PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Tavsiye (CBF 150)

baycall
04 Ekim 2012, 12:24
Arkadaşlar CBF150 siyah renkli motor için yakışan ve max 250-300 liraya değer bir kask tavsiyeniz var mı? Full face öneriliyor genelde.Çeneden açılıra güvensiz denildiğinden mecburen full face'ye yöneldim.Var mıdır tavsiye :thumleft:

xxhdaxx
04 Ekim 2012, 12:35
LS2 Uygun ve Kaliteli bi marka dediğin fiyat aralığına uygun . Benimde motorum siyah LS2 mat siyah kullanıyorum Full Face.

baycall
04 Ekim 2012, 14:16
LS2 Uygun ve Kaliteli bi marka dediğin fiyat aralığına uygun . Benimde motorum siyah LS2 mat siyah kullanıyorum Full Face.

Evet LS2 de varmış.Kimi iyi kimi kötü diyor.Biraz muallakta olan bir marka.LS2 hangisini önerirsin mesela?

cbr125cbr
04 Ekim 2012, 15:03
Evet LS2 de varmış.Kimi iyi kimi kötü diyor.Biraz muallakta olan bir marka.LS2 hangisini önerirsin mesela?

Lazer, agv ve nitroyu da araştırma listene eklemeni tavsiye ederim..

baycall
04 Ekim 2012, 15:14
Lazer, agv ve nitroyu da araştırma listene eklemeni tavsiye ederim..
Bu Nitro sürekli karşıma çıkıyor.Kullanan varsa tavsiye alabilirim.Bir de ZEUS var?

farcob
04 Ekim 2012, 15:45
nitro uno motomaxta 150 tl idi en son.
ben memnunum, güneş vizörü olmayan kaskı alma

knoyal
04 Ekim 2012, 15:52
hocam bence ustune 20 tl daha koy Nolan N63 al http://www.feyizoglu.com/Nolan-N63-Genesis-Kapali-Kask_46793.html1#0
Arkadaşlar CBF150 siyah renkli motor için yakışan ve max 250-300 liraya değer bir kask tavsiyeniz var mı? Full face öneriliyor genelde.Çeneden açılıra güvensiz denildiğinden mecburen full face'ye yöneldim.Var mıdır tavsiye :thumleft:

baycall
04 Ekim 2012, 15:55
nitro uno motomaxta 150 tl idi en son.
ben memnunum, güneş vizörü olmayan kaskı alma

Güneş vizörü olmayan düşünmüyorum.

hocam bence ustune 20 tl daha koy Nolan N63 al http://www.feyizoglu.com/Nolan-N63-Genesis-Kapali-Kask_46793.html1#0
Süper lakin güneş vizörü yok değil mi?

farcob
04 Ekim 2012, 16:06
nolan n84 kullandım rezalet sakın alma dağıldı elimde kaldı
güneş vizörü dışarıda ses yapıyordu. 4 sene evvelde 360 tl bayıl
mıştım zehir zıkkım olsun aldıkları para.

baycall
04 Ekim 2012, 16:10
Şimdi ne kullanıyorsun Faruk abi?

Barış Şuşut
04 Ekim 2012, 16:11
çeneden açılan kask süperdir.

hemen hemen tüm yüksek cc endurove turing model sahipleri çeneden açılan kask kullanırlar.
sen hiç full kasklı jandarma veya polis gördünmü??
sence devlet bu adamların canına kıymet vermiyormu??
cbf 150 için en ideal kask çeneden açılan kasktır.
her kaskın test değerleri ni aratıp bulabilirsin.
çenesi açılan kaskların test değerlerininde düşük olmadığını göreceksin..
full kaskı savunanlar genelde sıcak yaz günlerinde özellikle sayfiye yerlerine gittiğinde kaskları takmıyorlar..
ben marmarise gezmeye gelip en ateşli full kask savunucularının daha 2. gün kasksız turladıklarına defalarca şahit olan adamım..
oysa çeneden açılan kask her türlü hava şartında rahatça kullanılır.
BMW 1200 gs alıp çeneden açılan kaskla kullanan adam sence bilinçsizliğindenmi o kaskı kullanıyor..
forumumuzda köşe yazan usta sürücülere bir bak çoğunun genelde kullandığı kask flip-up dır..
elbette full kasklarıda mvardır ama dolap bekler genelde

farcob
04 Ekim 2012, 16:14
nitro uno kullanıyorum memnunum 150 tl idi gdr de kullandım, nolan n84 kullandım
ikisinden de iyi. nitro aikidosuda 5 yıldızlı herhalde. bizim motorlara nitro uno yeter
motomaxtan almıştım.

baycall
04 Ekim 2012, 16:18
çeneden açılan kask süperdir.

hemen hemen tüm yüksek cc endurove turing model sahipleri çeneden açılan kask kullanırlar.
sen hiç full kasklı jandarma veya polis gördünmü??
sence devlet bu adamların canına kıymet vermiyormu??
cbf 150 için en ideal kask çeneden açılan kasktır.
her kaskın test değerleri ni aratıp bulabilirsin.
çenesi açılan kaskların test değerlerininde düşük olmadığını göreceksin..
full kaskı savunanlar genelde sıcak yaz günlerinde özellikle sayfiye yerlerine gittiğinde kaskları takmıyorlar..
ben marmarise gezmeye gelip en ateşli full kask savunucularının daha 2. gün kasksız turladıklarına defalarca şahit olan adamım..
oysa çeneden açılan kask her türlü hava şartında rahatça kullanılır.
BMW 1200 gs alıp çeneden açılan kaskla kullanan adam sence bilinçsizliğindenmi o kaskı kullanıyor..
forumumuzda köşe yazan usta sürücülere bir bak çoğunun genelde kullandığı kask flip-up dır..
elbette full kasklarıda mvardır ama dolap bekler genelde

Vallahi ilk çeneden açılır olanlara baktım ama yorumlara vs. bakınca full face olsun bari dedim.Bizim buralar yan adana tarafları yazın cayır cayır yanıyor.O yüzden istemiştim.Ama güvenlikte önemli sonuçta.Şayet varsa kesinlikle önerdiğiniz bir kask değerlendirmekte fayda var.Açıkçası ne ful face ne de flip-up kullandım.Bu yüzden ikilem yaşıyorum.

nitro uno kullanıyorum memnunum 150 tl idi gdr de kullandım, nolan n84 kullandım
ikisinden de iyi. nitro aikidosuda 5 yıldızlı herhalde. bizim motorlara nitro uno yeter
motomaxtan almıştım.
Ntro g-max var bende ama onu artçıma vereceğim.Genel anlamda memnunum.Ben de motomaxdan almıştım.

Barış Şuşut
04 Ekim 2012, 16:30
son 6 yıldır flip-up kullanıyorum .. daha doğrusu şehiriçinde yarım kask şehirdışında flip-up..

http://www.motorturk.com.tr/Caberg_Ceneden_Acilan_Kask.html

gözün kapalı al kullandıkça full face almadığına dua edersin

farcob
04 Ekim 2012, 16:33
ilk defa fullface tavsiye edilmediğini hayretle gördüm.

baycall
04 Ekim 2012, 16:37

Ben de.. ama ne yalan söyleyeyim gönül flip-upta:)

son 6 yıldır flip-up kullanıyorum .. daha doğrusu şehiriçinde yarım kask şehirdışında flip-up..

http://www.motorturk.com.tr/Caberg_Ceneden_Acilan_Kask.html

gözün kapalı al kullandıkça full face almadığına dua edersin
Konda mı?

knoyal
04 Ekim 2012, 16:39
evet güneş vizörü yok
Güneş vizörü olmayan düşünmüyorum.

Süper lakin güneş vizörü yok değil mi?

Safahat
04 Ekim 2012, 16:55
Ful face her zaman
http://www.youtube.com/watch?v=nh9q29Atm_s&feature=player_embedded

ErknOzyurt
04 Ekim 2012, 17:16
hocam en önemli ekipman kasktır bütçenizin dısında ama olsun forumda kullanan arkadaslar var yakında bende alıcam

http://www.anesmotor.com/?urun-1484-SHARK-Speed-R-Sauer-Kirmizi.html

Barış Şuşut
04 Ekim 2012, 22:07
konda modelin adı Caberg markası.. bu benim beğeni ile kullandığım bir kask o yüzden tavsiye ettim .. ben siyah almıştım ama tek renk oydu aldığım yerde oysa burada 4 renk seçeneği var beyaz çok şık olur bence ..

Ben 2005 ten beri bu siteye üyeyim hiç full face tavsiye etmedim ..
kendim sıkılıp kullanmadığım kaskı neden başkasına tavsiye edeyim ..
Avrupa emniyet satndartlarına "ECE/ONU 2205" uygun; diye not düşmüşler ..

bu standartları sağlamanın ne zor olduğunu bilen bu kaska güvensiz diyemez..

buberk
04 Ekim 2012, 22:38
toplantılarda gezilerde yada trafik lambalarında denk geldiğim full face kullanan akadaşların yaşadığı sıkıntıyı gördükce içim acıyor. İki kelime laf anlatman gerekiyor ne o seni duyuyor nede sen onu duyabiliyorsun. Kaskı kafasının üstüne çıkartıp şapka gibi koyuyorlar oda çok ilginç bi görüntü. Bu yaz kaskını deponun üstünde taşınlara da çokca rastladık. Adam kaskı bir çıkarıyo terden saçları yapışmış :cherry: Biz genelde birkaç kişilik gruplarla gezerken uzun trafik lambalarında veya kısa süreli dur kalklar yaptığımızda hemen çeneden açılır kasklar açılır ve muhabbet dönmeye başla :cherry: full face kaskların en önemli avantajının yüksek hızlarda rüzgar sesi yapmamasının olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bence buda önemli birşey. Uzun yolda 100 km nin üstündeki hızlarda özellikle yanlız seyahat ediyorsanız kaskımın full face olmasını isterdim. Eğer genelde şehir içinde kullanılacaksa ve cbf150 gibi bir motordan bahsediyorsak en güzeli çeneden açılır kask:cat:

harun27
04 Ekim 2012, 22:48
Ls2 fiyat kalite endeksi olarak en makul kask markası bana göre birde güneş için vizör alırsan tadından yenmez... Ama gece değişmen gerekicektir onuna belirteyim...

sercan2667
04 Ekim 2012, 23:20
İlla çeneden açılır ıstıyorsan cbf 150 için caberg ve gdr gerçekten iyi modeller.ama fullface ıstıyorsan 250-300 e lazer ve agv.çeneden açılır kullanıyordum onceden.Hızlı sağa sola baktımı kafayı çevirdimi etrafa kafadan kaymalar kopmalar fln bırde ağır oluyor.zaten çene kısmı patlayınca bende attım.Fullfaceye dondum.

puser
05 Ekim 2012, 00:05
bilindiği gibi çene açılır kasklarda menteşe ve kilit bulunur. bu da kuvvetli darbeler için iki ayrı risk noktası oluşturmaktadır. menteşe veya kilit kırılır, boşalırsa çeneniz artık koruma altında olmayacaktır. peki bu sık rastlanan bir durum mudur? evet en iyi üreticilerin bile bu tip kasklarının çene kısımları, sıkı darbelerde özellikle kilit bölmesinden boşalıp açılmaktadır. çene cerrahları da bu tür kaskları hastaları üzerinden edindikleri tecrübeler nedeniyle kesinlikle tavsiye etmezler. peki düşük hızlarda bu tip kasklar güvenli midir? evet iyi bir kask ile düşük hızda kaza geçirirseniz kolay kolay açılmaz. ancak siz düşük hızda ilerleseniz de nispeten yüksek hızda seyreden bir araç ile çarpışmanız durumunda alacağınız darbenin şiddeti de büyük olacaktır. yani hangi hızda giderseniz gidin çene açılır kask ile risk altındasınız. peki enduro tipi motor kullananlar bu tarz kaskları sıkça tercih ediyor, onların başına bir şey gelmiyor mu? maalesef çene açılır kask ile çene bölgesinden yaralanma vakaları en çok enduro sürücülerinde yaşanıyor.

ipsiz
05 Ekim 2012, 00:53
güvenliği geçtim. iyi markaların çeneden açılır kasklarının daha az güvenli olduğunu düşünmüyorum. 4 yıldır çeneden açılır kullanıyorum. nolan. iyi para verip aldım diye kullanıyorum.(200 eurodan fazlaydı)kıyamıyorum.şimdi ise çalınsın falan diye park ettiğimde motorun üstünde bırakıyorum. malesef hala çalınmadı.kesinlikle full face ten iki üç yüz gram ağır oluyorlar.bunu ilk anda hissetmiyorsunuz ama hafif bir kask takınca aradaki fark ve konfor hissini anlıyorsunuz. mekanizmalarından dolayı kesinlikle full face lere göre daha fazla ses yapıyorlar.en iyisini de alsan muadili bir full face göre çok daha fazla ses. bu ikisi bile çeneden açılır almamak için bana göre yeterli sebep.arkadaşımın çok daha ucuz full face i benimkinden daha rahat daha konforlu.sonuçta karar senin.

rs_guven
05 Ekim 2012, 02:20
Bende Adana'da ikamet ediyorum. Belki arkadaşlar bilmiyordur ama burada full face kaskı en az 4 ay (haziran, temmuz, ağustos ve eylül) kullanamazsın. Dersen ki iki tane alırım, sıcak havada açık kask, serin havada kapalı kask kullanırım eyvallah. Ama sadece kapalı kask tavsiye etmiyorum. Tek sebebi nemle beraber 40 dereceyi aşan sıcaklar. Bende çene acilir GDR var ama ls2 almadığıma pişmanım şimdi. Bence ls2 çene açılır...

baycall
08 Ekim 2012, 12:45
Bende Adana'da ikamet ediyorum. Belki arkadaşlar bilmiyordur ama burada full face kaskı en az 4 ay (haziran, temmuz, ağustos ve eylül) kullanamazsın. Dersen ki iki tane alırım, sıcak havada açık kask, serin havada kapalı kask kullanırım eyvallah. Ama sadece kapalı kask tavsiye etmiyorum. Tek sebebi nemle beraber 40 dereceyi aşan sıcaklar. Bende çene acilir GDR var ama ls2 almadığıma pişmanım şimdi. Bence ls2 çene açılır...
Aynen çok sıcak buralar.Bu da işin kötü yanı.Pişmeyeceğiz derken güvenliksiz olmak da kötü.Açıkçası hala karar veremedim.Kimileri full face kimi açılır diyor.Tavsiye kaskınızı da yazarsanız sevinirim arkadaşlar.