PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ne Yav... Nereye Kadar Gerçekten Merak Ediyorum..

Sayfa : 1 [2] 3 4

ethemm76
22 Eylül 2012, 19:07
Sabah saatlerinde saat 09-10 gibi benzin alırken 4,37 olan benzinin litre fiyatının yarım saat önce aynı istasyonda 4,67 olduğunu görünce kısmi şok geçirdim. Yuh diyorum ve başka bişey demiyorum, güncellemelerine .... 2 gün üst üste 10 ar krş. indirim. Sonra 30 krş. bindirim. Utanamzlar, yaptıkları yetmiyormuş gibi artık gece yarısını bile beklemiyorlar, gün ortası devreye giriveriyor. Bu iki indirimi yapmadan 10 krş. zam yapsalardı daha az tepki çekerlerdi. Dünya ülkeleri arasında, medeniyet ve gelişmişlik seviyesi bizlere emsal en olan ülkeler arasında anket düzenlense, en koyun millet hangi millet acaba, bi araştırılsa, büyük farkla birinci olacağımıza adım gibi eminim. Koyun gibi milletiz vesselam, yapacak bişey yok. Bize müstahaktır.

Ramazan bayramında akaryakıtta satış rekorları kırılmış, İstanbul da birinci imiş, yani kimse kusura bakmasın, kimse bu bayramda memlekete gitmeyelim, benzin çok pahallılandı dememiş, gezmeyelim, tebriklerimizi farklı şekillerde yapalım dememiş. Bende ticaret yapıyor olsam, ulen sattığım ürüne zam yapıyorum, yapıyorum, tepki yok, üstüne talep te artış bile var. Neden zam yapmıyim be kardeşim. Ben ticaret yapıyorum. Salakmıyım. Bu bağlamda da devletin izlediği bu politikaya kızamıyorum. Millet olarak hata bizde. Allah şahittir ki 150 cc motorla bile eskisi gibi keyfi ve ihtiyaç dışı gezmiyorum, gezemiyorum. Ama bunu yapacak bi kişi 10 kişi 100 kişi yetmez. Otoriteler (Ulen zammı fazla kaçırdık galiba, satışlar düştü) diyenekadar düdüklenmeye devam, hiç ağlanmaca, sızlamaca yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Benzin artık özel bi ihtiyaç değil ki, genel bi ihtiyaç, ne özel tüketim vergisi be kardeşim. Diyecek bişey bulamıyorum.

serkanunal
22 Eylül 2012, 19:09
Satıcam bu gidişle motoru :)

İHTİYAR
22 Eylül 2012, 19:24
3 Ekim Çarşamba günü enflasyon rakamları açıklanacak, TÜİK in artistliğini o gün göreceğiz.

ZIPPIRMAN
22 Eylül 2012, 20:01
Zamlarına çakayım.

Lucas
22 Eylül 2012, 20:07
On dakika önce Kipa marketten geldim, fiayatlara daha uyanmamışlar veya eski mal diye aynı duruyor. Daha öncde alıp kullandığım // Kipa Ege Rakı 100 cl %45 alkol // 48.90 TL 3 şişe alıp yedeğe attım. Efes Extra 4.25 50 cl TL 30 kutu aldım. Duyurulur bitmeden alın.

Abi senin evin açık adres neydi ? 4-5 saatte ordayım kısmetse sen adresi yaz, ben yolda mobilden girer alırım koordinatları :)

nezih77
22 Eylül 2012, 20:13
önce vergilerle milletin anasını ağlatıyorlar.fakirliğe itiyorlar,yoksullaştırıyorlar.sonrasında da kömür ve makarna veriyorlar.
bunu gören vatandaş ta bize devlet bakıyor Allah onlara zeval vermesin diyor.
iddia ediyorum seçim zamanı geldiği zaman yine koltuğa açık ara bunlar oturmaya devam edecek.
Bana balık verme, balık tutmayı öğret. (Çin Atasözü)
Balık ver, rakıyı tazele, buz da bitmiş. (Türk Atasözü)

Shrieker
22 Eylül 2012, 20:23
O çok sevgili demokrasi fatihlerini, cihan devleti cengaverlerini bu başlıklara da bekleriz. Biraz ustalık dönemi marifetlerini övsünler de nasıl kıvırtıyorlar görelim. Resmen Suriye'deki teröristleri beslemek için bizim vergilerimize zam yaptılar. Bu kabul edilemez birşey.

Yalancılar, ahlaksızlar, çeteciler...

ramizan83
22 Eylül 2012, 20:26
bizene kardeşim bütçeyi kim açtıysa o kapasın... maliye bakanı yapamayacaksan bırakıver kardeşim her şeye zam yapmakla hükümeti bende yönetirim oldu olacak krallık sıstemını gerı getırın bızde dıyelım padişahın karşısında boynumuz kıldan incedir diye

Uğur
22 Eylül 2012, 20:30
2 indir 3 bindir yeni kalkınma ve bütçe planımız..

Lucas
22 Eylül 2012, 20:39
Sol-sağ derken, Laik-dinci derken, Türk-Kürt derken, Cuntacı-Mağdur derken, evde bile maç-dizi tartışması yaparken... Uyutulan milletim, ne zaman uyanacaksın?

çelikatlı
22 Eylül 2012, 20:39
şikayetlenmeyin öpün başınıza koyun bi gram benzin çıkartamayan ülkede benzin buluyonuzda fiyatını eleştiriyosunuz... sakın değiştirmeyin böyle iyi gelen gideni aratır..

[Turan]
22 Eylül 2012, 20:45
şikayetlenmeyin öpün başınıza koyun bi gram benzin çıkartamayan ülkede benzin buluyonuzda fiyatını eleştiriyosunuz... sakın değiştirmeyin böyle iyi gelen gideni aratır..

Taş yokmu taş :mrgreen:

ramizan83
22 Eylül 2012, 20:46
şikayetlenmeyin öpün başınıza koyun bi gram benzin çıkartamayan ülkede benzin buluyonuzda fiyatını eleştiriyosunuz... sakın değiştirmeyin böyle iyi gelen gideni aratır.. zaten bizde öpüp başımıza koyuyoruz yoksa o fiyattan kahrı çekilmez ama sen yinede fiyatını bır daha gözden geçir ülkemizde bir sürü ürün dıştan geliyor ama hiç birisi benzin kadar sevilmedi zam artırılmasında nedense

deprogadias
22 Eylül 2012, 20:49
hem alkole hem benzine zam. çift taraflı çalışıyo namussuzlar. birinden birini yapmasalar bari. hem motorlar içemiycek hem biz.

htmetin
22 Eylül 2012, 20:57
Ben benzine gelen zam ve indirimleri, Yalama olmuş bir vida yuvasını daha büyük bir civataya alıştırmaya çalışırken yapılan harekete benzetiyorum.. Amaç; vidayı dibine kadar sıkmak ve iki ileri bir geri-iki ileri bir geri en sonundan tam ileri işlem tamam:sunny::sunny:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Canım Tuborg gold çekti şöyle 5 şişe anca yarar...

Ramazan Can
22 Eylül 2012, 20:58
:d ............................................

ZIPPIRMAN
22 Eylül 2012, 21:21
On dakika önce Kipa marketten geldim, fiayatlara daha uyanmamışlar veya eski mal diye aynı duruyor. Daha öncde alıp kullandığım // Kipa Ege Rakı 100 cl %45 alkol // 48.90 TL 3 şişe alıp yedeğe attım. Efes Extra 4.25 50 cl TL 30 kutu aldım. Duyurulur bitmeden alın.

İzmir firmasıya
gavur bunlar biliyorsun
pek paraya pula tamah etmez,fırsatçılığı yalancılığı doladırıcılığı sevmezler kanlarında yok
sebep bu olabilir bence.

beyazit60
22 Eylül 2012, 21:37
Acil satılık 2000 model 1.6 Beyaz renk Ghia Sedan focus ve 1 adet mondial 150 mcx motosiklet va. Elektrikli bisiklet yada pedallı bisikletle takas olur. Benzin yakmayan her türlü araçla takas düşünülür.

adem80
22 Eylül 2012, 21:38
benzin pahalı. Çok gaza gelmeyelim arkadaşlar.:queen:

deprogadias
22 Eylül 2012, 21:42
Acil satılık 2000 model 1.6 Beyaz renk Ghia Sedan focus ve 1 adet mondial 150 mcx motosiklet va. Elektrikli bisiklet yada pedallı bisikletle takas olur. Benzin yakmayan her türlü araçla takas düşünülür. yakında elektriğe de zam gelirse şaşırmam :farao:

htmetin
22 Eylül 2012, 21:47
2 hafta önce arabacıma BRC lpg kit taktıdım.. Dedik biraz araba binelim yoksa 25-25 abone olduk benzin istasyonuna.. Kiti ilk taktırdığım hafta 2,25 olan LPG oldu 2,5 TL, dedim siktir et, yinede benzinden % 50 daha iyi hem havayıda az kirletiyo derken şimdi bu zamla birlikte 2.75 alfjbafkşjb olmuş lebraam... hepimiz ampül kafayız niye sen çıkaramıyoruz lan biz?

draggy
22 Eylül 2012, 21:52
Olay gerçektir, olayı yaşayanların ikisi de arkadaşım sene 2001, ama hikayede ki tek fark ikisinin de kız olduğudur :)

Olayın kahramanları, iki üniversite öğrencisi. Koyu geyik muhabbetinin
döndüğü akşamlardan birinde, bu iki kafadar bir iddiaya girer.
Delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü kendi ağzına
tamamen sığdırabileceğini iddia eder. Evet yanlış okumadınız, bildiğiniz
100 mumluk ampulü. Ve sığdırır da. Ancak bir sorun vardır. Ampulü ağzından
geri çıkaramamaktadır. Öbür arkadaşı hayret eder, o da evdeki başka bir
ampulü ağzına sokar ve tabi ki o da çıkaramaz. Bu iki kafadar hastanenin
yolunu tutmaya karar verir. Ağızlarında ampul olduğu halde bir taksiye
atlarlar. Konuşma zorluğu çekerek güç bela taksiciye dertlerini
anlatırlar. Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da
"nasıl olur abi ya, uğraşsanız çıkar, bir asılın şöyle, şaka mi
yapıyonuz ?" diye söylenmektedir. Neyse akşamın bir yarısında acile
gelirler. Taksiciyle ayrılırlar, doktorlar çocukları beklemeleri için bir
odaya alır. Veeee aradan 15 dakika geçmeden taksici kapıda görünür,
ağzında ampulle. Amcam çocuklara inanmamış, açık olan bir marketten ampul
almış ve denemiştir !!

Ampul girdiği yerden çıkmamakta..

satoyama
22 Eylül 2012, 22:00
daha çıkmış hala artist artis konuşuyor.

Barış Şuşut
22 Eylül 2012, 22:07
Küfür içeren mesajları mecburen siliyoruz .. kusura bakmayın

ZIPPIRMAN
22 Eylül 2012, 22:08
Küfür içeren mesajları mecburen siliyoruz .. kusura bakmayın

estağfurullah Barış
silinmeside gerekiyordu bilerek fotoyu koydum ama gerekiyordu yahu millet ne hale gelmiş görülmeliydi
sen kusura bakma

Barış Şuşut
22 Eylül 2012, 22:18
bom ba gibiyiz .. fitili ateşlense patlayacak bomba .. her gün şehit .. nedeni belli olmadan nerde ise mühebbet ceza alan generaller. apoyu getiren tüm ekip içerde.. 14 askeri şehit eden yol kesip araç yakan pkklıya sarılan benim vergimden maaş alan şerefziz vekiller , meydanlarda ülkenin başbakanına cumhurbaşkanına adam olun diyen terör örgütü yandaşları.. can güvenliği olmadan görev yapmaya çalışan doktor, öğretmen ve nice kamu personeli..ben o parti bu parti desteklemem.. 7-8 kere oy kullandım her biri farklı partilere gitti..

bu forumda siyaset olmasın dedik .. çünki sonucu hep kavgaya hep küfürleşmeye gitti .. ama bu yukarıda yazılanlar siyaset değil .. yaşanan gerçekler ..

daha ne kadar susacaz .. burada 2 satır karalıyacaz yarın devam edecez .. elalemin cavırı ekmeğe 10 senede %5 zam yapıldı diye nerde ise ülkeyi yaktı .. yarın ne olacak .. ne olacak paşa paşa alacaz benzini gazı .. bize her şey müstehak .. buna layık olan biziz neden kızıyoruzki

htmetin
22 Eylül 2012, 22:29
Birşeyler yapalım artık.. Madem darbede olmayacak bundan sonra devrimi düşünelim ciddi ciddi.. Bu nasıl tepkisizlik kendimden utanıyorum gerçekten... Yok böyle ülke.

necatik35
22 Eylül 2012, 22:38
Millet "Balyoz"davası sonuçları ile ilgilenirken,fırsattan istifade sokuşturuverdiler yine zamları.Her zamanki taktik......

ZIPPIRMAN
22 Eylül 2012, 22:41
http://i.imgur.com/OAl6r.jpg

soccer
22 Eylül 2012, 22:47
hayır anlamadığım 30 kuruş ÖTV'ye bi de 6 kuruş KDV ekleniyor. verginin vergisimi olur arkadaş? ÖTV'nin nesine katma değer yaratılır ki?

ferhatkars
22 Eylül 2012, 22:52
gece hayatı güzel .. kadınları rahat.... içki ucuz.... tam benim memleket orası....
kop gel hacı... :cat:

COQ
22 Eylül 2012, 23:06
Hayirli olsun.
Devletimizin tek gelir kalemi vergi.
Dogal olarak harcamalar her gecen gun artiyor.
Tabi ki vergi bindirimleri olacak buna neden sasirdiginizi anlamakta gucluk cekiyorum.
Okuma gibi bir aliskanliginiz olmadigindan bu dalgadan yeni haberiniz oldu,saskinliginizi ona bagliyorum.
Muhtemelen sundan da haberiniz yok,
sira sigarada.
Saglik vergisi adi altinda 4 tl civarinda bir vergi geliyor,hazirlanin.

sedat_57
22 Eylül 2012, 23:06
gece hayatı güzel .. kadınları rahat.... içki ucuz.... tam benim memleket orası....
Hadi artık yeteeerr bo..ll üffff bumu rahat :mrgreen: sadece içki ucuz kanka gece hayatı yaşayacaksan dünyaları vermen gerekir..gene eline doğru düzgün bişey geçmez..

sezer aykaç
22 Eylül 2012, 23:18
suni gündem yaratıp zam yaparlar zam yapıp suni gündem yaratırlar.

hepimiz ibine olduk %50 miz seve seve %50 miz .....

ferhatkars
22 Eylül 2012, 23:18
Hadi artık yeteeerr bo..ll üffff bumu rahat :mrgreen: sadece içki ucuz kanka gece hayatı yaşayacaksan dünyaları vermen gerekir..gene eline doğru düzgün bişey geçmez..
TR ye göre gene ucuz hacı...
ayrıca diskoda barda bilumum alkol alınan yerlerde kafayı bulunca 7 bira içtiysen 10 bira parası vermiyorsun...
her şeyin fiyatı belli... kaktırma yok...ne içtiysen o...
geçer geçer merak etme... :flower::wiinkk::cat:

Ramazan Can
22 Eylül 2012, 23:22
TR ye göre gene ucuz hacı...
ayrıca diskoda barda bilumum alkol alınan yerlerde kafayı bulunca 7 bira içtiysen 10 bira parası vermiyorsun...
her şeyin fiyatı belli... kaktırma yok...ne içtiysen o...
geçer geçer merak etme... :flower::wiinkk::cat:

sevdim bu olayı................

adem80
22 Eylül 2012, 23:26
aman ramazan içme. Zaten karaciğerden ameliyatlısın, nüks edipduruyo hastalığın. Aman gözünü sevem. Sağlık gibisi yok. Burasi yeri deyil ama yazmadan yapamadım.

ferhatkars
22 Eylül 2012, 23:58
aman ramazan içme. Zaten karaciğerden ameliyatlısın, nüks edipduruyo hastalığın. Aman gözünü sevem. Sağlık gibisi yok. Burasi yeri deyil ama yazmadan yapamadım.
biz(3 kişi) vodka içeriz... oda meyve suyu içer abi...
orda sadece alkolden bahsedilmiyor...::blusssh:::winkwink::winkwink

adem80
23 Eylül 2012, 00:06
biz(3 kişi) vodka içeriz... oda meyve suyu içer abi...
orda sadece alkolden bahsedilmiyor...::blusssh:::winkwink::winkwink

arkadaş kedinin yanında çiğer yicen, kediye kuru ekmek atıvercen öylemi? :queen:

beyazit60
23 Eylül 2012, 01:11
ohh zamdan konu açılmış muhabbet koyulmuş metinnn kap gel oğlum biraları akşam ramçoyu alıp adem abine gidecez ferhatada haber ver çıkışta oraya gelsin :) :) :)

ferhatkars
23 Eylül 2012, 01:17
arkadaş kedinin yanında çiğer yicen, kediye kuru ekmek atıvercen öylemi? :queen:
alkolden daha daha daha dahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa iyi şeyler de olacak abi...:flower::flower:
hatta ben de mi içmesem acaba... :queen::pl:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

ohh zamdan konu açılmış muhabbet koyulmuş metinnn kap gel oğlum biraları akşam ramçoyu alıp adem abine gidecez ferhatada haber ver çıkışta oraya gelsin :) :) :)

ben değil abi onlar buraya gelecek...
bu saatten sonra benim türkiye de ne işim olur...
hele de bunlar varken
:queen::bounce::pl::pl:::winkwink::winkwink::winkw ink
http://imagezilla.net/thumbs/54557DSC03040_tn.jpg (http://imagezilla.net/show/54557DSC03040.jpg)

Ramazan Can
23 Eylül 2012, 09:06
zuhahahahaha

piyanist_irf
23 Eylül 2012, 10:07
Maliye Bakanlığı, bütçe hedeflerindeki sapma nedeniyle 3 kalemde vergi artışına gitti. Devamının gelmesi bekleniyor.
Ve beklenen oldu…Maliye Bakanlığı’nın bir süredir üzerinde çalıştığı tedbir paketi kapsamında akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında vergi zammı yapıldı. Buna göre akaryakıtta litre başına 30 kuruş vergi zammı yapılırken, rakıda 11 TL, vokta ve cinde ise 12 TL’yi bulan oranla
rda vergi zammı yapıldı ve zamlar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında vergi zammı yapıldı. Akaryakıtta 95 oktandan düşük, kurşunsuz 95 oktan ve kurşunsuz 98 oktan ise litre başına 30 kuruş, motorin ve lpg için ise yine litre başına 30 kuruş oranında zam yapıldı. Alkollü içeceklerde değişen oranlarda zam yapılırken, birada 9 kuruş tutarında yapılan vergi zammı, rakıda 11 TL’yi, votka ve cinde 12 TL’yi, likörde ise 30 TL’yi buldu.
Yine Resmi Gazete’de açıklanan vergi zammına göre bundan önce binde 16,5 oranında alınan tapu harçları, binde 20’ye çıkarıldı.

buda zammı be abi yavvvv :) bildiğimiz ufacık bir zamcık işte , lakin bu zamcıklar iyice can sıkmaya başiladı :) bisiklete devam !

bu arada tek teker ramçomusun, çif teker ramazanmısın nesin :cherry: sana birdaha zam konuısu açmayı oy birliğiyle yasaklıyoruz :cherry:

bu ne ulen felaket tellalı gibisin bırakaydında farketmeyeydim zammı ne olurdu yaneeee :cherry: :P

Tsubasa
23 Eylül 2012, 12:53
95 OKTAN BENZİNİN LİTRESİ GÜN İTİBARİYLE 4.80 KURUŞ
2 gün önce 4.5 liradan almıştım
UTANMIYORLAR MOTOSİKLETTE BİLE ARTIK BENZİNİ DÜŞÜNÜYORUM
10 LİRALIK ATSAM NE KADAR GİDERİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Ramazan Can
23 Eylül 2012, 13:30
buda zammı be abi yavvvv :) bildiğimiz ufacık bir zamcık işte , lakin bu zamcıklar iyice can sıkmaya başiladı :) bisiklete devam !

bu arada tek teker ramçomusun, çif teker ramazanmısın nesin :cherry: sana birdaha zam konuısu açmayı oy birliğiyle yasaklıyoruz :cherry:

bu ne ulen felaket tellalı gibisin bırakaydında farketmeyeydim zammı ne olurdu yaneeee :cherry: :P

zaten her gördüğümü yazsam buraya varya fena olur gardaş.. bunlar sadece arada sırada yazdıklarım...

ZIPPIRMAN
23 Eylül 2012, 13:32
Ne çok zamcık var memlekette,
hiç bukadar fazla ve birarada olmamışlardı.

atilla_hakan
23 Eylül 2012, 13:40
Durmak yok zama devam :) Alıştık artık sadece tebessüm edip geçiyoruz. Ne hale getirdiler bizleri ...

chemical
23 Eylül 2012, 13:41
Daha iyi günlerimiz hamdolsun:pl: hayal di gerçek oluyor.

Zippo's
23 Eylül 2012, 13:46
Yahu o bu değilde forumda boşbakanımız gibi bi kaç tane bademci abilerimiz vardı.Böyle konulara girip girip savunurlardı.Onları göremiyorum bayadır ? :)

Tsubasa
23 Eylül 2012, 13:47
şuna dikkat ettim genelde 10 lira koyarım her benzinciye gittiğimde işim yoksa
her ay 10 liralık benzin - 0.100 ml olarak yansıyor
bugun 10 liraya 2.1 litre alabildim
bunada şükür
yarın 5 lira olmayacagının kimse garantisini veremez
1000 lik motosiklet kullananlara acıyorum..
araba ve jeep kullananlara allah sabrlar versin