PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Cbr 125 2011-2012 Olupda Lastiklerini Değiştiren Oldumu Acaba

Konuray
04 Ekim 2012, 20:15
arkadaşlar 2011 ve 2012 yeni kasa cbr 125 i olupda orjinal lastiklerini değiştiren oldumu acaba....tekerler çok kayıyor ...zaten altın elbıselı adamda bızım motoru tanıtırken herşeyı ıyı ama alır almaz lastıklerı degıstırın demişti.....ben lastiklerimi değiştirmek istiyorumda ön ve arka lastik olarak ne kadara fiyat tutuyor acaba...ayrıca bu lastıgı nereden temin ettiniz.....iyi forumlar kazasız belasız sürüşler....

Konuray
05 Ekim 2012, 09:15
Lastiklerini değiştiren kimse olmadımı :D herkesmi benim kafadan :D

acun0
05 Ekim 2012, 09:55
bir motora lastikleri bitmeden lastik değiştireceksem, o motora epey binme niyetim var demektir.
fakat cbr 125 2005 yılında kullandığı motoru kullandığından motor vibrasyonlu ve rahatsız.
ellerde uyuşma ve depodan gelen benzin otomatiğinin çıkardığı ve kesilmesi mümkün olmayan biiibbbbbbbbbb sesi ile insanı deli ediyor. garantiden benzin otomatiğini değiştirenlerde bile bir müddet sonra yine gelen bu ses
teker değişmeye ihtiyaç duymadan motor satılığa çıkıyor.
arkadaşımın yaptığı gibi.

Cgty
05 Ekim 2012, 11:07
Motoru kasksiz sürüyorsaniz şayet,
Ve 4 bin deviri geçmiyorsaniz
Gerçekten biip sesi duyuluyor.
Siz arkadaşın arkadaşının arkadaşlarına da bakmayın, kulak asmayın.
Lastiği değiştiren olacak, ancak kimdir tam hatirlayamadim. Yalnız lastik olayını da cok kafaya takmayin.
Kuru zeminde fena bir lastik değil.
Sadece ıslak zeminde güvenmeye gelmiyor.
13 bin km yaptım bu lastiklerle, değiştirmeden de oluyor , ancak umarım değiştiren birinden de yorum alabilirsin.

ferdinandd
05 Ekim 2012, 11:21
bir motora lastikleri bitmeden lastik değiştireceksem, o motora epey binme niyetim var demektir.
fakat cbr 125 2005 yılında kullandığı motoru kullandığından motor vibrasyonlu ve rahatsız. ellerde uyuşma ve depodan gelen benzin otomatiğinin çıkardığı ve kesilmesi mümkün olmayan biiibbbbbbbbbb sesi ile insanı deli ediyor.
garantiden benzin otomatiğini değiştirenlerde bile bir müddet sonra yine gelen bu ses teker değişmeye ihtiyaç duymadan motor satılığa çıkıyor. arkadaşımın yaptığı gibi.

Ben hayatımda hiç ömür boyu kullanmak için CBR 125 bakan veya almış hiçkimseyi görmedim.

Genellikle yeni başlayan arkadaşlarımız tarafından tercih edilen bu modelde, motosiklete hakim olmak ve güvenli sürüş adına lastik değişimi yapmak, "nede olsa satacağım" kafasıyla değiştirmeyenlerden daha mantıklı geldi bana!

Bip sesi geliyor dediğimde, elimi cebime atmadan benzin otomatiğimi değiştirecek olan her markaya saygım sonsuz.

125cc 13+ hp lik birsürü artsı olan bi motosikleti satıp, hangi epey binilebilir 125cc, 0 titreşim, Racing motosikleti tercih ediyor ve lastik değiştirip, racing başlangıç motosikleti tecrubesine devam ediyorlar merak ettim doğrusu :silent:
Aldıkları modelde en ufak rahatsızlıkta garantileri sıfır parça değişimi yapıyorsa, yinede rahatsız olup tık diye satılabiliyorsa o motosiklet, biz de bilelim o 125cc racing başlangıç motosikletini :silent:

Motosikletimi almadan önce bahsedilenlerden dolayı darbeli hiltiye tekerlek takmışlar gibi anlatılıyordu titreşim mevzusu, olayın nasıl bir yalan olduğunu ( abartma değil, yalan!!! ) alınca anladım.

CBR 125 te muhtemelen rahatsızlık vermiyordur, bukadar abartıldığına göre demekki hiç titremiyor diye düşünüyorum artık!

Zippo's
05 Ekim 2012, 11:43
fakat cbr 125 2005 yılında kullandığı motoru kullandığından motor vibrasyonlu ve rahatsız.
ellerde uyuşma ve depodan gelen benzin otomatiğinin çıkardığı ve kesilmesi mümkün olmayan biiibbbbbbbbbb sesi ile insanı deli ediyor. garantiden benzin otomatiğini değiştirenlerde bile bir müddet sonra yine gelen bu ses
teker değişmeye ihtiyaç duymadan motor satılığa çıkıyor.
arkadaşımın yaptığı gibi.

9000 KM BOYUNCA YENİ KASA CBR 125 KULLANDIM VE AİLEM İSTEMEDİĞİ İÇİN SATTIM.BİP SESİNİ KULAĞIMI DEPOYA KAFAMI GÖTÜRMEDİĞİM SÜRECE DUYMADIM NE KASKLI NE KASKSIZ.BENDE ÇOK HAFİF VARDI O SES.SENİN GİBİ PSİKOLOJİM BOZUK OLMADIĞI İÇİN O SESİ DİNLEMEDİM ANLIYACAĞIN.TİTREŞİMDEN BAHSETMİŞSİN.BEN MOTORU DEVİRLİ DE KULLANDIM NE ELDİVENLİ NE ELDİVENSİZ BİR KERE BİLE ELİM UYUŞMADI RAHATSIZ OLMADIM.ŞU MOTORDAKİ UFACIK TİTREŞİMDEN RAHATSIZ OLAN VARSA ATSIN KENDİNİ ARKADAŞ.9000 KM BOYUNCA EN UFAK KÜÇÜCÜK BİR SIKINTI BİLE YAŞAMADIM BEN BU MOTORLA.125CC,PERFORMANSI YERİNDE,YAKIT SARFİYATI HARİKA,ŞEKLİ GÜZEL,YEDEK PARÇASI MÜKEMMEL UCUZ VE KOLAY TEMİN EDİLİR.ŞAYET BEN EN BÜYÜK PARÇALARINI BİLE 1-2 HAFTA İÇERİSİNDE KOMİK RAKAMLARA SERVİSTEN ALDIM.YANİ SEN NE KADAR CBR 125 VE 250 YE BOK ATSANDA,BİZ MOTORU ETKİLEMEYEN UFACIK SIKINTILARI RUH HASTASI GİBİ TAKMADIĞIMIZ İÇİN GÜZEL GÜZEL BİNİYORUZ VE KEYİF ALIYORUZ.ARKADAŞ LASTİK HAKKINDA SORU SORMUŞ,SEN NE YAZMIŞSIN.YARDIM ETMEYECEKSEN YAZMA,DERDİN NE ? SENİN NASIL Bİ PSİKOLOJİ İÇİNDE OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM...

@Konuray,altın elbiseli adamın test ettiği motor benimdi.Banada değiştirmemi söylemişti.Bence pilot activ michelin alabilirsin.Takımı 450 diye hatırlıyorum

acun0
05 Ekim 2012, 12:57
9000 KM BOYUNCA YENİ KASA CBR 125 KULLANDIM VE AİLEM İSTEMEDİĞİ İÇİN SATTIM.BİP SESİNİ KULAĞIMI DEPOYA KAFAMI GÖTÜRMEDİĞİM SÜRECE DUYMADIM NE KASKLI NE KASKSIZ.BENDE ÇOK HAFİF VARDI O SES.SENİN GİBİ PSİKOLOJİM BOZUK OLMADIĞI İÇİN O SESİ DİNLEMEDİM ANLIYACAĞIN.TİTREŞİMDEN BAHSETMİŞSİN.BEN MOTORU DEVİRLİ DE KULLANDIM NE ELDİVENLİ NE ELDİVENSİZ BİR KERE BİLE ELİM UYUŞMADI RAHATSIZ OLMADIM.ŞU MOTORDAKİ UFACIK TİTREŞİMDEN RAHATSIZ OLAN VARSA ATSIN KENDİNİ ARKADAŞ.9000 KM BOYUNCA EN UFAK KÜÇÜCÜK BİR SIKINTI BİLE YAŞAMADIM BEN BU MOTORLA.125CC,PERFORMANSI YERİNDE,YAKIT SARFİYATI HARİKA,ŞEKLİ GÜZEL,YEDEK PARÇASI MÜKEMMEL UCUZ VE KOLAY TEMİN EDİLİR.ŞAYET BEN EN BÜYÜK PARÇALARINI BİLE 1-2 HAFTA İÇERİSİNDE KOMİK RAKAMLARA SERVİSTEN ALDIM.YANİ SEN NE KADAR CBR 125 VE 250 YE BOK ATSANDA,BİZ MOTORU ETKİLEMEYEN UFACIK SIKINTILARI RUH HASTASI GİBİ TAKMADIĞIMIZ İÇİN GÜZEL GÜZEL BİNİYORUZ VE KEYİF ALIYORUZ.ARKADAŞ LASTİK HAKKINDA SORU SORMUŞ,SEN NE YAZMIŞSIN.YARDIM ETMEYECEKSEN YAZMA,DERDİN NE ? SENİN NASIL Bİ PSİKOLOJİ İÇİNDE OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM...

@Konuray,altın elbiseli adamın test ettiği motor benimdi.Banada değiştirmemi söylemişti.Bence pilot activ michelin alabilirsin.Takımı 450 diye hatırlıyorum

cbr125 2012 beyaz bir arkadaşa aldık. bu motorlarda kronik enjeksiyon sesi bbbbbbbbiiiiiiiiiiiiiiiib diye ötmekte ve bu gerçekten can sıkan bir durum. bu ses ile baya uğraştık servis bu modellerde bu ses var diyor. kullanıcıları da bu sese artık alıştık bu ses ile kullanacağız diyorlar.
birde vibrasyon 2005 den beridir aynı motor kullanıldığından hala kesilebilmiş değil.
bunu da ybr 125 yada cbf 150 ye bindikten sonra çok bariz şekilde farkı anlamak mümkün.

bu konuları cbr 125 bilgi paylaşımında yazdım. hatta bu bibbbbbbbb sesini sahibinden com da satan motor sahiplerine bile teke tek sordum. daha düne kadar bu sesten müzdarip olan ve benden bu sesin çözümü için mesaj atan siz şimdi bir öyle bir böyle konuşmanızın anlamı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

QUOTE=Zippo's]

evet hocam merhaba,nedir çözümü çok merak ettim ?
motorun deposunda yedeğe yakın benzin olduğu zaman depoyu granajlardan ayırıp hava filitresini değiştirir gibi depoyu havaya kaldırıyoruz. bu sırada kontağı açıp bibbbbbbbb sesinin çıkmasını sağlıyoruz. bu ses zaten bibbb diye çıkmıyor. farklı bir dızzzzzzzzzt gibi çıkması lazım. işte hepsi bu sesi duymakta bu ses dızzzzzzt diye çıkınca depoyu eski konumuna getirip sesin gittiğini göreceksin.

sağol acun deneyeceğim.bunuda nasıl çözdünüz hayret valla kimin aklına gelir.mesajıma bilerek cevap vermedin sandım olumsuz şeyler yazdım hakkında,kusura bakma hakkını helal et[/QUOTE]

Konuray
05 Ekim 2012, 13:22
:D lastik sordum nerelere gelmiş konu :D öncelikle kendı guvenlıgım açısından lastiklerimi değiştirmek istiyorum ayrıca dediğiniz biiip sesinide hiç duymadık..kafamda sürekli kask oldugu içindir ve Zippo's arkadaşın dediği gibide elim felan hiç uyuşmadı...başka arkadaşta kuru zemınde sorun yaratmıyor dıyor ama kuru zemınde de kayıyor...bı kaç kere motoru kendı çapımda yatırarak döneyım dedımde hemen kayıyor...en iyisi lastik değiştirmek dıye düşünüyorum...

Zippo's
05 Ekim 2012, 22:34
cbr125 2012 beyaz bir arkadaşa aldık. bu motorlarda kronik enjeksiyon sesi bbbbbbbbiiiiiiiiiiiiiiiib diye ötmekte ve bu gerçekten can sıkan bir durum. bu ses ile baya uğraştık servis bu modellerde bu ses var diyor. kullanıcıları da bu sese artık alıştık bu ses ile kullanacağız diyorlar.
birde vibrasyon 2005 den beridir aynı motor kullanıldığından hala kesilebilmiş değil.
bunu da ybr 125 yada cbf 150 ye bindikten sonra çok bariz şekilde farkı anlamak mümkün.

bu konuları cbr 125 bilgi paylaşımında yazdım. hatta bu bibbbbbbbb sesini sahibinden com da satan motor sahiplerine bile teke tek sordum. daha düne kadar bu sesten müzdarip olan ve benden bu sesin çözümü için mesaj atan siz şimdi bir öyle bir böyle konuşmanızın anlamı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

QUOTE=Zippo's]

sağol acun deneyeceğim.bunuda nasıl çözdünüz hayret valla kimin aklına gelir.mesajıma bilerek cevap vermedin sandım olumsuz şeyler yazdım hakkında,kusura bakma hakkını helal et[/QUOTE]

e çözümü varsa neden yapmiyim.ama yoksada kafama takmıyorum.ÇÜNKÜ BU SESİ MOTOR KULLANIRKEN YADA NORMALDE DUYMUYORUM.KULAĞI DEPOYA YASLARSAM ANCA

viper17
05 Ekim 2012, 22:38
2012 modele 2005 model motor koyan hondayı, ses kulağını tırmaladığı için arkadaşa psikolojisi bozuk diyen Zippo's u tebrik ederim.

Konuray
06 Ekim 2012, 20:02
güncel arkadaşlar....

Zippo's
06 Ekim 2012, 21:50
2012 modele 2005 model motor koyan hondayı, ses kulağını tırmaladığı için arkadaşa psikolojisi bozuk diyen Zippo's u tebrik ederim.

Güzel kardeşim,acun0 ın bu forumda cbr 125-250 ye bok atmaktan başka yararlı bir paylaşımı yok.Hiç cbr 125 ten gelen bip sesini duydun mu ki kulak tırmalıyo diyosun ? Ben 9000 km kullandım,ne titreşimden ellerim uyuştu,nede depodan gelen bip sesini duydum.Bu sesi duymak istersen duyarsın.Ben kasklı kasksız,depoya kulağımı değdirmediğim sürece o sesi duymadım.Anlatabiliyo muyum ?

atillacenk
19 Ağustos 2013, 22:38
valla arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olcakta nacizane düşüncem motoru bir ay sonra satcak olsam bile eğer o motorun üstündeysem değiştiririm canımız karpuz değilki manavdan gidip yenisini alalım açıkcası ıslakta banada hiç güven vermedi ve kısa zamanda uygun lastik bulursam değiştircem özellikle şehir içi kullanıcısıysanız iyi kötü dur kalka geliyosanız bence önemli haa diğer konulara geleyim ben bip sesini hiç duymadım yada hiç rahatsız etcek boyutta değildiki fark etmedim titreşim ise normal olması gerektiği gibi yani adam öldürüp bıktırcak konumda değil ama belki benim motora hastır artçı ayaklıklarında biraz fazla gibi 20 dk lık yolda rahatsız etti beni