açılmış size önerim oraya gidin diğer istasyonlarda çıkış kapısına gidin biz çağıracaz diyorlar saatler geçiyor ama çağıran olmuyor fakat motorsiklet istasyonuna giderseniz ve randevü saatinden beş on dakika önce giderseniz fazla zaman kaybetmezsiniz.

neyse çok uzatmayayım, muayeneden sonra trafikten mutlaka https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ adresinden randevü alın tabi boş yer bulabilirseniz bu biraz sıkıntılı süreç, randevüden sonra saatinde gidiniz, size önerim sabah ilk saatler daha hızlı oluyor. bu arada 9 da işleme başlıyorlar.

istenen evraklar,
1. Ruhsatınız,
2. Kimlik,
3. Konuyu belirten bir dilekçe,
4. Tüv Türk ün verdiği rapor ve diğer kağıt.
5. Kimlik fotokopisi
6. Birde 77,50 TLcik :salut:

bu arada Ek1 formu kalkmış artık. ve anında ruhsatınızı teslim alıyorsunuz, sanırım eskiden posta ile veya siz tekrar giderek elden teslim alıyormuşsunuz, bu bence en güzel olanı.

umarım yardımcı olabilmişimdir. şimdiden iyi sürüşler. Motorsikletlere daha saygılı bir dünya için şimdilik hoşçakalın :king:

sedat_57
10 Ekim 2012, 12:09
paylaşım için teşekkürler demek 77.50 tl cik.. :farao:

DARKSTAR54
10 Ekim 2012, 12:13
sen iyi kendin halletmişsin yoğun bir insan olduğum için ben aracıya yaptırdım onla birlikte emniyete gittim 5 dk içersinde halloldu ama adam benden ruhsat sayfası alcam dedi 100 lira aldı başka da para vermedim ama ben gerçekte ne kadar diye merak ediyordum açıklayıcı olmuş

chaosbaris
10 Ekim 2012, 12:56
sen iyi kendin halletmişsin yoğun bir insan olduğum için ben aracıya yaptırdım onla birlikte emniyete gittim 5 dk içersinde halloldu ama adam benden ruhsat sayfası alcam dedi 100 lira aldı başka da para vermedim ama ben gerçekte ne kadar diye merak ediyordum açıklayıcı olmuş

benimde iş yerimden izin almam sıkıntı oluyor ama neyseki muayene işi hafta sonu olabiliyor, trafikte sıkıntı çektim biraz o kadar. muameleciler feci para kırıyor ya o Ek1 formu doldurmak için bile adamlar 20 lira alıyorlar.

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

paylaşım için teşekkürler demek 77.50 tl cik.. :farao:

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu,