PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırklareli Tekirdağ civarında iyi bir usta arıyorum

ilker86
20 Eylül 2012, 18:48
selam arkadaslar kırklareli tekirdağ veya corlu edirnede oturan arkadaslar varmı varsa bana yardım edebilirmisiniz iyi bir usta arıyorum debriyajdan motorumu ustaya götürmüstüm bi tur attı debriyajda sorun vardı ve bisey daha söyledi kranktan ses gelmeye basladını daha 17 000 de ybr 2010 model birden sasırdım ses az geliyomus ses coğaldığında motorun söküleceğini söyledi yazdığım illerde iyi bir usta varmı arkadaslar

Nejat 78
20 Eylül 2012, 19:05
korkacak bişey yok bu ybr lerde o km de genelde çıkan bi ses yağını mobil kullan 2000 km yi geçirme yine en az 60000 km yapar telaş yapacak bişeyin yok bendede ybr var 21000de şuan 10000den beri aynı ses var yağ km si yaklaştıkça ses artıyo yağ değiştiğimde ses azalıyo anlıyacağın herşey yağ ve değiştirdiğin km de bitiyor. :)

Ramazan Can
20 Eylül 2012, 19:44
yok bişey sen mahhalle bakkalına gitmissindir...................

mterayes26
20 Eylül 2012, 20:29
ramçoyu dinle

Ramazan Can
20 Eylül 2012, 21:01
ramçoyu dinle

aynen adamım.....................

sedat_57
20 Eylül 2012, 21:21
piyasada öyle ustalar varki ybr yi bile bozarlar...çin malı sökmekten her gelen makinayı çinli zannediyor galiba ..

' Ferhat
20 Eylül 2012, 21:54
O ses ybrlerin genelinde var. Ayrıca debriyajında ne sorun var?

ilker86
21 Eylül 2012, 01:02
kalkıslarda tak diye vuruyordu beni rahatsız ettiği için ustaya götürdüm genelde motor ısındığı zaman yapıyordu ustaya götürdüm o yuzden bi tur attı evet debriyajda sorun vardı kranktan da ses geldiğini söyleyince sok oldum performans olarakta 100 ü zor yapıyor ayrıca giderken 6 000 devirden yukarsında motor bağırıyor sanki caydanlıkta su kaynatırsın ya fokurdar öyle bi ses balatalarda yeni performans olarak cok zayıf olduğunu hissediyorum motorun cekisi hangi sebeplerden dolayı düsmüs olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

bide su var motor giderken 4000 5000 devirde sallıyomus gibi oluyo kendini silkelettiriyor giderken bu normalmidir ybrlerde böyle bişey varmı

satoyama
21 Eylül 2012, 01:18
pasif yağlamalı, hava soğutmalı,yağ filtresiz, motosikletler, çok sıkıştırılarak kullanılınca oluşacan klasik sesler.

pek tama etmeyin ilk cevap yazan arkadaşın dediği gibi yağ olayına ve bakımına dikkat edin

sapo
21 Eylül 2012, 03:10
bir cin atasozu derki..

bana usta bulma beni usta et... :cat:

' Ferhat
21 Eylül 2012, 03:25
kalkıslarda tak diye vuruyordu beni rahatsız ettiği için ustaya götürdüm genelde motor ısındığı zaman yapıyordu ustaya götürdüm o yuzden bi tur attı evet debriyajda sorun vardı kranktan da ses geldiğini söyleyince sok oldum performans olarakta 100 ü zor yapıyor ayrıca giderken 6 000 devirden yukarsında motor bağırıyor sanki caydanlıkta su kaynatırsın ya fokurdar öyle bi ses balatalarda yeni performans olarak cok zayıf olduğunu hissediyorum motorun cekisi hangi sebeplerden dolayı düsmüs olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

bide su var motor giderken 4000 5000 devirde sallıyomus gibi oluyo kendini silkelettiriyor giderken bu normalmidir ybrlerde böyle bişey varmı

Motorun çekişi
Bujinde sorun varsa,
Karbüratöründe sorun varsa,
Zincirin gevşekse,
Sübapların ayarsız ise,
Düzgün yakıt kullanılmıyorsa,
İçindeki yağ çok eski ise,
ve debriyaj balataları bitik ise düşer.

Senin durumun bence %90 son maddeyle örtüşüyor. 17bin kmdeki ybr'nin bunları yapması çok garip. Motoru kuryeden felan mı aldın.
Sen bence debriyaj balatalarını ve debriyaj telini değiştir. Bir tanede NGK buji al bujini değiştir. Büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır.

kanmix_x
21 Eylül 2012, 10:51
Evet beyler Cbf mi Tvs mi :queen:

ilker86
21 Eylül 2012, 11:20
motoru sıfır almıstım ve bakımlarını hic aksatmadım bi ara istanbula ümraniyeye 2 kisi gittik acaba fazlamı sıkıstırdım bi ara motoru satmayı düsündüm satıp cbf alıcaktım sonra vazgectim cok yag yakıyormus sunu düsünüyorum ben ybr değilde cbf ile istanbula gitmis olsaydım ybr yi kullandığım gibi onu kullansaydım yağsızlıktan motor giderdi doğruya doğru cbf rahat ama yağ yakan motor bana gelmez tvs onuda arastırdım titresim biraz varmıs ama motor nekadar sağlam onu bilmiyorum sonra ben ybr ile 2 kisi 160km git 160 gel yaptım arkamda da 100 kiloluk adam vardı bende 70 kilo ve hemen hemen 100 ile gittik arka ayklık bile kırıldı arkadas yazmıs cbf mi tvs mi bence bu ikisinin ybrnin yanına gelebileceğini sanmıyorum ybr yi nekadar sıkıstırırsan sıkıstır yağ yakmıyor ama cbf :)

bY_aLp
21 Eylül 2012, 11:30
çorluda ünal usta var yamahanın servisi çok iyi ilgilenirler işini temiz yapan ustadır tavsiye ederim :) hatta gelirsen haber ver beraber gideriz eşlik ederim sana :)

kanmix_x
21 Eylül 2012, 11:37
çorluda ünal usta var yamahanın servisi çok iyi ilgilenirler işini temiz yapan ustadır tavsiye ederim :) hatta gelirsen haber ver beraber gideriz eşlik ederim sana :)

Yetkili değil etkili bir usta lazım ::gazla::

ilker86
21 Eylül 2012, 14:52
bi ustanın bana kranktan ses geldiğini söylemesi canımı cok sıktı bu yüzden iyi bir ustaya göstermekte fayda var ne olur ne olmaz alparslan arkadasım corluda ünal usta dediğin iyi anlıyormu

dftuzlu
22 Eylül 2012, 12:29
Edirne'de Sabri usta var.Ben motosikletimi oraya götürüyorum her türlü arıza bakım vb. Zevk motor yeni sanayi sitesi. çıraklık eğitim lisesi arkası. Sorununun çözülmesi dileğiyle :)

bY_aLp
22 Eylül 2012, 13:14
Yetkili değil etkili bir usta lazım ::gazla::

hocam işini temiz yapar kelimesinden ne anladınız

ilker86
22 Eylül 2012, 22:43
ünal ustaya götürmeyi düsünüyorum bos vakitte corluya gidebilirim bugün baska ustaya gösterdim normal dedi oda normal derse rahatlarım artık

bardaktan
22 Eylül 2012, 22:50
-...bi ustanın bana kranktan ses geldiğini söylemesi canımı cok sıktı bu yüzden iyi bir ustaya göstermekte fayda var...-
Ne demek istedin, bir usta usta değil de ondan kranktan ses geldiğini mi söyledi?

ahmetsinav
08 Kasım 2012, 19:49
selam arkadaslar kırklareli tekirdağ veya corlu edirnede oturan arkadaslar varmı varsa bana yardım edebilirmisiniz iyi bir usta (http://www.ustaiste.com) arıyorum debriyajdan motorumu ustaya götürmüstüm bi tur attı debriyajda sorun vardı ve bisey daha söyledi kranktan ses gelmeye basladını daha 17 000 de ybr 2010 model birden sasırdım ses az geliyomus ses coğaldığında motorun söküleceğini söyledi yazdığım illerde iyi bir usta varmı arkadaslar

Tekirdağ neresinden tam olarak ?