PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de DIY (do-it-yourself) benzeri faaliyetler için mekan

shi_bumi
04 Ekim 2012, 08:40
İzmir'de, benim gibi motosikletlerinin bakımlarını ve elinden geldiğince tamiratlarını kendi yapanların ortak olarak kullandığı atölyevari bir yer var mı ki acep ? Biliyorum ki İstanbul'da arkadaşların toplanıp, muhtemelen ortak olarak kirasını ödedikleri ve motorlarıyla ilgilendikleri yerler var. Eğer bu forumda ilgilenen arkadaşlar olursa İzmir'de bu tarz bir yer kiralayabiliriz diyorum. Veya zaten varsa böyle bir oluşum bende dahil olabilirim.

Kış da geliyor. Şöyle sıcak sıcak, gelsin çaylar, gitsin biralar, elde 12-13 anahtar motorların sağını solunu kurcalar, bozar sonra geri yaparız :)

Sinan Er
04 Ekim 2012, 08:58
Öyle biryer henüz yok ama yakında ben açacağım :))))

shi_bumi
04 Ekim 2012, 16:37
İzmir'de herkes ustalara bayılıyor paraları herhalde :)

İHTİYAR
04 Ekim 2012, 18:41
Yooo ne araçlarımı ne de motorumu ustalara götürmüyorum bazen kapının önünde bazen kayınpederin bahçesinde idare edip gidiyorum.
Yaz başı Transporterimin alt takım ön düzen triger seti vakum&mazot tandem pompası motor bakım vs yaptım, Ramazan bayramı önceside 21 yaşındaki Taunusun komple bakımını yaptım. Şimdi sıra motorda, motoru indirip balkonda komple dağıtacağım fakat conta seti ve keçeleri bulup öyle başlayacağım.

Sinan Er
04 Ekim 2012, 22:02
Yooo ne araçlarımı ne de motorumu ustalara götürmüyorum bazen kapının önünde bazen kayınpederin bahçesinde idare edip gidiyorum.
Yaz başı Transporterimin alt takım ön düzen triger seti vakum&mazot tandem pompası motor bakım vs yaptım, Ramazan bayramı önceside 21 yaşındaki Taunusun komple bakımını yaptım. Şimdi sıra motorda, motoru indirip balkonda komple dağıtacağım fakat conta seti ve keçeleri bulup öyle başlayacağım.

Helalin var ihtiyar. Şimdiden kolaygelsin.

shi_bumi
04 Ekim 2012, 22:09
Ben de aynen sizin gibi kapının önünde, uygun gördüğüm yerlerde yapıyorum bakımları da o yüzden bu başlığı açtım. Konu komşu araba, motor habire arızalı sanıyor. Oysa devamlı birşeylerini kurcalıyorum haberleri yok. :)

Şöyle 3-5 kişi birleşip küçük bir yer tutsak evden kaçmak için mazaretimiz olurdu :)