PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön sinyalleri iptal ettim peki ya sonra?

phradrel
20 Eylül 2012, 17:27
merhaba arkadaşlar, ön sinyalleri iptal ettiğim için devre tamamlanmıyor ve arkalar sürekli yanıyor. ne yapabiliriz çözüm önerileriniz nedir bilgi verebilir misiniz?

mterayes26
20 Eylül 2012, 17:30
iptal ederken o kabloları ne yaptın

Khutuck
20 Eylül 2012, 17:38
Nasıl iptal ettin yau? Trafiğe çıkmıyor musun o motorla?

phradrel
20 Eylül 2012, 17:53
ahahah kablolar duruyor işte ne yapıcam onu soruyorum bir de arakdakileri nasıl çalıştırıcam :)

trafikteyim tabiki. motorda ön sinyale inanmıyorum ama bir güç var (tüvtürk) :)

MotorKafa
20 Eylül 2012, 18:02
Ön sinyale inanmamak :silent:
Asinyalist gibi birşeysin sanırım.

lycantrophic
20 Eylül 2012, 18:03
İlk kez duydum ön sinyali iptal ettireni, neyi battı ki? kavşaktan dönmeye çalışırken karşıdan gelen araç seni biçmez umarım. Aynalara inanmıyorum diye aynaları çıkartanlar da var sürüyle mesela, sinyal de olabilir gerçi.

phradrel
20 Eylül 2012, 18:13
İlk kez duydum ön sinyali iptal ettireni, neyi battı ki? kavşaktan dönmeye çalışırken karşıdan gelen araç seni biçmez umarım. Aynalara inanmıyorum diye aynaları çıkartanlar da var sürüyle mesela, sinyal de olabilir gerçi.

türkiyede işe yaramıyorki :) sağa sinyal verip adamlar sola dönüyor bu ülkede. bu arada geçici bir şey, elcik koruma ile uymadılar doğru düzgün monte edebielceğim bir yer bulunca tekrar takacağım.

kimse çözümü söylemedi ama? yok mu elektrikçi :(

RunemagicK
20 Eylül 2012, 18:15
ne yapabiliriz çözüm önerileriniz nedir bilgi verebilir misiniz?

ön sinyalleri eski haline getirirsen sorun kesinlikle çözülür.

MeHMeTK.
20 Eylül 2012, 20:21
Çok ilginç bir istek ama çözüm sunmaya çalışayım.:)

Sinyal kablolarının +ve - uçlarına Watt'ı yüksek bir direnç takılarak (uygun omaj hesaplanarak) sorun çözülür. Devre, direnci ampul gibi algılayacağından sorun olmaz, sanki yanıyormuş gibi devre tamamlanır. Tabii ortada ışık olmaz.:)

srknbdm
20 Eylül 2012, 20:50
baya bi pişkinlik örneği böyle bir başlık açmak..

cousinecruis
20 Eylül 2012, 21:06
inanmıyorsun madem takılı dursun. gitti gitti 50 gram gitti motorundan. bu sana 500 km/h olarak geri döner

ygk
21 Eylül 2012, 12:58
daha sonra takacağın bir yer bulunca takacaksın, sanırım motorunun ön görünüşü sürekli değişiyor ki şimdi bulamadığın yeri daha sonra bulacağına inanıyorsun.

kafana takma motorun kişilikli bir motor ön görünüş değişirken bir bakarsın sinyaller yanıp sönmeye karar verir...

yasin.33
21 Eylül 2012, 14:18
:D ben hiç şaşırmadım bizim burada sürüyle :)

phradrel
21 Eylül 2012, 17:29
ahuahuahua ulan çok komiksiniz yemin ederim. supermoto var her türlü değişikliği hak ediyor ikincisi geçici bir durum için yardım isteğinde bulunduk apaçi muamelesi yaptınız üçüncüsü ön sinyallerin yeri kesinlikle değişecek çünkü elcik korumalarla uymadı dördüncüsü linç kültürü bayağı işlemiş kanınıza. ben de burdan afedersiniz kıçımla gülüyorum size :))

neyse MehmetK teşekkürler bir deneyelim bakalım.

Levsy
21 Eylül 2012, 18:05
phradrel kardeş, bu forumda apaçivari davranışların sevilmemesi gayet güzel bir ortak huydur.

Bir tarafınla gülmeyi falan bırak da, arayışının belirttiğin gibi geçici çözüm olduğunu söylemene de güvenerek sana hemen reçeteyi yazayım, zira arkadaşlarda bıraktığın ilk izlenim gibi apaçilik yapacak olsan, arka sinyallerin sürekli yanmasını dert etmez, onları da iptal ederdin.

Flaşörün muhtemelen kolaylıkla ulaşabileceğin bir yerdedir, onu sök ve yerine sinyal yanarken biip biip diye ötenlerinden tak, olay tamamdır.

phradrel
21 Eylül 2012, 19:39
bi dahaki konu başlığım zincire led ışık nasıl bağlanır olacak. :) ben anlatamadım ya da siz anlamak istemediniz deveye hendek atlatacağım birazdan. apaçiliği sevmiyorum ama trollüğe gelirim de yakışmadı ama. neyse yardımlarınızı aldım yarın halledeceğim bir şekilde. teşekkürler.

Pangea
21 Eylül 2012, 19:43
Ön sinyale inanmamak :silent:
Asinyalist gibi birşeysin sanırım.

Tebessüm yarattı :cherry:

c90
21 Eylül 2012, 19:57
ahahah kablolar duruyor işte ne yapıcam onu soruyorum bir de arakdakileri nasıl çalıştırıcam

trafikteyim tabiki. motorda ön sinyale inanmıyorum ama bir güç var (tüvtürk)

bu nedemek acaba anlamını bilen varmı
sola yada sağa dönüş yapıcak ama karşıdan gelen yada yaya bu konudan bi haber küüüüüüüüüüüüüütt
heeeeeeeeeee demek ki gerek varmış ama artık çooook geç:farao:

karaisa
22 Eylül 2012, 03:37
flaşörü değiştireceksin çözüm bu. flaşörler iki tiptir: bazıları anahtarlama süresini üzerinden geçen akıma göre ayarlar (motorunda şu anda bulunan tip), bazıları da akımdan bağımsızdır, kaç wat çekersen çek aynı sürede açar - kapar (alman gereken tip). bir oto elektrikçiye git, bu söylediklerimi anlat yardımcı olur
sonradan aklıma geldi bir başka seçenek de şu, eğer motorun orijinal sinyal ampulu 10wat ise şanslısın, arkaları 21watlık ampullerle değiştir sorun çözülür, ama seninki zaten 21w ise flaşör alacan