PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 esd gösterge ampulü

bluebird64
04 Ekim 2012, 21:11
Arkadaşlar selam...
Kilometre saatinin ampülü yanmış, söktüm 12V. 1.7W. T10 dipsiz ampül, ama bulamıyorum.
3W.-5W var ,taksam göstergeyi eritir mi? Esd'lerde 3 adet var,1,7W nasıl temin ederim.
Teşekkürler...

adem80
04 Ekim 2012, 21:34
patlak ampülü sök, git bi araba parçacısına göster, ben bu ampülden istiyorum de, verirler. Ben öyle yapıyorum.2005 te ybr kadran var bende. :)

maxi97
04 Ekim 2012, 21:36
Led bağla bence. Oto aksesuarcilarinda var

ygk
04 Ekim 2012, 22:07
bence sırf alay etmek için açtın bu konuyu; yine de cevaplayım.

3w es geçiyoum 5w ile gösterge panelini eritemezsin. bunun için en azından 20w yansıtıcılı bir lambaya ihtiyacın var. dipsiz lambalar yansıtıcısızdır gönül rahatlığıyla 5w tak çok aydınlık istiyorsan, yerinde olsam 3w tercih ederim.
ledde bir alternatiftir ama yanlış uygularsan gözü alır, dipsiz led alırsan aydınlatması çok kötü oluyor. sarı dan şaşmamak lazım

bluebird64
04 Ekim 2012, 23:03
bence sırf alay etmek için açtın bu konuyu; yine de cevaplayım.

3w es geçiyoum 5w ile gösterge panelini eritemezsin. bunun için en azından 20w yansıtıcılı bir lambaya ihtiyacın var. dipsiz lambalar yansıtıcısızdır gönül rahatlığıyla 5w tak çok aydınlık istiyorsan, yerinde olsam 3w tercih ederim.
ledde bir alternatiftir ama yanlış uygularsan gözü alır, dipsiz led alırsan aydınlatması çok kötü oluyor. sarı dan şaşmamak lazım
1. Alay etmek için konu açmaya gerek yok dostum, bir konuya dalar makara yaparsın.
2. Bu konuyla ilgili (12V.1.7W dipsiz ampul) açılan bir tane örnek göster, bu formu terkedeyim.
3. Sadece bir yerde (http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/71555-1997-yamaha-drag-star-12v-1-7w-aydinlatma-ampulu.html#post1927686 )yazı bulabildim,
orada göstergeyi erittiğini yazıyor.
4. Onun için değerli bilgilerinizi istedim, yine de teşekkür ederim...

Samet Ağır
04 Ekim 2012, 23:38
hepsini birden 3w ile değiştirebilirsin..aydınlık farkıda olmaz, sorunda...
tek fark 1 değil 3 ampul alırsın...:cat:

ygk
05 Ekim 2012, 14:27
1. Alay etmek için konu açmaya gerek yok dostum, bir konuya dalar makara yaparsın.
2. Bu konuyla ilgili (12V.1.7W dipsiz ampul) açılan bir tane örnek göster, bu formu terkedeyim.
3. Sadece bir yerde (http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/71555-1997-yamaha-drag-star-12v-1-7w-aydinlatma-ampulu.html#post1927686 )yazı bulabildim,
orada göstergeyi erittiğini yazıyor.
4. Onun için değerli bilgilerinizi istedim, yine de teşekkür ederim...

3w yerine 30w takmıştır. bir kere göstergenin eriyebilmesi için lambanın elini yakacak derecede ısınması gerekir ki 3w bunu yapamaz. sonuçta gösterge tereyağından yapılmıyor

07arda
02 Kasım 2020, 13:31
Alayla ne alaka olsun arkadaş çok doğru söylemiş. Ben yamaha yetkili servisinden dipsiz ampul aldım 2011 ybr esd bana 5 watt vermiş. yamaha servisi bile bilmiyor.bir süre sonra baktım ki oradaki beyaz plastiği eritmiş. Daha sonra led denedim kısa sürede patlıyor hemde ışık bi bölgede yanıyor dağılmıyor. Yani 1.7 watı geçtimi ısınıyor eriyor ampulun koruma plastiği. 10 yıllık ybr kullanıcısı olarak deneyimlemiş konuşuyorum ezbere değil. yeni nesil led denemeyi düşünüyorum bide