PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı Keeway Focus 125 sahibiyim artık :)

ilnapoli
27 Mart 2006, 20:43
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir senedir motor hayalleri kurup duruyorum fakat bir türlü motor alamıyordum.. Motosiklet maceram geçen sene Ağustos ayında Honda'nın güvenli sürüş eğitimine gitmemle başladı, motosiklet kullanmayı çok sevmiştim hatta bende bir tutku olmuştu bile. Sonrasındaysa Ekim ayında BMW Rider Academy'den bir eğitim daha aldım. Sırada ehliyet ve motosiklet vardı ama benim hala motosiklet için param yoktu.. Sıra ehliyete gelmişti ve Kasım ayında ehliyet sertifikamı da aldım.. Ama hala motosiklet alamamıştım.. Sınavlar falan derken kış ayları geçti ve tekrar bahar geldi.. Bu gidişle ben bu yaz da motorsuz kalacaktım ama artık canıma tak etmişti.. Hayallerimi süsleyen vitesli motosikletleri özellikle de CBR 125'i alamıyodum fakat yazı da boş geçirmek istemiyordum.. hemen daha ucuz motosikletler bakmaya başladım hala önceliğim vitesli modellerdi.. bütçeme en uygun olanların 125-150 ve 200'lük endurolar olacağını gördüm ve araştırmaya başladım alabileceğim 3 model vardı Mondial 150 UT 2100 YTL, Zongshen 125 1800 YTL ve Zongshen 200 2300 YTL.. bayilerle konuştum Lütfi Kırdar'daki fuarda motosikletleri gördüm fakat bütün bayiler peşin fiyatına taksit yapmıyorlardı.. hepsi vade farkı alıyordu.. hal böyle olunca bir de bu fiyatların üzerine en az 400 YTL vade farkları bindi ve taksitler kabardı.. benim bütçem buna da elvermiyordu.. bir de işin ucunda malzeme ve plaka masrafları olunca fatura iyice kabaracaktı. ama ben hala bu sezonu da boş geçirmek istemiyorum ve kesinlikle bir motosiklet almalıydım..

Bugün ilk önce telde konuştum ve sonrasında peşin fiyatına taksit yaptıkları için mağazalarına gittim.. Motovizyon bana uygun taksitli satış kampanyası yapıyordu fakat onlarda da vitesli motosiklet yoktu.. (Cruiser'lar tarzım değil bu arada) Ama ben yine bu yazı da motorsuz geçirmek istemiyordum ve bir motosiklet almak istiyordum.. Özellikle ARN sahiplerinden duyduklarım ve yaptığım internet araştırmaları sonunda Keeway Focus 125'ten hoşlanmıştım.. Bugün bayide görünce de motosiklete iyice ısındım.. Evet asıl almak istediğim motosiklet olmasa da Çin malı scooter'lara göre daha kaliteli ve bütçeme uygun bir motosiklet bulmuştum sonunda.. Ve mutlu son... Bugün Keeway Focus 125'imin parasını ödedim.. Artık ben de bir motosiklet sahibiyim.. Ama motosikletimi henüz teslim almadım çünkü henüz hiç bir malzemem yok.. Motoshow'06 fuarından malzemelerimi de aldıktan sonra motosikletimi teslim almaya gideceğim.. ayrıca ehliyet kursunu da tamamlamış ve sertifikamı almış olmama rağmen hala trafik şubesine gidip yeni ehliyetimi almadım o işi de bu hafta içi halledeceğim..

Malzeme seçiminde de motosiklet seçiminde olduğu kadar titiz davranmayı düşünüyorum.. ilk olarak Full Face bir kask sanırım Nolan N61 alacağım, eldiven, bellik ve zincir almayı düşünüyorum.. Daha sonrasındaysa ihtiyacıma göre diğer ekipmanları da almaya çalışacağım.. Bugün malesef motosikletimin fotoğrafını çekemedim çünkü iki adet kırmızı Focus 125 vardı Motovizyon'da ve hangisinin benim olacağı henüz belli değildi.. Ama teslim aldıktan sonra bolca fotoğraf çekip burada yayınlayacağım.. ayrıca başıma gelenleri rodaj dönemini ve sorunlarını da burdan sizlerle paylaşacağım...

Şimdilik size motosikletimin stüdyo fotoğrafını ve almayı düşündüğüm Nolan kaskın fotoğraflarını yayımlıyorum sonrasında hepsinin gerçek fotoğrafları burada olacak..

Hala üzerimde bir şaşkınlık var sanki motor alan ben değilim sevinemedim bile sanırım şaşkınlıktan.. Herhalde gaza ilk dokunduğum ana kadar bu böyle devam edecek, sanki hala motorum yokmuş gibi...

Sizde düşüncelerinizi ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum..

Benimki kırmızısı..
http://www.motomax.com.tr/urunresim/focus_yellow_03.jpg

Teknik Özellikler (Keeway Focus 125):
Length: 1800 mm
Width: 700 mm
Height: 1170 mm
Wheelbase: 1270 mm
Ground Clearance: 90 mm
Net Weight: 105 kg
Engine Mode: 1-cylinder, 4-stroke, air-cooled
Bore x Stroke: 52,4 X 57,8 mm
Displacement: 124,6 ccm
Max. Power: 5,2 kW 7250/1min
Net Max. torque: 7,39 Nm 4750/1min
Braking Method: Fr. Wheel disc brake, Rr. Wheel drum brake
Fr. Wheel Size: 120/70 - 12
Rr. Wheel Size: 130/70 - 12
Max. Speed: 86 km/h
Economical consumption of fuel: 2,8 l/100 km
Fuel Tank Volume: 5,2 liter
Ignition: CDI
Compression Ratio: 9,5:1
Starting Method: Electric Start, kick start
Clutch Type: Dry, centrifugal CVT System
Battery: 12 V 4 Ah

Nolan N61
http://www.gencmoto.com/N61_55b.jpeg

aytskal
27 Mart 2006, 20:47
Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

seyyah izmir
27 Mart 2006, 22:09
hayırlı olsun bende belki kee way alabilirim. fiyatını ve taksitle aldığın zaman vade farkını ve taksit sayısını söylermisin.

mostwanted_57
27 Mart 2006, 22:18
hayırlı olsun :rendeer:

ilnapoli
27 Mart 2006, 22:20
merhaba, ben pazar günü fuarda bütün çinli scooter'ları inceledim Keeway'in yanında gerçekten çok kalitesizler.. Fakat Keeway de Honda veya bir Yamaha değil..

dediğim gibi ben vade farkı ödememek için motosikletimi Motovizyon'dan aldım.. Peşin fiyatına taksitle, hiç faiz ödemedim yani.. Motosikletin satış fiyatı 1.690 YTL istersen tamamına 12 ay sıfır faizle kredi kartına taksit yapabiliyorlar.. Ben 90 YTL peşin verdim geri kalanınıysa 12'ye böldüler.. Anahtar teslim almak istiyorsan 200 YTL de plaka masrafları için veriyosun yani 1890 YTL oluyor plaka dahil.. Ben plakayı kendim çıkartacağım için o 200 YTL'yi vermedim, daha önceden bir plaka çıkarma tecrübem olmuştu o yüzden ben kendim uğraşmayı tercih ettim.

xxxxx
27 Mart 2006, 22:27
hayırlı olsun:rendeer:

mondial50tt
27 Mart 2006, 22:28
hayırlı olsun!!!

sataniclover
27 Mart 2006, 22:51
kazasız belasız kullanman temennisyle

ilnapoli
27 Mart 2006, 22:55
saolun arkadaşlar inşallah doğru bir iş yapmışımdır.. ne almayı düşünürken ne sahibi oldum.. :)

MoToR
27 Mart 2006, 23:58
hayırlı olsun kardeşim 10 lira pahalı aldın dimi kırmızı ya:queen: allah kaza bela vermesin, keyifli sürüşler dilerim herşey gönlünce olsun:rendeer:

ilnapoli
28 Mart 2006, 00:02
tabi abi kırmızısı daha pahalıydı :cherry:

kalyoncumotor
28 Mart 2006, 00:22
hayırlı olsun kardeş kazasız belasız binersin inşallah ağız tadıyla:)

muratd
28 Mart 2006, 00:30
hayırlı olsun ama ehliyetin yoksa mutlaka ehliyette al...620 ytl ceza yedim bugun:(

ilnapoli
28 Mart 2006, 00:32
Sağol. daha motorumu teslim almadım ehliyeti mi de.. yarın gidicem trafik şubesine..

Evrim Ergin
28 Mart 2006, 02:14
hayırlı olsun.. keeway fiyat-performans oranı çok iyi olan bi marka bence..

ylmzzz
28 Mart 2006, 02:20
hayırlı olsun. kazasız sürüşler :rendeer:

yeditepeli34
28 Mart 2006, 02:41
hayırlı olsun..:cat: kazasız , keyifli sürüşler..:bounce:

ilnapoli
28 Mart 2006, 15:33
Sağolun arkadaşalar..

alialince
29 Mart 2006, 01:04
arkadaşım hayırlı olsun hangi kredi kartlarına sıfır faiz oluyor söylermisin bi de faturayı kaç para üzerinden kestiler yani 12 ay pos makinasının aldığı komisyon çok yüksek nasıl oluyor sıfır faiz kafam basmadı da

mete_han
29 Mart 2006, 01:15
saolun arkadaşlar inşallah doğru bir iş yapmışımdır.. ne almayı düşünürken ne sahibi oldum.. :)

bak utanmaza birde ducati giysileri istiyor benden...:queen:

geçmiş olsun kardeşim...:queen:

fuarda görüşelim...kulağını bayağı bi çekicem senin...:bounce: bize sormadan Keeway alırsın demek...öyle olsun...:salut:

ilnapoli
29 Mart 2006, 01:22
Görüşelim mete kardeş.. :) Ducati alacaz inşallah ama sırası var.. Ben Focus 125'in parasına Ducati'nin montlarını anca alırım yavaş yavaş yanii :)

fatura 1.690 YTL olarak kesildi. Bonus Card'a da dediğim gibi faizsiz 12 ay taksitle satıyorlar motosikleti.. Valla pos makinesinin komisyonunu ben bilmiyorum, orası bayinin işi :)

seyyah izmir
29 Mart 2006, 02:14
saol ilnapoli. ama ben kredi kartıyla alamıyacağım o yüzden biraz faiz işleyecek...

Sadobey
29 Mart 2006, 02:20
hayırlı olsun

OsaK
01 Haziran 2006, 14:32
Arkadaşlar motor hakkında biraz yorum yapar mısınız? Motordan memnun musunuz? Mondial 150 HS ye tercih edilir mi?

BLACK_ICE
01 Haziran 2006, 14:39
bende keeway 125 kullanıcısıyım ama pek fazla memnun değilim

volkankilicoglu
01 Haziran 2006, 15:21
memnun değilim ne demek? biraz açıklarsan bizede yol göstermiş olursun.

oktay123
21 Haziran 2006, 23:11
iyide olmuuuuuuuuuşşşşşşşş

baco
21 Haziran 2006, 23:12
hayırlı olsun karde güzel günlerde kullanman dileğiyle..

yusuf can
08 Ekim 2006, 22:32
BENİM KEEWAY 125 DOCUS MOTORUM VAR MAVİ RENKTE SATILIK EN FAZLA KAÇ PARA VERİRSİNİZ.. VEYA TAKAS[/MEDIA:bounce:

p0t0
23 Ekim 2006, 18:12
hayırlısı olsun bende de focus MAVİ var :)) cok memnunum! sende pişman olmassın..