PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sahibinden.com da bu motor neden bu kadar ucuz ??

pckopat001
01 Ekim 2012, 20:14
arkadaşlar adanalıyım bu gün adanada tek olan salcano motor bayiye gittim fiyat araştırması için ve begendigim model olan salcano wolf s için bana plaka dahil 4000 tl ücret sundular şaşırdım kaldım sahibindende 2500 2800 arası olan 0 fiyatları adanada 4000 lira adama hemen sordum neden bu fiyat farkı internet aracılıgı ile istanbuldan 2800 e filan mal ediliyor dedim herşey dahil adam başladı saymaya bunun ötv si var ruhsatı plakası servis kurulumu vb gibi tamam eyw deyip çıktım dükkandan...

hemen eve gelip sahibindende olan ilanları açıp satıcılara telefon aracılıgı ile ulaştım adam motorun kargo ve kurulum dahil fiyatının 2500 lira oldugunu sadece plaka ve ruhsat için 300 lira masrafım olacağını belirtti bende bunun ötv si sigortası muayenesi gibi işlemleri sordum adam hepsi bizim tarafımızdan yapılıyor sizin sadece 300 lira masrafınız var dedi benim aklım iyice karıştı .s :pr:

şimdi size sormak istediklerim;
1- daha önce bu gibi alışverişler yapan arkadaşlar varsa beni lütfen aydınlatsın..
2- daha parça halinde adanaya gelecek motorun sigortası ve muayenesi nasıl yapılmış oluyor :queen:
3- ödeme konusunda da kredi kartı numaranızı filan alacaz dedi burdan çektirecez güvenlimidir diye tedirgin oldum .s
yardımlarınızı en kısa zamanda bekliyorum söz ettigim ilan bu ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-salcano-jianshe-isbirligi-wolf-s-125-99400319/detay

inzell
01 Ekim 2012, 20:34
İlk motorumu Üçerler'den almıştım. Güvenilir insanlardır, web sitelerini de ben tasarlamıştım. Şimdi baktım Kawasaki satışına da başlamışlar. Z750 için görüşmeye gideyim bir ara. :)

Motors123
01 Ekim 2012, 20:36
Bence alıcağın yere git orda öde motoru yollasınlar yine ama parayı gidip öde

adem80
01 Ekim 2012, 20:50
en yakın bayisini bul ordan al. Veya koy cebine parayı git ruhsat plaka vs çıkart kendin al gel. 4 bin liraya gelen yerden alma.

turkish39
01 Ekim 2012, 21:00
Mail order formu doldurturlar heralde sana.Kartın ve nüfus kağıdının fotokopisini isterler.2004-2005 yıllarında bu şekilde bilgisayar almıştım bende.Bulunduğum yerde 2200 TL olan Bilgisayarı bu şekilde 1450TLye almıştım.Bulunduğum ildeki satıcılar buna mecbur etmişti.Bi kaç yerde hala bu şekilde çalışan firmalar var.Büyük firmalarsa sıkıntı olmaz.Online alışveriş olsa daha güzel olur tabi.Yada gidip kendin çektiricen güvenmiyorsan.Yani burda kimse sana kartını ver diye tavsiyede bulunup o yükümlülüğü üstüne almaz.

plaka ve ruhsat için 300 lira (bunun içinde sigortasıda var ama sen yaptırıyosun bayi değil.Muayeneninde geçerlilik tarihini yazıyorlar,yeni motora muayene gerekmez çünkü:))Bayi sadece ona düşen ötvyi öder.300 TL ye ek olarak motorun vergisinin iikinci taksitini vericen.42 TLydi galiba.

energy9991
01 Ekim 2012, 21:12
o ne biçim bi motor yaa yememiş içmemiş görüntüsü var...tazı misali...

pckopat001
01 Ekim 2012, 21:20
Mail order formu doldurturlar heralde sana.Kartın ve nüfus kağıdının fotokopisini isterler.2004-2005 yıllarında bu şekilde bilgisayar almıştım bende.Bulunduğum yerde 2200 TL olan Bilgisayarı bu şekilde 1450TLye almıştım.Bulunduğum ildeki satıcılar buna mecbur etmişti.Bi kaç yerde hala bu şekilde çalışan firmalar var.Büyük firmalarsa sıkıntı olmaz.Online alışveriş olsa daha güzel olur tabi.Yada gidip kendin çektiricen güvenmiyorsan.Yani burda kimse sana kartını ver diye tavsiyede bulunup o yükümlülüğü üstüne almaz.

plaka ve ruhsat için 300 lira (bunun içinde sigortasıda var ama sen yaptırıyosun bayi değil.Muayeneninde geçerlilik tarihini yazıyorlar,yeni motora muayene gerekmez çünkü:))Bayi sadece ona düşen ötvyi öder.300 TL ye ek olarak motorun vergisinin iikinci taksitini vericen.42 TLydi galiba.

Mail order evet buna benzer birşey söyledi telefonda bu işlem nasıl olaruyor detaylarını verirsen sevinirim daha önce çok alışveriş yaptım netten böyle birşey ilk defa duydum :D

250-MaCiT
01 Ekim 2012, 21:24
Öncelikle bu markanın Türkiye distiribütörü kimse bu bayinin fiyatı konusunda uyarmalısın..

turkish39
01 Ekim 2012, 21:27
Sana mail atarlar mail order formunu.Üzerindeki bilgileri dolduracaksın ve Kredi kartının ve nüfus kağıdının fotokopisini fakslıyosun.Eğer taksit falan yapılacaksa ona göre anlaşıyosun ve anlaştığın miktar kartından çekiliyor.Aldığın üründe faturası ile beraber gönderiliyor.Online alışverişten farkı nüfus kağıdın ve kartın fotokopisini gönderiyorsun.Onlarda kendini garantiye alıyor bi bakıma.Adam bize faksladı ve formu imzaladı bizde çektik diye.Kartın şifresi verilmiyor yalnız.

sedat_57
01 Ekim 2012, 21:29
bizim burda üçerler motor..bahattin bey sanırsam sahibi..Allah düşürmesin beni oraya garantilik bi işinizde düşmesin..bu gün sıfır motor alıpta yarın bozuldu bu diye gitmeyin :P

turkish39
01 Ekim 2012, 21:29
Buyur örnek form...

http://www.kocpa.com/Musteri-Hizmetleri/Mail-Order-pmm14.html

Sinan Er
01 Ekim 2012, 21:49
Sen hiç üşenme yarın o bayiye. Adamı al karşına gözünün içine baka baka deki. 4350 TL ye Yamaha satıyorlar kararsın kaldım ne yapayım. de :queen: o da başlasın kıvranmaya

pckopat001
01 Ekim 2012, 21:52
Peki pesin odeme yapacak olsam odemeyi nasil yapacaz acaba bak onu sormadim kargo araciligi ile olabilir mu acaba ?

F54
01 Ekim 2012, 21:55
arkadaşlar adanalıyım bu gün adanada tek olan salcano motor bayiye gittim fiyat araştırması için ve begendigim model olan salcano wolf s için bana plaka dahil 4000 tl ücret sundular şaşırdım kaldım sahibindende 2500 2800 arası olan 0 fiyatları adanada 4000 lira adama hemen sordum neden bu fiyat farkı internet aracılıgı ile istanbuldan 2800 e filan mal ediliyor dedim herşey dahil adam başladı saymaya bunun ötv si var ruhsatı plakası servis kurulumu vb gibi tamam eyw deyip çıktım dükkandan...

hemen eve gelip sahibindende olan ilanları açıp satıcılara telefon aracılıgı ile ulaştım adam motorun kargo ve kurulum dahil fiyatının 2500 lira oldugunu sadece plaka ve ruhsat için 300 lira masrafım olacağını belirtti bende bunun ötv si sigortası muayenesi gibi işlemleri sordum adam hepsi bizim tarafımızdan yapılıyor sizin sadece 300 lira masrafınız var dedi benim aklım iyice karıştı .s :pr:

şimdi size sormak istediklerim;
1- daha önce bu gibi alışverişler yapan arkadaşlar varsa beni lütfen aydınlatsın..
2- daha parça halinde adanaya gelecek motorun sigortası ve muayenesi nasıl yapılmış oluyor :queen:
3- ödeme konusunda da kredi kartı numaranızı filan alacaz dedi burdan çektirecez güvenlimidir diye tedirgin oldum .s
yardımlarınızı en kısa zamanda bekliyorum söz ettigim ilan bu ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-salcano-jianshe-isbirligi-wolf-s-125-99400319/detayarkadaş sigorta kestirmeden ruhsat çıkmıyor
muayene ise sıfır alınan bi araçta 3 yıl yapılmış sayılıyor 0 km diye
bende ilk motorumu gittim 80 km uzaktan aldım ödeme şekli bana uyduğu için motor 10gün sonra geldi tabi plakayı kendim çıkardığım için evraklar daha öce gelmişti
işine nerden geliyorsa ordan al çünkü para kolay kazanılmıyor

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

Peki pesin odeme yapacak olsam odemeyi nasil yapacaz acaba bak onu sormadim kargo araciligi ile olabilir mu acaba ?peşin alırsan da havale yaparsın adam parayı alınca herşeyi hazırlar yollar sana motosikleti.

cbf 150
01 Ekim 2012, 22:01
banka hesap numarası verir oraya yatırırsın ayrıca motoru alacağın firmadan alışverişim oldu yamuk yapacak insanlar değil dürüst adamalar sormak ve öğrenmek istediğin bir şey varsa buradan cevap vermeye çalışalım firma üçerler öyle 3-5 bin tlye tamar edecek insanlar değil çok sıkıntı yaparsan buradan bir tanıdığına gönder paranı gitsin alsın

omeruby
01 Ekim 2012, 22:28
Üçerler güvenilirdir. Kargoyla yollarlar istediğin şubeye. Şubedekilere güvenmiyorsan elin anahtar tutuyorsa evine de yollayabilirler. Telefonlarını istediğin zaman arayabilirsin. Telefonda 200 lira pazarlık bile yapmıştım ben. Ara şartları konuş açık açık anlatıyor oradaki arkadaş.

rs_guven
01 Ekim 2012, 23:10
Sana demiştim ya bende Adana'dayım diye. Parasını bana ver. Uçakla İstanbul'a gideyim, senin motosikleti alayım onunla geleyim. Hem rodajı da bitmiş olur. Hiç uğraşmazsın rodajla falan :)
Kredi kartından çektirmek istemiyorsan, havale de yapabilirsin. Para yok kredi kartı var dersen, git pos makinası olan tanıdık bir iş yerine, kredi kartından parayı çek. Ertesi günü hesaba yatar zaten. %1.5 komisyon kestirip paranı alır, havale ile satın alırsın.. Sigorta da pek para tutmuyor zaten Adana'da 60-100 arası, onu da zaten 6 taksit falan yapıyorlar. Haberin olsun..

_pLay_06
01 Ekim 2012, 23:53
senın kredı kartını maıl order sıstemı ıle cekıp sana motoru kargolayacaklar anlasılan . ama o kdr para verıp salcano almakdansa ybr alıp basını agrıtmadan bınmeyı hıc dusundun mu acaba ?

pckopat001
02 Ekim 2012, 00:11
Max. 2800 e filan nerede bu ybr gosterirmisin acaba demesi kolay nereden bulacaksin 2. El motorada pek guvenmiyorum 0 almak istiyorum. yarin cevre sehirlerde bir fiyat arastirmasi yapacam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Topragim eyw ya aslinda bnde dusundum bir an onuda B-) cok masrafli olur yaa istanbula gitt gel :-)

Halil Karamanoğlu
02 Ekim 2012, 00:13
bu zamanda kartının fotokopisini ya da kartının kendisini kimseye vererek göstererek alışveriş yapılmaz. netten alışverişi bile sanal kartlarla yapıyoruz. ya gidecen kendin kartını kullanacaksın malı öyle alacaksın ya da bi tanıdığın gidecek. mail order filan babana güvenme bence. tedbirli olmak her zaman iyidir.. salcanoyu ara adanadayım en yakın bayiniz nerede diye sor onlar bi yol gösterir sana istanbula gelmek zorunda kalmayabilirsin.

pckopat001
02 Ekim 2012, 00:21
Topragim eyw ya aslinda bnde dusundum bir an onuda B-) cok masrafli olur yaa istanbula gitt gel :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

bu zamanda kartının fotokopisini ya da kartının kendisini kimseye vererek göstererek alışveriş yapılmaz. netten alışverişi bile sanal kartlarla yapıyoruz. ya gidecen kendin kartını kullanacaksın malı öyle alacaksın ya da bi tanıdığın gidecek. mail order filan babana güvenme bence. tedbirli olmak her zaman iyidir.. salcanoyu ara adanadayım en yakın bayiniz nerede diye sor onlar bi yol gösterir sana istanbula gelmek zorunda kalmayabilirsin.

Salcano sitesinden bayileri kontrol.ettim.bu gun gittigim.adanada olan tek.bayisi zaten ancak,inanilmaz ucuk bir filat verdi.adam.direk 4000 cekti ya sasirdim kaldim istanbulda adamlar 2500 diyor 300 plaka ruhsat vb 2800 boyle sacma farkmi olur ya iki sehir arasinda .s yarinda cevre sehirlere telefondan ulasmaya calisacam bakalin oralarda fiyat ne soyleyecekler..

_pLay_06
02 Ekim 2012, 00:55
Max. 2800 e filan nerede bu ybr gosterirmisin acaba demesi kolay nereden bulacaksin 2. El motorada pek guvenmiyorum 0 almak istiyorum. yarin cevre sehirlerde bir fiyat arastirmasi yapacam..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

demesı kolay mı ? yaw aerakdasım bılgı ıstıyorsun duzgunce cvp verıyoruz dedıgın lafa bak. suc bende sana yardımcı olalım dedık.

rs_guven
02 Ekim 2012, 01:08
Kardeşim, Salcano 4000 tl isteyince, keşke Honda cb 125e' nin 3500 civarı olduğunu söyleseydin Sucularda. Bakalım ne diyecekti...

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

demesı kolay mı ? yaw aerakdasım bılgı ıstıyorsun duzgunce cvp verıyoruz dedıgın lafa bak. suc bende sana yardımcı olalım dedık.

Yeni bir yol arkadaşı alacak. Onun stresi var üstünde idare et. Yoksa senin cevabınla ilgisi yoktur eminim. Bu zamanlarda olur böyle gerginlikler. Yardımın için onun adına ben teşekkür ederim..

pckopat001
02 Ekim 2012, 01:24

kusura bakma kendimi tam ifade edemedim o an ben elbetteki yardımlarınız için müteşekkirim. ama gerçekten kafam inanilmaz karışık .s etrafımdaki herkes farklı birşey söylüyor salcono kafamda olan bir modeldi ybr kalitesine yakın oldugu için gittim gördüm bu gün fiyatı istanbuldaki gibi olsa hemen yarın obur gün alacaktım 4000 fiyat duyunca çok moralim bozuldu istanbuldan alma olayında güvenemiyorum kartıydı havalesiydi .s ne yapacam bilmiyorum şu an çok karışık kafam kusura bakmayın yeniden o anki boşluguma geldi gereksiz bir üslüp kulandım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

valla topragım adam öyle şaçmaladıki yok motoru ybr ye benzer binmesi hondaya benzer piyasadaki en iyi motor :) ibre 140 bin git şimdi 140 ı görür filan dayıcım dedim en son oluru nedir ögrenciyiz filan. adam aldı eline hesap makinesi topladı çıkardı bişeler yaptı yigenim dedi senin için en en son 4000 yaparım :D baktım söyle tamam eyw dayı dedim çıktım böyle bir adamla ne laf söylemeye nede honda ybr filan alırım demeye deymez adam sanki motor degil uçak satıyor bir anlatışı var görmen lazım :)))

adem80
02 Ekim 2012, 01:25
valla bende alacaktım salcano wolf s. Bodrumda bayisi var. Formdan f54 fatihle gittik. Bi baktık sırf bisiklet, 1 adet cub motor var. :sunny: başka motor yok. :santa: sorduk, telefon numarası verdi. Bende aramadım. 70 km mesafede milasta bi bayi daha var. Bide oraya sorcam. 3200 den fazla fiyat biçerse herşey dahil, almıcam. 2 ci el uygun bişey beklicem.

pckopat001
02 Ekim 2012, 01:29
valla bende alacaktım salcano wolf s. Bodrumda bayisi var. Formdan f54 fatihle gittik. Bi baktık sırf bisiklet, 1 adet cub motor var. :sunny: başka motor yok. :santa: sorduk, telefon numarası verdi. Bende aramadım. 70 km mesafede milasta bi bayi daha var. Bide oraya sorcam. 3200 den fazla fiyat biçerse herşey dahil, almıcam. 2 ci el uygun bişey beklicem.

bnde çevre illeri soruşturacam yarın plaka dahil max 3000 e razıyım ancak bu gün yaşadıgım olayın hale şokundayım :) inş çevre illerde uygun bir bayi bulurum gidip alıp kendim getirecem motoru..

adem80
02 Ekim 2012, 01:35
bende öyle bişeyler yapmayı düşünüyorum ama acele etmiyorum. Zaten elimde yeterince motor var :)

egelim 43
02 Ekim 2012, 02:59
Ehliyet yada tecrübe durumun nedir bilmiyorum tabide, şöyle bi empati yaparda kendimi senin yerine koyarsam 3000 TL ye kadar çevre illerdeki bayilerden alıp gidip getirmek yerine binerim uçağa yada otobüse giderim İstanbula Üçerlere o kargo kurulum her şey dahil 2500 TL fiyattan kargo parasınıda düşürtürüm-ki en az 70-80 TL dir yol paran çıkar- elimin seçtiği gözümün beğendiği bir tanesini seçerim orada kurulumunuda yaptırırm sonrada fullerim depoyu geze geze binerek getiririm Adanaya geldiğimdede plakasını takar keyfime bakarım :cat:
He yol çok uzun binip gelemem dersen gene git İstanbula motorunu seç beğen ödemesini yap kargoya versinler dön Adanaya ertesi gün elinde olur kurulumunu yaptırt orada bi servise -servisi yoksa iyi bi motosiklet ustasına- plakanı çıkart gene bak keyfine :cat:
Bak her iki durumdada keyfine bakıyorsun :cherry: hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız kullan inş.:rendeer:

Tolga Can
02 Ekim 2012, 13:35
Adamlara güvenmiyorsan basar gidersin istanbul'a, Pos cihazı yoksa mail order yapar. Kredi kartı bilgilerini ve nüf. cüzdan ftkp alır. Parayı hesabından taksitlendirir.
Yıllardır aynı yerde olan bir insana güvenmeyeceksen kimseye güvenme derim. Gerçi ben üçleri tanımıyorum sadece güvenilir kişi nasıl olur onu belirtiyorum.
Bende kardeşime ekobis aldım. Adamın dükkanı 20 yıldır aynı yerde ama pos yok. mail order yaptık. taksitleri biteli 1 yıl oldu bi sorun şimdilik yok :P
Motoru orda aldın. bütün işlemler bitti. Kargo ile adanaya da masraf tutar. Birde servis senden kurulum parası alacak. Yine aynı hesaba geliyor.
Sana yakın olan şehirdeki diğer servislerden ybr vb diğer motorlardan alsan daha iyi, wolf dersen de zevk senin, renk ve zevk tartışılmaz.

pckopat001
02 Ekim 2012, 13:55
hatayda buldum wolf var sadece 3000 tl plaka dahil fiyat verdiler büyük ihtimal oradan alacam istanbula gerek kalmıyacak inşallah. ama wolf s benim istedigim model kimi aradıysam yok sezon bitti elimizde kalmadı gibisinden birşeyler diyorlar.. bakalım bakarsınız yarın hataya gider alırım..

rs_guven
02 Ekim 2012, 15:14
iyi, yakın yerde bulmuşsun. Inşallah alıp, kazasız belasız yıllarca kullanırsın..

pckopat001
02 Ekim 2012, 15:52
Ani bir karar degisikligi ile mondial 100 prince almaya karar verdim .s bu karar degisikligime asil sebep maddi imkan bir yerden bekledigim parain gelmeyecigi anladim ve maddi durum intirabi ile yarin gidip alacam insallah motoru neye niyet neye kismet. Degerleru yorumlarinizi benimle paylastiginiz icin hepinize tsk ediyorum arkadaslar....

turkish39
02 Ekim 2012, 16:02
Ne diyelim hayırlı olsun şimdiden...

rs_guven
02 Ekim 2012, 16:29
Bende Prince alacaktım ama evdekilerden gerekli izin çıkmayınca (gerekçeleri bu motosiklet daha büyük, hızlı gider, tehlikelidir) nisan ayına erteledim..
Sende görüşlerini Prince kullanıcıları sayfasına yazarak benim gibileri bilendirirsin artık. Hayırlı olsun şimdiden.
Herşey dahil kaç paraya mal olduğunu yazarsın sonra bana.